KOTY

wistra, możesz coś więcej o tym?
Feliway i obroża działają na zasadzie feromonów - kocie hormony szczęścia.
Feliway jest do kontaktu i w sprayu, to są syntetyczne feromony z policzka (jak kot się ociera o wszystko)
A w obroży są feromony wydzielane przez karmiącą matkę.
Jedno i drugie ma za zadanie uspokoić, ukoić lęk, wyciszyć.
Obroża działa przez ok. 30 dni na kocie, ma ją "pod nosem", więc cały czas. Feliway do kontaktu działa na pokój, a w sprayu w konkretnym miejscu, ale szybko wietrzeje i ciągle trzeba psikać.
Najlepsze efekty wg mnie daje obroża i feliway do kontaktu jednocześnie.
Dzięki. Ciekawie brzmi. Choć mojego czorta w obroży to sobie nie wyobrażam 😉
no, może się tak zdarzyć. To sam feliway do kontaktu 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
18 lipca 2014 21:11
Pan Kot robi się coraz bardziej dotykalski-miło z jego strony 😁
Właśnie przyszła kolejna paczka bozita sucha outdoor i 6pak mieszany kartoników z mięsną karmą.
Kilka dni nie było kartoników same suche-niby bez sensu, ale kupiłam dwie saszetki kit kata to kot nie chciał ich jeść!!!
A dziś jak przyszły "jego" kartoniki to się rzucił i jadł ze smakiem 😀
yeah kupilam dzis 9 kartonikow bozity  😅  byla promocja i kupilam je po 89centow!!! Kupilabym wiecej ale nie mam miejsca w lodowce, a upaly nie pozwola na trzymanie takiej karmy nie w lodowce.  Za 100g wychodzi  max 24centy, gdzie u mnie wiskasy  i winstony i inne tego typu kosztuja od 25centow za 100g w gore. 🤔wirek:
I kupilam nowy higieniczny zwirek! silikonowy nie podszedl kotu, tego z zapachem pudrowym nie bylo, a zwykly bentonit smierdzi pzy tej pogodzie niemilosiernie. Kupilam jakis zwirek w kamyczkach higieniczny jak skoncze ten to wyprobuje, jest w cenie pudrowego zapachowego i 2x drozszy niz zwykly bentonit, mam nadzieje, ze bedzie dobry 🙂 Jeszcze dla plota musze dokupic siatke na okno wzmacniana, wieksza kuwete i wielka ilosc sznurka lub maty sizalowej
tajnaa - to rzeczywiście bajerant z tego Wasyla - lubi chyba mieć jajca na widoku  😁

Lubił nimi dzwonić faktycznie.. teraz jest wykastrowany, mimo, że nie ma czym świecić i tak pokazuje 😉
tak apropo kocurow. Moj Leon mial ulubionego pluszaka- pingwinka. Kocur byl okropny! wynosil pingwinka z kartonu zanosil go  na srodek salonu i przy wszystkich go gwalcil. Jak mu zabralo sie pingwinka to go szukal i od poczatku. Jak wszyscy po czasie olali kota, kot miauczal i wyl, zeby tylko na niego patrzec. Pierwszy raz cos takiego widzialam u zwierzat. Leon to Leon...
Maly ekshibicjonista  🤣
Genialne są! 😀
Daenerys
[img][[a]]http://koraty.eu/files/Daenerys%20[[a]](6).jpg[/img]

Doreah
[img][[a]]http://koraty.eu/files/Doreah%20[[a]](6).jpg[/img]

Eithne
[img][[a]]http://koraty.eu/files/Eithne%20[[a]](3).jpg[/img]

Elsa
[img][[a]]http://koraty.eu/files/Elsa%20[[a]](3).jpg[/img]

E...
[img][[a]]http://koraty.eu/files/Eczer%20[[a]](4).jpg[/img]

Elmo
[img][[a]]http://koraty.eu/files/Elmo%20[[a]](8).jpg[/img]

Wistra, maluszki cudne, czyje ktore? btw czy mamuski dogadaly sie wreszcie?
Teoretycznie siedzą razem w kojcu razem z dziećmi, a praktycznie futro lata.

