Murmel

Konto zarejstrowane: 09 lipca 2009

Najnowsze posty użytkownika:

własna przydomowa stajnia
autor: Murmel dnia 30 czerwca 2019 o 22:05
anyann Podbeskidzie
Bizon Jest już trochę ciasno, ale konie schodzą tylko na karmienie, więc da się przeżyć 😉
własna przydomowa stajnia
autor: Murmel dnia 30 czerwca 2019 o 20:27
megruda u nas podobnie. Mamy taką obfitość siana, że powoli kończy się miejsce na przechowywanie. Ale deszczu też nam potrzeba...

własna przydomowa stajnia
autor: Murmel dnia 20 września 2018 o 16:28
Zmieniając temat, czy ktoś z Was, właścicieli mniejszych stajni ma... pralkę przemysłową na wyposażeniu? 😡  Zaczynam się zastanawiać, bo u nas marnie z pralniami końskimi, a przeciwdeszczówki nie wchodzą mi do mojej domowej pralki  🤣
Stajnie na Śląsku
autor: Murmel dnia 25 sierpnia 2018 o 13:44
Poszukuje ogarniętego kowala do dość trudnego przypadku. Zależy mi na profesjonalnym podejściu. Możecie mi kogoś polecić z okolicy?
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 01 sierpnia 2018 o 20:01
Dziad jest na gastro+, Healthy Tummy (którym aktualnie gardzi) i wysłodkach. Co 3 dni glut na kolacje z wysłodkami. W marcu miał gastro (po kolce), początkiem lipca skończył kuracje abprazole.
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 01 sierpnia 2018 o 16:38
W związku z przeprowadzką mojego seniora pani doktor zaleciła nam pełna dawkę abprazolu tydzień przed wyjazdem i tydzień po. Później suplement. Jest jakiś godny uwagi produkt w przystępnej cenie? Ostatni który stosowałam to dromy.
Dziad generalnie dobrze zniósł przeprowadzkę, ale wybrzydza trochę przy jedzeniu treściwego,niedojada, siano tez pobiera w małej ilości. Mamy aktualnie bogate pastwisko.
trzeszczki
autor: Murmel dnia 31 maja 2018 o 14:14
Zdrowykoń Możesz rozwinąć? Też mam konia z cystą, zaproponowano mi osphos albo steryd. I wciąż się zastanawiam co tak naprawdę boli mojego konia, czy cysta czy zwyrodnienie stawów czy początkowa liza kości kopytowej, czy ścięgna właśnie.
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 31 marca 2018 o 18:50
Pytanie z gatunku  🤔wirek:... Czy to możliwe że temperatura jedzenia ma wpływ na dyskomfort żołądkowy? Mój senior dwukrotnie zareagował podczas gastro na polewanie zaróżowionego miejsca przy odźwierniku. Zwykle też trzyma wodę w pysku zanim przełknie. Ostatnio zaraz po posiłku (wysłodki, pasza i sieczka) wędruje do jednego upatrzonego w tym celu drzewa i bierze się zaraz za obgryzanie. Aktualnie od prawie dwóch tygodni jest na 4 saszetkach.
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 20 marca 2018 o 21:25
My już po gastroskopii. Zapisujemy się do klubu odźwiernikowców... 🙄  Tragedii nie ma: "przerośnięte" fałdy i jedno niewielkie zaróżowienie. Na części bezgruczołowej łuszczenie się błony.
Stajnie na Śląsku
autor: Murmel dnia 15 marca 2018 o 14:44
Poszukuję stajni geriatrycznej, najlepiej wolnowybiegowej z paddock paradise. Ktoś cos?  👀
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 02 marca 2018 o 13:24
No nic, czeka nas kontrolna gastroskopia. Doktor Biazik będzie prawdopodobnie końcem marca na śląsku, jakby ktoś był zainteresowany.
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 01 marca 2018 o 21:38
Niestety nie robiłam, też nie dostałam takich wskazań. Ogólnie miałam zalecone przeprowadzić kurację ranitydyną i dać więcej treściwego... To było jakieś 6-7 lat temu. Prawda jest taka że początkowo zlekceważyłam ten problem, po kuracji ranitydyną nie robiłam zbyt wiele w kwestii wrzodów. Koń miał inne problemy zdrowotne które wysunęły się na pierwszy plan. Dopiero od ok 4 lat (po przeczytaniu tego wątku) zaczęłam systematycznie podawać abprazol, podawać suplementy i dbać o stały dostęp do siana. Aktualnie dostaje Gastro+, sieczkę proLinen, wysłodki i gluta z siemienia z wysłodkami co drugi dzień. Niedawno skończył dromy gastroline. Stały dostęp siana. Od dwóch lat w przydomówce, stajnia otwarta, emerytura. Teraz wygląda najlepiej odkąd go mam, jeden znany wet stwierdził, że pewnie nie ma wrzodów bo tak dobrze wygląda  🙄

