Kącik Rekreanta cz. X (2017)

anai jesteście super  😍

wątek zamknięty
anai rozrósł się w oczach  😍. Szacun za takie konkursy! W wykonaniu siwego nawet nie wygląda to tak strasznie, tak lekko to wszystko pokonuje!
wątek zamknięty
Dzięki  dziewczyny, faktycznie fajnie teraz wygląda, on z tych, co przy regularnej,  nawet niezbyt intensywnej pracy ładnie mięśnie nabiera. A jeździ się na nim naprawdę przyjemnie, skubany odpowiada na wszystkie dziwne pomysły,  w sobotę posłałam go na okser w 130 z bardzo dalekiego odskoku, poleciał. On jest bardzo silny,  w te skoki nie wkłada nawet  za dużo wysiłku... Jeszcze raz dzięki!
PS. A gołębie na tej hali to dla niektórych koni zmora 😉
wątek zamknięty
anai w ogóle nie wygląda na 130, tak swobodnie to skaczecie. 🙂

A ja robię Samsonowi spóźniony prezent bożonarodzeniowy i na wtorek jesteśmy umówieni na masaż. 😎 Ciekawa jestem, jak niedotykalski zareaguje.
wątek zamknięty
anai - ale siwy zmężniał, pięknie się prezentujecie.

Te gołębie mega, jedziesz jedziesz a tu gołąb pod nogami, dostałabym zawału, że jakiegoś rozjadę  😂  dla niektórych koni faktycznie musi być to ciężkie  😁
wątek zamknięty
anai super wyszliście, szkoda ostatniej 🙂 Ale konia to tylko pozazdroscic 😍
wątek zamknięty
dawno nic się nie odzywałam, ale czytałam 🙂 życzę wszystkim przede wszystkim duuuuuuuużo zdrowia i dużo funu z roboty z kopytnymi!
anai z siwego kawał konia się zrobił naprawdę. Cudeńko!
faith gratuluję kopytnego i trzymam kciuki żebyście szybciutko doszli do siebie!
maleństwo!!!!! super widzieć cię w siodle!!!!!!!! Twój koń to rocznik mojego pluszka 🙂 Gdybym miała teraz trochę więcej czasu, też bym go odpaliła!

My z Electro po bardzo dużym progresie ujeżdżeniowym i zaczęciu niedużej przygody ze skokami, niestety zaliczyliśmy miesięczny zastój z pozornie głupiego powodu.-  😵
Infekcji dróg oddechowych która przeleczona wszystkimi możliwymi sposobami ustąpiła dopiero po drugim antybiotyku. W sumie leczenie zżarło nam aż miesiąc czasu. Pozornie błaha infekcja
doprowadziła do stanu, gdzie kończyła się skala temp na termometrze... a koń przelewał się przez ręce  🙁 - pomimo pełnego leczenia. Na szczęście w pełni doszedł do siebie, mięsniowo nie spadł zupełnie,
jedyną pamiątką po infekcji jest obolałe końskie pupsko po serii zastrzyków  😉
Żeby poprawić sobie po chorobie humor, strzeliliśmy foty którymi się podzielę 🙂. Z małego cienkiego konika, niedużo już zostało  🙂 No i fakt, zrobił się jeszcze gorzej przytulasty, miziasty i całuśny niż kiedykolwiek  😵 Regularnie drapie mnie przy czyszczeniu, poprawia mi fryzurę, chowa paszczol pod pachę i do tego mruży z zadowolenia oczyska, postękując przy mizianiu  😁  😂





wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
14 stycznia 2017 21:41
Precelek, miło mi. Chwilowo znowu mamy przerwę nawet od tego stępa, Łosiowi wyszła sierść spod siodła. Wet podejrzewa zapalenie mieszków włosowych - albo skóra odwykła od siodła i taka reakcja, albo czaprak podrażnił (płyn do prania), albo ogólne posypanie się skóry z przebiałkowania (efekt uboczny intensywnego odpasania po szpitalu...). Ale zaraz wracamy do stępownictwa!

