Kącik Rekreanta cz. X (2017)

brzezinka Dzieki. super fotki. Zazdroszczę  🤣
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
29 stycznia 2017 17:36
Brzezinka - łaaaał, jak super! Świetne zdjęcia  😍

Anil22 - gratuluję własnego zwierzaka, powodzenia we wspólnej pracy!  :kwiatek:

dairoxroxi - piękny ten Twój zwierzak, jest na czym oko zawiesić 🙂

I faktycznie narobiło nam się podobnych zwierzaków na forum  😁

julka177 - życie z kobyłami jest zdecydowanie baardzo ciekawe i urozmaicone  😁 Coś o tym wiem :P

Quendi - cudowny zwierzak i macie bardzo ładne ogłowie 🙂 Aż z ciekawości zapytam: co to?

anai - siwy jak zwykle zachwycający  😍

Brzask - hiihhi widzę, że nazbierało się energii podczas przerwy  😁

A tymczasem za mną i za Manti dość ciekawy weekend - zwiedzałyśmy okoliczne lasy, zarówno na sześciu, jak i na czterech nogach  😁 Dla mnie to o tyle nowość, że to był mój pierwszy raz, gdy siedziałam na niej w terenie 🙂 Siwa baardzo naładowana energią, czekająca na najmniejszy sygnał by móc pójść do przoooodu 😉 ale przy tym mimo wszystko bardzo, bardzo grzeczna 🙂 Mimo wszystko już nie mogę doczekać się wiosny i normalnych warunków do jazdy, ponieważ teraz nasz plac to niestety jedno wielkie lodowisko 🙁 Byle do wiosny!  🏇



Zdjęcie z dziś, na każdym komputerze wygląda inaczej, zatem jeśli nie będzie na nim nic widać proszę o wybaczenie  😁
wątek zamknięty
Zdjęcie jest absolutnie genialne  😍
wątek zamknięty
brzezinka-piękne zdjęcia!
anai-pamiętam Twojego Siwego sprzed 3 czy 4 lat z Białego Boru, im starszy jest tym bardziej mi się podoba 😍
martva-obłędne zdjęcie 💘

U nas cisza, w planach były lutowe halówki, ale niestety będą od L-ki wzwyż - to jeszcze nie ten etap :/ Ostatnio zaczęłyśmy wracać do jako takich skoków, póki co pojedynczych, bo przez zimę mój zmysł odległości padł i nie chciał wrócić 😀 Całe szczęście, że koń jest przygotowany na takiego 'pasażera na gapę', a ja starałam się jej w tym wszystkim jak najmniej przeszkadzać. Na chwilę obecną mój wzrok wrócił, ale za to koń zaczął wpadać w przeszkody jak dzik w poziomki, na dodatek bez kierownicy - chociaż na ostatnim treningu zaczął działać hamulec, i nawet skręcać się dało! Już się nie mogę doczekać tych regularnych treningów, bo zarówno mi jak i jej (a przynajmniej tak mi się wydaje) tego brakuje...

ps. przepraszam za tragiczną jakość, wycięte z filmiku
wątek zamknięty
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
29 stycznia 2017 21:05
anil22 , oj tam, on tak lubi! czasem nawet ze mną na grzbiecie  😂

brzezinka , super wspólne foty  😍 a mój młody... jak kaszlał to bardziej brykał, wkurzał się, że ma kaszel i przy prawie każdym kaszlnięciu był baranek, dlatego od miesiąca na nim nie siedziałam... no dzisiaj na stępa po lonży.

martva , Taka przerwa ma swoje zalety! u nas tez kiepsko, na łące w miarę ok na placu dramat, nie skakaliśmy od września  🙁 ale relaksujemy się w lesie na spacerach. Taka "praca" przyniesie efekty w przyszłości
ja to nawet lubię takie brykacze, Rudy nawet przy nadmiarze energii tego nigdy nie robił, zapierdzielał ile sił w nogach ale nie dawał z zadu nigdy.

