Młode Konie

brzezinka
Ależ on cudnie wyrósł! 🙂
U nas było wczoraj pierwsze wsiadanie i zachowywał sie jakby ktoś na nim jeździł od zawsze. 😍
brzezinka, piękny jest 😜 to Twoje dziecko?

Hermes, mam nadzieję, że u mnie będzie równie bezproblemowo  😉
Tak, to nasze dziecko.  Półbrat mojej rudej  🙂
armara, to prawda. Jest z niego kawał chłopa  😀
Brzezinka Ale cudeńko  😍

Hermes Gratuluję i powodzenia w dalszej pracy.
brzezinka, PRZEPIĘKNY! 😍

Muszę się pochwalić, że jechałam na młodej srebro i zdałam. 😀 Była zaskakująco grzeczna. I do tego kilka osób powiedziało, że najlepiej się z nią dogaduję (kilku dobrych jeźdźców na niej jeździło jak była na próbę przed sprzedażą) - aż spuchłam z dumy. 😀 Chyba spróbujemy w tym roku licencję.
+ kocham jej stęp 😍



Dramuta12, gratulacje!
brzezinka, nie da się ukryć, że oko rwie 🙂
Czy ktos mógłby mi powiedzieć jak mniej wiecej duży wyrośnie koń który w tej chwili mając lat 2,5 ma ok.155cm w kłębie.
Wg właścicielki powinien mieć ok. 175cm ale wydaje mi sie to nie możliwe, ponieważ maluchy które w takim wieku mają juz ponad 160 mogą dojść do takiego wzrostu a tamten IMO do ok 165cm
Poradzicie mi czy dobrze rozumuje?
mój młody jak miał 2,5 roku to miał 165cm wzrostu, teraz ma juz ponad 3 lata i ma 169 cm i on pewnie tak do 175cm dojdzie.
Sophia To dużo zależy od konia. Znajoma kupiła czterolatka, który miał 165 cm, a w wieku 5 lat już ponad 170 cm. A niektóre konie po 3 r.ż. urosną już tylko 3-4 cm. Ale szczerze mówiąc w tym przypadku wątpię czy z 155 cm skoczy do 175 cm. Dla porównania mój ma 2 lata i 3 m-ce i ok. 165-167 cm. A w zadzie co najmniej 170 cm. 
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 sierpnia 2016 09:27
brzezinka, boże ja byłam święcie przekonana, że masz Rudego i Kucyki 😁 ale muszę przyznać, piękny 😍
Dramuta12, ja mam nadzieję, że na moim pojadę w końcu ujeżdżenie na srebro 😁 gratuluję!
Sophia, mój ma 4 lata i ma 167 cm, a jego pół brat ma 4 lata i ma 177cm, więc ciężko powiedzieć raczej ile urośnie. Liczyłabym, że z urośnie z 6/7 cm maksymalnie 🙂
A ja mam uwiecznione wczorajsze jeżdżenie 😍

Dziękuję, halo, Hermes. 🙂
Hermes, moja rozmowa z sędziną po czworoboku
"- bla bla bla, tylko za bardzo poganiasz tego konia.
- To ten koń pogania mnie" 😁
Ogólnie szału nie było, pojechałyśmy czworobok na 6,5, więc tak słabo trochę, ale było kopno i koń mi się zakopywał w galopie. Poza tym telepałam się biednej ćwiczebnym co ją lekko usztywniało. Ale najważniejsze, że zdane. I tak wiem, że jak jej tak nie obciążam moim zacnym zadkiem to chodzi lepiej, więc ogólnie jestem zadowolona. Za to dostaliśmy pochwałę za stęp. 🙂 Na skokach wg sędziego "ładny przejazd, pod kontrolą".
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 sierpnia 2016 10:58
Dramuta12, ja to mam ogólnie mega problem z ćwiczebnym, stąd do tej pory nie pojechałam srebra, bo skoków nie muszę, bo zdałam wcześniej licencję 😁
Czy ktos mógłby mi powiedzieć jak mniej wiecej duży wyrośnie koń który w tej chwili mając lat 2,5 ma ok.155cm w kłębie.
Wg właścicielki powinien mieć ok. 175cm ale wydaje mi sie to nie możliwe, ponieważ maluchy które w takim wieku mają juz ponad 160 mogą dojść do takiego wzrostu a tamten IMO do ok 165cm
Poradzicie mi czy dobrze rozumuje?

