Kącik Rekreanta (część XI) 2018

Windziakowa... na załączonych zdjęciach koń założoną ma owijkę na zad ? Sama chętnie bym spróbowała  😀  a  ok prototyp z lonży już doczytałam
wątek zamknięty
Tylko chyba troche za nisko...ja juz mialabym zawal ze sie zaplacze i wypierniczy...
wątek zamknięty
Lonża nie spadała poniżej stawu skokowego, była dość ciasno spięta - na zdjęciach to rzeczywiście nie wygląda korzystnie :p Ja też się bałam, że się zaplącze, ale przez cały czas to na dobrą sprawę nie zmieniło swojej pozycji, więc nie ma się o co martwić.
wątek zamknięty
Windziakowa, ta wersja na zdjęciach naprawdę nie wygląda bezpiecznie 🙁
Pas za zadem powinien być szeroki i elastyczny, on ma konia przyjemnie obejmować, tak aby zaczął on zauważać i czuć swój tylny koniec i mięśnie. Lonża nie da tego efektu, jeśli już potrzebne jest rozwiązanie domowe, to może być elastyczna albo polarowa miękka owijka. W żadnym wypadku pas za zadem nie może zwisać luźno i na wysokość stawów skokowych czy niżej. Ja bym na takiej wersji nie wsiadła. Także trochę zmodyfikować i jak najbardziej używać, bo jest to genialny i przyjazny koniowi sposób na nauczenie go korzystania z "dupy strony" 😉
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
16 września 2018 02:31
Windziakowa, pas jest dramatycznie niebezpiecznie nisko i muszę Cię rozczarować ale to nie radość na tych zdjęciach 🙁 chyba, że pisałaś ironicznie, to nie wyłapałam.
wątek zamknięty
(...)jeśli już potrzebne jest rozwiązanie domowe, to może być elastyczna albo polarowa miękka owijka.

Albo elastyczny, szerszy pas do derki - stosuję, działa 🙂

A ta lonża rzeczywiście mega niebezpieczna 🤔
wątek zamknięty
Myślałam, że tylko mi się pojawił czarny scenariusz po tych zdjęciach 😉
wątek zamknięty
Rozumiem Wasze zmartwienie tym, że wygląda to niebezpiecznie. Tak jak pisałam jest to tylko chwilowy prototyp, nadzorowany również przez moją trenerkę, która mi pomagała w regulacji długości - nie korzystałbym z czegoś, z czym mój kon mógłby sobie robić krzywdę, tym bardziej że jeżeli chodzi o sytuacje kryzysowe ona po prostu ucieka i dostaje małpiego rozumu. Jutro będę już miała pas m, więc problem się rozwiąże i nie będę korzystać z lonży bo wiem, że nie jest to odpowiednie, ale koniu krzywda się nie stała...
SDIT - dziękuje za odzew tak naprawdę. Lonży już do tego nie użyje z pewnością, po przemyśleniu - macie bardzo dużo racji i to ja popełniłam błąd. Niby nieszkodliwy(w tym przypadku), ale wciąż błąd...
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 września 2018 10:58
Windziakowa, o wiele łatwiej kupić zwykła opaskę elastyczą w aptece za jakieś 2 złote 🙂
wątek zamknięty
Strzyga, najłatwiejsze pomysły przychodzą najpóźniej... Ale jeśli nie dostanę jednak tego pasa, to to rozważę poważnie 😀 Dziękuję!
wątek zamknięty
A my mieliśmy dzisiaj pierwszy trening po 2-miesięcznej przerwie. 🏇 Było super, brakowało mi tego. 😀

Misiun w nowym czapraczku od faith. Wygląda na zdezelowanego, a to przed treningiem. 😜 Model idealny. W ogóle nie wygląda za korzystnie. 😂 Ale jak mu robię zdjęcia sama, to nie mogę za daleko pójść i mieć normalną perspektywę, bo albo zacznie iść do mnie, albo wręcz przeciwnie, pójdzie w drugą stronę zwiedzać okoliczne kępki trawy. Także no.


Potem już się ożywił i taak bardzo chciał jałbko.

😍 😍 😍
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
17 września 2018 17:04
Trzeci re-voltowy koń śmiga w tym czapraku  😁 Najpierw Manti, później Urval i teraz Samuar. Czaprak z historią, nie ma co 😉
wątek zamknięty
A co, uniwersalny!

