Wybór kierunku studiów

Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
04 listopada 2010 21:33
proszę bardzo, wybierasz się?
Raczej tak, o ile dam radę z rozszerzoną matmą. Jesteś może na prawie?
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
04 listopada 2010 21:38
coś Ty, ja na drugim końcu Polski.  🤣 ale chciałam prawo, nawet bardzo, tylko mój mózg jest bardziej biol-chem, a właściwie tylko biol. 😁 za to na UAMie jest moja dobra koleżanka, na kognitywistce, więc na pewno ma znajomych i z prawa (oo i z lewa też.  🤣 ) więc jakbyś czegoś potrzebowała, to daj znać.
Skąd ja znam to "biol-chem,  a właściwie tylko biol"... Gdyby nie to, próbowałabym pewnie na weterynarię 😁  Ciężki wybór te studia, a jeśli o prawo chodzi to można bać się podwójnie - nie tylko o samo dostanie się na studia, ale o dostanie się na aplikację... Z tego co mi wiadomo, zwykle dostaje się ok. 15% zdających.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
04 listopada 2010 21:50
tak, i jedyna w tym przypadku reguła, to albo musisz być świetna w tym co robisz, albo mieć 'plecy'. i przy wyborze prawa nad tym też musisz się zastanowić. bo bez aplikacji nie masz nic.
Pleców brak, trzeba liczyć na swoje ukryte zdolności.  😉
Wierz mocno!  Ja się dopiero na studiach zaczęłam uczyć. Wcześniej to szkoda gadać. Także można siebie zaskoczyć 😉

A tak z ciekawości, te aplikacje sobie ludzie sami załatwiają, czy jakoś te najlepsze osoby same dostają propozycję?
Chodźcie na ratownictwo medyczne do Wrocławia!! 😉
rtk ja chcę iść na poloznictwo na AM, masz jakieś przecieki?
Ponia   Szefowa forever.
05 listopada 2010 09:42
[quote author=Strzyga link=topic=132.msg754067#msg754067 date=1288613776]
Pisz do Poni, ona jest na I roku trenerskich.


a to nie ogólnie sport?
[/quote]

Jest jest, studjuje się  na kierunku sport 😉
... za to na UAMie jest moja dobra koleżanka, na kognitywistce, więc na pewno ma znajomych i z prawa (oo i z lewa też.  🤣 ) więc jakbyś czegoś potrzebowała, to daj znać.

Masz jakieś przecieki czy koleżanka zadowolona z kierunku? Jestem ciekawa jakie mają przedmioty, czego się przede wszystkim uczą?
Chciałam na to kiedyś iść, ale jakoś nie wyszło, i nie wiem czy żałować 😉
rtk ja chcę iść na poloznictwo na AM, masz jakieś przecieki?

same baby, dużo o rodzeniu, często je spotykam na porodówce 😉 Niestety większość przedmiotów się nie pokrywa, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć.
co do położnictwa na wrocławskiej AM to zapytam wspollokatorki jak wróci bo studiuje ten kierunek  😉
rtk no pewnie, że same baby 😀

