Stajnie na Śląsku

efeemeryda   no fate but what we make.
20 października 2010 22:51
ech, czy naprawdę nikt nic nie wie o tym Sławkowie ?  👀

i jeszcze jedno pytanie mam, czy ktoś ma może jakieś w miarę potwierdzone informacje, na temat likwidacji stajni w Ciężkowicach i wysprzedaży wszystkich koni po cenach rzeźnych ?? podobno tak ma być, ale no właśnie podobno...
karesowa   Rude jest piękne!
21 października 2010 08:58
Co do stajni w Sławkowie ja sama nie byłam ale jakiś czas temu moja znajoma trzymała tam przez krótki okres swojego konia. Wiem, że była zadowolona, ja prawdę mówiąc na temat akurat tej stajni w Sławkowie słyszałam i czytałam tylko pozytywne opinie, ale tak jak mówię-nie sprawdziłam na własnej skórze.
efeemeryda, słyszałam, że stajnia po prostu na sprzedaż, ale o sprzedaży koni nic nie wiem...
Mam prośbę, czy możecie polecić mi dobrą stajnię , blisko Siemianowic, która prowadzi hipoterapię i ma doświadczenie z dziećmi autystycznymi? 🙇
......................................
a jakiej stajni szukasz? bo stajni spełniających kryterium: "stajnia przydomowa w okolicach śląska" jest baaaardzo dużo... 😁
Czy ktoś może coś powiedziec na temat stajni Aura?
http://www.stajniaaura.pl/
przede wszystkim: jak wyglada sprawa z hala? Są jacyś trenerzy?Jak wyglada podłoże na maneżu do jazdy, Jak długo sie jedzie z centrum Katowic samochodem?
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi🙂
kate dużo było pisane na temat Aury, wystarczy wyszukać  😉 ogółem stajnia bardzo fajna, hala skromna, ale zawsze coś, ale tego co wiem to miejsc nie ma...
kate, wolnych miejsc nie ma, ale podobno atmosfera coraz bardziej robi się taka se..
z centrum katowić jechaliśmy ok 20 minut
......................................
Czy ktoś może coś powiedziec na temat stajni Aura?
http://www.stajniaaura.pl/
przede wszystkim: jak wyglada sprawa z hala? Są jacyś trenerzy?Jak wyglada podłoże na maneżu do jazdy, Jak długo sie jedzie z centrum Katowic samochodem?
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi🙂


Ja tam trzymam konia, a raczej konskie dziecko  😉 Stajnia fajna..zwlaszcza padoki. Podloze na manezu tez dosc dobre - mozna pojezdzic nawet jak popada bez ryzyka wywalenia sie na najblizszym zakrecie. Hala mala, ale fajna.aktualnie jest grafik i jak ktos ma trening, to sie wpisuje..Trenerzy..to tak powaznie brzmi  😉 ..jest ich nawet w nadmiaze..(ze mna wlacznie)  😀 Miejsc wolnych brak, ale kilka koni jest na sprzedaz, wiec nigdy nie wiadomo...moze sie cos pozwalnia w najblizszym czasie..
Jesli masz jeszcze jakies pytania, to pisz smialo  😉
Ile kosztuje pensj  w KJ Drama Zbr?😀 poprosze na pw :kwiatek:
CeraŁ   dużo dużo zmian..
30 października 2010 13:48
beromania choćby moja 😉 w tej chwili mamy 6 koników być może będzie więcej, na wiosnę chcemy budować nowe boksy 🙂😉  W sumie to teraz na szybko budujemy 2. Stajnia jest na pograniczu Katowic i Mikołowa.
ovca   Per aspera donikąd
30 października 2010 20:23
To jest Salopa?
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
30 października 2010 20:40
Salopa, Salopa.
Zaczęła się palić hala w której była słoma. Obok hali kiszonki (?) w foliach.
Konie na padoku, ludzie ewakuowani.
Dziś był tam Hubertus, mam kilka ładnych zdjęć, jeszcze z rana... Na imprezie nie byłam.
Na pewno ponad 10 jednostek straży
Szukam jakiejś fajnej stajni dla 2,5 latka, zależy mi na całodziennym bezpiecznym padokowaniu, nie zależy mi na żadnej specjalnej infrastrukturze typu hala, ujeżdżalnia bo koń ma siedzieć jeszcze rok na padokach, oczywiście interesuje mnie rozsądna cena za taki pensjonat. Czy ktoś coś może polecić, może to być nawet stajnia przydomowa.
[quote author=mała mi link=topic=1780.msg751015#msg751015 date=1288291593]
kate, wolnych miejsc nie ma, ale podobno atmosfera coraz bardziej robi się taka se..
z centrum katowić jechaliśmy ok 20 minut
[/quote]

