Młode Konie

Moze podskoczyc jeszcze sporo. Moja od 3latki do 5latki urosla 15cm. Na przemian podskakiwal zad i dorastal przod i tak w kolko. Teraz zaczyna sie zaokraglac wiec to juz chyba koniec rosniecia 😉
Averis   Czarny charakter
12 lipca 2011 23:19
piccolo,
To że Ty swojego konia zajeździłaś późno i jeździsz rzadko (z tego co wyczytałam - a nie czytam regularnie, więc z góry przepraszam za błąd), nie oznacza, że każdy tak robi.

Kurde, serio?
Gillian   four letter word
12 lipca 2011 23:23
Averis, ja trzy razy zaczynałam pisać wypowiedź, ale niestety - zabrakło mi słów. Więc po prostu połączę się z Tobą w szoku niedowierzania. Echhh...
Averis   Czarny charakter
12 lipca 2011 23:27
Gillian, co się pośmiałam, to moje 😁
Gdzieś ktoś mi mówił,  że jest jakas stara chyba niemiecka zasada, że 3-latka jeździsz 3 razy w tygodniu, 4-latka 4 razy, 5-latka pięć a sześciolatek już wszystko zniesie 🙂
Hm. Chyba nie wszyscy niemcy się do tego stosują 😉 -> ktoś pisał jakiś czas temu, że oni tam jeżdżą codziennie na 3 latkach, ale po 10-20 minut. Głupie to to nie jest - koń chodzi regularnie i naprawdę lekko. To nie to samo co 3 latek łażący 5 razy w tygodniu po godzinie. :/

[quote="piccolo"]Wiele ludzi zajeżdża konie w wieku 3 lub nawet mniej lat, potem chodzą treningi codziennie w tym dwa skokowe, jak dobra wola właściciela raz wolne[/quote]
A potem w wieku 8 lat koń jest tak zajechany, że nadaje się tylko na łąki. Albo do rzeźni, bo przecież "właściciel z dobrą wolą" może sobie konika wymienić na kolejnego młodzika, którego zajeździ, zatrenuje i zniszczy. Głupota głupotą głupotę pogania. 😵
Averis   Czarny charakter
13 lipca 2011 09:14
Sankaritarina, wiesz, jak to jest. To, że Ty... [wstawić dowolny tekst] 😎
To nie to samo co 3 latek łażący 5 razy w tygodniu po godzinie.
Tak, tylko że mój koń ma ponad 4 lata, nie chodzi po godzinę i nie był zajeżdzony wcześnie 🙂

A potem w wieku 8 lat koń jest tak zajechany, że nadaje się tylko na łąki. Albo do rzeźni, bo przecież "właściciel z dobrą wolą" może sobie konika wymienić na kolejnego młodzika, którego zajeździ, zatrenuje i zniszczy. Głupota głupotą głupotę pogania.
Tak, zajeżdżam na śmierć mojego konia, chodzi jak podkreślałam lekko 5 razy w tygodniu lub 4 i lonża. Toż to za rok już będzie trup 😉

Tyle mogę wytłumaczyć, pomijając że w ogóle nie muszę 🙂 Jak będę chciała, to będę jeździła na nim 7 razy w tygodniu codziennie po 2 godziny, i nic wam do tego - nie wasz cyrk, nie wasze małpy 🙂 Ja ani mój trener nie uważamy, że jest "przeeksploatowany" i tego się trzymajmy 🙂 Swoje konie możecie jeździć jak chcecie.

Pozdrawiam, miłego dnia 🙂
piccolo, Nie wyciągaj zdań z kontekstu i czytaj ze zrozumieniem! Bożesz, to nasze polskie społeczeństwo naprawdę ma tendencję spadkową w co poniektórych kwestiach.
Skoro tak stawiasz sprawę to można powiedzieć tylko - do niewidzenia.

Averis Fakt, fakt. Żesz, po co ja się jeszcze produkuję.  😂
Averis   Czarny charakter
13 lipca 2011 14:26
Jak będę chciała, to będę jeździła na nim 7 razy w tygodniu codziennie po 2 godziny, i nic wam do tego - nie wasz cyrk, nie wasze małpy (...) Swoje konie możecie jeździć jak chcecie.

Averis  😀 🤣 Ty mnie kobito wpędzisz do grobu tymi wstawkami z demotów i kwejka  😁

Ja aktualnie pracuję z 3,5 letnią karą kobyłą po Widamie, małe to jeszcze takie, ale kochane i współpracujące jak mało który koń. Lonżuję ją 5 razy w tygodniu po 15-20 minut. Chodzi już bezproblemowo na obie strony, na razie na zwykłych wypinaczach, niedługo spróbuję z trójkątami. Już zaczyna lepiej wyglądać, jak się jeszcze trochę nadbuduje to wsiadam. 🙂
Averis   Czarny charakter
13 lipca 2011 15:03
feno, trójkąty są fantastyczne, serio- polecam 🙂
feno, trójkąty są fantastyczne, serio- polecam 🙂

