Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Atea ja na samym początku używałam pampersów i nie bylam z nich zadowolona potem przeszłam na happy i to bylo dla mnie zbawienie bo rzeczywiście wycięcie na nie zagojony pepuszek jest mega wygodne, poza tym są bardzo sztywne co jest dobre dla bioderek. Potem przeszlam na rozmiar wieksze i sie zawiodłam bo już nie były tak sztywne. Teraz używam Dada i na prawdę są mega fajne, mój synuś ani razu ich nie przesikał i wytrzymuje w nich całą noc.

Muffinka ja się powtórzę ale co tam -  Filip jak zwykle obłedny i taki poważny już.

Dziś u nas lekki przełom otórz moje dziecię postanowiło już samo trzymać sztywno główkę i obkręcać ją na boki za glosem grzechoty. Obkręcanie jeszcze mu średnio chybotliwie wychodzi ale na wprost jest ok i opcja trzymamy sztywno glowę + łapiemy grzechotę = mega zabawa.
Natomiast naleśnik twierdzi że nalesnikowanie jest fajne i pozycji nie chce zmieniać. No cóż dzielnie czekam aż może kiedyś zmieni zdanie

Euforia z domowych sposobów polecam maseczkę miodowo cynamonową
1 łyżka oliwy z oliwek
1 łyzka miodu
1 łyżeczka cynamonu
taką papkę rozprowadzamy na wlosy przed myciem na 15 min ( dobrze wsmarowujemy w skorę glowy ) potem zmywamy szmponem. Powtarzamy zabieg raz w tyg.
Euforia, polecam mleko ryżowe

kosteczka, spróbuj LEHNING Santaherba -krople. U mojej córki bardzo pomogły na nieustanny katar.
Euforia, polecam mleko ryżowe


popieram soja bardzo często alergizuje

chętnie bym mu dała tej marchewki czy jabłuszko ale ta go miedzy innymi alergizuję na maksa  😤, no i ten Hipp rzeczywiście chyba najlepszy
a próbował ktoś słoiczków i kaszek Holle ?

nie dodawałam oleju, a to rzeczywiście niegłupi pomysł  :kwiatek:
zen dlaczego wsuwasz słoiczki ?
Ja 😉

zen dlaczego wsuwasz słoiczki ?


Dobre to Holle ?
dziękujemy za gratulacje  :kwiatek: w końcu się doczekaliśmy 🙂


Bogdan -  😵 umarłam ze śmiechu 🙂 tekst miesiąca 🙂
a mąż do mnie "przestań się tak śmiać do tego ekranu, bo obudzisz dziecko"  😁 😁



miesiąc temu pisałam wam, że Jula ma tylko 2 zęby, no a teraz ma pięć i szósty ząb wychodzi  🏇
AAAAAAA zapomniałam bo mam te słoiczki tylko w głowie

Bogdan 🤬 przez Ciebie obudziłam najmłodsze dziecię  🤣
Po solidnym doprawieniu miodem, orzechami, suszonymi owocami przełknęłam kaszkę jaglaną. Słoik w porządku. A jem czasami dzieciowe przysmaki, bo bywają u mnie takie dni, że nie mam czasu/możliwości zjedzenia czegoś innego, więc mając do wyboru zupkę chińską z radomia lub chemiczny kisiel słodka chwila czy coś w ten deseń- wolę wrzucić do torebki słoiczek 😡 Lenistwo, nic więcej za tym nie przemawia.. 🤔wirek:
hej dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki :P Kiedy Wasze dziecia rozstawaly sie z butelka? Moj od dwoch tygodni mkleko tylko zimne w kubku, kaszy zero (ew. jak go oszukam daje do jogurtu). Wiec czy to normalne? Rok i trzy miesiace? Jadl tylko co prawda na wieczor, ale teraz mam wrazenie, ze chodzi spac glodny? No i czy wystarczajaco tego mleka wypije w ciagu dnia? Nie no juz tylko niedlugo pozbedziemy sie pampersow i pomysle, ze mam dorosle dziecko... Juz sie troche przwyczailam do mycia tych butelek, ale zonk  😁
Euforia - zawsze włosy bardzo wypadają kilka miesięcy po porodzie, potem odrastają też hurtem, nie przejmuj się to normalne - po prostu w ciąży nie wypadały.

Demon - nie chce Cię straszyć, ale z doświadczenia wiem że nie każde dziecko zaakceptuje zdrową żywność. Znaczy może w końcu tak - mam nadzieję, ale niektóre dzieci długo lubią delikatne, słodko-nijakie smaki.
Słoiczki Hipp najlepsze, ja dość dużo używałam, bo byłam dużo poza domem. Uwielbialiśmy razem zupkę pomidorową- krem  😍, te dania z dynią też - jest chyba zupka dyniowa też i jakiś bardziej złożony obiadek dyniowy z mięsem.
A jak gotowałam w domu to nr 1 w wieku ok 5-8 miesięcy była zupka cukiniowa z olejem i żółtkiem.

