matura

Arroch ja 😉
mad zdasz, ja też miałam blokadę, myślałam, że umrę ze strachu. Weszłam, jak zaczęłam mówić to chyba ze stresu wpadłam w taki słowotok, że powiedziałam wszystko co było w planie. Zepsułam pytaniami, bo odpowiadałam na każde cząstkowo, ale i tak byłam zadowolona. 🙂
są już tematy z polaka na stronie ?
Ja też poprawiam, już złożyłam deklarację maturalną (pisałam kilka postów wyżej 😉 )
cavaletti dziękuję  :kwiatek: Najwyraźniej muszę się w tego Witowskiego zaopatrzyć 😉
wybiera się ktoś na TiR ?
czy mógłby się do mnie na pw odezwać ktoś, kto wymyślił sobie pisać dodatkowo maturę (nie poprawiać, pisać kolejny przedmiot), mimo że już studiuje, bo mu ta matura była potrzebna do drugiego kierunku :kwiatek: ? a gdyby to jeszcze była fizyka, to już w ogóle szał 😉

edit. ok, chyba zaszaleję i napiszę fizykę w tym roku  🤔wirek: z tego co wyczytałam rozumiem, że powinnam złożyć deklarację u siebie w LO. tylko teraz nie wiem, czy muszę składać wstępną we wrześniu, czy mogę dopiero w lutym ostateczną (maturę już zdałam, a gdzieś czytałam, że jak jestem absolwentką to nie muszę tej wrześniowej składać). ktoś tu przygotowuje się do fizyki podstawy? czy warto uczyć się z repetytorium grega? miałam takie go geografii i był tam cały materiał, więc może w tym też? nie chcę kupować x książek,  a potem skorzystać z 2. ściągnęłam sobie matury z kilku lat i z nich też zamierzam się pouczyć. może jakiś zbiór zadań do tego?
I ja zdecydowałam się w tym roku poprawiać  😉
co poprawiasz i z jakimi planami? ja sobie wymyśliłam bhp, jako drugi kierunek, no a tam fiza/chemia/infa do wyboru :/
calore, jak ja pisałam maturę po raz drugi to składałam tylko tę ostateczną 😉
uff, czyli mam jeszcze czas na zastanawianie się 😉 dzięki!
Jak tam dziewczyny z wyborem tematu na ustną z polskiego?

Ja się zastanawiam między 6, ale najbardziej mi podchodzą:
Związek fotografii z literaturą i filmem oraz Pory roku jako temat literacki i malarski.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
19 września 2012 12:58
Fog, podobno na tym z fotografią łatwo się potknąć.
Ja mogę komuś wysłać moją prezentację o filmach Wajdy jako interpretacji dzieł literackich, dobra 🙂
Fog, podobno na tym z fotografią łatwo się potknąć.

Niestety, a 2 przeszkodą jest to, że nie wiem jak się za niego zabrać  😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 września 2012 14:15
mój:
32. Porównaj wizje alternatywnych światów w literaturze fantastycznej w oparciu o wybrane przykłady.
🙂
wybiera się ktoś na TiR ?

Ja w tym roku zaczynam ten kierunek,w razie czego służę pomocą 😉
[s]Dysponuje ktoś biologią (skany) WSIP tom 1 część 1, a konkretnie od strony 8 do 50. Książka nie zdążyła dojść, a test jutro  🙄[/s]
Już mam  😀
mój:
32. Porównaj wizje alternatywnych światów w literaturze fantastycznej w oparciu o wybrane przykłady.
🙂


