MPMK ujeżdżenie 2010 Wrocław-Partynice

Ja bym poprosiła o obiektywną ocenę i oczywiście fotki konia 4 latka Nakon, idzie pod Danuta Kosecka 🙂
i Corala za ktorego również mocno trzymam kciuki
Ja mam bardzo dużo zdjęć. Praktycznie każdego konia. Ale jeszcze nie wiem, czy będą gdzieś w necie...

Oczywiście szkoda, że Parisa nie idzie. Ale nic na siłę. Jednak miło było usłyszeć na płycie, że jest koniem w idealnym typie konia ujeżdżeniowego 🙂
Żeby sześciolatek dostał licencję to musi skończyć MPMK z jakim wynikiem?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 września 2010 19:48
Pierwsza trójka zdaje się kwalifikuje się do licencji, ale jeszcze potem muszą przejść pozytywnie bonifikację.
faraa to zarzuć proszę coś Aromira  🙂 4 latek, szedł pod Julią Kolczyńską
Pierwsza trójka zdaje się kwalifikuje się do licencji, ale jeszcze potem muszą przejść pozytywnie bonifikację.


Mała poprawka bonitację, nie bonifikację 😉

Od tego roku bonitowanie odbywa się po zakończeniu MPMK, ogier musi uzyskać minimum 78 pkt (na 100). Kosztuje to 100 zł.
dzięki dziewczyny :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
19 września 2010 17:47
armara, tak coś czułam, że przekręciłam 😁
Koniczka
Zdarza się 😉

Swoją drogą fajnie, że bonitują od razu. Bo w poprzednich latach trzeba było konia wlec do SO Bogusałwice/ BB (komisja bonitowała przy okazji prób dzielnosci w ZT)

Są już gdzieś wyniki  👀 Bo ciekawość mnie zżera  😡
a ja miałam być i nie dojechałam bo mnie grypa żolądkowa przukuła do łóżka i ... miski postawionej obok.
Dopier się doczołgałam do kompa.
Jak ktos będize miał foty el Bonillo to będę wdzięczna.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
19 września 2010 20:21
Ja o zdjęcia Mandaryny (szła 4 latki) poproszę  :kwiatek:
Mistrz Polski Koni 4-letnich:


Believe In Me po Pegasus HB

II Vice-mistrzy Polski Koni 4-letnich:


Sellama po Insider

Vice-mistrz Polski Koni 6-letnich:


Silvita po Pegasus HB

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
19 września 2010 21:16
noo faraa super wyniki dla hodowli!! GRATULACJE :winko:
szkoda tylko ze z Parisą tak wyszlo 🙄
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
19 września 2010 21:31
Łał, Faraa, gratulacje, super wyniki!!!
cieciorka   kocioł bałkański
19 września 2010 23:42
Kornelia, a Gaj w końcu nie pojechał?
Gaj za rok 🙂, przepisowo mamy jeszcze 3 latka, planuję od halówek 2011 zacząć i zobaczyć czy wiochy nie narobimy 🙂
A mnie zawiodły te MPMK. Jeśli to są te najlepsze konie polskiej hodowli to szczerze wszystkiego się odechciewa. Widziałam 4 latki i 5 latki. Poza tym, że nie ma szału to wyszkolenie koni też pozostawia wiele do życzenia. Programy są znane od lat wrażenie jest, jakby te konie były przygotowywane od miesiąca??? Co to łapanka była na kwalifikacjach? Żeby kogokolwiek złapać bo mało koni będzie? Bo tak to wygląda w 70% przypadków.
Orientuje się ktoś, czy są gdzieś w necie zamieszczone całościowe wyniki?
No właśnie ja też szukam i znaleźć nie mogę - na voltahorse.pl, dressage.pl, sk, na stronie aku thomson i partynic nie ma  😵
Dostałam zdjęcie od fary  :kwiatek:

Sellama - cudo ! gratuluję
rtk pozdrów Pariskę od konia z czterema stawami skokowymi  😉
Nie ma dalej nigdzie zdjęć? 🙁
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
20 września 2010 20:17
Czemu  Brentino został wycofany??
pewnie faara bedzie mogła dokładniej odpowiedziec, ale generalnie w 5latkach częśc bardzo fajnych koni została nisko oceniona ( sędziowanie pozostawialo wiele dożyczenia... i oceny tez takie z kosmosu trochę) i częśc koni które były wg. zawodników/hodowców/właścicieli ocenione tendencyjnie w ramach "protestu" zostały wycofane
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
20 września 2010 21:06
W sumie szkoda, uwielbiam tego konia  😍
Dzięki za odpowiedź 🙂
rtk, uszy do góry, na zawodach się świat nie kończy - konia masz przecież dla siebie, a nie dla zawodów 🙂 Za rok też są MPMK.

[quote author=Wergeel link=topic=32761.msg709726#msg709726 date=1284750696]
jest jakieś mocne nieporozumienie w ocenie koni 5-letnich hodowli polskiej, jedynie falbrus przekroczył 7 pkt, reszta poniżej! ok, niski poziom sędziowania (w sensie przyjetego poziomu) ale dlaczego wiekszosc koni ma przydatność do ujeżdzenia 6,5 ?? lekkie nieporozumienie, nie miłe nastroje panują ...


A ja właśnie byłam ciekawa sędziowania w tym roku. Po ubiegłorocznych czempionatach, kiedy mieliśmy w finale konie wysędziowane na sporo powyżej ósemek, które na MŚMK pozostawały z oceną końcową 6.5. Przecież to są Mistrzostwa Polski, wprawdzie koni młodych, ale są... Robienie sobie wewnętrznej imprezy, w której czapkujemy swoim wyhodowanym konikom, jest bez sensu. To wszystko musi mieć przełożenie na jakąś obiektywną skalę, nasze najlepsze konie muszą być również dobre za granicą, a nie lądować tam w ogonie stawki.
Ocena 6.5 to jest pomiędzy zadowalająca, a dość dobra przydatność do ujeżdżenia. To jest mało? Ile na tych czempionatach jest w tym roku koni naprawdę dobrych? Myślę, że dla większości to jest ocena bardzo pozytywna. W sierpniu oglądałam konkursy dla młodych koni w Hanowerze - i te zwierzaki, które tam dostawały 7.5, to już u nas by wywoływały trzęsienie ziemi. Zatem - trochę pokory i trochę obiektywizmu, te 6.5 to wcale nie jest żaden spisek ani kara za grzechy...
[/quote]

trochę nie zrozumiałaś co chciałam przekazać

chodzi o to, że większosć koni ma tą samą ocenę, skala jest od 1 do 10
Brentino był wycofany, ponieważ doznał kontuzji przez samymi MPMK (stłuczenie kolana) i odezwało się to podczas mistrzostw - był nieregularny. W trosce o zdrowie konia zwodniczka zrezygnowała z dalszych zmagań.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się