Koń - czy naprawdę w potrzebie ?...

U mnie też wyskakuje banner ,ale firmy z paszami dla koni, wszystko gra 🙂 to nie to PRO EQUO z Morynia, spoko jeszcze nie tym razem 🙂 Może w przyszłosci???
pinezka, 'nie zycz drugiemu, co Tobie niemile' 😉

lepiej niech i w przyszlosci wszystko bedzie spoko :kwiatek:
Mam na myśli taki status finansowy PE ( w przyszłości) w naszym zachodniopom. Oczywiście należałoby pierw zająć się swym podwórkiem- aby było stać na taką ,,rozrzutność"🙂 więc miłe🙂
zle zrozumialam, przepraszam 🙂 takie to bardzo mile! i wszyscy do tych zyczen sie dokladamy 😅
--------------------------------------------------------------------------------


Cytat z postu Fazy:
Gdy rozmawialam z dyrektorem Sk i zaproponowalam mu kupno konia to wtedy rzeczywiscie nie myslalam o Vis tylko o tym aby nie dostal sie w lapy Sandry  

złamana:
to jest ta jedna jedyna objawiona przez Ciebie prawda

Kto nie szkaluje PE ten przeciw Tobie? dobre

A ten kto pisze prawdę o Tobie, to jest z PE? dobre

---------------------------------------------------------------------------------

Złamana: na spokojnie, jako osoba stojąca z boku w tej burzy o klacz posegregowałam fakty mniej więcej tak, po kolei, w skrócie:
-bielińska klacz pokaleczyła się nocy w boksie ( niczyja zawiniona wina)
.. Sandrę powiadomiła jej koleżanka pracująca w tej stadninie
- Sandra natychmiast opisuje stan klaczy, sytuację ( nie hodowlana, być może zost. uśpiona?, może będzie kulawką?) fotografuje, szeroko rozpowszechnia swoje diagnozy, opinie styl żywienia -to wszystko bez zapytania dyrektora m.in o zgodę na upublicznienie??? BŁĄD NR 1 !
- W między czasie prosi o datki na na ratunek klaczy, na opłacenie boksu, dziękuje ( PLUS) dyrektorowi za finansową pomoc w leczeniu klaczy.
- w między czasie prosi o pomoc w dołożeniu się do leczenia, ( leczenie ofiarowała stadnina!) BŁĄD NR 2 przy okazji podkop kompetencji stadniny...
- pomoc w opłaceniu hotelu ofiaruje Faza, ale na konto sk, w oficjalnych rozmowach/info na forum wynikało:
-klacz stoi w sk do końca listopada, dobre warunki na klacz ma Grandeli- to ona miała ją zadoptować od grudnia
- okazuje się że Grandeli nie ,,spełnia wymogów" i w przeciekach info. jasno wynika, że klacz szykuje sobie Sandra pod chmurkę do Morynia ( jest zapis zdania S odn tego planu)
Jaki motyw/ niepokój kieruje Fazą z ,,niepotrzebnym" ( zdaniem kajuli) telefonem do dyrekcji ???
- dodatkowa zbiórka kasy na już opłacaną/leczoną klacz
- bezdyskusyjna nagła zmiana planu S w kwestii adopcji klaczy przez osobę/y mające dobre warunki,a co było wcześniej uzgadniane przez prezes ( im jaśniejsze było to,że klacz nie będzie kulawką tym plan o adopcji przez np: grandeli oddalał się🙂ale to moje zdanie..
- plan wstawienia klaczy na frontowe pole do siedziby PE ( niestety zapiski prv zostały ujawnione) choć to świństwo, ale jeśli otwiera oczy, to ta świnia jest oczyszczona, ale to moje zdanie🙂

..tak i to są tzw ,,łapy" Sandry, jeśli tak bronisz jej motywu to proszę o twoje argumenty czemuż klacz miałaby znaleźć się w tych dyskusyjnych warunkach?
a) chodzi o dobro konia: medialnie w sk czy o dobro w dalszej perspektywie?
b) żal po straconej ,,krowie dojnej"?
Złamana napisała:
A ten kto pisze prawdę o Tobie, to jest z PE? dobre

