Młode Konie

Ja bym powiedziała, że wyjątkowo wszyscy humanitarni 🙂
Taaa. Nikt ani słowa nie powiedział, a tu już "łee, czepiają się".

galopada_, Łoooo! Tylko rób zdjęcia, jak następnym razem będziesz skakać. 🙂

sheila., Tobie się podoba, gdy koń bryka? 🤔
Z resztą, nie ma różnicy czy koń ma 3 czy 5 lat - podejrzewam, że z kondycją u niego tak niespecjalnie, że na godzinne jazdy gotowy nie będzie. Ale co ja tam będę marudzić....
Zaraz usłyszę: "To, że Ty.... " 😎 😁
galopada_   małoPolskie ;)
14 lipca 2011 10:14
armara młody miał wylane  😁 najechałam klusem i skoczył jakby od niechcenia ( bo w sumie co to dla niego taka koperta skoro jest wieeeelki). Najechalam drugi raz ale stwierdzil ze jest taka mała ze nie trzeba skakac wiec przekłusował  😂 no i na koniec poprawiłam jadąc juz galopem. I tez bez problemu, dał się skrócić więc odskok mi pasował i w ogole wszystko było na luzie. Nie chciał spływać, nic sie nie bał. No cud miod :p a kilka dni temu jak skonczylam go lonzować to go naprowadziłam na kłode o którą oparte są opony no i tak skoczył ze az mnie zamurowało  😵 😍

Sankaritarina jasne ze zrobie  :kwiatek:
Sankaritarina to , że ty... żartuję  😁
każdy zajeżdża konia inaczej .
i nie nie podoba mi się , że koń bryka , ale cieszę się bo on zrobił to raz i lekko .
jeździłam na nim godzinę i koń żyje , nic mu nie jest.. pewnie powiecie , że teraz nic mu a później mu się to odbije..
właściciel konia mi powiedział jak on ujeżdża konie i tego mam się trzymać .

sheila., Jasne, każdy zajeżdża swoim sposobem i o ile nie jest to sposób "huzia na Józia na JUŻ" to jest ok, ale zasada treningu fizycznego jest jedna: stawiać wymagania adekwatnie do wieku, kondycji fizycznej i psychicznej, nie przemęczać i robić wszystko z głową. Godzina to dosyć sporo, ale skoro mówisz, że większość całej jazdy to był stęp, to może nie jest aż tak źle. Po prostu, Twój pierwszy post wygląda dosyć "groźnie" i może budzić różne skojarzenia.
Jeśli on za szybko biegnie to sprawdź czy dobrze siedzisz. 😉 Czy np. nie pochylasz się do przodu zaburzając mu tym równowagę i on bidok próbuje "gonić" Twój środek ciężkości.

galopada_, Hehehe, no, on taki ogromny, to koperta jak jeden drąg leżący 😁
Swoją drogą, mój mi kiedyś beczki z miejsca przeskoczył. Robiłam sobie taki kwadrat na hali, żeby młody był bardziej "okolony" do lonżowania. Coś się koniowi nie spodobało i próbował się wyrwać, ale nie przemyślał sprawy do końca i odskoczył tak, że miał w lini prostej beczkę. Niewiele myśląc, przeskoczył tę beczkę. 😁