Kolka lub biegunka zdarza się mniej więcej raz w roku właśnie w okresie zimowym. Ostatnia 20 grudnia 2016.

Dostaje 2 saszetki abprazole i 60 ml ulgastranu.

Skontaktuje się w najbliższym czasie z doktor Biazik.
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 01 marca 2018 o 19:06
Tak, kilka lat temu. Pierwszy stopień, jeśli dobrze pamiętam.
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 01 marca 2018 o 18:10
Wet stwierdził że spastyczna, jelita nie były przeładowane\ przytkane. Ale... Przed pierwszym wypróżnieniem podczas akcji bólowej, jak na moje oko, znaczy ucho, jelita nie pracowały tak dobrze jak po. Hmm...
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 01 marca 2018 o 16:48
My dzisiaj znów zaliczyliśmy kolkę z nie-wiadomo-czego :/ Nic nie zmieniałam, oprócz tego że zaczęłam kurację Abrazole. Czy to w ogóle możliwe żeby koń tak zareagował na lek? Nigdy wcześniej się to nie zdarzało...
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 26 lutego 2018 o 22:18
Znów przychodzę z pytaniem o rokitnik jak dawkować świeży/mrożony? Jaki jest minimalny okres kuracji?
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 03 lutego 2018 o 22:05
Shantowa Mój senior aktualnie jest na Pro-Linen alfibre digest. I mam mieszane uczucia, sieczka niby smakuje ale... w pierwszym worku znalazło się kilka kamieni i kawałek sznurka ( :ke🙂. Do tego często trafiają się dość grube i twarde części traw/lucerny które mój dziad zostawia. To mnie zniechęca, choć składowo i zapachowo wypada całkiem nieźle. Za to Dengie HT nie jest zbyt smaczna i dość mocno jak dla mnie się pyli, ale przynajmniej nie spotkałam w niej niespodzianek.

Gdyby jakość sieczki PL była na nieco wyższym poziomie kupiłabym następny worek, aktualnie jednak bardziej skłaniam się do Dengie.

Przy okazji, mam pytanie co do rokitnika. Podanie której postaci jest najbardziej sensowne (ekonomiczne): susz, świeże owoce, sok, przecier? Własnie skończyliśmy Dromy Gastroline, chciałabym podawać coś zapobiegawczo aż do wiosennej dawki Abprazole. (ok 2 miesiące)
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Murmel dnia 27 października 2017 o 13:21
_Gaga dzięki serdeczne. Mam taki ekstra dodatek w sianie...  😵
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Murmel dnia 27 października 2017 o 12:50
Szukam informacji na temat suchych gałązek tui, czy są one trujące dla koni?
Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie
autor: Murmel dnia 09 lipca 2017 o 13:27
Czy mamy w województwie śląskim jakiegoś sensownego ortopedę z otwartym umysłem? Czy lepiej szukać gdzieś dalej?
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: Murmel dnia 19 maja 2017 o 11:54
Abstrahując od tematu olejów, czy ktoś z was ma tę maskę https://shop.horseware.com/product/rambo-plus-flymask/ ? Czy siatka nie utrudnia widzenia? ( mamy sprawne jedno oko... :icon_rolleyes🙂 Podoba mi się patent z usztywnieniem, ale nie mam pojęcia jak to działa podczas tarzania. Albo czy możecie mi polecić jakąś inną maskę która jest wytrzymała i ma dużą przezierność? Ważne też żeby po kilku praniach nadal była sztywna i nie właziła do oczu...
Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy
autor: Murmel dnia 11 maja 2017 o 20:16
|Poszukuję turboantymuchoderki dla konia który lubi tarzanie. Takiej która nie będzie utrudniała poruszania czy zjeżdżała i nie obcierała. Możecie mi coś polecić? Horseware czy Premier Equine? Podobnie poszukuję maski odpornej na tarzanie i takiej która nie utrudnia widzenia. Będę wdzięczna za sugestie.
buty dla koni
autor: Murmel dnia 26 stycznia 2017 o 13:12
Jestem w podobnej sytuacji, poszukuje butów dla mojego seniora głównie na padok (aktualnie na ok 13h) kiedy robi się twardo. Jedyne buty które ( według mnie) były by najbardziej odpowiednie to easyboot cloud.
Ktoś z Was miał z tym modelem do czynienia i możne coś więcej powiedzieć? Przymierzam się do kupna i chętnie dowiem się czegoś więcej.
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 26 stycznia 2017 o 12:45
Co sądzicie o tej paszy: http://www.horsefeed.nl/gastro-plus?