wątek zamknięty
brzezinka jakie wspaniałe zdjęcia 😍 kogo wyciągnęłaś na foty, żeby brnął w takim śniegu, przyznaj się 😀 ale w ogóle zazdroszczę terenu, ja już tyle czasu nie byłam, muszę sobie kompana znaleźć.
Brzask jakie niewiniątko na tym pozowanym, przyznaj, że było robione przed lonżą 😎
Windziakowa ale zazdroszczę skakania takich wysokości, ja to się dzisiaj odbiłam pierwszy raz chyba na jakieś 40 czy 50 cm 🤣

My sobie jeździmy, coraz bardziej się zgrywamy. Chamidło nadal nie chce mi niczego ułatwiać, ale lekcję to wynoszę z tego niezłą. 😉 Mam nadzieję, że niedługo pani fizjoterapeutka znowu zawita, bo ostatnim razem super to na niego wpłynęło.



wątek zamknięty

anil22, martva, Windziakowa, Brzask, flygirl  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

brzezinka jakie wspaniałe zdjęcia 😍 kogo wyciągnęłaś na foty, żeby brnął w takim śniegu, przyznaj się 😀 ale w ogóle zazdroszczę terenu, ja już tyle czasu nie byłam, muszę sobie kompana znaleźć.


flygirl, mąż się zaoferował, chociaż jak dotarł na szczyt górki to wiem, że tego żałował 🤣
wątek zamknięty
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
30 stycznia 2017 10:25
Dla wszystkich, którzy nie mogą doczekać się wiosny, mamy z Siwym  dobrą wiadomość-tak sądzę po ilości wyczesywanego futra 😀
wątek zamknięty
Hah, u nas zrebaki juz tez sie kudla podobno 😉
wątek zamknięty
u nas ze wszystkich koni leci- ale jakoś nie mogę uwierzyć, żeby w lutym przyszła wiosna 😉
wątek zamknięty
flygirl Jaki on śliczny  😲
Ja to nie chce nawet myśleć co mnie czeka,  bo mój Regan wyglada jak niedzwiedź.
wątek zamknięty
flygirl piękny Samu <3 niech ktos wasze skoki uwieczni, bo nie mam komu kibicowac 😀
brzezinka (nie) dziekuje 🙂 a foty fantastyczne, prawdziwa zima 🙂 aczkolwiek ja juz mam jej dosc 😀
Windziakowa powodzenia w takim razie i oby wiecej treningow, skokow i w ogole :kwiatek: pokaz koniurke blizej poza tym 😀

A my juz zaczynamy sie spacerkowac! choc pogoda nie ulatwia 😉

wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
31 stycznia 2017 08:14
Faith - bardzo mi miło, że zdjęcie Siwsona się podoba  :kwiatek: Jestem dumna z waszej spacero-rehabilitacji, jesteście bardzo dzielni! I mówię Ci, naklejki "Dzielny pacjent" powinny chociaż w części załatwić sprawę  😁 😉

Flygirl - ahh ten Samu  😍

Windziakowa - dziękuję  :kwiatek:

Brzask - to fakt, taka przerwa tak jak mówisz też ma swoje zalety 🙂 U nas wpłynęło baaardzo na wzajemne relacje. Może nie jest jeszcze idealnie, ale widzę, że Manti traktuje mnie zupełnie inaczej niż na początku dzierżawy. Zatem pomimo tego, że nie jeżdżę teraz już w sumie dość długo, to w zasadzie nie uważam tego czasu za stracony 🙂

