DIY - zrób to sam

dzięki 😉
Nowy koniczek:



Powalająca jakość komórkowego foto  🤔...
Murmel ja powiem to co zwykle: 😜
dziewczyny, potrzebuję takiej modelinowej zawieszki w kształcie konika, wiem, że kiedyś jakaś dziewczyna takie robiła i sprzedawała je przez photobloga, czy macie może na nią namiary?
cieciorka   kocioł bałkański
18 lutego 2011 19:09
Alice robiła
cieciorka już znalazłam jakąś stronkę z takimi modelinowymi rzeczami
http://ajta.pl/

patrzcie jakie śliczne  😜
Tercet te kolczyki są świetne... będę musiała chyba kupić sobie modelinę 🙂
A ostatnio zrobiłam sobie takie kolczyki:
EnSzeretem ja to sobie zamówiłam zawieszkę do pendrive w kształcie konika  🤣
To i ja się pochwale co ostatnio zrobiłam 🙂
Przód:
i tył:
słuchajcie robił ktoś może samodzilnie mydło?
Jakiś prosty sposób?

Z czego mozna zrobić knot do świeczki? Bawełniany sznurek?
W Werandzie Country były kiedyś przepisy na mydło z płatkami kwiatów. Robiło się je z Białego Jelenia. Później mogę poszukać i coś napisać na ten temat.
shagyaaa, bd. wdzięczna.



🙂
Bardzo Cię przepraszam Szalonakobyla, ale zupełnie wyleciało mi z głowy. A więc:
Mydło lawendowe z płatkami:
15 dag utartego Białego Jelenia,
1/3 szkl. płatków owsianych
1 1/2 szkl. naparu z lawendy
kilka kropli olejku lawendowego

Mydło i napar z lawendy wolno podgrzewać, mieszając drewnianą łyżką aż się roztopi. Odstawić do ochłodzenia, dodać płatki owsiane i olejek. Wyieszać, wyrobić jak ciasto i suszyć w foremkach pod folią spożywczą. Ma działąnie łagodzące, gojące, lekko złuszczające.

Mydło cytrynowe z rozmarynem:
15 dag utartego Białego Jelenia
3 łyżki soku z cytryny
4 łyżki naparu z nagietka
łyżkę zmielonego rozmarynu
łyżeczka suszonej skórki cytrynowej w proszku
6 kropli olejku cytrynowego
4 krople olejku rozmarynowego
łyżka naparu nagietkowego do zwilżenia rąk

Mydło, sok cytrynowy i napar z nagietka podgrzewać w wodnej kąpieli do rozpuszczenia, mieszając cały czas. Roztopione odstawić na 10 minut. Zagnieść jak ciasto, dodać rozmaryn, skórkę cytryny, olejki. Pozostawić na 10 minut. Uformować w dłoniach. Zostawić na 2 godziny pod folią, wypolerować i zostawić na dobę.

Miodowe mydło odżywcze:
10 dag utartego Białego Jelenia
1/2 szkl. płatków owsianych
2 szkl. naparu z lipy lub melisy
łyżka miodu

Podgrzewać powoli mydło z naparem, mieszając drewnianą łyżką do roztopienia. Odstawić, ochłodzić, dodać płatki owsiane i miód. Wyrobić jak ciasto. Wyłożyć do foremek lub uformować w dłoniach. Suszyć pod folią spożywczą, można ochłodzić je w lodówce. Ma działanie złuszczjące i wygładzające.
Gajowkowa a czym namalowałas to na tej siateczce? Genialna Ci wyszła!  😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
22 lutego 2011 21:22
Rita,  to chyba koszulka 🙂. Czyli jeszcze lepiej 😉!
Rita, Basznia Tak to koszulka 🙂 Namalowałam to farbkami do tkanin, zaprasowałam i oto prosze 🙂
fakt faktem, to nie ja robiłam tylko znalazłam je w necie, ale jest tak ładne, że musiałam je tu wstawić 😉
shagyaaa, dziękuję bardzo..
Zaraz sie zabiorę 🙂.
dziewczyny szybkie pytanie - chcę sobie kupić maszynę do szycia żeby w końcu nauczyć się szyć - na co zwrocić uwagę i jaką firmę polecacie (chcę wydać najchętniej do 200 zł, bo nie wiem czy podołam😉 ). najlepiej coś dobrego na początek ale żeby i później dało radę!


EDIT - znalazłam coś takiego - wygląda jak maszyna dla blondynki;P myślicie że będzie ok?
edit 2 - brawo, nie dałam linka... no to znalazłam takie:

http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-singer-pixie-plus-wielki-gratis-i1474967971.html
http://allegro.pl/niemiecka-maszyna-do-szycia-medion-gw-fv-48h-i1473522977.html
BASZNIA   mleczna i deserowa
01 marca 2011 20:53
Nie jestem specjalista, ale bym brala singer-o ile to ten singer z setletnim doswiadczeniem 😉. A na poczatek jej mozliwosci na pewno wystarcza.
Breva, nie kupuj singer pixie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja bym poszukała na twoim miejscu starego łucznika gdzieś po sąsiadach, rodzinie czy allegro
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 marca 2011 10:15
sznurka,  leee, a taka ladna 🙂
BASZNIA, ale awaryjna
ja kupiłam jedną w domu okazało się ze nie działa
wymieniono na inną która działała jakąś godzinę?
trafiła do serwisu i sprzedałam naprawioną na gwarancji, a u osoby co kupiła też poszyła kilka dni i trafiła do serwisu
gówno straszne, choć jak szyła to fajnie było, mała lekka tylko szkoda że taka zawodna
sznurka, kurcze, dzięki za ostrzeżenie! bo już prawie kliknęłam! a w takim razie odpada zdecydowanie... ehh mama ma w domu starego Łucznika, ale korzysta, a ja bym chciała jakąś kupić do krakowa dla siebie..🙁 i myślalam o nowej - żeby była łatwa w obsłudze i żeby miała instrukcję... no i nie wiem co teraz zrobić:|
Breva, poproś mamę by pomogła ci kupić na allegro używaną
instrukcja niewiele daje, ja teraz szyję na amerykanskim Singerze, korzystam z hafciarek, wszystko metodą prób i błędów, instrukcję mam ale nie czytałam;]
borkowa.   silesian team
03 marca 2011 19:15
dziewczynki  :kwiatek:
będę robiła kolczyki, drewniane (coś takiego jak izkis.fbl.pl) jakie farby najbardziej kryją i ogółem są dobre do drzewa ? (akryle ?)
borkowa., akrylowe
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 marca 2011 10:02
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się