kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

przypominam jeszcze o sobie tak na wszelki wypadek, bo sprawa pilna, a już na drugą stronę przeleciało 😉  :kwiatek:
borkowa.

Nie widać wyraźnie, ale chyba masz problem z kopytami. Według mnie są niezbalansowane i macie trochę oderewane ściany. Problemy z kopytami często powodują powstawanie nakostniaków.

To akurat zdjęcie z internetu 🙂 Koń ma taką twarda gulkę rok ? Bo miała dość poważną ranę nad kopytem i tak zostało.
ash   Sukces jest koloru blond....
15 listopada 2010 14:23
W sumie to nie wiem czy znajdzie się na to odpowiedź, ale...
mój koń wraciłdo pracy po 4 tygodniowej przerwie. Jest czysty we wszystkich chodach, mamy pozwolenie na normalną jazdę już z galopem. Przez kilka dni czego się spodziewałam, miał tyle energii że ciężko było mi go ogarnąć. Od kilku dni kary wychodzi na padok z kolegą ( 🤔 zawsze chodził sam) i wariują przez 3-4 h non stop!
Czy może mieć to wpływ na to , że Pamir nie idzie już do przodu tak chętnie jak wcześniej? Nie chodzi mi o jego głupawkę,tylko o to że mam wrażenie jakby mi gasł w trakcie treningu. Czy może problem w tym, że poci się po 15 minutach kłusa z powodu zimowej sierści w ilości ogromnej?

edit: literówka
Moja tez się poci po 15 min kłusa 🙂
ash wiele znam przypadków kiedy to konie gasły pod wpływem ciężkiej zimowej sierści. Jak ostatnio ogoliłam swojego kopytnego to myślałam że my ktos paszy energetycznej dał zamiast owsa bo zwierze jakiegoś turbokopa dostało.
ash   Sukces jest koloru blond....
15 listopada 2010 14:42
Poobserwuję go kilka dni jeszcze, ale wszystko wskazuje na to, że zimowa sierść go przytłacza 🙁 Nie wiem co mam robić, najlepiej bym go ogoliła, ale kurde u nas z derkowaniem to jakiś istny koszmar!
Chory nie jest na pewno, wystarczy popatrzeć co wyprawia na padoku z nowym kolegą 😅


Nie widać wyraźnie, ale chyba masz problem z kopytami. Według mnie są niezbalansowane i macie trochę oderewane ściany. Problemy z kopytami często powodują powstawanie nakostniaków.
[/quote]
To akurat zdjęcie z internetu 🙂 Koń ma taką twarda gulkę rok ? Bo miała dość poważną ranę nad kopytem i tak zostało.
[/quote]

zacznijmy od tego, że to co jest na tym zdjęciu z internetu to nie jest nakostniak...wklej może zdjęcie swojego konia
moje pytanie: Ile metrów ma uniwersalna (w sensie i na kuca i na dużego 😉 )czarna wodza?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 listopada 2010 19:19
3m.
dziękuję  :kwiatek:
Ash
a może on po prostu nie ma kondycji? Miał przerwę, opadł trochę i teraz mu ciężko. Może się tak wyszalał, że ma zakwasy. Mój po parotygodniowej przerwie z elektrycznego zamienił się na ledwodychającego- dobry miesiąc nam zajął powrót do jakiejś kondycji i do tego, zeby koń zaczął iść do przodu a  nie dreptać.
Tylko my mieliśmy dłuższą przerwę
..
do czego jest w siodle uj jest ten trzeci pasek, który jest doczepiony do tybinek z obu stron i zapina się go pod brzuchem? bardzo nieasno się wyraziłam, ale chyba ktoś zrozumie 😡
Jaką wybrać dł. bata ujezdżeniowego ? od czego to zależy?? 110-120-130 cm

zapewne od długości konia, na którym jeździsz 😎 Lub preferencji własnych lub aktualnej potrzeby.
vissenna   Turecki niewolnik
20 listopada 2010 17:31
hedonistka ten pasek powoduje, że tybiny siodła spięte razem są bardziej stabilne. Jednym słowem pozwala precyzyjniej działać łydką bo sygnał dla konia nie jest "zakłócany" przesuwającą się pod łydką tybiną.