taka se to znaczy, jaka?🙂
Dobrze,że nic nikomu się nie stało, stajnie znam , ludzi i konie też, echhhh....całe szczęście


A ja od wczoraj w nowej stajni,.... nowe boksy z przesuwanymi drzwiami, poidła automatyczne, wszystko nowe.
Duże zielone pastwiska, teraz będzie otwierane nowe- na okres przed zimowy.

Konie dopuszczone  są już do stada.





CeraŁ   dużo dużo zmian..
31 października 2010 06:54
iwona_35  a gdzie to się przenieśliście?? 🙂
Stajnia , nie ma nazwy, po prostu ,gospodarz, który  ma konie, wybudował dwa dodatkowe boksy.



Szukam dla mojej znajomej, która rozpoczyna przygodę z jeździectwem
stajni w której instruktor zna się na rzeczy.
Stajni z mądrym instruktorem i bezpiecznymi końmi.
Osoba chętna na jazdy nie należy do młodego pokolenia.
Czy ktoś mógłby mi polecić dobry klub lub  instruktora [font=Verdana]w Rybniku lub jego okolicac[/font]h ?
Kogoś, kto wie po co jest lonża dla początkującego i kto ma odrobinę oleju w głowie

Pierwsze dwie jazdy znajomej to była jakaś masakra - na pierwszej jeździe upadek, bo się siodło przekręciło  😵
na drugiej koń luzem puszczony na wielkiej ujeżdżalni a kobita na koniu zdrowaśki odmawiała.
szemrana, jeśli konkretnie Rybnik, dobre warunki, lonże - to może Indeks? http://www.indeks.rybnik.pl/
Jest ujeżdżalnia, hala z dobrym podłożem, stajnia nastawiona głównie na rekreację. Myślę, że dla początkującej osoby bardzo ok 🙂
A gdzież to znajoma zaliczyła taką "jazdę"?  😲
Ja też polecam Indeks, dla osób zaczynających przygodę z jeździectwem to idealne miejsce, z uwagi na bezpieczeństwo, dobre warunki -->hala, konie, plus naprawdę rozsądni instruktorzy którzy dbają o bezpieczeństwo osób uczących się. Opinię wyrobiłam sobie obserwując jak tam prowadzi się jazdy rekreacyjne, dla osób początkujących i chcących się uczyć jazdy konnej zawsze polecam Indeks, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze.
Dzięki dziewczyny.
Nie pytajcie mnie gdzie był ten przypadek z przesunięciem siodła - nie mam pojęcia, bo tamtych okolic nie znam.
Sama jestem z Warszawy a śląskie nazwy miejscowości niewiele mi mówią stąd prośba do was o namiary na sensowne kluby
Wasze sugestie przekażę dalej 🙂
Czy ktoś wie czy i gdzie są dostępne zdjęcia z ostatnich zawodów skokowych, które odbyły się w Zbrosławicach (20-21.11.2010) ?
Dzięki Karut.
Mało faktycznie. I nie te co mnie interesują  😉
Nie ma mojej gleby  😁

Ale kurcze była tam taka dziołszka z wypasionym aparatem a zdjęć nigdzie ni ma..  🙁
trzynastka   In love with the ordinary
30 listopada 2010 19:09
Ale kurcze była tam taka dziołszka z wypasionym aparatem a zdjęć nigdzie ni ma..  🙁


A jak wyglądała ? może być PW.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się