KOTY

SzalonaBibi- super, super, tfu, tfu, tfu żeby nie zapeszać
SzalonaBibi, super wiadomość!  💃
Stosujecie u swoich kotów jakieś suplementy/dodatki na sierść? Od zawsze mam problem z dosłownie toną białego puchu, który zostawia wszędzie jedno z moich Futer, ale teraz to już się zrobiła przesada. Mimo golenia gdzie nie zalegnie, tam zostaje biała poducha sierści 🙄 W tym tygodniu na wszelki wypadek skoczymy na profilaktyczne badania, bo dawno nie miały, ale w międzyczasie może bym im coś i tak zamówiła.
Polecacie jakieś preparaty? Warto w ogóle w to inwestować, czy raczej nic nie dają?
Przy okazji wrzucam fotę kłaczącej winowajczyni 😉
Libella cudnie umaszczona! Mam podobnego typu sierści czarną kotkę i zostawia po sobie wierne odwzorowanie sylwetki na białych prześcieradłach  😁
efeemeryda   no fate but what we make.
20 lutego 2018 14:18
Bardzo dobre efekty daje efa oil, nie wiem czy jest do nabycia poza przychodniami wet, pierwsze efekty po miesiącu dwóch.
Ja daje swojemu vetoskin.
A mojej wypadała sierść strasznie, a teraz nie ma ani włosa. Mój narzeczony się zastanawiał czy się nie zepsuł odkurzacz, bo nie ma ani włosa  😜

Ale to widzę sie zbiega z tym jak zaczęły żreć więcej mokrego , niż jak były na suchym.
Fokusowa czyli mówisz, że taka ich uroda? 😉
Cricetidae zauważasz jakieś efekty po Vetoskin? Wydaje mi się, że kiedyś zaczęłam go podawać, ale chyba za szybko się poddałam, żeby cokolwiek mogło zadziałać.
Efeemeryda nie słyszałam o tym nawet, ale może jak będę u weta to przy okazji zapytam.
Perlica zazdroszczę braku sierści, to moje marzenie 😉 ja bym chętnie dawała tylko mokre, ale ona jest kompletnym niejadkiem i mokrego dziubnie odrobinę i dalej nie chce. Chrupki jakoś je... Mimo szczerych chęci nie jestem w stanie przestawić jej na mokre, boję się, że by mi kompletnie zniknęła 🙁
Libella, sądziłam , że to nigdy nie bedzie możliwe, a tu taka niespodzianka
Libella, moje się chcą zabić za dermatabs: https://www.kuchniapupila.pl/kot/zdrowie/preparaty-doustne-dla-kotow/preparaty-na-skore-dla-kotow/geulincx-dermatabs-90szt,p1493659454

Za nas kciuki potrzebne. Od czwartku walczę o 2 maluchy...
wistra, to ja trzymam.
A sama znowu potrzebuję, bo kot znowu rzyga, nie je, smutny...
Wistra, Perlica, trzymam z całych sił!
Ja też! Niech już się tak klątwa jakaś uspokoi...
Zamawiam w wątku same dobre wieści i duuużo fotek ślicznych puchatych kotków.
trzymamy i my!

Przycinam Xiji futro nożyczkami degażówkami. I nawet fajnie mi to wychodzi! Bałam się, że porobię jakieś schody i wrzery, a tu muszę przyznać, że nie widać, że było futro skracane. Tylko muszę to robić po trochu, bo kot dużo na raz nie zniesie. 
majek   zwykle sobie żartuję
21 lutego 2018 12:14
chyba juz kiedys o tym bylo pisane...

Koty sasiadki przychodza do mnie sikac w ogrodku. Mozna sie ich jakos pozbyc? to strasznie smierdzi..

