Młode Konie

[quote author=galopada_ link=topic=1199.msg2089391#msg2089391 date=1399708993]
jestem takiego samego zdania jak epk. Ostatnio jakiś wysyp bezmyślności panuje:
[/quote]
Pytanie który "zwierzak" powinien być na uwiązie 😉
galopada_   małoPolskie ;)
10 maja 2014 09:18
nie chodzi mi w tym momencie o znalezienie identycznej sytuacji jak z tym biegającym zrebakiem, ale o panujący dookoła brak myślenia. A pozniej byłaby rozpacz. Tutaj kolejne:

co prawda musiał przejść jakieś 200-300m dość ruchliwą ulicą ze skrzyżowaniem, ale zupełnie go to nie ruszyło bo już to wszystko znał.

Przeczytałam to i nie mogę uwierzyć. Niechby jakiś kierowca zareagował panicznie na widok biegającego luzem po skrzyżowaniu i drodze konia, dając po hamulcach albo włączając klakson. Niechby jakiś kierowca przez coś takiego wpadł w poślizg i wylądował w rowie. Ale co tam - najważniejsze, że Twojego synusia-dzidziusia nie rusza, nie? 🙄

Wielkie brawa, kandydaci do nagrody złotego buraka, nie ma co. Najlepiej dwa konie puść luzem po drodze, przecież wujcio też by sobie z chęcią zażył swobodnego ruchu z siostrzeńcem...
😵
Masakra!

A wracając do wątku, mój Karolek (którego zdecydowałam się zmierzyć i zaliczyłam konkretny opad szczęki. Dobił wysokością do Zombiego - ma teraz 172 cm. O żesz...)









What's up?



Chociaż jak ludzi w lesie mijamy, to uciekają na widok mojego luźnego "źrebaczka" 🤣
A przecież ten widok jest uroczy🙂


No słitaśny po prostu jest!
Dla mnie koń biegający luzem gdziekolwiek to zagrożenie dla konia i ludzi. A już tym bardziej po ruchliwej ulicy. Jako właściciele jesteśmy zobowiązani zagwarantować podopiecznym bezpieczne warunki - dlatego padoki się grodzi, boksy zamyka, a konia prowadzi na uwiązie czy ogłowiu  🤔wirek: Totalnie bezmyślne jest dla mnie pozwalanie koniowi podróżować bez żadnego hamulca bezpieczeństwa, a już wyjątkowo niebezpieczne jest to w przypadku młodego konia. Przecież w większości młodziaki to konie, które nie do końca respektują ludzi, a ciekawość wygrywa u nich z poczuciem zagrożenia. Kosmos.

quanta to już nie Karolek, a Karol ! Wygląda fantastycznie  🙂
Quanta Karol dostojny! A siodło chyba nie do końca do Ciebie dopasowane?
Quanta, na pocieszenie powiem Ci że nie wyglądają na tak pokaźne "maluchy" 😉
Ciekawa jestem do ilu mój podrośnie hehe
Wiodło pożyczone, 18", ogromne! Ale wszystkie moje są za wąskie na tego byczka 😉
Wiodło pożyczone, 18", ogromne! Ale wszystkie moje są za wąskie na tego byczka 😉


No proszę! A do jakiego rozmiaru łęku już dobił? 😀
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
10 maja 2014 12:18
no ja się nie spodziewałam, że mam byka, bo się okazało, że dla chłopaka 33" jest akurat a może jeszcze sporo się chłopak nabudować... produkują siodła 40?? 😀
quanta Karolek mega wydoroślał!  😜 A Ty mimo wielgachnego siodła wyglądasz jeszcze stabilniej niż zwykle!  😅
ladydill, dopytam, jaki ma wymiar ten Equipe, wiem tylko że chodzi na andaluzie-mutancie (wzrost 174 cm) 😁 A w kwestii dosiadu, to fakt, połączone wysiłki trenerów, Elaine Butler i RWYM robią swoje 🙂

Kary faktycznie wydoroślał, to już nie jest dzieciaczek, ale za rok już dorosły koń. Strasznie ten czas leci!
quantanamera o matko uwielbiam go  😜 😜