aaaaa odnośnie skoków.... mam 10 drągów...!  💃 Tylko je pomalować.... 🙂
Sankaritarina  no jak też się z tym nie zgadzam , że hop na konia .
źle nie było bo widać gdy koń jest zmęczony a on na koniec jak stepowałam zauważył człowieka i zaczął sam kłusować .
a co do szybkiego kłusu to wydaję mi się , że po prostu muszę się przyzwyczaić bo ostatnio jeździłam wolno itp .
ale jeszcze sprawdzę , jutro jadę więc zobaczymy  😉
no właśnie mi przypomniałaś.. jak myślicie kiedy można zacząć skoki ? z jeźdźcem oczywiście 😉
wiem , że teraz odpada , ale chciałabym się zorientować .
Averis   Czarny charakter
14 lipca 2011 12:18
Karson w stepie sam najeżdża na 2 drągi. Myślicie, że to coś znaczy?  👀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 lipca 2011 12:33
Averis 🙂 myślę że trafił swój na swego.. i niedługo zobaczymy kolejny super  👀 😉zgrany duet 🙂
agull   Dążąc do celu
14 lipca 2011 12:53
Przyszłam się pochwalić  😡
Ruda wyjechała 1,5 tyg temu do szkoły. Mimo bardzo niesprzyjającej pogody (deszczysko i okropny wiatr) podczas ładowania do przyczepy, wszystko przebiegło naprawdę super. Kobyła jechała grzecznie, była spokojna, choć pogodę mieliśmy paskudną przez całą podróż. 😵
Obecnie Ruda kłusuje już z jeźdźcem na grzbiecie i zapewniono mnie, że jest bardzo grzecza i bardzo dobrze współpracuje 😍
Taka jestem dumna z tej mojej niuni, że aż musiałam się podzielić z Wami tymi wspaniałym informacjami  😡

Najprawdopodobniej we wtorek odwiedzę Rudzinę, więc pewnie będą zdjęcia  😅
A jak jeszcze uda mi się namówić na odwiedziny u Rudej armarę (choć wiem, że strasznie zajęta) to będą zdjęcia  😍
sheila., ja uważam, że skoki z młodym koniem oraz jeźdźcem można zacząć wtedy, kiedy koń jest dostatecznie ujeżdżony w 3 chodach😉 i można go wydłużyć, skrócić oraz zatrzymać bez problemu nie bojąc się o rozwijanie nadświetlnej wynikającej z niedostatecznego wyszkolenia konia. 😉
Wrzuć kiedyś zdjęcia albo filmiki.

Averis, No ba :> Będziesz go kiedyś dresażować na drągach przecież. Karson psychicznie się do tego przygotowuje już teraz :P

agull, No widzisz, nie było tak źle 🙂 a tak się bałaś! 🙂 Czekam na zdjęcia Twojej skromnej osoby na rudej 😉
agull   Dążąc do celu
14 lipca 2011 14:08
Sankaritarina a co się nadenerwowałam to moje  😵
Ale kobyłę mam złotą  😍
jak myślicie kiedy można zacząć skoki ? z jeźdźcem oczywiście 😉
wiem , że teraz odpada , ale chciałabym się zorientować .


Biorac pod uwage, ze kon ktory mial 3 razy jezdzca na grzbiecie  - chodzil pod siodlem godzine, to kolo piatku w przyszlym tygodniu lekko juz skoczysz szereg 120  🏇
Dodofon trochę przesadziłaś ...
pytam się bo chcę wiedzieć a ty się ze mnie nabijasz  😵
jak już odpowiadasz to odpowiadaj poważnie a nie tak jak teraz.. 
Moja dzisiaj na trójkątnych chodziła całkiem nieźle, aczkolwiek to jeszcze nie to, co chciałabym widzieć. Jest tak wrażliwa w pysku(lonżuję ją na kawecanie + ogłowie + patent i pas), że aż przesadza i wręcz się chowa, nie wykorzystując całej długości wypinaczy, a zapinam je tak żeby szła z nosem lekko przed pionem. Mam nadzieję, że to przyjdzie z czasem, jak przyzwyczai się do wypięcia...

Muszę zresztą ogarnąć jej wsiową grzywę i strzelić jakieś fotki  😜
Mój dzieciak już też powoli zaznajamia się z trójkątnym, całkiem nieźle mu idzie 😉 a tu jego fot z dziś ( były już w Zdjęciach Naszych Koni )

agull
Gratuluję  :kwiatek:

galopada
Haha no to sie chłopak zestresował widzę  😁 Czekam na foty teraz  💃
galopada_   małoPolskie ;)
15 lipca 2011 19:20
patrzcie. moj smoczycho pod 10latką. cięzko jej było galopować ( i mi jest cięzko go wysiedziec) wiec troche latała po siodle ale dała rade  😅