Pati2012 - z Manti się jeszcze nic nie sypie, ale ona bezstajenna 😉 to w sumie nie ma się co dziwić, szczególnie, że przyszło ostatnio ochłodzenie, a dziś w nocy w Szczecinie spadł śnieg i w sumie dalej pada 😉 Niemniej jednak Twoje zdjęcie daje mi nadzieję, że "ta zima kiedyś musi minąć" 😉
wątek zamknięty
Faith, mimo aresztu chyba grzeczny chłopaczek na spacerkach...?  Dobrze mu z oczu patrzy 🙂
A taka zima najfajniej wygląda na fotkach na co dzień to tak średnio. Teraz to się dopiero robi armagedon. W dzień temperatury na plusie w nocy na minusie, wszędzie lodowe niespodzianki. A u nas tyle śniegu, że nie wiem kiedy to całkiem zejdzie.  🙄
Ale na pocieszenie, widziałam już kwitnące bazie, szkapy sierść zrzucają więc chyba wiosna niedaleko 😉



wątek zamknięty
Brzezinka o mamo ile tego sniegu faktycznie macie!! u nas w nocy dzis popadalo, no ale to z 5cm moze, na pewno nie takie ilosci 🙂

Chlopak grzeczny - tfu tfu tfu 😉 wczoraj jezdzily traktory, ciagniki, przyczepy a on sobie tylko fuczal 😉 wyprowadzam na oglowiu bo strzezonego pan bog strzeze. no, ale jednoczesnie probuje odkarmic go troche, bo spadl mi z wagi - wiec mam misje 'przytyj ale nie szalej', nie miala baba klopotu kupila sobie konia  😜
wątek zamknięty
anil22, gratuluję zakupu, oby zdrooowo się chował! 😀

dairoxroxi, ale ten czas leci - spojrzałam w stopkę i dopiero co karuska kupiłaś, a tu już ponad pół roku. Ładny z niego koń 😉

brzezinka, ależ teren, no Lamka jaka piękna 😍 u Ciebie przynajmniej śnieg jest, u nas tona lodu wszędzie... Już pomijam stajnie, ale jak wjeżdżam wąskim i stromym wjazdem do garażu to zawsze się zastanawiam kiedy porozbijam auto 😁

martva, łączę się w bólu, chętnie bym się poterenowała, ale wszędzie lodowisko, nas ratuje hala, więc nie powinnam narzekać.

flygirl, byś wrzuciła coś z jeździectwa! Piękny Samuś 😍

faith, zdrówka, daj znać jak te najnowsze badania krwi 😉 (chyba nic nie pokręciłam i pisałaś coś na fb?)


U nas super 😉 trochę zmian - od soboty stoimy w Vedze, z racji nie-końskich zajęć nie mogłam sobie pozwolić na czekanie na halę, a grafik rozwiązuje moje problemu halowe dość mocno. Konie chodzą bardzo fajnie, Pamir ma full energii - ostatnio trochę pauzował w związku z ropą w kopycie.

Natomiast w pierwszej połowie stycznia była u nas Kinga Kuffel i zdjęcia które nam porobiła... Jest szał! 😍 Póki co mam tylko trzy zdjęcia kobyłki, ale niebawem mam dostać resztę i już nie mogę się doczekać i nóżkami przebieram 😀

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16115039_1326324467424566_4988519194545478813_n.jpg?oh=ebbbe771dff561accb393a2acd479105&oe=58FEC2BF[/img]
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16266245_1336189743104705_8474308987643525624_n.jpg?oh=ca09f33563bf50c86884625ee14bf5cd&oe=5942ADF9[/img]
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16298812_1338596846197328_316667554885241198_n.jpg?oh=91a0a2410f437e34b32ca99e2cb55f53&oe=5911432A[/img]
wątek zamknięty
faith,'przytyj ale nie szalej', niełatwa misja do spełnienia  😉
Nirv, faktycznie jest szał, czadowo wyglądacie  😍
wątek zamknięty
anil no on jest taki typowy model 😀
faith hah żeby to było takie łatwe, sama wpadnij i mnie uwiecznij 😀
Nirv wrzuciłabym, jakbym miała. Od początku listopada go dzierżawię i nie mam ani jednego zdjęcia na koniu. 😂 W sumie, jak wspominam początki, to się cieszę, a z drugiej strony teraz bym sobie mogła coś porównać. No ale trudno. 😉 Kobyła przecudna, tak jak i zdjęcia. Pams też był modelem? 👀
wątek zamknięty
anill Gratulacje 😀

