komu konia w trening?

Zawsze trenera bronią wyniki. I co by o kim nie mówić jak trener ma się czym pochwalic to znaczy, że jest dobry.

Wymierne wyniki jeźdźców, koni, par.

Najwięcej jednak jest w tym fachu tzw. naciągaczy robiacych syfon z głowy klienta. Niestety najczęściej z braku wiedzy tego ostatniego.

Często natomiast bycie miłym, kulturalnym i robiącym dobre wrażenie zastępuje fachowość i to wystarcza.

Ba, często ludzie są tym zachwyceni i uznają trenera za idealnego i tak żyją wiele lat.

Co do Pana Budka, to zupełnie nie znam jego pracy, ale wiem, że kilka lat temu, jak staliśmy razem w jednej stajni był początkującym jeźdźcem.

Sam jestem ciekaw jaki jest teraz jego warsztat trenerski?


Dla mnie osobiście podanie np. faktu przygotowania konia do MPMK i jego wynik, jeźdźca od L do C w czasie ....
itp. coś może zobrazować, bo pracę trenerską oceniają niezależni sędziowie, a nie osoby emocjonalnie zaangażowane
Co do Pana Budka, to zupełnie nie znam jego pracy, ale wiem, że kilka lat temu, jak staliśmy razem w jednej stajni był początkującym jeźdźcem.
jak staliśmy razem w stajni, to byłem amatorem marzącym o WKKW, dziś pomagam innym spełnić takie marzenia...czas robi swoje i każdy go wykorzystuje na swój sposób- co nie zmienia faktu, że wspominanego  Bartka, nie odróżniam od przydrożnych krzaków. 😉
Jasne że czas robi swoje.

Ja też 10 lat temu (w naszych czasach w SM) byłem jeszcze większym amatorem i nawet takim zostałem.....
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
10 lutego 2011 12:20
Witam w zwiazku z tym ze mam dylemat, a czas leci. Chciala bym sie was poradzic odnosnie treningow, trenerow koni sportowych...
Moj kon obecnie ma 2 lata 7 miesiecy, wlasciwie dopiero teraz zaczyna sie bawic, uczyc szacunku. Nic szczegolnego, narazie chce aby we wszystko wchodzil powoli, poki co bawi sie naturalnie pod okiem Pana Cezarego G. Jednak zajezdzanie, jak i trening skokowy chce zostawic komus bardziej obeznanemu.
Znalazlam strone, ladnie wyglada i fajnie sie czyta.
Ale czy ktos cos na ten temat wie?  :kwiatek:
ale jaką stronę??  👀
majek   zwykle sobie żartuję
10 lutego 2011 12:49
adrianna
chcesz skakać?

Szukaj czegoś niedaleko siebie, o ile dobrze pamiętam jesteś z Malborka..
Nie ma tam nic sensownego?
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
10 lutego 2011 13:27
Ojeej najmocniej przepraszam.  😡 http://www.pegaz.dziemiany.pl/?lg=&a=15
Chce sprobowac, jego ojcem jest Jung dziadkiem Dresk, w stajni mowia ze ma potencjal, chce sprobowac.  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 lutego 2011 13:38
Chyba najlepszą odpowiedź da Ci zobaczenie parkurów przejechanych przez zawodniczkę tego klubu.
No i weryfikacja deklaracji ze strony WWW, z wynikami które można zobaczyć w internecie.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
10 lutego 2011 14:11
Ktos oczywiscie, ale nie chce jezdzic po 15 osrodkach, chce pozbierac opinie, uwagi moze propozycje, wtedy pojechac porozmawiac i wybrac.  😀
no ale co ty chcesz potem skakać na tym koniu? czy wystawiać go na zawodach czy jak? wiesz że to są ogromne koszta?
a jeśli ty chcesz na nim jeździć to co ci da, że koń będzie jeżdzony przez osobę doswiadczoną jeśli ty nie bedziesz przez nikogo szkolona?
[quote author=Ktoś link=topic=161.msg892557#msg892557 date=1297345135]
Chyba najlepszą odpowiedź da Ci zobaczenie parkurów przejechanych przez zawodniczkę tego klubu.
[/quote]proszę tu nie złosliwić...bo mnie szczęka aż zabolała 🤔
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
10 lutego 2011 14:31
branka ja tu w sprawie konia nie mojej, wiem doskonale ze nad soba musze pracowac.  😉 I wiem ze to kosztuje teraz place niemalo za zabawy.  😉 ktore wlasciwie do niczego konkretnego nie prowadza.
Może ktos mi poweidziec coś wiecej na temat trenerów takich jak :
- Bartosz Budek


Chciałabym się więcej na temat tego pana dowiedzieć , czy ktoś z nim współpracuje/współpracował  ? Widziałam jego stronę www ale ciekawa jestem opinii .
kujka   new better life mode: on
11 lutego 2011 18:58
no wlasnie dlaczego opinie nt B. Budka rozsylane sa przez pw, skoro sa prawdziwe to wartoby je zamiescic tutaj, ja slyszalam o nim niezle opinie, chetnie poznalabym rowniez te mniej pochlebne... tylko konkrety, a nie ze "nieuczciwy"
Co możecie powiedzieć  o panu Radku Zalewskim ? Czy ktoś z nim współpracuje lub współpracował ?? Jestem bardzo ciekawa  waszych opinii  , słyszałam sporo pozytywnych .
jestem jego zawodniczką wiec to nie jest do końca obiektywne ale jest super trenerem i rewelacyjnym człowiekiem z wielkim sercem do koni co jest rzadkie gdy człowiek jeździ w "dużym sporcie"
Radek Zalewski... zdecydowanie jestem na TAK!!! Kilka razy widziałam jak pracuje z konmi i BARDZO mi sie podobalo! Oaza spokoju i szczyty profesjonalizmu !!!
ikarina, poleciało PW.
Berlin Bej, potwierdzam. Jestem ciekawa, ile jeszcze osób oszuka i wykorzysta czyjąś niewiedzę....