Muffinka ale masz przystojniaka, sprzedaj zdjęcia do jakiejś gazety albo idź na casting 😉  😎

Kamkaz - butlę odstawiliśmy jakoś w wieku Olafa właśnie, ale jeszcze potem pił mleko długo 2 razy dziennie z kubka/bidona, potem, chyba powyżej dwóch lat - tylko raz dziennie kakałko (rano), od kilku miesięcy tylko okazjonalnie. Wolę dać jogurty/serki homo/jaja jako nabiał niż mleko z kartonu.

Bogdan teksty Juniora powalają 😀

Kazior nam ostatnio namiętnie opowiada bajki.
Wczoraj była taka bajka: Był sobie chłopiec, poszedł do wielkiej jaskini, wykopał ogromną dziurę i wyszedł z drugiej strony. I tam była inna Planeta Słońce (?) i spotkał tam rodziców - Marcina i Ulę. Ale to nie byście wy tylko inna Ula i Marcin. I poszedł z nimi .... ( 😁 już miałam się spytać czy nie mieli guzików zamiast oczu - ale nie puszczałam mu Koraliny 😀)

Bajka o maluszkach i papierosach ( 😡 palimy okazjonalnie i tylko na zewnątrz, no ale wiadomo że widzi): Były sobie maluszki i papierosy - ale one się różniły.. Maluszki miały nogi a papierosy nie, papierosy się paliły a maluszki nie. I przyszedł ich przyjaciel KOMINEK...  🤔
deborah   koń by się uśmiał...
17 marca 2011 08:25
gwash, bajki super 🙂 podziwiam bajkową twórczość i wyobraźnię

Bogdan, często boki zrywam jak Michaś podobnymi tekstami sypie. ciągle sobie obiecuje że zacznę zapisywać...
Super teksty dzieciaczków. 🙂 Bogdan fajny ten Twój Boguś

Agatka ostatnio podeszła do mnie i mówi:
"Dziękuję Ci". Ja się pytam: " A za co mi Córeczko dziękujesz?" A Agatka na to: " Za to, że mogę Cię kochać".... 😍

Cierp1enie gratulacje dla Juleczki za przejście całego pokoju  😅 , a jeśli chodzi o jej eksperymenty z szukaniem nowych smaków to by się dogadała z Agatką. Mała lubi smakować piasek, ziemię, śnieg...
Zdjęcia muszę nowe zrobić to coś wstawię

my karen jak masz ochotę to mogę Ci wysłać na pw listę rzeczy do szpitala, którą mam z poprzedniej ciąży

Filip pięęęęęękny

deborah jak się czujesz?

Atea ja na początku miałam happy. Super wycięcie na pepuszek mają. Potem zmieniałam na pampersy i polecam i Happy i pampersy. Huggiesy na początku troszke uczulały Agatkę, potem jak była większa to używaliśmy też huugiesy, bo już na pupce się nic nie pojawiało.
Dziękuję bardzo za rady odnośnie pieluszek - na razie kupię happy ze względu na pępuszek i pampersy 🙂 Sprawdzimy, które Franuś bardziej polubi.

galop my_karen pewnie chętnie przyjmie Twoja listę bo ja ze swoją się ciągle spóźniam  😡 Ciągle się okazuje, że coś jeszcze muszę doprać lub dokupić 😉

Dotarł wózek!  😅
deborah   koń by się uśmiał...
17 marca 2011 09:09
galop, takie słowa potrafią rozmiękczyć każde serce 🙂

ja bez zmian. wieczorami bardzo źle, trudno mi stać dłużej niż 5 minut, chodzić też zbyt wiele nie mogę 🙁

czekam na maj. ciekawe czy urodzę wcześniej. a jak u Ciebie? nadal masz te skurcze?
wczoraj było ok, ale przedwczoraj  tak mnie zabolał brzuch, że nie mogłam wstać z krzesła przez chwilę. potem szybko wzięłam no-spę i za chwilę było ok. Jutro jadę do lekarza to go zapytam. Jak Mała się przeciąga w brzuszku to też odczuwam lekki skurcze, takie niebolące, ale jednak.
Zauważyłam, że jak mam spokojniejszy dzień to jest dobrze, a jak za dużo sobie pozwolę, typu zakupy, spacery, zabawy z Agatką to wtedy bardziej brzuszek czuję i takie twardnienie brzuszka. Muszę chyba więcej odpoczywać 🙂 Ale nie jest źle. Do maja damy radę 🙂🙂 Chociaż ja i tak lubię ten stan 🙂
A stać nie możesz, tak Cię kręgosłup boli?
deborah   koń by się uśmiał...
17 marca 2011 09:31
nie nie kręgosłup. brzuch robi się napięty twardy ja kamień i mam wrażenie że zaraz go będę miała na kolanach.