edit. i jeszcze siwy 2



To może i ja pokaże mojego 2,5 latka z dziś.
Nie bijcie. Teraz go przyzwyczajam do ogłowia, by w wieku 3 lat wiedział co to jest, bo miałam 3 latkę, która bała sie ogłowia, zapachu skóry. Długo ją przekonywałam, że to nie gryzie.. Ogłowie miał 3 raz w życiu i nie ma dużych problemów, więc wysyłam ogłowie na wakacje  🤣
galopada_   małoPolskie ;)
16 lipca 2011 07:34
jeszcze jakbyś je dopasowała...
Wędzidło jest za duże, gdyż nie posiadam tyle kasy, żeby kupować wędzidło, które założę 5 razy, bo koń mi wyrośnie z niego, a wolę zbierać pieniądze na coś w pewnym sensie pożyteczniejszego, czego jeszcze nie mam, a jest mi potrzebne. 😉 Mam nadzieję że mniej więcej mnie rozumiesz. Te wędzidło powinno pasować na niego jak urośnie, a na razie jest po to, żeby sie go po prostu nie bał... Wczoraj wziął dobrze, więc już nie mam zamiaru więcej wędzidła zakładać, może za 2-3mies. Więc proszę, nie bijcie  😵 Przecież nic konikowi sie nie stanie, jak przez 10 minut ponosi wędzidło, nawet jak jest trochę za duże... Proszę, nie katujcie mnie.. Bo już mam serdecznie dość, wymiany zdań na 2 strony. I nie zrozumcie mnie źle... I znów sie rozpisałam.  🤔wirek:
Daniella_283 - nie panikuj, jakby Cię ktoś miał zaraz tu skatować, bo aż głupio cokolwiek napisać  👀  Oczywiście że nic mu nie będzie, tylko też nic nie będzie jak ktoś łagodnie zwróci uwagę,że coś  jest niepoprawne, bo takie rzeczy jak dopasowany sprzęt są podstawą czegokolwiek,  i świadczą o profesjonalnym podejściu do tematu.  I zwyczajnie trochę rażą. Chyba chodzi bardziej o za nisko zapięty nachrapnik, bo on rzeczywiście troszkę razi. Po prostu podepnij wyżej i już  😉
Ładną grzywę ma ten Twój młodziak 🙂
Gosic Dzięki, bo już myślałam że wszyscy będą się czepiać.. Nachrapnik jest już zapięty najwyżej jak się da, i nie mocno, żeby mógł żuć wędzidło. 😉 Co do grzywy to dzięki, ale jest ten irokez gęsty, nie wiem co z nim dalej będę robiła, ale to nie ten wątek. 😉
Gillian   four letter word
16 lipca 2011 11:51
Daniella_283, z tego co widzę wędzidło też jest ciut za nisko ale już nie masz dziurek do podpięcia. Wzięłaś chyba za duży rozmiar.
Ogłowie mam cob, kupiłam je już dawno, jak młody wyrośnie to powinno być dobre. I przepraszam że tak napisałam, jakbyście się mnie czepiali... :/
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
16 lipca 2011 12:54
mój dwulatek brzydal 😀

Ładny ten Twój "mały" brzydal 😉

Moja lekko przypasiona dwulatka 🙂

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
16 lipca 2011 18:57
fara wiecej!
galopada_   małoPolskie ;)
16 lipca 2011 22:04
nasz Rudzielec i moje pierwsze skoki od roku czyli od wypadku  😵 czyli raczej paraskoki  😂

milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
17 lipca 2011 06:46
efka-chcialabym takiego ,,brzydala"  😉 😜
Galopada-fajnie rudzielec kica, a z Twojego to sie takie ciacho robi, ze szok  🙂

Skoro tu tak rudo, to ja jako ta nadzorujaca poczynania konia z ziemi pochwale sie Czantorią
Fotki z jej ujezdzeniowego debiutu (zawody towarzyskie)
Czantoria (w sierpniu 5 lat) pod ewciaa_  🙂


galopada_   małoPolskie ;)
17 lipca 2011 07:36
milusia dziękuje! a twoje Rude piękne!


i zeby za rudo nie było to jeszcze siwy 2  😍

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się