Dzieci D są Gjevjony, dzieci E są Tiny
Elmo wygrał! 😀
Jest jeszcze taki  😁

Imię pasuje bardzo! 😀
Patrzcie, jakie mądrale 😉
Mają 3,5tyg

Dziewczyny, pomocy!

Mam 4 miesiecznego brytyjczyka, jest z nami od prawie 2 miesiecy - generalnie jest bezproblemowy, nie drapie mebli, zalatwia sie tam gdzie trzeba, je prawie wszystko co mu podam itd. Niestety ostatnio upodobal sobie nowe miejsce do psocenia i doprowadza mnie do szalu 👿 Mianowicie jak tylko wchodzimy z Tz do sypialni, mlody pakuje sie pod lozko i namietnie drapie/obgryza materac oraz stelaz  😵 Probowalam po dobroci go wyciagac i odkladac na drapak, pokropilam pod lozkiem olejkiem cytrynowym - bez skutku. Macie jakies pomysly jak skutecznie zniechecic gagatka bez koniecznosci zabudowywania lozka  🤔
Gdzie kupiłaś 2 mc brytyjczyka?  🤔 🤔

A co do problemu, to nie wiem, jak rozwiązać, moje robią dokładnie to samo w hotelach, dlatego w domu mam łóżka zabudowane od każdej strony  😁
wistra w UK sytuacja z oddawaniem kociat z hodowli wyglada troche inaczej niz w PL. Jak go wzielismy mial dokladnie prawie 11 tygodni.
Z tego, co wiem, wszędzie regulamin mówi o 12tyg. Chyba, że to kot bez rodowodu, wtedy wydają jak leci, nie wiem, jak w UK jest z pseudo  🙄
Moj jest z rodowodem 🙂 Wiekszosc kotow z hodowli oraz ogloszen na renomowanych stronach jest do oddania po 10tygodniu niestety. Oczywiscie zgadzam sie z tym, ze powinny byc do oddania po 12tyg, ale nie wszyscy sie do tego stosuja  🙄
No to tego nie wiedziałam, przepraszam  :kwiatek:

A możesz kupić jakiś odstraszacz w sprayu np? U nas jest Repelex.
Nie ma problemu, sama bylam w szoku i dosc dlugo szukalam kociakow po 12 tygodniu, jednak 80% hodowcow oddaje szybciej ( przynajmniej w moim regionie )  🤔

Odstraszacz dobry pomysl, nie przyszedl mi do glowy. Poszukam go w UK albo jego odpowiednika 🙂 Mam nadzieje, ze podziala bo spac nie moge przez tego szatana  👿

Dziekuje  :kwiatek:
Ekwadorka  moj kot do tej pory to robi a za kilkadni bedzie u mnie juz rok. Odkad podrosla "jezdzi" pod lozkiem, czytaj: chwyta sie pazurami za materac, plecy ma na podlodze, przebierajac lapkami po materacu, jezdzi plecami po podlodze.
Co do odstraszaczy zadnego dobrego nie znalazlam. 3 dalam w gratisie jak sprzedawalam kocie zabawki po pierwszym kocie, kolejny ponad pol butelki stoi pod zlewem, nie dziala nic, a nic.
Bischa   TAFC Polska :)
22 lipca 2014 18:33
Tak wykręconego kota nie widziałam jeszcze nigdy 😲
Moja Luna z dziś 🤣
Jak to jest z wprowadzeniem do domu nowego kociaka ? Na skutek przykrego zbiegu okoliczności jednego dnia pożegnaliśmy psa i kotkę. Jej brat bardzo to odczuł, siedzi smutny cały dzień, kiepsko je, nie wychodzi na dwór. Znajomi mają kocięta, tylko boje się o akceptację malucha. Mój kocur ma już ponad rok i boję się że się nie polubia, ale żal na niego patrzeć 🙁
TheWuniu, chyba nie masz nic do stracenia, bierz maluszka, roczniak to tez jeszcze dzieciak, dogadaja sie.
Myślisz że większa szansa jest na polubienia kocura czy kotki ? Obecny jest wykastrowany i małe tez będzie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się