Kącik Rekreanta cz. III (rok 2010)

Quanta dawaj więcej. Jest przecudowny 🙂

A my z sierściuchem tak jesiennie pozdrawiamy cały kącik  😀



wątek zamknięty
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
11 października 2010 14:29
nie wiem zbytnio gdzie spytać 😉
wie ktoś może w jakim sklepie można kupić normalne wiadro do stajni i miarkę do paszy?
wątek zamknięty
Olciiik ja kupowałam dosyć dawno- w Grene u nas w mieście. W wielu sklepach jezdzieckich dostaniesz, na allegro też nie ma problemu.
wątek zamknięty
darolga dorobiłam się sporej ilości zdjęć:] Wstawię coś później, żeby Was nie zamęczyć 😁
Burza Licki 👀 domyślam się, że to wodze:P Junge nalezy do koni, które lepiej tolerują 'makarony'  😁 gdy skracam wodze, zaraz się napina jak struna. Myślę, że to może mieć zwiazek z jego przeszłością. Wiem, że powinnam coś z tym robić, ale czasem nie starcza mi siły, bo mój mamut ma też tendencję do wyciagania mi wodzy z rąk. Chyba jest ciut za duży dla mnie 😁
wątek zamknięty
quanta łeee jaki piękny  😍
darolga nie ma na co  😁
wątek zamknięty
Mamy pierwsze zdjęcie z niedzieli. Mały, wielki Aruś 😍
wątek zamknięty
disco, o aukcji to chyba założę osobny wątek, już mnie tak od kwietniowej nosi, żeby się zebrać i coś napisać, bo i obserwacji i przemyśleń bardzo dużo. Tym razem mam sporo zdjęć 🙂

Gallien, jakby co, to nasienie tatusia mojego czerwonego kasztana można ściągnąć do Pl i to polskojęzycznie 😉

Burza, no więc dzieć ma się fantastycznie, co zresztą widać 😉 Rzeczywiście zmężniał, z ciapowatego źrebaka zaczyna wyrastać charyzmatyczne ogierzydło. Jest wesołkowaty, widać, że lubi pracować, pobrykiwać i się ruszać - ale jest przy tym bardzo subtelny i delikatny. W ogóle wyjątkowo przyjemny i łatwy do jazdy, leciutki na ręce, no i bajkowo wygodnie nosi 😀 W stajni z niego pieszczoch. No i nie pożera już derek - resztki jego pierwszej dery, którą zdemolował w dwa dni, stały się wręcz sławne w okolicznych stajniach - rudy wykazał się zaiste niemałym talentem krawieckim 😁
Zostaje w Niemczech póki co. Daleka jestem od myślenia, że konik tam smutny, bo za mną tęskni :P Ma świetną opiekę, super jakości pasze, wyjątkowego jeźdźca i naprawdę niczego mu nie brakuje. A co będzie dalej - que sera 😉 Pomyślimy w przyszłym roku, jak to już będzie bardziej koń, niż końskie dziecko. W tym roku rudy już bardzo ładnie zadebiutował w konkursie dla trzylatków, wygrywając 🙂 Z niczym się teraz nie spieszymy.
O jakości opieki nad koniem niech świadczy chociażby fakt, że umówiliśmy się na odwiedziny o 8mej rano, a koń był już wyczyszczony i właśnie kończono mu zaplatać koreczki 😁 Udało się jednak zrobić kilka zdjęć w trakcie przygotowywania zwierzaka, więc pokażę Wam, jaką młody ma obłędną grzywkę 🤣

Fotka taka:


No i ciąg dalszy zacieszu (nie wierzę, że ktoś byłby smutny miętosząc takie ciasteczko) :P
wątek zamknięty
quantanamera zawsze chce jakos skomentować i gniadego i rudego, ale nigdy nie jestem w stanie znaleźć słów... cudowne!
wątek zamknięty
quanta Rudy to ideał konia normalnie.  😍
Atamanka już ci składałam gratulacje, ale powtórzę jeszcze raz: gratuluję! Dawaj więcej zdjęć.
wątek zamknięty
flygirl bardzo, bardzo dziękujemy! Wszystko zasługa Arka 😉 Obiecuję zdjęcia jak tylko dostanę.
quanta obłędny rudy, rośnie nam kolejny voltowy sportowiec 😀
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
11 października 2010 18:34
quantanamera, olśniewający jest- Cudo  😜
atamanka, gratulacje 🙂

Mam jeszcze jedno haha  😁
wątek zamknięty
A ja mam z dzisiaj takie 🙂 Narazie Pinio lekko kulawy po kowalu  🙁 ale za to rozpieszczam go jak moge 🙂 Ja to sobie zycia bez niego nie wyobrażam 🙂  😍 😍 😍
wątek zamknięty
Hypnotize przycięłabym mu grzywkę, ładniej by wyglądał. 😉
wątek zamknięty
xxflygirlxx
Ze niby do jakiej długości? Wybacz ale nie chciałabym zeby wygladał jak ciachniety od garnka :P
wątek zamknięty
Myślę, że do tego miejsca gdzie mu sie odmiana zaczyna byłoby dobrze. Ale mogę się mylić, więc zrób jak chcesz. 😉 Po prostu jakos mi nie pasi taka długa. 😀
wątek zamknięty
nieeee, ślicznie teraz wygląda
wątek zamknięty
xxflygirlxx
Moim zdaniem ona jest na tyle cienka i marna ze gdybym mu ciachnela do odmiany to wygladał by jak ufo 😉 A ja cicho wierze ze sie kiedyś mu zgestnieje i urosnie jeszcze dłuzsza 😀  😍
wątek zamknięty
Hypno, nie słuchaj 😀 Nie, nie, nie!
ale ja to uwielbiam długie (i gęste) grzywki 😜