Zastanawiam się czy nie zmienic Krauter musli hippolita na to gastro+ albo na brandona xs. Tak na prawdę B. dostaje śladowe ilości musi, ogólnie treściwego, ale... Jeśli mogę dać mu coś lepszego, to czemu nie  😉
Ogólnie senior wygląda dobrze, ale często łyka z powietrza ( głównie z ekscytacji ale czasem zupełnie bez powodu) i ziewa.  🤔 No i ten ostatni eksces z sianem... Jest jeszcze jedna rzecz. Kupy ma dość twarde, bobki zbite ( wet mi na to zwrócił uwagę). Mało pije ostatnio, ale też większość jedzenia dostaje na mokro ( moczone siano, wysłodki).

Aktualne menu:

Rano:
        100g wysłodków Beet Pulp Winter (waga suchych)
        100g Krauter Musli
        100g Healthy Tummy


Wieczór:
            100g wysłodków Beet Pulp Winter (waga suchych)
            150g Healthy Tummy

+ 60 ml oleju lnianego i drożdże Yarrowia Equinox, siemię lniane ostatnio co drugi dzień zamiast HT na kolacje, siano do woli.


A i jeszcze jedno żółtodziobowe pytanie, myślicie że moczenie siana mogę zastąpić parowaniem?


B. ma zwyrodnienia w stawie koronowym które ostatnio dają nam ostro popalić. Myślę że stały dyskomfort podczas chodzenia i ból mogą tez się odbijać na jego żołądku. A z drugiej strony wiem preparaty wspomagające stawy rozwalają żołądek. I co tu wybrać... 🙁
Podawał ktoś z Was kolagen?

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.  :kwiatek:

wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 13 stycznia 2017 o 22:26
Jak tam wasze wrzodki? U nas mimo mocnej zmiany pogody spokojnie. Odstawiłam "cudne siano" i jest dobrze. Starego siana zostało niewiele i zastanawiam się czy zaryzykować z tym moczeniem które proponowałyście czy zamówić inne. Jedna rzecz mnie też zastanawia czy to możliwe że w sianie znalazła się jakaś "niedobra" dla wrzodka roślina. I w tym przypadku nie pomoże mi żadne moczenie. Nawiasem mówiąc, dostaje już siano-paranoi...  🤔wirek:

Kończę powoli drugie opakowanie Gastro Formuły i myślę co dalej. Mam w zapasie podstawowe drożdże yarrovia equinox, ale myślę o czymś więcej. Rokitnik (Equi-Buck)? Nie chce nic namieszać, potrzebuje porady.  :kwiatek:
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 22 grudnia 2016 o 10:52
xxmalinaxx Tez jestem bardziej skłonna ku temu stwierdzeniu. Niestety. U niego nigdy najedzenie nie dawało takich efektów.

