COPD

Przeglądam czasami co piszecie, nie poradzicie sobie z wyleczeniem swoich koni🤔, część koni da się wyleczyć wlewami ale 🤔 niestety nie wszystkie. Sam myślałem że to wystarczy, jak to powiedziała znajoma 60-70 % da się w taki sposób wyleczyć. Duży problem to pozbycie się pasożytow. Reszta ma dużo więcej problemów niż sam myślałem dopóki sam nie miałem takiego przypadku, oczywiście jest to do zrobienia 😉 tylko trzeba czasu i trochę innych " zabiegów". 😎 Trzy konie które nie "poszły" na wlewach chociaż miały poprawę ( brak zapalenia, wyniki w normie, brak wydzieliny), zostały przyspieszone oddechy i skurcz oskrzeli. Okazało się że jest to kompensacja i trzeba trochę 😉inaczej podejść do tematu. Szukajcie, chociaż raczej będzie ciężko bo nikt z was w tą stronę nawet nie pomyślał. Podpowiedź, macie peha. 🙈

W przyszłym tygodniu robimy badania, sprawdzamy "dawki", ustalamy ile podać, myślę że jesteśmy i tak na za niskich ale wyniki są fajne. 😎
Pozdrawiam ZK. 😃

mam na zbyciu Clenovet (klenobuterol) kupiony u weta, zużyłam może z 4 dawki
doloruu,
jest. Wpisz sobie nazwę substancji czynnej np na allegro. W cenie Respirola kupisz tak ze 20kg worek, tylko będzie się nazywał np "dla kur"
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 kwietnia 2022 11:05
Do kilku dni użytkuję Fliexineb i jestem zachwycona! W uj drogi sprzęt, ale kurczę faktycznie sensowny. Szybki i prosty.
277846809_1170026060405739_2507008713402846464_n.jpg 277846809_1170026060405739_2507008713402846464_n.jpg
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
06 kwietnia 2022 11:44
zembria a lepiej coś jest ? W sensie widzisz, że w ten sposób podany lek działa lepiej/szybciej ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 kwietnia 2022 12:25
Aleks, A cholera wie, ale nie zanosi się już tak kaszlem więc tu jest poprawa. Czy to leki, czy zmiana pogody, to już nie powiem. Nadal pokasłuje, ale tak mniej wysiłkowo, odkaszlnie tylko. Słychać, że to taki płytszy ten kaszel. Na pewno łatwiej mi mu podawać w ten sposób i częściej nawilżyć solą mogę, bo zdążę po prostu.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
06 kwietnia 2022 15:32
Trzymam zatem kciuki co by się utrzymało! Co do wygodny to fakt, to urządzenie jest bardzo wygodne i nawet z pojemnikiem standard jest szybciej i łatwiej no i precyzyjniej, a dawka zadana jest dawką podaną, a nie wydmuchaną bokiem. Także ja też bardzo polecam jako użytkownik.
"Witam.
Piszę, ponieważ ja właśnie, a właściwie mój............ ma tego pecha i jest w tych 30%-40%. Jest dużo lepiej niż było w zeszłym roku, ale ciągle się o niego martwię. Stoi w pensjonacie 24h na pastwisku. Przyjeżdżam do niego na weekendy. Przymierzam się do powtórki wlewów. Czy jest coś co jeszcze mogę zrobić na coś zwrócić uwagę? "

Ma peha😉 czytaj leży ph.
Niektóre konie po dłuższym czasie wpadają w kwasice. Kompensacja organizmu w takim stanie to :
-przyspieszone oddechy
-skurcz
- kaszel nawet
- spadek masy, katabolizm, kacheksja.
Co zrobić, trzeba znaleźć dobrego weta, żeby popatrzył na równowagę k-z, może sprawdzić nerki, wątrobę itd. Nie da się tego zrobić przez teleporade.
Screenshot_20220406_171412.jpg Screenshot_20220406_171412.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 kwietnia 2022 12:58
Podbijam pytanie z poprzedniej strony. Inhalował ktoś preparatem ze srebrem?
<b>doloruu,</b> <br>
jest. Wpisz sobie nazwę substancji czynnej np na allegro. W cenie Respirola kupisz tak ze 20kg worek, tylko będzie się nazywał np "dla kur"

Epikea,

skład Respirola to:
oczyszczony i aktywowany glinokrzemian, pochodne ścian komórkowych drożdży,
substancje fitogeniczne.