Chodzi o prawdę o jeżdżonej Soni ? Czy dowodem mniemam są 2 fotki? A jeśli nawet tak było, to świadomie używano jej ,aby potem becelować w koszty aż ze sprzedaniem dobrego auta włącznie??? To wieje wyciąganiem syfu spod dywanu, jeśli forumowicze PE zauważyli nieprawidłowości w poczyn. Fazy to zamiast niekończących się peanów na jej cześć w lizusowskich postach równie dobrze mogli publicznie napisać,że z koniem coś nie tak, za to tekst: S. wielokrotnie potem pisała o tym do fazy, gdzie? prosimy o link do tej rozmowy. A tu prosimy o argumeny rzeczowe na bierzący temat 
.
Wiem,że tego nie powiedziałeś🙂 To jest fragment ze zdania Fazy te tzw:,,łapy Sandry"a ja to określenie podkreśliłam dla złamanej.
.
.
Tomek_J jak zawsze do usług dla PE 🙂
LaPlata jest już wykupiona i pod bardzo dobrą opieka - wiecej na http://www.stajenka.fora.pl/boks-1-biegalnia,3/la-plata-i-kadencja,2917-120.html.
Witam wszystkich. To ja kupiłam Kaletę. Jeśli chodzi o umowę między mną a Sandrą to do tej pory się jej nie doprosiłam i pewnie jej już nie dostanę. W związku z tym nie mogę zrobić zmiany posiadacza konia w paszporcie...
🤔Justynko jesli masz jakikolwiek dokument ,ze to Ty zaplacilas za konia(np przelew) to prosze odezwij sie bo najprawdopodobniej bede mogla Ci pomoc
Bić się bić o swoje🙂 ale tak z innej beki: dziś na tvp info cyklicznie w informacjach od 13:10 ,17:15 ( załapałam się aby to oglądnąć) jest powtórzenie z kroniki szczec. o Pro Equo, wszystko fajnie, za swoje słowa jestem odpowiedzialna, ale im dalej od źródła, czyli pierwotnego twórcy materiału, tym tvp wyzwala większą fantazję w dodawaniu ,,faktów" tym ,,faktem" jest na pocz. tekst reporterki: Pani Marzena jako była wolontariuszka... itd ,reszta już zgodna z pierwowzorem. Wprawili mnie w zdumienie 🙂 Otóż przyznaję się bez bicia, że nie byłam wolontariuszką, nie zdążyłam nią zostać..owszem myślałam o tym w czasie transakcji z Sandrą, że będę w pozytywnym kotakcie ...myślał indor o niedzieli.. Jeszcze kilka powtórek u różnych dziennikarzy i dowiem się , że byłam głównym sponsorem!! Oj ,warszawiacy PE nie lubieć 🙂
Mamy happy end dla La-Platy, smarfetka spełniła marzenie 🙂 cóż chcieć więcej🙂?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Poczułam się na tyle,że zadzwoniłam do Wa-wy aby nie ponosiła ich fantazja, ale co jeszcze nowego wymyślą to nie mój wpływ ani sprawa . Ja byłam/jestem osobą prv. Sandra Koćmiel była osobą prv. Transakcja sprzedaży konia odbyła się na jasnych warunkach z mej strony, z pełną informacją o jego stanie, charakterze itd. To ja zadecydowałam, że klacz sprzedam P. Sandrze poleconej przez P. Tomasza. Nie było żadnego zagrożenia dla życia konia, aby Sandra musiała interwencyjnie odbierać/kupować ode mnie klacz. Historia Pory jest podobna do historii La-platy, ponoć zagrożonej eutanazją?sprzedażą na  rzeź klaczy, która stała się nagle wrakiem dla SK Bielin i p. dyr. Kaczmarka. Tyle po krótce .
Biorąc pod uwagę dyskusję pod zdjęciami, wygląda na to, że Scarlett nie podoba się konkurencja...

edit - tak, czy siak - wielka szkoda, że ludzie żerują na nieszczęściu zwierząt. To jest właśnie częsty temat poruszany u nas, jeśli chodzi o fundacje - wysyłaj kasę na zwierzęta z google grafika, oczerniaj rolników, a to, co się dzieje za ścianami stajni to też zupełnie inna bajka...
było też w regionalnej telewizji...
http://szczecin.tvp.pl/21243752/2200-140815
co się dzieje z tymi fundacjami??? Normalnie sami nawzajem się powykańczają, a konie pójdą na mięso.
Na pewno w sierpniu przy takiej pogodzie konie mają zimową sierść i stoją w takim błocie (kiedy był deszcz ostatnio?)... Brawo Scarlett 🤔
Libeerte, w zach-pomie susza koszmarna od wielu tygodni, zatem zdjęcia są kompletnie nieaktualne, za to robią wrażenie 😉 Żadnej z Tfundacji ani Tary ani Pro Equo nie popieram. Obie są siebie warte - żerują na ludzkiej niewiedzy. Dodatkowo z Pro Equo konie znikają nie wiadomo gdzie... Była ze 2-3 lata temu głośna sprawa zaginięcia kilku koni z jednego z wynajmowanych gospodarstw... Co więcej zwierzęta tam giną od lat 🙁 nigdy nei było porządnych ogrodzeń, nigdy nie zrobiono porządku na podwórku - słowem syf totalny z puszkami po piwie i butelkami po mocniejszych trunkach w tle...
Jednak na filmie generalnie nie widać jakiegoś dramatu - zwierzaki okrągłe...
_Gaga, jeśli mówisz o tym gospodarstwie o którym myślę, to nie było wynajęte, tylko tam konie trzymali,nie placili.-a mieli, potem je porzucili.nie "zniknęły".zostały sprzedane i wyjechały z innymi z okolicy transportem w celach rzeźnych.
_Gaga, nie śledzę żadnej z tych organizacji, ale co słyszę coś o tarze, to zawsze jest to coś złego 🙁 pakowanie 3 koni do przyczepy dwukonnej z targów, na które podobno konie są transportowane w zły sposób i inne...
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 sierpnia 2015 21:56
Yyy, serio? Zdjęcia nieaktualne, ale " mamy czekać aż znowu będą aktualne? "
YYYY. Nie ogarniam....