Mi też zdarzało się wyjeżdżać ze źrebakami w teren, do pewnego incydentu. Miał to być spacer na rozstępowanie. Koleżanka wsiadła na klacz stojącą ze źrebakiem, kawałek stępem do lasu więc jedziemy. Niestety młody miał na to swój pomysł - gdy byliśmy na drodze do lasu, od się wrócił i wybiegł prosto na ulicę i po niej radośnie biegał (droga na wsi, ale samochody jeżdżą tam dość często). Pomijam już, że klacz wróciła się za nim, druga poszła za resztą i mogło się to skończyć nieciekawie  🙄.

Ja wpadam z dostawą zdjęć naszego najmłodszego 😉











zdjęcie z serii: ciotka, lepiej nie podchodź!

breakawayy, strasznie słodki ten kłapouszek hehe 🙂
Niech zdrowo rośnie.
Mnie rozczulają jego uszy, są genialne  😁
Nie dziękujemy  :kwiatek:
quantanamera, no n, to ładnie urósł. Piękny jest.
breakawayy, słodziak!

dzisiejsze podskoki młodego

A jutro teren 🙂
po czym maluszek?
anai podoba mi się ten Twój siwy, obserwuję Was od kiedy go kupiłaś 😉 powodzenia w robocie!

episode po Krymie młp 😉
breakawayy, ale fajny ten Twój siwek! strasznie fajne tempo macie, takie spokojne, zero zapierdzielania 😍 oficjalnie zostaję jego fanką.
warta2009 chyba pomyliłaś nicki, siwek jest anai 😉
breakawayy, fakt, pomyliłam 😵 ale ten Twój źrebaczek też fajny (i też chyba siwy?) i ma świetne uszy! 🙂
breakawayy, warta2009, dziękuję w imieniu młodego! Muszę przyznać,  że jazda i praca  z nim to naprawdę przyjemność. Nie wiem,  czy to już etap rzyg.. tęczą, ale odkąd go mam, jest tak 😍
warta2009 póki co skarogniady, ale zapewne wysiwieje 😉
anai ależ rzyg tęczą jest jak najbardziej pożądany! 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
11 maja 2014 17:13
quanta super! szkoda, ze sprzedajesz...  🙁
anai strasznie ogarniety mlodzian!
Qanta fajne kare 🙂

Ja mam cala liste mlodziakow, ale w piatek szly dwa z nich debiutanckie zawody. Mlody po Flanagan wygral konkurs podstawowy dla mlodych koni z nota 8,3 Normalnie zwariowalam z radosci. W P dla mlodych koni uplasowal sie na 3 pozycji z nota 7,6, a drugi mlody po Desperados na 4 pozycji z nota 7,5.  Kocham moje dzieciaki 😀


A my żyjemy i mamy się coraz lepiej  😀
Moja trzylatka bezstresowo przyjęła ogłowie <z chęcią> i siodło...ale coś czuję,że da popalić. przy prowadzeniu w ręku na padok ,gdzie jest inna kobyła to szaleje,bez bacika i cukierasów się nie obejdzie. sama w stajni bez problemu zostaje,ale na pastwisku czy padoku.koszmar! jak powoli ją tego oduczyć. mam nadzieję,że wraz z pracą zejdzie z niej tyle pary i infantylności.
galopada_   małoPolskie ;)
13 maja 2014 15:40
nie spotkałam jeszcze konia, który miałby problem z pierwszym zakładaniem ogłowia  🤣
oj ja spotkałam 🙂 pracując przy stajni handlowej i młodziakach z pastwisk to bardzo częsty "widok" i problem. także myślałam,że będzie gorzej.
Anka gratulacje! masz jakieś filmiki? 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 maja 2014 18:53
Wreszcie mam nadające się do publikacji zdjęcia młodego, wszystko dzięki horsiaa, która nie tylko użyczyła aparatu ale też dzielnie lonżowała młodego mimo niesprzyjających warunków pogodowych :kwiatek:





Donia Aleksandra złoty koń i to dosłownie  😍
Anka gratulacje  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się