Moja w tym wieku podskoczyła jeszcze około 10 cm i na tym skończyła rosnąć.
Dziękuje za odpowiedzi  :kwiatek:
Czyli tak jak myślałam, jest to bardzo mało prawdopodobne zeby z 155cm (2,5 roku )dorósł 20cm do wieku 5-6 lat ( do tego wieku z tego co mi wiadomo maksymalnie rosną )
Powiedzcie mi jeszcze prosze ile waszym zadaniem mniej wiecej osiągnie? IMO to bedzie max 165cm jako dorosły
To nie jest reguła. Ja kupiłam 3 latka, który miał 160cm w kłębie, w październiku kończy 6lat i ma teraz 168cm w kłębie.
Jako ciekawostkę pokażę Wam mojego. Nie dziwie się, że poprzedni właściciele kupili go jako konia do bryczki  😁
Niespełna 3 lata:

Koń 4 letni:
Sophia... Jako ciekawostka... jest taka cygańska metoda pomiaru koni  😉 wygooglaj sobie 😉 ja tak mierzyłam swoje  i niby u moich dorosłych długości sie zgadzają 😉 nie pamiętam jednak do ktorego roku życia to sie miało sprawdzać 😉
Odległość od stawu chyba pęcinowego do łokcia powinna być taka sama jak od łokcia do kłębu. Czyli jak wyciągniesz sznurek ponad kłąb, to to bedzie finalny wzrost dla Twojego konia 😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
08 sierpnia 2016 21:13
Megane nie pamiętam jednak do ktorego roku życia to sie miało sprawdzać wink

Jak do którego? do końca życia, wg tej miary każdy dorosły koń a raczej taki który osiągnął maksymalny wzrost powinien mieć właśnie takie proporcje.

Pokazała nam to pewna hodowczyni podchodząc najpierw do dorosłych koni i pokazując, że to się sprawdza. Później na młodziakach parzyłyśmy ile jeszcze powinny podrosnąć
Ja teraz szukając konia dla znajomej te młode mierzymy właśnie taką "cygańska miarą".
Całkiem możliwe 😉 dzieki za wyprowadzenie z błędu 😉
Hermes, szykuje Ci się fajny zwierzak do pracy !!!
brzezinka,  piękny! Ile ma w kłębie?
Dramuta12, gratulacje!
nie pamiętam jednak do ktorego roku życia to sie miało sprawdzać 😉


Chodziło chyba o "od którego roku życia". Ja słyszałam, że od ok. 2 lat, bo u młodszych się jeszcze nie sprawdza ta miara.
Miarą i której wspominanie dotyczy roczników i służy do prognozowania wzrostu dorosłego konia.
[quote author=Megane link=topic=1199.msg2581041#msg2581041 date=1470673228]
nie pamiętam jednak do ktorego roku życia to sie miało sprawdzać 😉


Chodziło chyba o "od którego roku życia". Ja słyszałam, że od ok. 2 lat, bo u młodszych się jeszcze nie sprawdza ta miara.
[/quote]
Czyli coś dobrze mi świtało 😉
Juz sie poprawiam.
Miarą tą mierzymy konie od 2,5 latka dopiero. Czyli koń Sophi jest jak najbardziej na czasie do pomiaru
anai  jak zwykle pieknie !

brzezinka fajny koniuch  😜


My w ostatni weekend troche powalczylismy:



monia, Dramuta12, halo, Hermes, anai, FirstLight,  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
FirstLight, Dramuta12, gratuluję  😀

brzezinka, boże ja byłam święcie przekonana, że masz Rudego i Kucyki 😁 ale muszę przyznać, piękny 😍

Hermes, ja mam w sumie 7 szkap na utrzymaniu.  🤣

brzezinka,  piękny! Ile ma w kłębie?

anai, nie mierzyłam go już dawno ale tak wyglądają proporcje. Mój mąż ma 182 cm.

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
09 sierpnia 2016 10:05
FirstLight, ależ fajne siwe 😍
brzezinka,  🤔zok: 🤔zok: okeeeej,  👍 czyli Ruda, ten młody, dwa kucyki i dalej już nie kojarzę  😁
Mam jeszcze dwa staruszki w wieku 20+ i mamuśkę rudej i młodego  🤣
brzezinka, toć  to olbrzym!  Cudny  jest!
FirstLight, gratulacje!

Szarak  z dzisiejszego  csiyh :
link do zdjęcia
Ale się tutaj dzieje🙂
Anai gratuluje dobrze pokonanych parkurów ! widziałam film. Łatwe to to nie było  👍
Hermes pokazuj młodego 🙂
brzezinka młodziak bardzo fajny, ale  na mnie większe wrażenia robi Twoja córka  i jej  już metrowe loty. Oj będzie z niej zawodnik  🙂
[b]galopada[/b gratuluje. Choć nie dziwi mnie widom takiego konia w prasie  😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 sierpnia 2016 11:31
Donia Aleksandra, do prawda wrzuciłam dzisiaj już do KR, ale pokażę i tu dla Ciebie specjalnie :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się