Biedny Electro 🙁 Ale pieszczocha zazdroszczę, mój całe życie zwany rekinem ludojadem. Zasłużenie, niestety 😉
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
15 stycznia 2017 19:59
Sto lat mnie tu nie było, w międzyczasie zmienił nam się rok, zatem przede wszystkim to.. wszystkiego dobrego dla wszystkich rekreantów i waszych zwierzaków w nowym roku! 🙂  :kwiatek:

Precelek ależ ten Twój Electro jest przepiękny i zachwycający!  😍 Aż miło popatrzeć  💘

Flygirl daj znać jak tam Samuar po masażu, jestem szalenie ciekawa (podobnie jak i Ty) jak Pan "NieDotykajMnie" zareaguje  😁

anai ehh ten Twój siwy zwierzak  😍 Jest szał, mega szał!

Jakby ktoś był ciekawy, co tam słychać u mnie i u Manti, to w sumie bez większych zmian. Trzymamy najmocniej jak się da kciuki (ja) i kopytka (Manti) za Urvisa Faith co by chłopak szybko wracał do formy i nie robił sobie więcej L4! Do tego dopadła nas typowa przerwa jesienno-zimowa i więcej ostatnio się czeszemy, spacerujemy w ręku i ganiamy luzem niż jeździmy, ale gdy tylko podłoże na to pozwala (pierwszy raz w życiu cieszę się ze śniegu) to wsiadamy i uczymy się z Siwą siebie wzajemnie. A skoro w Szczecinie zima to i powstało kilka zimowych zdjęć! 😉

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15977168_366473497060151_3850960679053489308_n.jpg?oh=09439d1a188a917bd2767a44023d2987&oe=58D7BBCD[/img]

Pozdrawiamy gorąco! 🏇
wątek zamknięty
To może i ja po zakończonym już etapie Cyron-sportowiec dołączę do Waszego grona 😉
Póki co też tylko na stępa, ale mam nadzieję, że jeszcze nie czas na wątek o emerytach 🙂
wątek zamknięty
martva jakie piękne. 😍 I ja tu widzę jedno, a nie parę. 🤬
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
17 stycznia 2017 06:35
Flygirl dziękuję, bardzo mi miło, że się podoba. A wrzuciłam jedno, bo jak wiesz, mój komputer w serwisie, a obrabianie zdjęć na cudzych nooo.. eee.. nie leży mi  😁 Wrzuć coś nowego Samuara jak będziesz miała. No i daj koniecznie znać jak chłopak po dzisiejszym masażu!
wątek zamknięty
martva ja sie nie moge napatrzec na to zdjecie, jest po prostu rewelacyjneeee  😍 😍 😍 i ta rozwiana grzywa 🙂
wątek zamknięty
Nas tu jeszcze w nowym roku nie było, więc wrzucam parę Szymków z weekendowego treningu. Jeździ nam się coraz lepiej, Kary ogarną się niesamowicie i bardzo przyjemnie się nam pracuje  🙂

Pierwsze w życiu podejście do piafu  😜 Kręcimy też całe piruety i zmiany co dwa też się doszlifowały, także coraz mądrzejszy ten Czarny Koń  😉






wątek zamknięty
Może nie wypowiadam się na forum zbyt często, ale z koniem pozdrawiamy wszystkich którym zima nie straszna  🙂
wątek zamknięty
Laguna, ale jak to, jak to???
wątek zamknięty
Laguna ja jestem fanka twojego Cyronka, jest przepiekny!  💘

A moj dzielny pacjent pozdrawia z L4! I prosi o dalsze kciuki 🙂
Jest poprawa poki co, ale tfu tfu tfu tfu odpukac odpluc nie zapeszac 🙂 Jest przekochany i przecudowny, przyzwyczail sie juz do tulania, miziania i buziakowania, choc ma mine "obozeeee.... ale wstyd' za kazdym razem  😁
Poki co niestety areszt boksowy, no ale walczymy. Nawet czerwona kokardke na boksie zawiazalam w razie gdyby ktos nas zauroczyl, nie ma to tamto, nie damy sie pechowi! 😉
wątek zamknięty
tulipan jak zwykle Szymek robi  szał  🤣
faith Trzymam kciuki  😅
wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 stycznia 2017 09:51
Laguna, ale jak to, jak to???


