Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

, ale na pewno będzie drenowana z włóknem (?), cos takiego :P).



Z geowłókniną  😉
Coś temat ucichł.
Jak tam Wasze ogony? Dostały nowej wiosennej energii? Bo nasze zrobiły się nie do zniesienia i szaleją na padoku, pod siodłem i wszędzie gdzie tylko mogą :P
Dla mojej diablicy wszystko jedno czy zima czy lato...energii ma zawsze pelno  😀iabeł:  🤣

Coś temat ucichł.
Jak tam Wasze ogony? Dostały nowej wiosennej energii? Bo nasze zrobiły się nie do zniesienia i szaleją na padoku, pod siodłem i wszędzie gdzie tylko mogą :P
Gagulec   Mistrz lokalny
09 lutego 2011 13:31
Podobnie jak mój...
niby niepozorny, a potrsfi rogi pokazac... Np wczoraj. niby jeżdżony codziennie a jak go lonzowałam to jak na nartach błotnych...
Moje ulubione pojęcie, które go okresla: 'kucyk kucyk... a to kawal sk****na' <- oczywiscie z przymrozeniem oka 🙂.
Hehe, to moja dopiero teraz zmienia się w potwora 😉 Waham się między stwierdzeniem czy to wiosna, czy zmiana stajni. W każdym razie odżyła jej dupa, odżyła :P
zuza   mój nałóg
09 lutego 2011 14:05
Mi niestety nie udało się dojechać do stajni w Pisarach-jazdy się przeciągnęły a potem jeszcze słoma przyjechała.Może w ten weekend się uda.
Za to dziś byliśmy w ślicznym wiosennym terenie.Jeśli chodzi o wiosnę,to nasze konie jeszcze nie linieją ale pod siodłem wiosnę czują,oj czują  🏇
Nie wiecie w której stajni w krakowie sprzedają konie sportowe do 10 000 zł ???  👀
U nas podobnie, koniom tyłki rozrywa. Zwłaszcza w terenie 😁.
I już linieją.
Nie wiecie w której stajni w krakowie sprzedają konie sportowe do 10 000 zł ???  👀


Czy sportowe to ja nie wiem, ale słyszałam ze w KKJ chcą sprzedać kilka koni.
Kami   kasztan z gwiazdką
09 lutego 2011 15:58
Nie wiecie w której stajni w krakowie sprzedają konie sportowe do 10 000 zł ???  👀


Myślę, że łatwiej by było gdybyś określiła dyscyplinę sportową do której potrzebujesz konia  😉
Do 10000zł to trudno znaleźć sportowego konia, chyba, że stary, kulawy albo skacze metr.
no to najlepiej skoki i nawet młody tylko z predyspozycjami , a Krk bo mam prawie na miejscu i nie musze dać dużo za transport 😉
Nie wiem czy do 10.000 znajdziesz coś ciekawego. Fajne konie mają w Hippice w Krzywopłotach, to nie Kraków, ale jeszcze województwo małopolskie. A w samym Krakowie? Wątpię czy jest cokolwiek.
toż to za badania z ćwierć tej sumy dać... jeżeli to taki sport ma być...
Najważniejsze, że ogonek zaczął linieć 😅 idzie wiosna 😅
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
09 lutego 2011 21:21
Nie wiem czy do 10.000 znajdziesz coś ciekawego. Fajne konie mają w Hippice w Krzywopłotach,


tak mają.. ale za 10 tyś euro chyba  😉 więc chyba nieco przekraczają tam ceny poszukiwany przedział cenowy  🙂
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
09 lutego 2011 22:40
no to najlepiej skoki i nawet młody tylko z predyspozycjami , a Krk bo mam prawie na miejscu i nie musze dać dużo za transport 😉


z predyspozycjami ? a wiesz że trzeba być bardzo dobrym jeźdźcem żeby np nie zaciąć takiego młodziaka, albo dać go rozsądnej osobie do jazdy za pieniądze? powinnaś szukać "starego" konia -profesora, na którym się będziesz uczyć. ale to nie za 10 tysięcy...no chyba że kulawy 🤔
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
09 lutego 2011 22:44
nie wiemy jak jeździ Pacia, na jakim poziomie ma umiejętności i jakie docelowo konkursy chciałaby jeździć.. Pacia pyta o kupno konia z danymi cechami za daną kwotę, a nie o to jak należny jeździć, jakie są możliwości itp. jeżeli chcielibyśmy to analizować to jest rozmowa na cały osobny temat, a nie na porady w temacie o Krakowskich stajniach  😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
09 lutego 2011 22:48
dziękuję Doma, ale samo pytanie określa stan wiedzy pytającej... wiec lepiej uświadomić zanim zbłądzi dziewczyna; albo ktoś wciśnie jej śrupa 🙄
...a ty nie miałaś kobyłki na sprzedaż? 😉 i to poniżej 10 tysi 😀
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
09 lutego 2011 23:09
hm.. uwierz mi że da się trafić na konie w okolicach 10 tyś, tylko fakt że nie są to stare wygi które przewiozą amatora, choć naprawdę różnie bywa, znam różne przypadki.. a co do wciskania śrupa.. naprawdę nie ma reguły, najlepsi zawodnicy potrafią kupić konia z którym później nic się nie da zrobić i to naprawdę nie za 10 tyś... najwięksi fachowcy nacinali się nie raz... samo życie, każdy musi zdawać sobie sprawę z takiego ryzyka.. dlatego cieszę się że kupując konia nie szukałam konia do sportu tylko dla siebie, a każde nowe umiejętności tego konia i kolejne wyniki były miłą niespodzianką 🙂 a wady i problemy ukryte nie były powodem zawodu..
a mam sporo koni na sprzedaż, nie wszystkie moje, no ale to nie temat z ogłoszeniami  🙂
Dava   kiss kiss bang bang
10 lutego 2011 07:19
no to najlepiej skoki i nawet młody tylko z predyspozycjami , a Krk bo mam prawie na miejscu i nie musze dać dużo za transport 😉


