Wszystko, co chcielibyście poradzić, ale nikt nie pyta...

Bischa   TAFC Polska :)
27 kwietnia 2014 14:18
Odnośnie prądu. Jesłi macie w kuchni płytę grzewczą i 2 szafki dalej zmywarkę, a wykipi wam obiad/woda, uważajcie na metalowe części zmywarki, może porazić. Mnie się pare razy zdarzyło. Tak samo blat wokół płyty. Normalnie nic nie razi, po ok 10 minutach znika.
Jeśli z nieznanych przyczyn (ale na tle alergicznym) wysypie was na twarzy, a wyjeżdżacie na za...pupie, z którego do najbliższej czynnej apteki jest 20 km - nie zapomnijcie z domu leków antyhistaminowych. Wrr, nie wiem, co takiego zjadłam (bo kosmetyków nie podejrzewam), ale piecze, wkurza i nie mam sobie czym pomóc. 👿
Nigdy, ale to nigdy nie mówcie, że wam facet na gwałt potrzebny. Szczególnie wbiegając do restauracji i krzycząc to do kelnerów.. Zorientowałam sie dopiero jak to zabrzmiało jak cała sala wybuchła śmiechem.. Boże jaki wstyd.  😵
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
17 czerwca 2014 15:30
Sonkowa 🤣 🤣 🤣 dobre.
Gillian   four letter word
22 lipca 2014 14:06
Jak nie umiecie odczytać wyników to nie bawcie się USG 🙂 mieliśmy w nocy wczoraj niezły ubaw, bo najpierw obejrzeliśmy moje serce, wątrobę a potem tu już pojechałam bo chciałam zobaczyć pęcherz a stwierdziliśmy ciążę bliźniaczą, dostałam zawału i tyle było po frajdzie  😂  aż do rana było mi totalnie nieswojo  😂
Jeżeli macie w domu starą elektrykę na korki i elektryk "fachowiec" przyjdzie to poprawić, to upewnijcie się, że podłączył z powrotem wszystkie kable. Bo może się okazać, że kabel, który nie został z powrotem podłączony, bo według elektryka był niewiadomego pochodzenia, jest w rzeczywistości głównym kablem od uziemienia. A bez takiego przewodu różne wypadki elektryczne - murowane. Nie życzę nikomu wynoszenia na szybkiego kuchenki elektrycznej, która już całkiem żywo się pali. Po niej trzasnęło wideo ( i cholera wie, czy nie kolejny telewizor, bo boję się go podłączyć) i do następnej wizyty fachowca aż drżę o na myśl o tym, który sprzęt elektryczny zaskoczy mnie jako następny.  😵 Wniosek? Jeśli coś było do czegoś wcześniej podłączone, a coś odłączone i było dobrze, to nie ma co poprawiać.
kosteczka A jesteś pewna, że to uziemienie?? Po Twoim opisie, stawiałbym, że facet pomylił się i podłączył Ci dwie fazy zamiast jednej i zera, a to stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo! Ty weź go ściągaj dziś na biegu, zanim dojdzie do nieszczęścia.
Misiek69, ogólnie problem był taki, że przy tych starych "przedwojennych" licznikach, samemu trzeba było pociągnąć i podłączyć uziemienie (tak mi to mąż tłumaczył). Czyli żeby uniknąć problemów, trzeba podłączyć z powrotem kabel, który szedł w ziemię. Dzwonię do elektryka, niech po sobie poprawi, bo zanim zrobił, to może i wszystko było mało wyględne, ale działało jak należy.
Zgadza się, ale brak uziemienia, raczej nie spowoduje pożaru kuchenki i nie spali telewizora. Brak uziemienia może spowodować, że prąd Cię "kopnie", bądź mocniej porazi. Natomiast gdy dwie fazy podepniesz pod kuchenkę, to jeśli masz starego typu instalację, to albo wywali BEEMY (Bezpieczniki Mocy) na słupie, albo spalisz kuchenkę. I o ile porażenie jedną fazą jest [u]stosunkowo[u]  (celowo podkreśliłem to słowo)  nie groźne, to porażenie siłą bardzo szybko może przenieść nas na wieczne łąki. Niech może Twój mąż upewni się, czy w gniazdku nie masz dwóch faz.
