Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 listopada 2009 18:26
a ja potrzebuje jakas strone z angielskimi idiomami, jest cos takiego ??
mery, może być? http://www.ang.pl/idiomy.php
Z niemieckiego totalny dureń jestem i chciałabym prosić o jakiś list formalny na temat zepsutych butów. Dokładniej chodzi o zwykłą reklamację. Powód obojętnie jaki.
Coś tam nabazgrałam ale okazało się, że całe zadanie jest źle. Jeśli ktoś by się zlitował to bardzo poproszę o taki list i żeby tak około 120 słów miał. Oczywiście aż tyle nie musi być, będę wdzięczna za każdą pomoc.
Aha i jeszcze jeśli już ktoś mógłby mi pomóc to mogę przepisać mój stary list, ale nie wiem czy coś z niego nadawałoby się do wykorzystania.
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
16 listopada 2009 19:57
😁 dopiero zauważyłam że mi ktoś odpisał. Dzięki halo  :kwiatek: Szczerze przyznam, że od tamtej pory nie przetłumaczyłam tamtego tekstu a i na zajęciach nie było o nim mowy, bo był to jeden akapicik ze 100 innych, więc doktorka nazwała to "TRENING MICHAELA" i na tym stanęło  😉 Nie mamy jeszcze tekstów specjalistycznych, więc pewnie dlatego sobie to odpuściła  😉 Ale dzięki za wyjaśnienia, sama chyba bym nigdy się nie domyśliła co jest co...  😁
POMOCY  😵

Put the verbs in brackets into the correct form. Use full forms .
The tenses to use are: Present Perfect, Past Simple, Past Perfect active or passive T: I’ll collect you homework no.
S1: I          (leave) it at home, I’m afraid.
T: And yours?
S2: I        (do) it.
T: How about you?
S3: I          (be) here yesterday, I was ill.
T: I see. Ok then. Take your books and do it now. John, where is your book?
J: I can’t find it, sir, I think it        (steal).
T: Share it with Mark. Mark, why aren’t you writing?
M: I don’t have a pen.
T: Use a pencil.
M: I Can’t. I          (lend) it to somebody.
T: Then get it back.
M: I        (forget) who I      (lend) it to.
T: Borrow from someone, then. Jane, read the first question, please.
J: I’m afraid I can’t. I        (loose) my contact lenses.
T: Anna then. Where is she?
S2: She        (go) home. She said she      (leave) books at home and she has gone home to get them.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 listopada 2009 23:34
have left
have done
was not
had been stolen
have lent
have forgotten
lent
have lost
has gone
had left

Ale padam na nos i nie ręczę, że nic nie sknociłam 😉
have done i had been stolen sa źle, reszta dobrze  😎  dziękuje ślicznie :kwiatek:

edit. have not done i has been stolen jest ok 😀
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
18 listopada 2009 16:21
Mam prośbę, pomóżcie z fizyką.
R = U/I
Poproszę ponownie o pomoc. Trzeba rozwiązać bez x.
1. Paweł zamierzał kupić 4 porcje lodów, zabrakło mu jednak 80 groszy. Kupił więc trzy porcje, ale wtedy zostało mu 30 groszy. Jaka była cena jednej porcji lodów?
Mam ochotę napisać 1 zł 10 gr, ale mam wrażenie, że to nie jest poprawna odpowiedz.

2. Pomnożyłem przez siebie dwie kolejne liczby naturalne i dostałem w wyniku 870. Jakie to były liczby? A gdybym dostał w wyniku 3540? A 1406? Czy jest jakaś reguła?

Proszę o pomoc.
1. To jest poprawna odpowiedź. 80gr + 30 gr = cena gałki lodów (różnica między 4 a 3 gałkami)
2. Reguły nie znam (może jest?). Poszukiwanie: m.w. pierwiastek + reguły mnożenia. Znajduje się szybko: 29*30; 59*60; 37*38. Co prawda to równanie kwadratowe n(n+1) = "liczba" czyli n[sup]2[/sup] + n - "liczba" = 0
halo- dziękuje bardzo  :kwiatek: Nad tym 2 będę jeszcze myśleć.
Mógłby ktoś sprawdzić czy to jest w miarę dobrze napisane?