A ja pamiętam jak dziś smsa "Chyba mnie pogięło, kupiłam dwuletniego ogiera!" 😀

faith - kciuki są. Bardzo często tak jest, ze koń po zakupie się psuje :p Potem będzie już cacy, wierzę w to!
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
19 stycznia 2017 10:01
martva ja sie nie moge napatrzec na to zdjecie, jest po prostu rewelacyjneeee  😍 😍 😍 i ta rozwiana grzywa 🙂


Dzięki kochana :kwiatek: Co do Urvisa to już niedługo ciocia wpadnie do biednego zwierzaka  😁 A czerwona wstążka to tak jak mówiłam - na supeł c by się jej łatwo nie dało odwiązać! A jak trzeba będzie to i jakieś obrzędy antypechowe odprawimy 😁
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
19 stycznia 2017 10:25
faith, zdrowia dla gagatka! A już macie jakąś konkretną diagnozę?
wątek zamknięty
Nie dziekuje wszystkim!  :kwiatek:
No wlasnei z diagnoza ciezko... czekamy jeszcze na jeden wazny wynik badania, ktory ew potwierdzi nam infekcje.
Rownie dobrze moze byc niestety zerwane/naderwane sciegno zginacza glebokiego, a przyczep tegoz jest gleboko w puszce kopytowej i nie widac go na usg...
wątek zamknięty
anil22 dzięki  :kwiatek:
faith trzymam kciuki za szybką diagnozę i bezproblemowy powrót do zdrowia  :kwiatek:
wątek zamknięty
Wiadomość z ostatniej chwili - teoretycznie mamy potwierdzenie infekcji. Mam nadzieje jednak ze 14 dni antybiotyku wytrzebi to talatajstwo do reszty, wciaz kciuki mile widziane  :kwiatek:
wątek zamknięty
faith - trzymam kciuki żeby to było to! W razie wątpliwości jedź na rezonans, naderwanie przyczepu zginacza to jedna z najgorszych kontuzji jakie mogą być 🙁 I tylko dobry rezonans (najlepiej taki, gdzie sie konia kładzie do badania) pozwala na postawienie tej diagnozy. No., po wielu miesiącach zaczyna to być widać też na rtg, jak się zaczynają pojawiać wysycenia, ale wtedy jest za późno na pełną rehabilitację..
Ale z tego co piszesz skoro macie potwierdzenie infekcji to lećcie z antybiotykiem i duże kciuki ode mnie za szybki powrót do zdrowia!
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
19 stycznia 2017 19:34
faith, trzymam kciuki żeby to była infekcja! Na samo słowo "zerwanie" skóra mi cierpnie :/
Zdrowia dla syneczka!
wątek zamknięty
faith  ja również przyłączam się do kciuków, oby to nic poważnego  😉

A my nieśmiało chciałyśmy się przywitać z wątkiem, bo rzadko tu gościmy.  :kwiatek:

wątek zamknięty
Cześć!
Po krótce o mnie - sytuacja finansowa vs ambicje jeździeckie nie pozwalały rozwijać się dalej więc własnego zwierza sprzedałam, w dobre ręce ale serce pękło.  🙁
Cena pensjonatu, kucia, treningów poszła znów w góre ... i musielismy się rozstać. Porbowałam nawet rzucić jezdziectwo ...   🤔wirek: Nie wyszło  i teraz zaczynam prace z 15 letnim wałachem, troche odstawionym na bok jakiś czas temu. Właściciel zadowolony ze ktoś sie nim zajmie, ja zachwycona bo troche zjadłam ciastko i mam ciastko - inne ale ciastko! I lubię tak po porstu, ograniać i przy koniach robić, nie tylko jeździć 🙂
Dużo pracy i dużo roboty ale będzie ogrom satysfkacji z dzieciaka!  🏇


Narazie miesiąc lonzingu ... 3x tydzień + 1 dzień lekko pod siodłem - koń nie ma ani grama mieśni, jest dość chudy ...
Suplementy, wcierki, wysłodki zamówione, plan rozpisany, od wtorku zaczynam ograniać!

Na zdjęciu, szczytowe wykroki na pierwszej lonży ... jest co robić!

Ogromne zdjęcie.


Edit: dodałam zdjęcie - mniejsze
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Meldujemy się w wątku. Będziemy się rekreancić.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.