Jeszcze obejrzałam filmik, "dramat zwierząt"....Bosz, widzisz i nie grzmisz...Nie żebym PE kochała, nie znam, ale sorry...
Za to w Posadowie konie były w ok kondycji...
i tak się dziwię ,ze tak długo fundacja PE działała. A co działo sie w Moryniu , to mozna było dawno sie domyslac. Po wielu , wielu machlojkach S, wiadomo było ,ze nie działała ona z mysla o zwierzętach a poprostu znalazła soebie sposó na zycie kosztem zwierząt. Jedynie co to mam do siebie ogromny żal ,że mi sie nie chciało ciągac po sdach i olałam kwestię PE a trzeba było. Byc może wczesniej pani S skonczyłaby z tą działałnoscią. Przykre jest ,że przez takie osoby i takie działalności człowiek przestaje wierzyc wszelkim fundacjom , stowarzyszeniom działającym na rzecz zwierząt.
Machlojki machlojkami, ale interwencja na podstawie zdjęć z przed ponad pół roku jest co najmniej dziwna.
Faza, jak latalam na przesłuchania,śledczy mówił,że tam jest jedna wielka nieścisłość i machlojka,aż się włos jeży co sie na słuchał.ale z urzędu niewiele mogą, bo to były zbiórki na prywatne konto,konie kupowane przez prywatne osoby i generalnie nic oficjalnie nie ma. I ci wpłacający musieliby sami zgłaszać i sami sprawy zakladac.. A wiadomo-machnelismy ręką bo albo nie mieliśmy czasu i nerwów,albo kwoty małe,a część nie wiedziała jak jest na prawde


A zdjęcia stare i nowe pokazuja, że zastany stan nie jest chwilowy. To dobry dowód.
Śmieszne jedna fundacja zabrała ,czy próbuje zabrać i zdyskredytować drugą. Jak zwykle polskie piekiełko . Nie znam pani Sandry i jej fundacji z tego co było widać na filmie nie ważne kiedy robionym, to do ideału sporo brakowało ,no i opinia środowiska miejscowego też nie najlepsza o fundacji. Tylko pani Scarlett i jej fundacja też najlepszą opinią się nie może pochwalić więc przyganiał kocioł garnkowi , a morał z tej historii taki masz dobre serce, chcesz pomóc koniowi  ❓ To pomagaj na własną rękę z dala od jakichkolwiek fundacji. Jednemu zawsze są szanse pomocy , a całego świata nie zbawisz . A tak w ogóle to ciekawi mnie jedno tu p. Scarlett, tu p. Sandra  😀iabeł:  Jest jakaś fabryka gdzie je produkują , hodowla może  ❓ Czemu się nie słyszy w tych nawiedzonych fundacjach o paniach np. Jolach i Elach. Imię ma jakiś wpływ na zdrowie psychiczne  ❓
niesobia, Sandra to bodajże Ola

edit:
wujek google mi przypomniał - Patrycja Aleksandra
Czyli rozumiem, że z czasem jak stan psychiczny nie leczony i się pogarsza to z Oli przeistaczasz się w Sandrę . To ma sens jak Dr, Jekil i msr. Haid .A ktoś wie jak klinicznie rozwijał się przypadek pani Scarlett też kiedyś była tylko Zosią  ❓  😉
[quote author=horse_art link=topic=12171.msg2406719#msg2406719 date=1439747067]
_Gaga, jeśli mówisz o tym gospodarstwie o którym myślę, to nie było wynajęte, tylko tam konie trzymali,nie placili.-a mieli, potem je porzucili.nie "zniknęły".zostały sprzedane i wyjechały z innymi z okolicy transportem w celach rzeźnych.
[/quote]
To niejedyne zaginione zwierzęta z PE...
https://www.facebook.com/taraschroniskodlakoni/photos/a.10152891010161503.1073742131.298099306502/10152891011611503/?type=1&theater
to chyba już jednak koniec ProEquo.  Tylko czemu musiało to tyle trwać???  Zdjęcie jest naprawdę drastyczne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się