Brzask A jak z Twoim młodym, co planujecie robić w tym sezonie?

brzezinka Terenów zazdroszczę 😜

faith Czyli udało się wyjść na prostą z kontuzją? Kciuki się przydały? Będzie dobrze (musi!) 🙂

Nirv Jestem dość sceptycznie nastawiona do zdjęć z dębowania, zwłaszcza, że widziałam na żywo co ta Siwa potrafi(ła) robić. Ale na prawdę fajne zdjęcie, takie wesołe. I jakby jej się zupełnie wyraz pyska zmienił, na plus 🙂 Jak ona teraz działa? Bez większego palenia styków? Co do kolekcji heritage to wygląda na prawdę czadowo 😉

Przychodzę z kolejnym rudym, którego mam pod opieką od tygodnia. Tak się złożyło, ze od kiedy Malachit zmienił właściciela na Quendi, dostaję w swoje ręce co i raz jakieś ciekawe przypadki. Tym razem melduję się z folblutem, dość nietypowym bo wielkim jak stodoła. Część z Was może go kojarzyć bo Nirv już go tutaj pokazywała. Miał całkowity rok przerwy, więc sporo pracy się szykuje. Ale jak na swoją rasę, po takim czasie wygląda nieźle. Teraz potrzeba tylko czasu i dobrych chęci 😉





wątek zamknięty
Ponieważ do wątku folbluciego już dłużej nie należę (choć sercem mi wciąż tam blisko), to może tu uda mi się zagrzać miejsce? :kwiatek:

witamy Was serdecznie z zimowego lenistwa, czekamy niecierpliwie na odwilż, by znów móc coś tam sobie rzeźbić. 😉



wątek zamknięty
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
31 stycznia 2017 20:41
tuch,w tym sezonie planuję coś postartować jakies LLki , Lki w skokach ale zobaczymy na razie nie mam siodła i nie wiem kiedy będę miała  😉
wątek zamknięty
Nirv, bajeczne foty 😍
Kahlan, o, sprzedałaś? Zaglądałam do wątku i podobał mi się twój xx. Choć gniade też fajne 😀
brzezinka, przynajmniej coś pojeździć możecie, u nas śniegu mało, a pod spodem beton. No i jaki bajkowy krajobraz na fotki macie.
flygirl, wygląda na mądrego zwierza, który wie co robi 😁 Zawsze lubiłam koniki z takim mądrym okiem.
faith, tfu tfu, limit nieszczęść mniejszy o jeden chociaż 😉

Mój kuń to się więcej obija niż pracuje, mięśnie zmienił w tłuszcz (zupełnie jak ja), na szczęście jest grzeczny. Wiochę robi tylko jak ktoś inny ma się nim zająć i nie daj boże czegoś wymagać, ale ponoć się później ucywilizował. Do bani taka zima bez hali, nawet w teren się nie pojedzie, bo lodowisko. Znaczy halę mamy, bardzo mikro, ale zawsze to lepsze niż nic. Podrzucam fotkę, by łyso nie było, bo po jeździe zaczął znowu śnieg sypać  😵 A miało się ocieplaaać...