Evson fajno by było 🙂 Zapytaj na którym roku i jak wygląda kwestia przedmiotów i praktyk 🙂
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
05 listopada 2010 13:34
sihaja, koleżanka jest zachwycona, zanim poszła bardzo się bała, ale teraz na prawdę jej się podoba. nie mówiąc już o tym, że dostała się na Erasmusa i jest w Catanii, na Sycylii.  😜
Tu są plany zajęć położnictwa na AM Wroc:
http://www.wnoz.am.wroc.pl/content/view/4286/487/
Ja totalnie nie wiem co mam robić. Planuję maturę z chemii i biologii, wstępnie z obu rozszerzenie, ale średnio mi się to widzi...  🤔
Studiuje ktoś może psychologię w zarządzaniu? Albo ktoś słyszał? Są po tym jakieś możliwości?
CZy jest ktoś z Was na Medycynie?
Moja kuzynka zdaje w tym roku maturę. Jej marzeniem jest właśnie medycyna. Zastanawie się jakie trzeba mieć wyniki z matur.
szalonakobyla, wszytsko zalezy gdzie, zresztą dziwię się, że jeśli kuzynka chce składać papiery, nie wie jakie są progi.
Bo tak naprawdę progi wszędzie są bardzo podobne od lat.
NA UJ na medycynę, trzeba było mieć w granicach 90 proc.
Averis   Czarny charakter
01 stycznia 2011 16:40
remendada, z tego co wiem, to w ostatnim roku to i 90% nie pomogło. Najlepiej mieć stówkę z chociaż jednego przedmiotu.
Dla pewności sprawdziłam teraz listy i 90 wystarczało  😉
Averis   Czarny charakter
01 stycznia 2011 16:59
remendada, ha! Oszukano mnie. Od dziś nie wierzę koleżankom.
Averis, dlatego dobrze, że UJ ujawnia nazwisko i pkt, nie ma niedomówień, głupiego ściemniania itd.
Nie martw się mnie też w tej kwestii zawsze oszukiwano  😁
Ja mam dylemat między akademią muzyczną, weterynarią, a AWF  🙄
Oczywiście jestem optymistką i gdybym się dostała na ww. opcje to miałabym poważny problem na które studia się udać  🙄
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
08 stycznia 2011 19:32
[quote author=szalonakobyła link=topic=132.msg833036#msg833036 date=1293897870]
CZy jest ktoś z Was na Medycynie?
Moja kuzynka zdaje w tym roku maturę. Jej marzeniem jest właśnie medycyna. Zastanawie się jakie trzeba mieć wyniki z matur.
[/quote]

z tego co wiem to xxxagaxxx jest na medyku w gda. myślę, że jak uderzysz na pw, to udzieli Ci jakiejś informacji.


Ja mam dylemat między akademią muzyczną, weterynarią, a AWF  🙄


pippi, niezły rozrzut.  😁 co zdajesz na maturze?
He he pippi nieźle 🙂 Podobnie jak było w moim przypadku. I u mnie skończyło się to i AWFem i Akademią Muzyczną i tak jest dobrze  😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
09 stycznia 2011 11:10
a studiowal badz studiuje ktos z forum dziennikarstwo i komunikacje społeczną? Szukam kierunku,który bedzie w miare zarobkowy,ale rowniez przyjemny jak dla mnie.
busch   Mad god's blessing.
09 stycznia 2011 12:56
a studiowal badz studiuje ktos z forum dziennikarstwo i komunikacje społeczną? Szukam kierunku,który bedzie w miare zarobkowy,ale rowniez przyjemny jak dla mnie.


I myślisz że dziennikarstwo pozwoli Ci stać się dziennikarzem? Jeśli tak, to poczytaj biografie dziennikarzy - rozrzut jest od zootechniki do fizyki bo w tym zawodzie nikogo nie interesuje, czy masz certyfikaty cztery. Umiesz pisać? Dobrze wyglądasz przed kamerą? Masz trochę szczęścia? Możesz się załapać. A jeśli nie, to żadne studia Ci nie pomogą   😀

Pomijając już kwestię zarobków w dziennikarstwie, które tak naprawdę zupełnie nie zwalają z nóg, chyba że naprawdę masz Nazwisko albo własną, dobrze prosperującą gazetę (czyli de facto jesteś przedsiębiorcą  😉 ). A jak Cię interesuje słowo, to idź na polonistykę - dużo lepiej pogłębisz temat  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 stycznia 2011 13:16
incognito, ale jakim dziennikarzem byś chciała być? Zajmującym się polityką, ekonomią, sportem? To idź na studia kierunkowe,  żeby zdobyć wiedzę, która będzie CI z danego przedmiotu zainteresowania potrzebna, a w międzyczasie bądź chłopcem na posyłki w gazecie/radiu/tv i tak zdobywaj doświadczenie i szlifuj warsztat.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
09 stycznia 2011 13:50
Generalnie wychodzi na to,ze zaden z interesujacych mnie kierunkow nie jest przyszlosciowy ani zarobkowy.Moze w ogole dam sobie spokoj ze studiami i od razu pojde na kase i bede jak to mam w zamiarze dorabiac jako instruktor rekreacji <załamka> 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się