Najzabawniejsze jest to że ostatnio zastanawiałam się nad Twoją wypowiedzią a propos "słodkiego" siana, trochę nie dowierzałam że może być tak niebezpieczne. A tu proszę...
Wygląda na to ze będę musiała zamówić specjalne siano dla starszego pana. No cóż, konie wrzodowe to konie dla ludzi zamożnych  😎  ( :zemdlal🙂Jeszcze jedno jak długo po takiej akcji mam podawać ulgastran? Dostaje dwa razy dziennie po 50 ml, daleko od posiłków.
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 21 grudnia 2016 o 21:56
Dla sprecyzowania, wczorajsza kolkoakcja była kilka godzin przed kolacją. Podałam ulgastran, pochodziliśmy i było lepiej. Wiec kolacja, w tym przypadku odpada jako powód złego samopoczucia.
Mam teraz zagwozdkę czy to żołądek źle reaguje na owe siano czy faktycznie senior się nim aż tak przejada... Na razie "dieta eliminacyjna".
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 21 grudnia 2016 o 09:03
Mam stałego dostawce, siano zwykle dobrej jakości, z rożnych łąk i zbiorów. Czyli dość różnorodnie i od roku żadnych kolkowych ekscesów nie mieliśmy. Nowe jest najlepsze/najpiękniejsze/najsmaczniejsze jakie kiedykolwiek miałam...
U nas mroźna pogoda i wysokie ciśnienie bez większych zmian od ok tygodnia. Staram się tego bardzo pilnować 😉
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 21 grudnia 2016 o 08:34
W sobotę mieliśmy pierwszą kolkę. Koń miał apetyt do samej kolacji, był zainteresowany jedzeniem, czuł się dobrze. Samej kolacji nie dokończył, coś tam siana jeszcze skubnął no i się zaczęło... Grzebanie, podnoszenie tylich nóg pod brzuch itp. Nie kładł się. Chwile wcześniej normalnie się wypróżnił. W ten dzień konie poszły na pastwisko z trawą na ok godzinę ( chodzą na trawę stale od wiosny, oczywiście przyzwyczajam je stopniowo), przyjechał też transport nowego siana, do którego konie miały kilkugodzinny dostęp. Po około godzinnym spacerowaniu ( z przerwami) objawy ustąpiły. Koń znów był zainteresowany sianem. Wet po badaniu stwierdził że koń jest najedzony/ napełniony, nie był wzdęty. Kupa mocno włóknista dość sucha. Dostał leki i siano w siatce na noc.

Wczoraj znów zakołkował. Identyczne objawy. Od niedzieli dostawał ulgastran, wczoraj dostał dopiero jak zauważyłam że się źle czuje. Przez te kilka dni konie miały dostęp do nowego siana w siatkach z małymi oczkami lub wymieszane ze starym sianem luzem na ziemi. Nie sądzę żeby były w stanie się przejeść...

Siano jest piękne, zielone, pachnące, dość drobne o zróżnicowanym składzie, bardzo bardzo smakowite.
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 20 grudnia 2016 o 21:00
[quote="xxmalinaxx"]nie dawaj "najlepszego" siana (chodzi mi rzecz jasna o tzw "słodkie" siano)[/quote]

Czy któryś z waszych wrzodków kolkował po takim sianie? Występowały jakieś objawy bólowe? Szukam winowajcy... :/
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 08 września 2016 o 22:46
Louisa Ja również bardzo chętnie się dołączę.

Mój B. właśnie stwierdził że Gastro Formula Equinoxa jest niejadalna...  😵
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 30 lipca 2016 o 17:08
Wracając do tematu MSM. Podaje od dwóch tygodni biotyne Officinalis z MSM. Oczywiście byłam nieświadoma złego działania. Czy według Was powinnam chłopaka wspomóc dobrzuchowo? Czy probiotyk/drożdże były by sensowne? Dostaje systematycznie gluta siemieniowego. Chciałabym jednak skończyć tę kuracje (kopyta potrzebują)..
własna przydomowa stajnia
autor: Murmel dnia 30 lipca 2016 o 16:39
Jak składujecie obornik? Jak wyglądają wasze płyty gnojowe/gnojowniki? Szukam inspiracji.
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 01 lipca 2016 o 18:49
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć ile podać Ulgastranu dla konia na przeciwzapalnych? Będę wdzięczna  :kwiatek:
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 24 kwietnia 2016 o 15:57
xequus, Nikitaa dziękuję za odpowiedź, tak też podejrzewałam, ale zawsze lepiej dopytać 😉
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 23 kwietnia 2016 o 10:57
Jak zwykle przychodzę z pytaniem, po jakim czasie od odrobaczenia mogę podać omeprazol?