Składniki analityczne/100g
Lizyna 0,26%, Metionina 0,05%,
Ca 2,5%, P 0,15%, Na 0,1%, Mg 0,48,
Popiół 60%

Chemikiem czy medykiem nie jestem, ale googlując "glinokrzemian" niewiele sensownego znajduję. Czy raczej powinnam szukać tylko lizyny i metioniny? 🙏
Gillian   four letter word
08 kwietnia 2022 09:09
To na jakiej zasadzie działa ten Respirol? 😦

Czym inhalujecie z Flexinebem? Sól fizjologiczna? Stężona? Jakieś złote rady?
Poncioch
Glinokrzemiany to grupa związków. Ze składu nie wynika, o jaki glinokrzemian chodzi, może to być np. zwykły bentonit, ale niekoniecznie.
https://podkowa.eu/pl/p/Bentonit-1000-g/1495
Drastyczna różnica w cenie 😅
zembria, tak, konie chodzące GP są inhalowane na zawodach, bo nie zawiera dopingu.
Wiem,że efekty dobre, no ale nie osobiście na szczęście.

https://sklep.inovpol.pl/pl/produkty-do-inhalacji/63-silva-plex-chelatowane-srebro-236-ml.html

Gillian, sól fizjologiczna ta hipertoniczna pamiętaj,że musisz mieć koncówkę tą specjalną do niej, bo ona nie przechodzi przez każdą.
Prócz hieprtonicznej to właśnie to ze srebrem.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
08 kwietnia 2022 09:33
Gillian, ja inhaluje we flexinebie min. solą fizjologiczną. Kupuję w aptece do inhalacji, NaCl 0,9% . Inhaluję 2xdziennie po 5ml. Rano z berodualem, a wieczorem samą solą. To jest zwykła sól, więc używam pojemnika/podajnika standard.
Aleks Sól fizjologiczną warto kupić na allegro w butelce- jest o wiele taniej🙂 Półlitrowa butelka kosztuje 7zł.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
08 kwietnia 2022 09:57
rudziczek cudownie, dzięki za info 🌻, jakoś nie pomyślałam o tym 😅 .
Daję koniom resrpirol z horseline, co jeszcze poleciacie w miarę przystępnego cenowo do suplementacji raowca? Może zioła?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 kwietnia 2022 11:36
Gillian, Ja aktualnie daję sól fizjologiczną, po 10ml 2-3x dziennie i raz dziennie Flixotide w ampułce, drugie podanie ma w inhalatorze.
W tej chwili u na s się pogoda zmieniła, popadało, powiało i koń ozdrowiał, nie słyszałam kaszlu od 2 dni ani razu. Niemniej nebulizacje na pewno też mu pomogły dojść do siebie. Na bronchoskopii tydzień temu, tchawica była mocno podrażniona i zaczerwieniona (wydzieliny brak). U nas, do teraz nie padało przez 1,5 miesiąca, było mega sucho i wszystko się w powietrzu unosiło, teraz szczęśliwie przepłukało nam to powietrze.
Perlica, Dzięki za info, ten właśnie preparat linkowałam na poprzedniej stronie. Mam go ale mam obawy. Ostatnio mi małż podrzucił artykuł dotyczący szkodliwości ekspozycji na srebro i zgłupiałam już trochę :/ Nie wiem czy używać, czy nie.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
08 kwietnia 2022 13:12
A to jak już przy tym srebrze jesteśmy i się ZK odezwał to mam pytanie. Czy ktoś inhalował DMSO i srebrem ? Jakiś czas temu, kiedy myślałam o wlewach, ale akurat w czasie kiedy napisałam do ZK wywalono go z forum, więc nie pociągnęłam tego dalej, dostałam info od weta, że mogę w ten sposób mając nebulizator. Efekty podobno są dobre przynajmniej tak wet twierdził, ale może ktoś z Was stosował, słyszał, że ktoś inny stosował ?
Gillian   four letter word
08 kwietnia 2022 13:31
Właśnie nad tym samym się zastanawiałam. Nie wiem jakie proporcje do inhalacji i czy nie zatkam inhalatora 🙂 W tym tygodniu robimy drugi wlew. Po pierwszym fajne smarki 🙂 ogólnie dalej padaka no ale chociaż smarka i trochę lepszy był wydolnościowo.
Taka ciekawostka, po sterydzie który dałam żeby przerwać skurcz oskrzeli na kolejny dzień koń się zachowywał jak trzylatek a tydzień później znowu musiałam podać i tym razem ledwo co nogami zamiatał - po 3 dniach stan wrócił do normy ale zaczął pokazywać objawy wrzodowe. Fajnie jest, nie ma co 😂
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
08 kwietnia 2022 13:41
Właśnie nad tym samym się zastanawiałam. Nie wiem jakie proporcje do inhalacji i czy nie zatkam inhalatora 🙂
Gillian,