ja jak się przepracuję w dzień to makabrycznie boli mnie spojenie łonowe. tak bardzo że ledwo z łóżka wstać mogę. przewracanie się na drugi bok wygląda tak, że muszę rękoma podtrzymać brzuch bo inaczej ja się przewracam a brzuch zostaje 😉
deborah, galop bardzo współczuję, ja w porównaniu do Was to jeszcze mogę hasać. Brzuch boli mnie rzadko i słabo mimo, że staram się sporo ruszać. Zaczynam się martwić, że Franek bardzo chce posiedzieć w brzuchu trochę dłużej  😵 Jeszcze ani razu nie musiałam brać tabletek na ból brzucha - bardziej dokuczały mi migreny w drugim trymestrze.

Czy ja znowu mogę zadać pytanie? Jezu, naprawdę niewiele wiem  👀

Jakie laktatory polecacie? Tyle tego na rynku, że się gubię.

my_karen   Connemara SeaHorse
17 marca 2011 09:56
Atea, spokojnie, jak już pialam - jeszcze troche czasu mi zostało, wic po prostu jak znajdziesz chwile to chętnie na Twoja liste sobi zerkne 🙂 Pochwal sie wozkiem 😀
Na Twoja, galop, też oczywiście chętnie przyjme, jeśli moglabyś wysłać :kwiatek: Powoli zaczynam coraz wiecej myśleć o (roz)pakowaniu i zbieram informacje, poczytuję ile sie da 😉
galop, tak w ogole to podziwiam Twoj spokoj z tymi skurczami, mnie by chyba strasznie stresowaly. Cieszę się bardzo, że poza lekkim, krotkim kłuciem w boku, nawet po cięższym dniu nic sie nie dzieje i jestem generalnie na chodzie bardziej niz sie spodziewalam. Chociaz wieczorami czasem mam tak jak deborah, cięzko mi ustac i musze sie polozyc... na cale szczescie rzadko. I nogi też czasem pobolewaja, no ale w koncu i nogi i kregoslup maja co dzwigac.. 12kg na plusie w końcu jest 😉

edit: Atea, ja mam laktator ręczny Aventa, używany od dobrej koleżanki - bardzo go polecała.
deborah   koń by się uśmiał...
17 marca 2011 09:57
miałam aventa ręczny i ciągle mi wyskakiwała taka gumowa uszczelka. nie polecam niestety
my_karen   Connemara SeaHorse
17 marca 2011 10:01
deborah, no to ciekawa jestem, co ja powiem o tym laktatorze jak już wyprobuję 🙂 Koleżanka byla zachwycona, mowila, ze wcześniej miala jakis inny badziew, a ten avent okazał sie super. Wyjdzie w praniu 🙂
ja też mam avent ręczny i też polecam. ma fajne pojemniczki, w których można nawet zamrażać mleczko i jest miejsce na wpisanie ołówkiem daty ściągnięcia mleczka
my karen, gdyby nie perspektywa jutrzejszej wizyty u lekarza to bym na pewno bardziej panikowała, albo gdyby te skurcze były częste, regularne i mocne. Staram się nie panikować. Jutro się dowiem czy wszystko w porządku, choć nie chcę nawet myśleć, że może być inaczej 🙂

p.s. tak deb takie słowa z ust dziecka to nieoceniony skarb, za jakiś czas następny skarb będzie do nas tak pięknie mówił 🙂 Takie skarby są warte wszystkiego... Bezcenny DAR...  😍
my_karen   Connemara SeaHorse
17 marca 2011 10:26
galop, inaczej byc nie moze, na pewno wszystko w porzadku 🙂 Ciekawa jestem ile Twoja córa juz waży 😉 Ile ważyła przy ostatniej wizycie?  Ja ide pod koniec marca, ciekawe, czy mój łobuziak dalej tak rośnie 😉

Zauważyłam, że coraz częściej rozmawiamy na temat rodzeństwa dla Darka, ciekawe, czy przy drugiej ciąży będę faktycznie spokojniejsza 🙂 Absolutnie nie należe do panikar, bol tez mnie nie przeraza, staram sie podchodzic racjonalnie do tego wszystkiego, ale emocje sa ogromne 🙂
Euforia my juz calkowicie na butli.