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16174700_957951491004180_7815784561451888358_n.jpg?oh=a155f478df9fdb4a9b9f5fc466cc0364&oe=594BDEF9[/img]
wątek zamknięty
brzezinka zwlaszcza przy areszcie boksowym 🙂 no ale nic to, przyszly wczoraj wyslodki z baileysa, wiec mam nadzieje,ze sie uda odkarmic bez wybuchow 🙂
tuch jest lepiej, ale wciaz walczymy. zeszlismy z antybiotykow w zastrzykach na rzecz takiego doustnego, ale ciagle areszt boksowy. Za to powoli hartujemy noge - spacerujemy o ile tylko podloze pozwala (topniejacy i zamarzajacy snieg - nie polecam :/), odwijamy na dzien i zawijamy tylko na noc, troche masuje, zginam i takie tam. Kulawizna zniknela w stepie, w klusie wlasciwie tez, jest jeszcze niewielka bolesnosc przy zginaniu, ale nie do konca wiemy na ile nie jest to paniczna reakcja na pania doktor... kluczowe beda tu 3 wyniki krwi, czekam wlasnie na nie i obgryzam paznokcie, oby wszystko bylo juz w normie... jaki fajny folblut! faktycznie chyba duzy, ile w klebie? ale rozumiem ze on zajezdzony?
budyń oby! tfu tfu tfu! snieżek nos obsypał temu twojemu koniu  😍 aczkolwiek ja juz za ten snieg podziekuje, mam dosc 🙂 w dodatku mamy opoznienie z hala, a mi teraz baardzo by sie przydala 🙁
wątek zamknięty
budyń Mina konia bezcenna "w taką zamieć, zwariowałaś?" 🤣

faith Chłopak w kwiecie wieku 11 letni. Za wiele się w życiu pracą nie skalał 😉 Chodził głównie w tereny. Dressura to będzie dla niego nowość. Zaczynamy pracę z ziemi, aktualnie do przodu i na otwartej potylicy bo lubi się chować za wędzidło zwłaszcza w przejściach. Postępy robi szybko, jest bardzo czuły.

Poznaliśmy się ledwie półtora tygodnia temu i było TAK

wątek zamknięty
martva "nie dziękuje " na razie czekam na transport z Polski  😀
Kahlan Gratuluje pieknego gniadego chłopaka.
tuch "nie dziekuje " co by nie zapeszyc  😁 Pieknie malowany ten kasztan.
Nirv "nie dziekuje " , Widac na zdjecich, że nie tylko Ty masz znich frajde.
wątek zamknięty
tuch jak na półtora tygodnia pracy to duża zmiana  😉. Mądry chłopak
Nirv piękne zdjęcia

Niech ten śnieg się w końcu porządnie stopi. Hala staje się już nudna, a kobyła na padoku pobiegać i wyszaleć się nie może, przez co obowiązkowym punktem programu jest lonża z kwikami i brykami przed wsiadaniem... 😵 Inaczej nie ujadę, rozniesie mnie 🤔 Najzabawniejsze jest to, że jej się zmęczyć nie da 😂. Jest mokra, spocona, szybciej oddycha, ale co tam... "Poskaczmy jeszcze! Pogalopujmy jeszcze! Ojej, nie chcesz? Ale ja chcę! Przejścia, ej, to nudne, to ja ci bryknę, żeby było weselej..." I tak w kółko 😀iabeł:
Ale znalazłyśmy z trenerką na nią sposób 😀. Bardzo fajnie się otwiera po skokach, widać, że to lubi (szkoda, że ja nie ogarniam :hihi🙂 i potem dostaję taki galop 😍 Oczywiście tak jest tylko na treningach. Gdy jesteśmy same, po skokach się nakręca, nie otwiera 😎

A w nagrodę po ostatnim treningu puściłam ją żeby się wytarzała. Czekałam ponad 10 min, aż się Szanowny Donisław namyśli 🤣
wątek zamknięty
brzezinka, dzięki 😀

flygirl, ja bardzo lubię wracać do starych filmików/zdjęć i sprawdzać co się zmieniło, to jest bardzo dobra opcja, także pomęcz kogoś!

budyń, dzięki <3

anil22, no mam, mam 😍 bardzo lubię te moje rozwydrzone koniki 😁

julka177, dzięki 😀 my też czekamy na roztopy, bo wszędzie lodowisko... eh.