Mysle, ze jesli uzywa sie tak mocnych sformulowan, to warto wytlumaczyc publicznie tego powod, chociazby po to, zeby Bartek mogl sie ewentualnie obronic. Znam Bartka i nawet jesli czasem niekoniecznie zgadzam sie z jego filozofia, czy metodami treningu, to uwazam, ze co, jak co, ale jest uczciwy.
[quote author=Caira link=topic=161.msg890316#msg890316 date=1297196867]
ikarina, poleciało PW.
Berlin Bej, potwierdzam. Jestem ciekawa, ile jeszcze osób oszuka i wykorzysta czyjąś niewiedzę....


Znam Bartka i nawet jesli czasem niekoniecznie zgadzam sie z jego filozofia, czy metodami treningu, to uwazam, ze co, jak co, ale jest uczciwy.
[/quote]
a jakie są jego metody treningowe jak byś mogła powiedzieć , może na pw ??
Bartek jest bardzo lagodnym i spokojnym jezdzcem, daje koniom czas i pozwala im na bledy, co bardzo mu sie chwali. Nie zgadzam sie z nim w pewnych niuansach, np w tym do jakiego stopnia jazda bez oglowia jest uzyteczna w treningu koni, albo jak pracowac z trudniejszymi konmi. Nie mowie, ze jego metody sa zle, a moje dobre, po prostu na niektore sprawy zapatrujemy sie chyba inaczej. Pozdrawiam.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
24 kwietnia 2011 17:47
Odświeżę wątek, bo myślę, że warto.

Szukam trenera ujeżdżenia (papier w gruncie rzeczy nie jest ważny, ważne dla mnie jest podejście, wiedza i umiejętności), który mógłby dojeżdżać do tej stajni ok. 2 razy w tygodniu:
http://stajnia-siedliska.pl/kontakt.html

Koń jest po kontuzji wraca do treningu więc wchodzą w grę jazdy przedewszystkim w stępie i kłusie, oraz powolne wprowadzanie konia w trening. Obie trenowałyśmy wcześniej skoki, więc zależy mi na kimś kto bez nerwów, spokojnie i łopatologicznie wytłumaczy podstawy ujeżdżenia.
Berlin Bej jeśli można spytać, to gdzie jeździ teraz Radek Zalewski? Pytam z ciekawości, gdyż pamiętam go sprzed paru lat z zawodów regionalnych, kiedy jeździł jeszcze w lubelskim 😉.
arivle, a nie myślałaś o "mojej" Asi? Jeżdżę z nią od 4 lat i uwierz mi że nie jest to trener tylko do prowadzenia lonży dzieciom. Koń z innej stajni którego ma w treningu robi ciągi w galopie, piruety itd. i jest to wyłącznie jej praca, bo jak go  brała koń był dopiero co zajeżdżony, z urazem psychicznym, kompletnie nie do jazdy. Dla mnie np.  nie ma lepszego trenera ujeżdżeniowego od Asi
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
24 kwietnia 2011 21:05
break teraz ma konie w venie legionowo i jezdzi dla pana Stanczaka.
Odświeżę wątek, bo myślę, że warto.

Szukam trenera ujeżdżenia (papier w gruncie rzeczy nie jest ważny, ważne dla mnie jest podejście, wiedza i umiejętności), który mógłby dojeżdżać do tej stajni ok. 2 razy w tygodniu:
http://stajnia-siedliska.pl/kontakt.html

Koń jest po kontuzji wraca do treningu więc wchodzą w grę jazdy przedewszystkim w stępie i kłusie, oraz powolne wprowadzanie konia w trening. Obie trenowałyśmy wcześniej skoki, więc zależy mi na kimś kto bez nerwów, spokojnie i łopatologicznie wytłumaczy podstawy ujeżdżenia.


A na stronie tej stajni wyskakuje, że tam trenuje Woldański. Nie chcesz u niego? Z tego co pamiętam właśnie zajmował się ujeżdżeniem?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
24 kwietnia 2011 21:38
Ktosiu, przyznam szczerze, że nie myślałam, i raczej nie pomyślę  :kwiatek:
Gosiaopti, zajmuje się nim nadal, ale nie podobają mi się jego metod treningowe, chociaż miałam przyjamność siedzieć na jeżdżonych przez niego koniach i jeździło mi się fantastycznie, ale patrząc na treningi prowadzone przez niego nie jestem przekonana czy to odpowiedzni szkoleniowiec dla mnie i mojego konia.
Metod treningowych Woldańskiego nie znam 🙂
Pamiętam go jeszcze z Wolty. Ale szczerze mówiąc nigdy się nie przyglądałam 😉

Twoja stajnia to koło Piaseczna?
christine dzięki  :kwiatek:
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
24 kwietnia 2011 22:12
Gosiaopti, tak, na przeciwko Chojnowa dokładnie.
No ja konie po Woldańskim znam, ale będę siedzieć cicho żebym nie dostała po łapach  😁
arivle a tak z czystej ciekawości dlaczego?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się