To do mojego posta jest ? W sensie nad srebrem i dmso ? Od weta mam info, że 5ml dmso i dopełnić 5ml srebra. Dmso kupić w ampułkach do iniekcji. Można zamówić podobno w aptece, ale też mówił, że można dmso kupić po prostu z tym że wiadomo, czyste.
Gillian   four letter word
08 kwietnia 2022 14:25
A nie może być to samo dmso co do wlewu? Też czyste 🙂
Jeśli chodzi o dmso, to można dawać też do paszy. Jeśli koń zaakceptuje - wali czosnkiem niemiłosiernie 😁
Ja moją klacz trzymam obecnie na dmso, dostaje codziennie. Kaszle, gluci się, ale wydolność pełna. Do tego teraz załatwiła sobie nogę i już trzy tygodnie chodzimy tylko stępem w ręku, ale mimo braku ruchu pod siodłem daje radę (tak naprawdę to widzę, że już ją roznosi i pobiegałaby...) Oddech ma trochę przyspieszony, ale nic ponad to. Zwykle o tej porze roku była już na sterydach, teraz nie dostaje żadnych leków, nic.
Myślę nad zrobieniem przypominającego wlewu przed powrotem w siodło, żeby wspomóc szybsze wywalenie tego, co tam się w środku mogło nagromadzić przez ten miesiąc bez pracy.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
08 kwietnia 2022 14:33
A nie może być to samo dmso co do wlewu? Też czyste 🙂
Gillian,

Myślę, że można, to jest to samo dmso. Jak wet mówił, że w ampułkach, ale równocześnie też że można kupić we flaszce i taniej wyjdzie to raczej spokojnie.

Murat - no mój nie ruszy w paszy raczej ze względu na zapach właśnie.
anetakajper   Dolata i spółka
08 kwietnia 2022 14:41
Murat-Gazon, Takie DMSO : https://allegro.pl/oferta/dmso-dimetylosulfotlenek-czda-1000ml-1l-11852618336?bi_s
Ile tego podajesz?? i ile Twój koń waży?

anetakajper dokładnie takie.
Można do 50 ml dziennie. Moja klacz to arabka, więc uśrednione 500 kg 🙂
Gillian, to może wychodzę z głupim pytaniem: jak robione są wlewy i czym tak dokładnie są/ jak mają działać na konia. Tak w prostych słowach poproszę, bo coś tam przeczytałam o ludziach ale jakby było tu coś końskiego napisane była bym wdzięczna😊
Gillian   four letter word
08 kwietnia 2022 15:04
W prostych słowach - wlewasz koniowi dmso w kroplówce i pomagasz mu trochę żyć. Nie samo dmso, są też inne składniki, to byłoby za proste 😉 jest gro koni którym to bardzo pomaga, są konie których nie rusza, są takie którym jest trochę lepiej. Mój należy do tej trzeciej grupy. Zdecydowanie nie zmieniło to świata o 180 stopni ale poprawa samopoczucia była zauważalna i odczuwalna.
Dmso jest antybakteryjne, wirusobójcze, grzybobójcze, naturalnie przeciwzapalne. Stymuluje układ odpornościowy. W praktyce konie pięknie po nim smarkają i dobrze się czują.
Gillian, dzięki wielki za rozjaśnienie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się