Quanta no co ja mogę powiedzieć, no co ja mogę? Konisko wygląda jak milion dolarów, absolutnie fantastyczne!
A patrząc na Twoje zdjęcie z zacieszem, sama się uśmiecham 🙂 Aż czuję Twoją wielką radość, bomba 😀

Arivle, meeen jaka ona ładniutka 😜

Raven, nie pisałam, ale gratuluję grzecznego dzieciaka :kwiatek: Fajnie, że poszło gładko. Jak misiek się teraz czuje? Wszystko ładnie się goi?
wątek zamknięty
amnestia
na pewno nie posłucham, bo ja go bardzo lubie w tej grzywce 🙂 Poza tym nie lubie takich krótkich grzyw, tymbardziej ze mamy irokeza, wiec srednio by to wyglądało 🙂
wątek zamknięty
No jeśli zapuszczasz na taką fajną długą to nie ścinaj. Myślałam, że taką ma mieć. 😉
wątek zamknięty
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 października 2010 19:37
quantanamera no nareszcie wyprosiłam 😜 obłędny Fuchs! Aż boję się pomyśleć, jaki zamęt na czworobokach zasiejesz, jak go zaczniesz na zawodach w PL pokazywać 😉
Nigdy Ci nie wybaczę tak pięknych i utalentowanych koni 😁
wątek zamknięty
przepraszam za ot ale mamy na forum kogoś z mazur albo raczej warmii (okolice Iławy)?
wątek zamknięty
Vuko, hehe si, wodze, jakoś mi się przyjęło mówić licki 😁 spoko, skoro działa to to najważniejsze 🙂

quantanamera, no to cieszę się razem z Tobą 🙂 aż serce rośnie jak się patrzy na tak zadbanego i dobrze prowadzonego konia, chciałoby się takie obrazki jak najczęściej w Polsce widywać. Chłopak jest totalny cukierek 🙂 swoją drogą bardzo dużo zadu nabudował od ostatnich zdjęć!

Atamanka, dopiero doczytałam- 76 procent ukręciliście?? Gratuluję!
wątek zamknięty
Burza dziękujemy! Niby 76%, ale było dość lajtowo oceniane, jako, że to towarzyskie. Jak będę miała możliwość następnym razem jadę do Aro i tam dopiero punkty polecą w dół 😁 Irytuje mnie w ujeżdżeniu, że oceny w dużej mierze są po uważaniu, ale trzeba się przyzwyczajać 🙄
wątek zamknięty
Atamanka 76% super wynik!!! Gratulacje 😉
quantanamera Rudy jak zwykle zachwycający... Rośnie Ci świetna maszyna! Jest naprawdę czarujący 😉

A ja dostałam parę zdjęć z niedzieli, więc wstawię moje wesołe zwierzątko:




Swoją drogą dziś wyrwał mi się, jak stępowałam go w ręku, bo 'zobaczył' swoją stajenną sąsiadkę. Radośnie zaczął galopować po placu. Niestety nie zauważył ogrodzenia, tak więc wbiegł w nie i pękła dolna część. Na szczęście jemu nic się nie stało, tylko poszła farba z nosa...
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
11 października 2010 21:59
Mo B., on jest tak kompletnie slepy, tak? jak sie zachowuje na jazdach, masz duzo problemow z tym jego "defektem"? chyba musi miec zaufanie do czlowieka, co?
wątek zamknięty
Na jedno oko w 100% ślepy, na drugie niby coś widzi, choć dzisiejsza akcja pokazała, że naprawdę niewiele. A mówiłam, żeby się nie oddalał, bo się zgubi  😁 Zresztą, jak go raz na padok puściłam radośnie wkłusował w konia znajomej, po prostu biegł przed siebie, a tam coś miało czelność stać... Na jazdach nie ma problemów. Fakt, że w pierwsze dni po przyjeździe nie dało się tak normalnie jeździć, bo nie podchodził do ścian, ogrodzenia (co najdziwniejsze najlepiej poruszał się po naszej dość wątpliwej hali...), cały czas rżał, itp., ale w tej chwili wsiadasz i jedziesz, po prostu. Jeśli będziesz chciała kiedyś wpaść, mogę go wypożyczyć 😉 Oczywiście w tej chwili tylko pod jeźdźcem jest na tyle pewny, żeby móc sobie pobrykać, więc pierwsze galopy są zawsze dla niego, ja staram się tylko je wysiedzieć 😉 Co do zaufania, to sądzę, że mało ma innych opcji na jakieś 'normalne' poruszanie się po świecie... 😉
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
11 października 2010 22:17
Mo B., no to macie ubaw ze soba... fajnie, ze w koncu jestes "na swoim" 🙂 czyli wychodzi w koncu na padok, czy po tym wystepie z kolega ma areszt w boksie? wiesz w ogole co sie stalo z tym okiem... ktorego de facto nie ma?
wątek zamknięty
kujka wychodzi sam. Zazwyczaj ja go puszczam, bo wyjście dla niego samego narazie jest tutaj dużym stresem, wolę przy tym być i ściągnąć go, jak tylko zobaczę jego wyraz 'Marta, zabierz mnie, ratunku, chodźmy już' 😉 Wiem, co się stało z jego ślepiami.
wątek zamknięty
abstrahując od tego co Wy tu mówicie, Mo B. on jest PIĘKNY! 😍

(hihi tak się wcięłam w dyskusję :hihi🙂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.