Popularny dość w Konarze temat,dwaj moi znajomi go prezentowali,obaj na 100% 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 września 2012 16:48
to spoko, może ja dostanę chociaż 50.  :nunchaku:
Zdecydowałam się na temat związany z literaturą fantasy, teraz tylko nie wiem, który z pośród 3 wybrać, a czasu na wybór coraz mniej  😀
1. Odwołując się do wybranych przykładów, porównaj sposoby kreacji świata w literaturze fantasy
i science fiction.
2. Motywy mitologiczne i baśniowe we współczesnej literaturze  fantasy. Omów temat,
uwzględniając przykłady z literatury polskiej i obcej.
3. Inspiracja kulturą średniowiecza w literaturze fantasy. Omów na wybranych przykładach.
Na razie najbardziej skłaniałam się ku trzeciemu, ale aktualnie to już sama nie wiem  👀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
19 września 2012 22:18
Aflacja jak dla mnie zdecydowanie trzeci  😀 I oczywiście niezastąpiony Mordimer Jacka Piekary mi się tu widzi  😍  😉
Trzeci fajny, i dobrze by było oprzeć się na takich książkach,których egzaminator nie zna 😀
Mam pomysł poprawiać w tym roku geografię,stąd moje pytanie do tych z Was,które poprawiały maturę - do kiedy można się zadeklarować?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 września 2012 08:43
DeJotka już było to wałkowane milion razy, chyba nawet na tej samej stronie ktoś coś wspomniał.. teoretycznie do końca września (termin składania wstępnych deklaracji przez licealistów) w praktyce aż do terminu składania deklaracji ostatecznej, tj. jakoś w lutym, sprawdź konkretnie na stronie CKE 😉
C*pa jestem i nie potrafię wypełnić deklaracji 🙁 Nie było mnie, jak omawiali w szkole sposób wypełniania, więc nic nie wiem. Pomoże ktoś? Ważny jest kolor długopisu? Mam wszystko wypełniać drukowanymi literkami, czy mogę pisanymi? Podawać pełen adres do korespondencji wraz z nr tel? W jaki sposób oznaczyć płeć? Co wpisać w dodatkowych przedmiotach w części ustnej? Na informacji jest "-" a na deklaracji z tyłu "bez określ.../dwujęzyc.../nie przystępuję". I nie wiem, czy wpisać to "nie przystępuję" czy "-". Podpunkty 1.4, 2.3-2.6, 3, 4, 5 mam pozostawić puste, czy wstawić kreseczki? Co zaznaczyć w pkt 6? Mam zrobić X czy zamalować kwadracik?

A z tych milszych spraw 😉 Mój temat prezentacji: Samotność człowieka w otaczającym go świecie. Omów na podstawie wybranych utworów literackich 😍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 września 2012 20:55
cavaletti, temat boski 🙂 mieliscie omawiane jak wypelnic deklaracje? Nam dali wydrukowane i powiedzieli ze do 30 do sekretariatu. O.o
podobno były omawiane, nie wiem, siedziałam chora w domu. wydrukowałam sobie z neta i kminię, jak to wypełnić, żeby się wszystko zgadzało
Co myślicie o tym?
PORTRET PSYCHOLOGICZNY ZBRODNIARZA. Dokonaj analizy wybranych dzieł literackich i przedstaw przyczyny, które doprowadziły bohatera do popełnienia czynu przestępczego.

w zeszłym roku na próbnej miałam ten:
BUNT JAKO ELEMENT ROMANTYCZNY W POLSKIEJ MUZYCE ALTERNATYWNEJ. Dokonaj analizy językowej wybranych tekstów.
niby go zrobiłam, ale tak trochę z d 🙄 wszyscy mi go odradzają bo trudno będzie mi do niego znaleźć opracowania.


cavaletti, potrzebne Ci jeszcze ogpowiedzi na te wątpliwości odnośnie deklaracji? Wczoraj widziałam Twoje pytania, ale przeglądałam forum w telefonie leżąc chora pod kocem i nie miałam siły walczyć ze 'smarkfonem' tworząc taki długi wywód...

Frania, temat trudny, ale bardzo ciekawy. Napewno oprócz oczywistych dzieł typu Zbrodnia i Kara, jest też dużo książek poza kanonem. Jeśli Cię to kręci, to próbuj, może Ci wyjść fajna praca. W razie czego służę pomocą 🙂
No ja właśnie chciałabym coś łatwego bo prawdę mówiąc mam problem ze sklecenien dwóch zdań  😡 Kompletnie nie mogę nic dla siebie wybrać  🙄

A może to będzie łatwe?
OBRAZ PSA, KOTA LUB KONIA W TEKSTACH KULTURY. Analizując celowo dobrane utwory z różnych epok, określ funkcję zwierząt w literaturze, malarstwie i/lub filmie.



Jest w tym roku temat z motywem matki?
u nas na stronie szkoły nie ma
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się