Potwierdzam, choć ostatnio mam okazję obserwować pracę doświadczonego konia na pessoa i mnie korci żeby nie spróbować. Ma ktoś doświadczenie w tej materii  👀 ?
Averis   Czarny charakter
13 lipca 2011 15:30
armara, dośwaidczonego- jak najbardziej. Na młodziaka bałabym się, nawet na Karsona.
Dodofon, masz rację.. przepraszam..
W przyszłym tyg odbieram klaczkę, niewiele ponad rok, rasa sp, w papierze xx i han. między innymi. Mam własną stajnię  z pastwiskami, więc w sumie o sezon letni się nie martwię, ale zastanawiam się jak zaplanować żywienie w sezonie zimowym kiedy trawy brak.. Ze względu na bdb pochodzenie kupuję ją aby mieć fajnego konia do skoków w przyszłości 🙂
Czy teraz podałam wystarczającą ilość informacji?
galopada_   małoPolskie ;)
13 lipca 2011 18:35
aaaaaaaaaa skakałam dzisiaj na swoim koniu koperte 3 razy 😍 😍 😍 😍 😵
Averis   Czarny charakter
13 lipca 2011 19:25
galopada_, brawo, brawo! 🙂
to ja też się muszę pochwalić jeszcze raz i oby nie ostatni !
kurcze , no jestem taka szczęśliwa  😜
dzisiaj Okoń miał 3 raz jeźdźca na sobie (1 raz pode mną a 2 pod dorosłym chłopakiem) i był znowu świetny  😅
gdy przyszedł ten chłopak i na niego siadł to się wkurzył bo jednak jest ode mnie cięższy  😁
a tak  w ogóle to kłusowaliśmy , galopowaliśmy  😍
świetnie chodzi , ale muszę przyznać , że NIE nadążam  😡
byłam cała spocona po godzinnej jeździe (oczywiście najwięcej było kłusu bo on chyba lubi kłusować) a w kłusie o ćwiczebnym siadzie to już w ogóle mogłam zapomnieć , no tak mną trzepało ,że masakra .. czy wasze młodziaki też tak mają ?
a galop.. ehh  😍 😍 😍 CUDOWNY ! i tu było super ekstra :P
jak myślicie , bo ja jeżdżę na dwóch klaczach (jedna to mega przymuł a do tego w ciąży , więc teraz kłusu nie ma a druga to dwudziestoletnia baba ) no i  może się odzwyczaiłam tak szybko jeździć ? albo on ma szybki chód ? bo ja już nie wiem sama .
ale poszło nam okej . no i jak się rozpędzi to trudno go zahamować  😎 z jednej strony fajnie a z drugiej jak już byłam zmęczona na maksa to kurde nie mogłam , ale w końcu bo paru minutach się udało.
trzeba jeszcze dopracować skręcanie i zatrzymywanie no i ogólnie "prace z wędzidłem".
no , ale wszystko przed nami . mamy jeszcze miesiąc do półkolonii (Okoń będzie dawany tylko ludziom doświadczonym) i musimy dać radę  💃
a jeszcze zapomniałam jak u was z brykami i innymi pierdołami ? bo u nas świetnie , dzisiaj tylko lekko bryknął bo się zamieszał w którą stronę iść , ale wybaczam mu  :kwiatek:
więc dzień pozytywny , zobaczymy co będzie jutro no i może jutro będą zdjęcia !  💘

e; źle wysłane  🤔
Hmm
Koń czwarty raz pod siodłem - i od razu godzinny trening z galopem a i jeszcze kłus wysiadywany na młodziaku  👿

Tylko konia żal 😕
ciesze sie razem z Tobą mam tylko mała rade na koniach do 5 roku życia lepiej nie jeździć w pełnym siadzie ze wzgledu na nie skostniały jeszcze kregosłup 😉
w kłusie o ćwiczebnym siadzie to już w ogóle mogłam zapomnieć , no tak mną trzepało ,że masakra .. czy wasze młodziaki też tak mają ?
ja bym powiedziała raczej, że nie mają, bo na młodych koniach nie powinno się "siedzieć", a jak Tobą trzepie, to już w ogóle...

ewelin_n a co zrobisz...
domyślałam się , że tak będzie , ale wytłumaczę .
to nie żaden trening tylko jazda .
koń ma 5 lat (idzie mu 6) , od 2 miesięcy czy więcej się przewieszaliśmy się , żeby się przyzwyczaił .
jazda godzina wyglądała : 20 minut stępu , później kłus i może jedno okrążenie galopu .
mówię , że próbowałam kłusem ćwiczebnym  , ale się nie dało więc było anglezowanie  😉
no i jeszcze jedno ; koń , gdy miał 3 lata był zajeżdżany tzn na stępa i później pan , który miał wypadek nie mógł jeździć więc go nie kupił i koń stał .. a do tego ogier .
więc nie bijcie już :kwiatek:
Averis
Ano stąd moje pytanie,  :kwiatek:

galopada
Wow super, jak wrażenia  👀 ?
Averis   Czarny charakter
13 lipca 2011 21:53
armara, myślę, że jak się ogarną i dojrzeją, to można szaleć- ja tak będę  pewnie robić. Ale to dluga droga 😉
sheila.
nie bijemy 😉 hehe to on sie juz nijak powoli do tego wątku kwalifikuje xD
sasqach no niby nie, ale został nie dawno ujeżdżony  😉
a stary chyba nie jest ?    🙂
no nie stary nie 🙂 wiesz zawsze mozna sie przezucic na początki treningu xD
dzisiaj Okoń miał 3 raz konia pod jeźdźcem

Mógłby mi to ktoś przetłumaczyć na polski?
halo . no przepraszam  😡
pomyliłam się.. a wy się wszystkiego czepiacie ...  🍴
sheila. - uroki volty  🥂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się