Wszystko dzieje się niestety pod nieobecność męża, bo od stycznia siedzi za granicą, a kiedy przyjeżdża ma tyle spraw, że nie jest w stanie się tym zająć, co mnie niezmiernie denerwuje, bo tu chodzi o bezpieczeństwo moje i dzieci. Elektryk dziś nie odbierał telefonu, ale jutro od rana się do niego dobijam. Byle by zrobił tak, żeby więcej się nic nie zdarzyło, bo przy najbliższym przypływie gotówki i tak zmieniam instalacje na tą nową - z heblami. Jutro rano poproszę znajomego, żeby zerknął na gniazdka. Ja sama tego nie zrobię, bo boję się nawet prądu z pastucha  😉 Ogólnie po tej całej "naprawie" zdarza się, że raz prąd jest, a za chwilę na przykład jedno gniazdko nie działa.
Jeśli przypadkiem ocieplają wam dom i szlifują styropian, to zostawcie otwarte okna!
Nie ma lepszego sposobu na szczegółowe sprzątanie.  😵
Kiedy łamiecie kość promieniową, a już tym bardziej z przemieszczeniem i przy okazji złamaniem łokciowej, a potem mówią wam o gipsie na 6 tygodni, nigdy im nie wierzcie 😎
maiiaF, jednak? 🙁 nie fajnie 🤔
Mamy zagwozdke w naszej mieszkaniowej ekipie, mianowicie: do jakiej wysokosci lataja komary?
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
04 grudnia 2014 13:49
do każdej dostępnej dla człowieka 😀 wszędzie nas dopadną 😀
no właśnie mieszkając w wieżowcu na 20p się ich ponoć nie doświadcza :P
buyaka, a wiesz, że to nie ten wątek? 😉
Jeśli z jakiegoś powodu gmeracie przy zapięciach ogłowia, np. wypinacie wędzidło i wpinacie je ponownie, to lepiej się nie spieszyć, bo przecież zaraz ciemno będzie i teren nie wypali, tylko lepiej się skupić i sprawdzić czy wszystko jest zapięte jak należy ... Tym oto sposobem całkowicie wczoraj "straciłam sterowność" na galopującym po lesie koniu, jako prowadząca, dodam 😉 Na szczeście kobyłka mądrzejsza i rozsądniejsza ode mnie, więc grzecznie zatrzymała się.
Gillian   four letter word
09 grudnia 2014 08:34
zawsze sprawdzaj czy mleko w lodówce jest w stanie płynnym zanim wlejesz je do kawy (wrzucisz?)
To, że nie otwierasz kartonika osobiście i żyjesz w przekonaniu, że jest świeże nie oznacza, że nie otwierał go tydzień wcześniej ktoś inny :/
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 grudnia 2014 16:29
Dobrze, że nie masz - tak jak ja - nawyku picia wprost z kartonika  🤣 i to najlepiej od razu wielkim łykiem. Fuj fuj.
Facella, miałem to dopisać  😁
Jeśli Mikołaj podrzucił Wam noże Fiskars, to nie rzucajcie się za bardzo do krojenia, bo niemiło mieć palce "w piórka".
No i miło mieć ich dziesięć.  😉
generalnie jeśli wpada wam w ręce cokolwiek z napisem Fiskars, nie wkładajcie w używanie tego narzędzia zwykłego zapału. Te narzędzia "robią same" i zwykły zapał może spowodować nadmierną aktywność narzędzia 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
22 grudnia 2014 16:38
Jeśli podczas zdejmowania swetra zobaczycie na podłodze zatyczkę od kolczyka to zapewne go zgubiłyście ale zanim obszukacie całe mieszkanie, stajnię i podwórko zajrzyjcie do biustonosza, zapewne tam wpadł  😵
Sprawdźcie na 100% czy tortownica nie przecieka zanim włożycie ciasto do piekarnika!  😵
Boże! Całe mieszkanie czarnego dymu!

p.s
Jeśli ktoś chce zbudować solidny dom/wieżowiec/katedrę, zapraszam do mnie! Moje ciasto nadaje się znakomicie na fundamenty.    🙁
Jak już przy piekarniku jesteśmy... Jeśli trzymacie blachy w piekarniku, to wyjmijcie je zanim nagrzejecie piekarnik 🤣
Jak już przy piekarniku jesteśmy... Jeśli trzymacie blachy w piekarniku, to wyjmijcie je zanim nagrzejecie piekarnik 🤣

Blachy albo co gorsza garnek z plastikowymi uchwytami. Bo mogą się zmienić w czarne kalafiory.
ja stanowczo nie polecam jeździć na rowerze po damsku xd
ani też nie przywiązujcie sznurówek do kierownicy twierdząc, że to wodze o.o

Bischa   TAFC Polska :)
25 grudnia 2014 18:27
Że jak? 🤣
Mi to wygląda na dziecięce, mądre "zabawy"... 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się