Unser Reisebüro „Promyk”, bietet zu näher Zeit Ausflug bis Poczdam. Poczdam befindet sich nah sein Berlin. Möglichkeit sehen wunderbare Cerkiew Aleksandra Newskiego, welche stehst am Stadtteil Aleksandrówka. Wir gehen ins Kirche Heilige Mikołaja. Wir dürfen gehen hindurch beruhmt  Bramę Brendenburską, welche führt zu Stdtzentrum Aldtstadt. Zuletzt wir gehen zu Nowy Pałac, welche baut läßt Fryderyk II.
Weiterhin wir gelingen es gelingt für Ausflug Buss auf schön Stadt. Wir haben Reiseführer, welche beschreibt uns Geschichte Poczdamu.
Wir anhalten in Hotel Ascot-Bristol, wo wir haben verschieren Ernährung. Ganze Ausflug dauern zwei Tage und ihr Kostet das bloß 1000 zł.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 listopada 2009 11:49
Tepa_palo, ten tekst nie nadaje sie do publikacji!! Auf keinen Fall!  🙇 🙇 🙇
a propos Google translator by to lepiej przetlumaczyl  😵
Cóż jak więc widać z niemieckiego jestem totalny głupek  😡
A więc jeśli wkleję tutaj tekst bądź wyślę Ci na pw po polsku to mogłabyś mi go w miarę przetłumaczyć?
Scottie   Cicha obserwatorka
22 listopada 2009 12:30
Czekam na pomoc ludzi związanych z prawem, albo mających jako-takie pojęcie na temat podstaw prawa... chociaż to z prawem ma niewiele wspólnego 😉 Szukałam tego na googlach i wikipedi, część znalazłam, ale tego kompletnie nie...

1. Jak definiujemy pojęcie płaszczyzny badawczej? (chodzi o te wszystkie ogólnie <chyba> aksjologiczne, logiczno-językowe itp.)
2. W konwencji episremologicznej interesując się prawem odpowiadamy na jakie pytanie badawcze?
3. W płaszczyźnie aksologicznej czym jest prawo w sensie ontologicznym?
4. Co nazywamy protonormą? Jakie znasz jej rodzaje (postaci)?
5. Specyfika norm przeciwprawnych.
6. Klasyfikacja wypowiedzi performatywnych.
7. Problem mocy/siły wypowiedzi performatywnych. Wpływ kontekstu społecznego na wypowiedź performatywną.
Ok a więc napisałam to jeszcze raz. Teraz lepiej? Na prawdę bardzo mi na tym zależy, ponieważ mam to zrobić na jutro a kompletnie nie wiem jak to napisać.  🤔

Unser Reisebüro „Promyk”, anbieten in naher Zukunft Ausflug nach Potsdam, die in der Nähe Brelin befindet. Dort können Sie sehen die wundervolle orthodoxe Alexander-Newski-Kathedrale, welcher stehe in Russisch Bezirk Aleksandrówka. Wir werden in der Lage, durch das Tor gehen berühmten Brendenburska auf dem arc Roman, der führt direkt auf die centum der Altstadt. Besuchen der größte Palast Sanossuci. Am Ende gehen wir zu den herrlichen Neue Palast, die auf Antrag der Frederick II erbaut wurde.
In der Zwischenzeit fahren wir im Tourbus der malerischen Stadt. .Wir haben einen Leitfaden welcher die näher an uns die Geschichte von Potsdam.  Stop in Ascot-Bristol, wo wir Mahlzeiten. Die ganze Reise dauert zwei Tage zu einem Preis von nur 1000 zł.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 listopada 2009 15:27
masz to szkoly?
masz to szkoly?
tak
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 listopada 2009 15:34
jezeli twoj niemiecki jest w takim stanie, to jak ty sobie to wyobrazasz, ze ktos ci poprawnie napisze, ty dostaniesz 5 a pani se pomysli, lol zdolna dziolcha jak ladnie pisze  😁 nie tedy droga  🙄 oddaj tak, przynajmniej bedzie fair.
Ale ja nie chcę żeby mi ktoś na 5 pisał! Jeśli bym za to 3 dostała to będę wdzięczna.  🙇 Wiem, że mój niemiecki leży i kwiczy dlatego zwróciłam się z prośbą o pomoc do was.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 listopada 2009 15:41
daj to po polsku
Nasze biuro turystyczne "Promyk", oferuje w najbliższym czasie wycieczkę do Poczdamu, który znajduje się niedaleko Brelina. Można tam zobaczyć cudowną Cerkiew Aleksandra Newskiego, która stoi w rosyjskiej dzielnicy Aleksandrówka. Będziemy mogli przejść przez wsławioną Bramę Brendenburską wzorowaną na rzymskim łuku, która prowadzi wprost do centum starego miasta. Zwierzimy także pałac największy pałac Sanossuci. Na koniec udamy się do okazałego Nowego Pałacu, który został wybudowany na zlecenie Fryderyka II.
W między czasie udamy się na wycieczkę autokarem po malowniczym miasteczku. Będziemy także mieć przewodnika, który przybliży nam historię Poczdamu.
Zatrzymamy się w hotelu Ascot-Bristol, gdzie będziemy mieć zapewnione wyżywienie. Cała wycieczka trwać będzie dwa dni a jej koszt to tylko 1000 zł.