Sankaritarina nie! blizej juz zrobienia siad byla moja siostra 😀😀😀

Jutro wraca trenerka, biedny Urval, bedzie sie dzialo  😂 😂 😂
wątek zamknięty
flygirl Piękny kolorek tego czapraka, więc się nie dziwię  😜

Ja w ogóle nie wiem czy się tu odzywać, bo co napiszę to coś pierdyknie, że nie mogę jeździć dalej. Cayenne natrafiła się drobna kontuzja, więc jest na tygodniowym L4. Nad Debiutem powoli, ale sukcesywnie pracujemy. Jest przesłodziaszny. Bardzo grzeczny, z jednym małym wyjątkiem, że kopie w kierunku obiektów, które pojawiają się w polu widzenia, ale jeszcze nie wiem czy pod siodłem też tak będzie robił.


wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 września 2018 06:37
flygirl, Rudy jak tylko widzi, że wyciągam telefon z kieszeni myśli, że to cukierek albo marchewa i już pozamiatane ze zdjęciami 😁
Atea, ja też się tak cieszyłam, że chora noga Rudego już tak ładnie zaczyna wyglądać. W akcie szczęścia i nadmiaru energii musiał się kopnąć w drugą nogę i w efekcie czego mamy spuchnięty staw pęcinowy. Co prawda ani nie grzeje, ani nie kuleje, ale i tak muszę skonsultować z wetem czy nic sobie nie rozwalił 😵

Mimo, że mam ochotę go czasami przerobić na kabanosy, wczoraj postanowiłam go zająć w stępie i kłusie robotą jakąś i w końcu mój koń się trochę ogarnął. Niżej fruwa, a ja nie zmieniam zbyt szybko swojego położenia na końcu lonży 😁 W każdym razie, od powrotu z kliniki minęło półtora miesiąca, a Rudy wygląda bardzo zadowalająco jak na to, ze stoi w boksie. Teraz tylko poproszę doktorka o kolejną kontrolę i może jednak jego los nie będzie tak do końca skreślony 😍
Niezadowolony kucyk:


No i porównałam go z dnia, gdy wrócił z kliniki, chyba zaczyna nabierać, aż nie mogę się doczekać aż pójdzie na padok w końcu 💘
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
18 września 2018 07:07
flygirl, taaa, skądś znam parcie na smaczka podczas chęci zrobienia zdjęcia... Ekhm :P

Hermes, nooo odbija od poziomu szkieletora! Musisz lać i patrzeć czy równo puchnie  😍
wątek zamknięty
maliniaq   Just do your job.
18 września 2018 08:00
flygirl słodziak <3
Atea powodzenia z Debiutem i dużo zdrowia dla Cayenne!
Hermes śliczne rude, szybkiego powrotu do pełnej sprawności i do padokowania!


Moje Rude z jazdy na jazdę robi coraz większe postępy, w wolnych chwilach jedziemy wygalopować się w teren i nadal nie mogę uwierzyć, kiedy ten czas zleciał... dzięki trenerce, udało się uruchomić rudy zadek, jak mi się uda porozluźniać odpowiednio w siodle, to głowa sama jej obniża się w dół i na tym aktualnie się skupiamy, żeby było aktywnie i do przodu. Niedługo minie rok od kiedy jesteśmy w nowej stajni i każdy dzień utwierdza mnie w przekonaniu, że była to jedna z lepszych decyzji 🙂


wątek zamknięty
Hermes Jak na konia w areszcie to wygląda całkiem zacnie  💘
flygirl Mój koń robi taką samą minę jak chce mu zrobić zdjęcie  😁
faith Z chęcią bym zobaczyła tą naukę siadania  😁

Tydzień temu Maniek robił za profesora na ujeżdżeniu na srebrnej odznace (oczywiście zdana  😀), a zaraz my wyjeżdżamy na przedostatnie zawody w tym roku, więc prosimy o kciuki  😀

Wrzucam rodzinny portret z moimi dwoma potworkami  💘
wątek zamknięty
maliniaq, taki kasztan to marzenie życia.... mój pierwszy koń miał złotą grzywę i zawsze już będę się łamać na jej widok... piękny!
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
20 września 2018 09:06
Moon, bije go jak nikt nie patrzy i wszyscy myślą, ze to od żarcia 😜 😁
maliniaq, ależ Twoje Rude jest piękne 😍 tak samo jak Burza, moja poprzednia fura przed moim Rudym była tez z jasna grzywa i takiego konia tez chciałam 😁
charlieeee, jestem w szoku, bo tym razem stanie w boksie znosi znacznie lepiej niż ostatnio. Biorąc pod uwagę ile żre oraz, ze mam dwie siatki w boksie napchane sianem ciagle to chyba nie mogło być inaczej 😂 Twoje zdjęcia są piękne! Co chwile na insta mi się pokazuje, on ma fenomenalnie piękna mordkę 💘