Psa juz mam, tylko siedzi w domu i patrzy bidna na te koty (my jestesmy w pracy- ona siedzi w domu).
Mam tez dzieci - to tak  kwestii sypania chemia/trujacych roslin.
Mąż psika specjalnym sprayem odstraszającym koty. Bo u nas też leją obce. Niestety nie działa.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 lutego 2018 12:20
majek
mam nadzieję, że jednak nie tylko dzieci powstrzymują Cię przed truciem kotów ...  😵

polecam wszelkiego rodzaju spraye, może też spróbuj zorientować się czyje to koty, a jeśli bezpańskie to każda gmina ma umowe na darmową kastrację, to by rozwiązało problem.
majek   zwykle sobie żartuję
21 lutego 2018 12:25
nie no nie mowilam o truciu, czytalam, ze sa jakies rosliny, co odstraszaja zapachem, ale moga byc szkodliwe dla dzieci (chocaz moje dzieci juz w sumie duze i nie jedza krzakow/kwiatow z ogrodu)

Koty sa sasiadki ale sobie laza wszedzie. Zreszta ladne, ja nie mam nic przeciwko, zeby sobie chodzily, ale jak sikaja, to wiecie, zastrzelic sie mozna.

W ofercie jest rowniez kupa lwa w puszce (kocham ten kraj), ale tez podobno nie dziala.

Kolezanka z biura mowi, zeby sobie kupic wlasnego kota.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 lutego 2018 12:34
gorzej jak Twój własny tym bardziej zacznie lać  😂
wykastrowane te koty? Bo może w tym jest problem ? Mocz wyciętego kota tak nie śmierdzi  😉
Nie działa. Mój Bolek łaził po podwórku, mieszkał tam swego czasu, a obce koty i tak przychodziły i sikały!
Kupa lwa- boskie! Kupiłabym dla jaj.  😍
Może w zoo dadzą za darmo?  😂
majek   zwykle sobie żartuję
21 lutego 2018 13:13
Taniej będzie zamówić online niż bilet do zoo. 🙂

Skoro śmierci, to pewnie nie wykastrowane, ale przecież nie pójdę do sąsiadki rozmawiać o życiu intymnym jej kotów. Zresztą ona może mieć pretensje, że mój pies szczeka.

Kayra   Kucusiowy wariat :P
21 lutego 2018 13:38
Dziewczyny mam do oddania za darmo szalki dla kotów Animonda Integra Intestinal, mój kot tego jednak nie może dostawać.
Może któraś z was reflektuje? SzalonaBibi, Perlica, ?
Libella, żeby cokolwiek sensownie na skórę działało musisz stosować sumiennie kilka tygodni. Nie ma efektów po 7-10-14 dniowych kuracjach.
Pokemon wiem, wiem, dlatego właśnie napisałam, że kiedyś stosowałam Vetoskin, ale za krótko, żeby cokolwiek zobaczyć. Z tego co kojarzę, to po jednym opakowaniu wypadło mi z głowy kupienie kolejnego i potem się jakoś temat rozmył 😉 Ale aktualnie tonę w sierści, więc chyba spróbuję powrócić do tematu.
Najlepszym preparatem w tym momencie na rynku jest Redonyl. Tak, jak jest drogi, tak jest dobry. 🙂
Kayra, ja dziękuję, bo póki co nie wiadomo co temu kotu jest, dziś ma gorączkę i może lamblie są tylko dodatkiem do jeszcze czegoś.... zwariuje zaraz  🤔wirek: a jeszcze mój narzeczony chodzi i ciągle mówi : ona umrze na pewno  😵
Trudno, co mu pisane to będzie. Ale Ty jesteś świadomym, kochającym właścicielem, który zrobi WSZYSTKO co może żeby kot wyzdrowiał.  Jeśli narzeczonemu od takiego ględzenia lepiej, to niech sobie ględzi. Nie słuchaj go. Rób swoje. Kot ma szczęście, że trafił na ciebie. Masz chęci i możliwości, by biedaka ratować. Trzymam kciuki, żeby wszystko się poukładało.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
21 lutego 2018 17:16
Perlica, spoko. Trzymam kciuki! U mnie też było trzy dniowe pogorszenie i dzisiaj wizyta, zastrzyki, tabletki.
Jedną bitwę przegraliśmy  😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się