Środki pielęgnacyjne

Szukam dobrego sprawdzonego środka na plamy u siwych koni.Czy ktos z Was kupował juz coś takiego, ciekawa jestem jaki jest efekt... zastanawiam się nad easy white, co o tym myślicie,warto?
Ja co prawda nie wypowiem się na temat plam, ale polecam spray Leoveta z jedwabiem, bardzo ładnie pachnie i bardzo fajnie pomaga rozczesywać ogon a i na sierści dobrze kurz pomaga zebrać 😉
potwierdzam Leovet na biały ogon i grzywę działa super - nie próbowałam na sierści bo zaderkowani jesteśmy więc i koń pod spodem czysty, ale na ogon i grzywę wybiela pięknie.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
12 grudnia 2008 19:01
Moim zdaniem to żaden z tych sprayów się nie sprawdza. Miałam już kilka i najlepsza jest jednak woda z gąbką.
spray Leoveta aktualnie posiadam i jest faktycznie bardzo fajny. Ogon i grzywa są super, siersc tez,ale niestety plam nie likwiduje 😉
Gąbka i woda póki co to moja jedyna metoda pozybywania sie plam ale chciałabym to załatwiać na sucho 😉
asds   Life goes on...
12 grudnia 2008 20:09
-ciepła woda z sokiem cytrynowym 🙂
Suchy szampon firmy Chevaline. Małe opakowanie kosztuje coprawda 43zł ale naprawde przynosi efekt. Wypróbowane na 3 siwkach w naszej stajni 🤣
Dzięki Argento, własnie znalazłam na apollosa i zamawiam, jak nie pomoże to będzie na Ciebie 😉
Fm Italia - suche szampony dla siwków. Najwygodniejszy jest w piance - piankę na gąbkę - gąbkę na żółtą łatę - i po krzyku. Bardzo nie lubię brudnych siwków i swoje pucowałam zawsze z dużą determinacją 😉
mnie właśnie też bardzo denerwuje mój wiecznie usyfiony siwek dlatego postanowiłam zainwestować w taki szampon...mam nadzieje,ze przyjdzie jak najszybciej 🙂
przyznać się kto uzywał Laser sheen lub Vetrolin Detangler
nie wiem na co sie zdecydować  🤔
A jak się ma suchy szampon Fm Italia do Leoveta?
Na białym koniu wszytko widać więc muszę coś kupić - a nie wiem co  😵... szkoda że ten wątek taki króciutki.

Znalazłam jeszcze coś takiego:
http://sklep.zooglobe.pl/products/view/174
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
01 września 2010 13:00
Na plamy to pumeks jest swietny ,wszystkie preparaty na moim robily tylko wieksze plamy a on jest nie siwy a bialy  i to bardzo. Mam tez Absorbiny suchy szampon i jak cos to to jeszcze jako tako pomaga,nadal jednak polecam pumeks i to wcale nie taki konski za 20pln tylko najzwyklejszy ludzki za 50gr 🙂
Pumeks jest fajny ale niestety, żółtych plam nie usuwa... tez mam śnieżynkę 🙂
Polecam! Według mnie najlepsza woda z gąbką ale pumeks też się sprawdza 😉
A dla odmiany znacie jakiś preparat dobry dla kasztanów? Kiedyś koleżanka przywiozła z Austrii taki środek w sprayu, który dawał złoty połysk, nie taki brokatowy tylko bardzo pięknie wydobywał maść kasztanoatych koni. Czy ktoś z Was kojarzy coś takiego?
megi, poszukaj w ofercie officinallisa. Na bank widziałam tam suchy szampon dla kasztanów.
Sankaritarina, dziękuję bardzo. Fsaktycznie mają linię dla koni kasztanowatych i gniadych,jeszcze nie próbowałam, ale zamierzam  🙂
Dla mnie najlepszy na świecie jest easy white veredusa. Psikam sprayem żółte plamy a po chwili są śnieżnobiałe. Naprawdę szczerze polecam!

Edit: A co polecacie do nabłyszczania kopyt? Oprócz oczywiście absorbiny. A może znacie jakieś domowe sposoby na nabłyszczenie kopyt?
na moim siwym easy white nie sprawdza się raczej, chyba że naprawdę dużo nałożę, albo parę razy - a to już lepiej rzeczywiście wodą i gąbką przejechać...
vissenna   Turecki niewolnik
23 września 2010 21:25
Caira świetnie nabłyszcza kopyta zestaw:
-dobry olej do kopyt "dzień przed"
a przed samą "godziną 0" nałożyć trochę jedwabiu do włosów i wypolerować 🙂
vissenna, dziękuję.  :kwiatek:
megi dla kasztanów i gniadych super jest szampon z Hilton Herbs dla tych właśnie maści lub neem tree czyli taki leczniczy dla koni wrażliwychy - ten nadaje zaje*isty połysk i głębię, a ten do kaszt i gn jest sam jakby miedzianego koloru i też super 🙂
podbijam!  😉

Są może jakieś tańsze odpowiedniki preparatów typu Easy White Veredusa itd?  :kwiatek:
Cokolwiek co pomoże usunąć żółte plamy. Ewentualnie coś w normalnej cenie, ale w miarę wydajnego..
mtl   I M Equestrian
22 grudnia 2010 00:58
chyba zostanę fanką tego wątku, jutro przeszukam angielski rynek, pewnie nic nowego nie odkryję, ale może akurat... ach te siwki  🍴
Jaki szampon dla Siwych koni polecacie? I jaki dziegieć? Najlepiej z jakimś fajnym dozownikiem... 😉
A ja polecam szmpony firmy  C&D&M.
Dla siwych po zimie super jest  C&D&M Gallop Stain Removing Shampoo.
Dla innych umaszczeń jest  C&D&M Gallop Extra Strength Shampoo.

W tym Stain Removing od 2 lat kąpię po zimie mojego białego psa. Dla mnie rewelacja bo psiak śnieżnobiały i bez zażółceń, których kiedyś nie mogłam się pozbyć. Na siwku oczywiście też wypóbowne z powodzeniem.
Zresztą ja wogóle bardzo lubię i cenię produkty tej firmy. Mają świetne odżywki a szampony dla wszelakich umaszczeń.
Dla mnie chwilowo pielęgnacyjne numero uno 🙂

Quanta pisała o Fm Italia - suchy szampony dla siwków. Świetny na zimowe doczyszczanie.

kpik   kpik bo kpi?
01 grudnia 2011 17:14
Odświeżam wątek.
Czy ktoś używał może ShowClean Absorbiny


http://www.absorbine.com/products/grooming/showclean-mane-tail-whitener

i wie jak go używać? na stronie producenta nie ma konkretnych instrukcji, nalepka na kupionym showclean'ie każe go rozcieńczyć, nakładać gąbką i po użyciu spłukać. Tyle że taka sama jest instrukcja do szamponu, z opisu na stronie www nie wynikało jakoś jasno że to szampon, prawdę mówiąc myślałam, że to coś bardziej jak showsheen.

Any ideas?
podnoszę, bo może ktoś coś jeszcze powie na ten temat, zimą doczyszczenie srokatego z białym brzuchem przyprawia mnie o zawrót głowy..
chusteczki nawilżone dla dzieci i duża doza cierpliwości... tyle można w te mrozy

kpik - jakieś 2 miechy za późno, ale ten produkt to szampon jest po prostu...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się