A ja, a ja muszę się pochwalić 😍 z racji, ze ja jutro mam obronę to znajoma bierze moja gnidę i ten koń chyba sam tęskni już za robota, bo stara się jak szalony. Coraz mniej brykania, noga ładnie cały czas no i druga, która spuchła tez już schodzi i doktor kazał nie panikować i nie przerabiać na salami jeszcze 😁
wątek zamknięty
No i co tu znowu taka cisza zapadła. Muszę wątek podnieść, bo jest jednym z moich ulubionych. 😉

Atea ano ładny jest, mimo że mi tu faith nagadała, że taki wyblakły itp. A mi tam pasuje, bo nie jest mocno zblakły, a zrobił się kontrastowy względem lamówki. 😀 Jutro zrobię mu w nim porządne zdjęcie i wpadnę do rewii mody. 😀 Jak z Debiutem idzie?

Hermes na tych zdjęciach wcale nie wygląda na takiego fruwającego, oszukujesz coś. :P Przecież ładnie pracuje, a ty tu na niego takie rzeczy mówisz. 😀 Ale wygląda zacnie jak na rekonwalescenta.

charlieeee ty jak zwykle masz cudne zdjęcia. 😍 I jak pisałam, trzymamy kciuki i kopyta za zawody. :emota200609316:

A ja dostałam kolejne zdjęcie.

Zadowolenie konia bije po oczach. 😜
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 września 2018 18:04
Chyba wszyscy zapadli w jesienną depresję udzielania się w kąciku 😁

flygirl, chyba zaczyna mądrzeć trochę, bo coraz mniej takich akcji robi. Tłumaczę mu codziennie, że jak ta druga noga, w którą się kopnął będzie chora to padoku nie zobaczy do końca życia i zamknę go na 50 spustów w folii, chyba działa 😁 a Twoja Gnida super wygląda! Zadowolony jak mój zazwyczaj 😀

A ja dzisiaj z okazji pierwszego dnia jesieni...wsiadłam na chwilę stępa na Rudego. Boszzzz jakie to niesamowicie cudowne uczucie posadzić dupsko na swoim 😍 😍
W tym tygodniu kontrola i sprawdzimy co odwalił z drugą nogą, prosimy o kciuki mocne :kwiatek:

(nie jestem mistrzem zakładania owijek, ale on i tak musi na prawym tyle mieć założoną trochę niżej niestety)
wątek zamknięty
Atea oj piekny ten gniadoszek! choc nieobiektywnie nie tak piekny jak Cayka  😜 nie no, cukierek absolutnie. Jak idzie zajazdka??

Hermes fajny rudy fajny! Wazne, ze powoli do przodu, konie ogolnie sa bez sensu i zawsze cos, wiec trzeba sie z tym poprotu pogodzic i oby powoli do celu 😉 zdrowka zycze! a z druga kopytna (bo to chyba klacz byla?) jak idzie?

Moon i Charlie chwalic sie kurka wodna jak starty!

Flygirl szykujecie sie? 🙂 papierologia gotowa? forma sie robi? 🙂

A my pozdrawiamy z rzezbienia... i prosimy o kciuki juz dzis az do soboty wlacznie, najlepiej do konca dnia!
ps. przepraszam za brak kasku...niestety po 15min aktywowal mi migrene z ktora walczylam 3 dzien... poddalam sie i zdjelam.



wątek zamknięty
flygirl Mina konia boska  😁 ale zdjęcie jest przeurocze  😍
Hermes Trzymam w takim razie bardzo mocno!  :kwiatek:
faith Za Was to już od piątku kciuki mam zaciśnięte  😅

A zawody jak już pisałam na insta nieudane  👀 Maniek chyba myślał, że idzie CSa, a nie zwykłą C klasę, bo zamiast półpiruetów w stępie zrobiliśmy... w piaffie  😵 Sędzia pochwalił wykonie, ale za stęp noty były marne  😜 niestety na tych zawodach (szczególnie w sobotę, bo w niedziele udało nam się dojść do ładu) jak tylko widział płotki czworoboku to się spinał i usztywniał  🙁 przed następnymi zawodami planujemy wyjazd na czworobok gdzie w okolicy treningowo.


https://www.instagram.com/p/BoE5o3YgT6F/?taken-by=agataakk urywek z niedzieli  👀


Zdjęcie z piątkowego objazdu okolicy  🏇
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
24 września 2018 07:57
Hermes, ojjj, wiem taka to frajda posadzić tyłek na konia po kontuzji!!!  😅
Czymam kciuki mocno za girunię!