Chciałam też serdecznie podziękować Louisi za organizowanie abprazolowych zamówień, za pomoc i wyrozumiałość  :kwiatek:
Stajnie na Śląsku
autor: Murmel dnia 14 lutego 2016 o 22:10
Czy jest jakiś dystrybutor pasz st hippolyta i dengie na śląsku?
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 08 lutego 2016 o 18:13
A propos rokitnika, jak często robicie kuracje i jak długo podajecie? W jakiej formie? Zastanawiam się nad rozpoczęciem podawania mojemu seniorowi, szukam ekonomicznej opcji.
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 13 stycznia 2016 o 16:44
Zmieniając temat, czym ścielicie waszym wrzodowcom?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: Murmel dnia 15 sierpnia 2015 o 12:21
Czy ktoś z Was kupował ostatnio pasze St.Hippolyt wysyłkowo? Szukam taniej dostawy, zamawiam zwykle dwa worki. Będę wdzięczna za informacje.
buty dla koni
autor: Murmel dnia 15 czerwca 2015 o 12:17
Mam konia z solidnym sztorcem i drugim normalnym/ płaskim kopytem. Normalne kopyto jest szersze o centymetr od sztorca. Czy jest w ogóle szansa że dopasuje parę butów na takiego konia? Czy old mac's ma tak dużą tolerancję? Jak się mają buty typu BOA do takiego przypadku?
Jestem zielona w temacie, będę wdzięczna za wszelkie rady.
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 09 czerwca 2015 o 13:15
Evson EQUIMINS Flexijoint Liquid with Bromelain, w zeszłym roku podawałam Superjoint H.A.

famka co byś proponowała osłonowo? Czy sam glut siemieniowy wystarczy? U nas zmiany w żołądku były małe,  więcej kłopotów mamy z nogą.
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 08 czerwca 2015 o 21:00
Czy podczas stosowania preparatów na stawy podajecie coś osłonowo na żołądek?
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 22 marca 2015 o 12:52
Louisa bardzo dziękuję za zorganizowanie całej akcji abprazolowej.  :kwiatek:

Ponawiam moje pytanie sprzed kilku stron, mam kulawca ze zwyrodnieniem i muszę podać preparat na stawy, czy zrobić to przed kuracją na wrzody, czy po? Czy może ktoś łączył kuracje takimi preparatami? Jeśli podam najpierw preparat na stawy to jaką i czy powinnam zrobić przerwę przed podaniem abprazolu?

Będę wdzięczna za rady 😉
wrzody żołądka
autor: Murmel dnia 04 marca 2015 o 16:57
Czy kuracje preparatem na stawy lepiej zrobić przed omeprazolową kuracją, czy po? Czy powinnam zrobić jakiś odstęp czasowy między kuracjami?

DIY - zrób to sam
autor: Murmel dnia 10 grudnia 2014 o 20:23
Alaska, Zorilla a dziękuje w imieniu futrzastej    🙂

Aprilla raczej rozdaje, ale sprzedać też mogę 😉

A tu jeszcze cos:

oklepany Patataj


i podobny Szarak
DIY - zrób to sam
autor: Murmel dnia 10 grudnia 2014 o 12:06
A tu kilka moich, bo dawno mnie tu nie było 😉

Pataj na patyczny


Tobiasz


Mamlary skrawkowe


No i Kocurzyca


Pozdrawiam! 🙂
M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)
autor: Murmel dnia 23 października 2014 o 18:08
Pokemon idąc tropem Tamtam można stworzyć całkiem ładną ''meksykańską'' łazienkę,

o proszę:

(tu mi kolor umywalki jedynie nie psuje)Powodzenia!  😉
siano jako podstawowa pasza objętościowa
autor: Murmel dnia 07 września 2014 o 17:14
Bronze dzięki, już rozumiem skąd taka niska cena 😉
siano jako podstawowa pasza objętościowa
autor: Murmel dnia 07 września 2014 o 11:57
Czy siano z wrzosem nadaje się do skarmiania? Nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi czy wrzos jest dla koni trujący.