olap
Długość zależy od stopnia zaawansowania jeźdźca (jeśli to ma być pierwszy bat - to lepiej krótszy by się przyzwyczaić) i od wieelu innych czynników.
Ja na przykład muszę mieć min 130 cm, bo mój koń jest długi i koń zamiast w zad dostawał w nerki.
czy to prawda, że zwykły olej podawany w niewielkich ilościach razem z paszą powoduje odpiaszczenie?
hej, mam głupie pytanie..🙂
proszę napiszcie jak się dokładnie zakłada Nauszniki na konia?uśmiech
czy najpierw oglowie czy najpierw nauszniki i po co jest ten sznureczek dłuższy do czego go trzeba przywiązać.?
Najpierw nauszniki, później ogłowie a sznureczek owijasz o podgardle 🙂
Monia007, jakoś tak 😉
ja poobcinałam te sznureczki, bo mnie denerwowały a i tak pod ogłowiem dobrze sie nausznki trzymają
Mógłby ktoś scharakteryzować bociani chód? Spotkałam się gdzieś z tym określeniem i nie wiem na czym polega. Z góry dzięki  😅
Mnie sie wydaje ze to inna nazwa chodu koguciego po prostu.
Czy może być tak, że w tym samym siodle na jednym koniu w ogóle nie mogę usiąść, majtam się jak worek kartofli i mam problem z prawidłowym zastosowaniem pomocy, a na drugim siedzi mi się bardzo dobrze i stabilnie? Jeśli tak, z czego to wynika? 😡
Często po prostu z dopasowania siodła do danego konia. Jak jest siodło spasowane porządnie do konia, to będzie Ci się duużo lepiej siedzieć i jeździć.
Z dopsowania/niedopasowania siodła 🙂
epk, repka, dziękuję :kwiatek:

W takim razie dopytam tylko szybko - czy siodło może być wobec tego niedopasowane, ale "nieszkodzące" koniowi?
A nie chodziło raczej o dopasowanie/niedopasowanie do jeźdźca (rozmiar siedziska, itp)?
Pytam również jako żółtodziób  😉
Nie, nie chodziło. Gwarantuję CI, że jeśli weźmiesz siodło nie dopasowane do konia ale pasujące do Ciebie to i tak będzie Ci się źle jeździło - właśnie możesz latać po nim, mieć problem z działaniem dosiadem. A w siodle mniej pasującym na Ciebie ale super pasującym do konia będzie CI się jeździło duużo lepiej.

Szczególnie, że pisze że na niektórych koniach w tym siodle jeździ się dobrze - oznacza to tylko tyle, że siodło jak nie pasuje na konia to żyje swoim życiem - dowolnie i pociąga za sobą trudności w dosiadzie
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 listopada 2010 21:24
W takim razie dopytam tylko szybko - czy siodło może być wobec tego niedopasowane, ale "nieszkodzące" koniowi?

odpowiedź na szybko: jakie niepasujące buty cie nie obetrą? za małe, za duże czy za ciasne? 😎
podpowiedź: niedopasowane szkodzi. kropka.
Czy może być tak, że w tym samym siodle na jednym koniu w ogóle nie mogę usiąść, majtam się jak worek kartofli i mam problem z prawidłowym zastosowaniem pomocy, a na drugim siedzi mi się bardzo dobrze i stabilnie? Jeśli tak, z czego to wynika? 😡

kucyk tak, jak dziewczyny pisały, może być to kwestia dopasowania siodła. Nie bez znaczenia może być również to, że jeden z koni bardziej miękko nosi, a drugi ma bardziej wybijający chód.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się