faith, schabuuuniooo piękny jak zawsze!  😍

charlieeee, aj tam pitolisz, na filmikach widać Was - MEGA pro!  😍
I cóż, musisz zacząć wyższe klasy jeździć, bo pan konieł się po prostu nudzi, skoro piafy uskutecznia tam gdzie jest kłus...  😎 😜

Wywołana to tablicy, pisarzę zatem: finalnie byłam 4ta. (tak, lubię czwarte miejsca wychodzi na to  😜 Do podium zabrakło sporo sekund, ale ścigali się i cięli ostro zakręty :P) Ale suma summarum usatysfakcjonowana jestem, Kulisty miał przemega-turbo, brykał, nawet wczoraj na dekoracji xD odbijał się pewnie i nie paczał na nic (a jak paczał to raczej pozytywnie, co ma skoczyć, a nie czego by się tu przerazić i wywinąć matce psikusa... 🤣 A kto widział warunki pogodowe to było bardzo dużo "pułapek" świetlnych pod słońce, w cieniu lub w ostrym słońcu, tak że mokre drągi wręcz lśniły  🤣 ) wszystkie parkury na czysto, wczorajszy finał NAWET myślałam i też "depnęłam" jak na mnie(!), kulistemu taka zabawa się spodobała, bo nie mogłam go zatrzymać potem  🤣

... No, żebym ja tak pewnie galopowała w P...  😡 😁 No nic, za dwa tygodnie początek halówek na hipodromie, zapewne wrócimy wtedy na nasz pułap wysokości i mam nadzieję, że takież nastawienie i galop mi zostanie w głowie  😂

https://www.instagram.com/p/BoCmRkZACF4/?taken-by=chrzanixon kawałek przejazdu z wczoraj, wczorajsze finały mam na fejsie, ale chyba za lipna jakość by wrzucać do na YT :P

EDIT: Wgrałam wczorajszy pierwszy półfinał na youtube - fejsowa jakość niestety nie powala -.-

wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 września 2018 09:18
maliniaq   matko, kiedy ona tak wyrosła 🤔?
Atea zdrowia dla kobyłki i relacjonuj postępy z młodziakiem 🙂
Hermes oczywiście kciuki są, daj znać co i jak z Rudzielcem i zawiń w folię bąbelkową.
charlieeee Mańka wyobraźnia poniosła 😁, ale mimo wszystko i tak na filmiku wyglądacie dobrze
flygirl cisza, bo wszyscy ciężko pracują i wykorzystywali ostatnie chwile lata 🙁
moon gratulacje, eee ta P-tka to dla was bułka z masłem, "nie ma co co za chodzić w głowę, tylko trzeba palić podkowę".
U nas bardzo intensywnie mieliśmy po dłuższym czasie konsultacje z trenerem, który miał okazję poznać Frankę na żywo.
Dostałyśmy wytyczne co do pracy i treningowo pojechałyśmy na mistrzostwa województwa z dwoma końmi, było całkiem sympatycznie.
Po powrocie musiałyśmy wziąć się za resztę ekipy, potem szefowa pojechała na urlop i od piątku mam stawkę na głowie.
Przygotowujemy się do kolejnych konsultacji i do pierwszych halówek w przyszłym tygodniu.
A Księciuszko miewa się dobrze, cały czas ciężko pracuje i czekamy na powrót pani trener.
wątek zamknięty
Moon dziekujeeee  :kwiatek: Schabik również 😀 Ale no dynamke jazdy macie zarabista, uwielbiam takie konie  😜

Charlieeee
(nie)dziękujemy! nooooo bo czo ty jakies nudne konkursy mu kazesz jezdzic, on by chciał GP  😎 nuda, nic się nie dzieje, jak w polskim kinie... :P
wątek zamknięty
Hejka,

czy w tym wątku rozmawiają ludzie, którzy jeżdżą rekreacyjnie, czy może Ci, którzy mają już własnego konia i go trenują (bo tak trochę wychodzi ze zdjęć, nota bene pięknych  😍 :kocham🙂.
wątek zamknięty
UnicornWitch to już chyba taki wątek dla wszystkich. Zresztą człowiek uczy się całe życie, chyba większość z nas im dłużej jeździ, tym uważa że jeździ nadal słabo, że jeszcze tyyyyle nauki, że to jeździectwo takie trudne 😜 😁

Witamy, pasujesz tutaj :kwiatek:
wątek zamknięty
faith odpuszczam, będę z aparatem 😉 Formę będziemy robić przez cała zimę, zobaczymy, co z tego wyniknie.

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.