Nie musi być słowo w słowo i na prawdę bardzo dziękuję
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 listopada 2009 16:22
Unser Reisebüro “Promyk“  bietet demnächst  einen Ausflug in die Stadt Potsdam an, die sich in der Nähe von Berlin befindet.  Dort können Sie die wundervolle orthodoxe Alexander-Newski-Katherdale besichtigen, welche sich im russischen Bezirk Aleksandrowka befindet.  Danach werden Sie durch das berühmte  Brandenburger Tor und danach direkt in die Altstadt gehen. Sie werden auch das Sanssouci Schloss  und den Neuen Palast besichtigen, welcher auf im Auftrag vom Frederik II erbaut wurde. In der Zwischenzeit  machen Sie mit dem Stadtführer  eine Stadtrundfahrt, der Ihnen die Geschichte von Potsdam näher bringt.
Sie werden im Ascot-Bristol Hotel untegebracht, natürlich mit Vollpension.
Die Reise wird insgesamt zwei Tage dauern und nur 1000 Zl kosten.


to jest tak z polskiego, wiec po niemiecku nie brzmi rewelacyjnie. prawdziwe biuro powinno to profesjonalniej napisac  😁
Pigwa życie mi uratowałaś. Podejrzewam, że jakby moja Pani od niemieckiego zobaczyła wersje napisane przeze mnie to pewnie by mnie razem z zeszytem wywaliła. Na prawdę wielkie Ci dzięki  🙇 :kwiatek:
Tępa_Pała -przepraszam, że poprawię jeszcze po Pigwie, ale mi czegoś zabrakło. 😡 podkreślone są rzeczy, które dodałam, a przekreślone, których nie potrzeba. jak widać, niewiele, dziękuj Pigwie na kolanach!

Unser Reisebüro “Promyk“  bietet demnächst  einen Ausflug in die Stadt Potsdam an, die sich in der Nähe von Berlin befindet.  Dort können Sie die wundervolle orthodoxe Alexander-Newski-Katherdale besichtigen, welche sich im russischen Bezirk Aleksandrowka befindet.  Danach werden Sie durch das berühmte  Brandenburger Tor geführt und danach direkt in die Altstadt gehen. Sie werden auch das Sanssouci Schloss  und den Neuen Palast besichtigen, welcher [s]auf[/s] im Auftrag vom Frederik II erbaut wurde. In der Zwischenzeit  machen Sie mit dem Stadtführer  eine Stadtrundfahrt, der Ihnen die Geschichte von Potsdam näher bringt.
Sie werden im Ascot-Bristol Hotel untergebracht, natürlich mit Vollpension.
Die Reise wird insgesamt zwei Tage dauern und nur 1000 Zl kosten.
wiedzma to "geführt" niekoniecznie musi byc. Mozna powiedziec "gehen" zamiast "geführt", i by nie powtarzac tego slowa dwa razy w jednym zdaniu, po prostu sie to slowo omija. 😉
Anka- mi tam poprostu czegoś brakowało, a z reguły wiem, że przynajmniej u pań od niemieckiego z mojej szkoł jest jest jedna wada (sic! u wszystkich! :cool🙂: czepiają się, jak nie ma czasownika. chyba mi już w nawyk weszło... chociaż Tępa_Pała zadecyduje, jak może być.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 listopada 2009 18:41
z gehen moze byc jak jest albo dopisac geführt, egal. za poprawe literowek dzieki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się