Atea dla mnie Happy byly beznadziejne, pampersy fajne, ale Bobas mial na nie uczulenie, wygraly Huggiesy, nam tadziura na pepek sie nie sprawdzala bo i tak gdzies pielucha dotykala, poza tym Bobas z 1 szybko wyrosl wiec reszte pieluch musialam poprostu wywijac. Teraz uzywamy pieluch z Lidla albo z Tescco - sensitive i jedne i drugiego sa fajne.
Co do laktatora ja bez elektrycznego sobiezycia nie wyobrazam, mialam Baby Ono i sobie chwale.
Pieluszki Dada z Biedronki są the best  🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 marca 2011 12:52
Pegasuska z brzuszkiem problemy na butli znikły? Na jakim mleku jest Bobas?
Dzięki dziewczyny raz jeszcze 😉

gwash chętnie bym to zrobiła, niech młody zacznie zarabiać na swoje utrzymanie 😎 ale nie wiem gdzie wysyła się fotki. hihi 😉

Moje dziecko wstaje ostatnio coraz wcześniej, przez co dzień mamy strasznie długi. Nie pamiętam już kiedy się wyspałam.
gwash - bajki świetne  😁

galop - tekst mnie rozwalił  😍 😍


właśnie pieluszki biedronkowe Dada (te nowe) ponoć są świetne
koleżanka mi mówiła, jak byłyśmy ostatnio.
[quote author=Euforia_80 link=topic=74.msg939174#msg939174 date=1300308367]dlaczego? Używałam i wszystko było ok.[/quote]
Rozm. newborn może i ok, ale większe nie warte są swojej ceny, bo idzie ich dużo więcej niż Pampersów.
Happy trzeba zmieniać praktycznie po "jednych sikach", bo nic nie wchłaniają i od razu są mokre. Używałam ich tylko na dzień i szło ich masakrycznie dużo. Na noc zakładałam Pampersy, bo bałam się odparzeń  🙄

Na pewno nie warto kupować za dużo pieluch (i chustek nawilżanych) na zapas, bo może się okazać, że dziecko będzie uczulone.

Atea
- inne pieluchy można podwijać, żeby nie drażniły pępka 😉
Wiecie, co super namoknięta pieluszka ma w środku?

Kiedyś ściągnęłam mojej wtedy małej córce okropnie napuchniętego pampersa. Dosłownie pękał w szwach 🙂
Byłam strasznie zmęczona, a ona wciąż marudziła.
Z bezradności i zmęczenia, wściekła cisnęłam pampersem z całej siły o ziemię..... i już wiem, że nie warto tracić panowania nad sobą, dosłownie dostałam nauczkę.
Na całe mieszkanie rozsypało się setki maleńkich kuleczek...  zajęło koszmarnie dużo czasu by je sprzątnąć i odnaleźć, a jeszcze kilka dni później natykałam się na pojedyncze sztuki.
Teraz już wiem, że nie warto tracić panowania nad sobą 🙂, a sprzątanie tych mokrych, lepiących się i lekko śmierdzących kulek skutecznie wyciszyło moje nerwy.

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 marca 2011 14:00
Z tymi pieluszkami to zależy też od skóry dziecka i kremu jaki stosujemy. Hani pupe odparzyło na pampersach, a zmieniam często pieluszkę. Stosowałam Sudocrem i to jest główny sprawca odparzeń, nie daje rady ochronić skóry. Uratował mnie Alantan Plus maść i teraz próbuje Alantan krem + co jakiś czas Alantan maść jak widzę zaróżowienie.
W sumie większe niż new born to próbowałam Huggiesy , Lidlowskie i te z Biedronki no i pampersy. Wszystkie wydają mi się ok. Nie wiem ja Happy w większym rozmiarze, może masz i racje, że nie są juz takie chłonne. Może nie odczuwam wielkiej różnicy bo naprawdę często zmieniam pieluszkę, jak tylko zauważę, że mokro to przewijam bo boję się o ta moja słodka pupcię  🤣 .

udorka
no to zaspokoiłaś moją ciekawość, już nie raz kusiło mnie żeby sprawdzić co jest w środku  😁

wiecie co, zjadłam wczoraj schaboszczaka z pierwszego smażenia i nie widziałam różnicy na dziecku  😅 😅 , chyba będę mogła jeść schabowe  😅 😅

edit:
nie chcę zapeszac ale mojemu dziecku południowe 30-40 min. drzemki przedłużyły się do 2 a dzisiaj może nawet do 3 godzin. Zasnęła przy karmieniu po 12 i jeszcze śpi  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się