🤔 🤔 🤔

Super że chcesz w Krak. bo nie chcesz 'dać dużo za transport'. Ciekawa jestem czy będziesz miała na 'danie dużo za leki i weta' jeśli Ci koń zachoruje  🤬

Ogarnij się dziecko trochę i popytaj się ludzi mądrzejszych od siebie. Może poczytaj trochę książek o koniach (tylko tych w których jest jak-najmniej obrazków 🤣 )
I miejmy nadzieję, że Ci się trochę w głowie rozjaśni.

Tak jak dziewczyny napisały: nie kupisz za 10tys. zł konia sportowego (cokolwiek to dla Ciebie znaczy), młodego i z predyspozycjami.




Dava... jaka Ty jestes niesympatyczna!
gdzie nie wejdę, Ty zawsze ciśniesz ludziom i zawsze zaglądasz im do portfela. To naprawdę nie dodaje Ci prestiżu, że komuś pojedziesz i to jeszcze w taki dziecinny sposób.
Ale w tym przypadku Dava ma sporo racji.
Dava ma 100% racji i nie da się tego łagodniej napisać.
Chcesz jeździć sportowo ? Skąd weźmiesz pieniądze chociażby na transporty skoro transport przy kupnie konia to już problem ? Skąd na treningi ?

Poszukaj stajni sportowej gdzie jest dużo koni (np.Michałowice) Zostań luzakiem- wolontariuszem. Za pomoc przy koniach "załapiesz się" na darmowe treningi. W międzyczasie gdy ludzie Cię poznają - możesz liczyć na dzierżawę konia za przyzwoite pieniądze do małego sportu (L). Jest wiele osób mających konie których nie ma kto jeździć.
Pieniądze, które masz na konia przeznacz na doskonalenie umiejętności jeździeckich.
co nie znaczy, że nie można tego napisać w normalny kulturalny sposób. odechciewa się wszystkiego jak się ciągle czyta takie chamskie przepychanki... forum na tym traci troszke...
..mnie się wydaje, że jest różnica pomiędzy ludzmi, którzy zadają czasem mało sensowne pytania...w celu prowokacji, a tymi, którzy poprostu nie wiedzą..
Nie można na nikogo ''naskakiwać'' tylko dlatego, że się w czymś nie orientuje...Chyba po to również jest forum, żeby się czegoś dowiedzieć i wyrazić swoją opinię( tak jak każde inne forum..np. komputerowe).

Nie wydaje mi się, aby w tym przypadku była to prowokacja..

''Kto pyta nie błądzi''!  😉

( i żeby nie było : Nie piszę tego po to, aby kogoś obrażać itp.)  😉
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
10 lutego 2011 09:53
Zgadzam sie w 10 % z fabapi.
Myśle tez ze skoro Pacia szuka konia do sportu, to juz coś jeździ, trenuje. Jeżeli trenuje, to najprawdopodobniej nie sama. Jeżeli trenuje z trenerem to może on powinien jej pomóc w szukaniu konia....  😉
Myśle tez ze skoro Pacia szuka konia do sportu, to juz coś jeździ, trenuje. Jeżeli trenuje, to najprawdopodobniej nie sama. Jeżeli trenuje z trenerem to może on powinien jej pomóc w szukaniu konia....  😉


pytanie o konia za 10 tys zł świadczy o tym że nie ma pojęcia o cenach koni sportowych więc nie trenuje i nie ma trenera ...albo to moja nadinterpretacja
fabapi - dokładnie, ktoś kto jeździ i trenuje a nie "marzy" o sporcie wie, ile konie kosztują.
... albo ja nie umiem czytac, albo ..Pacia wcale nie napisała, że trenuje i że jezdzi na zawody..tylko, że szuka konia do sportu..Ze zdjęć Paci wywnioskowała bym, że chciała by zacząć przygodę ze sportem..
..a skoro jeszcze tak naprawdę nie zaczęła, to może nie wiedzieć np. ile min.trzeba za takiego konia dać..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się