tuch, jeśli mówisz o tych Rozwodowych zawodach (bo nie kojarzę czy byłaś gdzieś jeszcze??) to mało widziałaś 😁 ona przycinała się na wszystko z początku. Teraz stawanie dęba jest bardzo okazjonalnym wypadkiem, wspina się głównie poproszona o to. Czaaasem jak się zagotuje w jakiś konkretnych sytuacjach - ustępowanie od lewej łydki np, albo jak bardzo chce biec galopem w stylu lama, a ja jej nie pozwalam. Na szczęście głównie poruszamy się na czterech nogach, uważam, że bardzo się poogarniałyśmy (choć do miłego, jezdnego konika jeszcze jej trochę brakuje 😁 ). W obejściu bywała różna, teraz jest do rany przyłóż, baaardzo miły koń, pod siodłem też bardzo duża różnica - początki to był szał jak udało się zrobić kołopodobne coś w lewo bez wspinania się kilkanaście razy. Nie wiem co mnie podkusiło, żeby zostawić tego konia dla siebie 😁 Musze swoją drogą zrobić filmiki z porównaniem teraz/kiedyś, bo mam ich sporo.

Wczoraj rzuciłam ją trochę na głęboką wodę - ustawiłam 4 czy 5 cavaletti na galop, tak o, do przegalopowania. Jako, że mało ostatnio się drągowałyśmy to kobył głodny i chciał hasać bardzo, aczkolwiek jako tako, trochę, bo trochę, ale udało się zwolnić. Filmik:


A Megunia bardzo miły koń, fajnie, że trafił do kogoś do jazdy, bo szkoda go na tej wsi było 😉 A jak Barrasek, też będziesz nim się opiekować/jeździć? 😉
wątek zamknięty
anil22 Malowany jest podobnie do Kasztanki Piłsudskiego. Kiedyś pokuszę się o porównanie, muszę tylko mieć lepsze zdjęcie.

Nirv Barras też jest pod moją opieką. Jak się już bardziej przyzwyczai i zażyje padokowego ruchu (na tych 7ha) to pójdzie do lekkiej pracy. Po nim wiek (19) już niestety widać. Potrzebuje więcej czasu żeby się rozruszać po roku stania. Więc z nim bardzo na spokojnie.

No właśnie jak to się stało że wybrałaś właśnie ją? A nie np. Odettę czy Fabiana? 😉
wątek zamknięty
tuch, w sumie to trochę zakręcona historia z tymi moimi 'drugimi' końmi 😉 Odetta była nie moja, tylko właściciela Jaźwia. Później był siwy Dukat - miał być wyższy, nie chciałam drugiego małego konika - był niewiele większy niż Pamir.

Sinfonie to był traf trochę w ciemno - trafiła się kobyła po startach (do 130 włącznie) z bardzo dobrym papierem do hodowli. Plan był, że ja będę jeździć w miarę możliwości, ale głównie pójdzie do krycia, co się trochę odwlekło w czasie, aczkolwiek w tym roku bardzo chciałabym ją już pokryć, ewentualnie na przyszłą wiosnę max. Sinfa miała już 2 źrebaki po fajnym ogierze, które startują w DE i zdecydowanie dają radę.

Co do Fabiana - on przyjechał na handel, nawet zastanawiałam się nad czymś, ale mimo, że był to jezdny i miły koń to totalnie nie było chemii i nie przepadałam za nim.

A z Sinfonie od początku była chemia, mimo buntów i różnych perypetii to lubię tą zołzę 😁 lubię dłubać z nią jeździecko i każdy mały kroczek do przodu sprawia mi mega radość 😉 miałam nawet kupca na nią za dość duże pieniądze (moim zdaniem) + swego czasu regularnie dzwoniła osoba od której ją mam, czy nie chcę się zamienić na coś innego, żeby ona poszła do hodowli. 😉
wątek zamknięty
Nirv a nie masz wrażenia,że ona lekko utyka na przodzie?
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.