INSTRUKTOR SPORTU jak zdobyć?

czytam i czytam i żadnych informacji nie znalazłam... niby jest na pzj cała ściezka insruktorkich szczebli kariery, ale o zadnych kursach ani mru mru... więc pytanie. jak zrobic instruktora sportu? takiego normalnego "od rekreacji" już mam. chciałabym iść ciut dalej. czy to tylko dla sportowców? dodam, że nie startuje. ah ta trema :P

pozdrawiam 🙂
Najszybciej to pewnie w Wyższej Szkole Turystyki i Rekreacji w Pruszkowie. Niedawno kursy były dość często. Umiejętności - skoki P.
W Sopocie na hipodromie jest teraz organizowany kurs.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 stycznia 2010 20:35
na razie to nawet odwołali testy przed naborem wiec nie wiadomo kiedy sam kurs będzie.
ale najpierw trzeba miec instruktora rekreacji PZJ-tu a nie PTTK, prawda?
yyyy.. ale tam jak już na sportowego, to tylko czesc ogólna. a specjalistyczna?! żeby nie było, że potrzeba jeszcze jeden kurs, i jeszcze jeden, i tak w kółko ....
to sa 2 papiery instruktora rekreacji? pzj-towski i inne?! boja już sama zgłupiałam....

ovca   Per aspera donikąd
30 stycznia 2010 20:46
Tak, jeden jest pzj, drugi ministerialny.

i jest jeszcze przodownik turystyki jeździeckiej o podobnych uprawnieniach  😂
ushia   It's a kind o'magic
30 stycznia 2010 20:46
a wiesz o co pytasz?
bo temat zakladasz o instruktorze sportu, a teraz o rekreacji pytasz  🙄
tak sa pzj i pttk. W lublinie z tego co wiem jutro jest egzamin wstepny praktyczny... pamietam ze kiedys byly tez w trybie zaocznym gdzies organizowane, najlepiej zadzwonic do pzj...
ushia
wiem o co pytam,a le w trakcie rozmowy wyszło coś o czym nie wiedziałąm. poza tym chwilę temu już napisałam, ze mam "rekreacyjnego" instruktora, więc chyba dowodzi to, ze nie mylę pojęc.
ushia   It's a kind o'magic
30 stycznia 2010 21:01
no jak twierdzisz, ze masz pzjotowskiego instruktora rekreacji, to poczytaj sobie jeszcze raz kto CI uprawnienia wystawil  🙄
bo takie cos NIE ISTNIEJE

a co TO jest ?


Uwaga instruktorzy rekreacji ze specjalnością jazda konna!

Rozpoczynamy zapisy na egzamin eksternistyczny
na certyfikat instruktora szkolenia podstawowego w jeździectwie (z własnym koniem).
Dla osób chętnych planowany jest również kurs uzupełniający teoretyczny i praktyczny.

czym jest ten certyfikat i czym sie rozni od instr rekreacji ?
Averis   Czarny charakter
30 stycznia 2010 21:05
Tytuł wątku posiada (zapewne niezamierzony) podtekst matrymonialny 😁
Przecież napisane: instruktor szkolenia podstawowego  😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 stycznia 2010 21:07
Tytuł wątku posiada (zapewne niezamierzony) podtekst matrymonialny 😁
wyguglać,ew. wziąśc sobie z forum końskiego.przetestowane.
ushia
wiesz co... czepiasz się...
do niedawna nie wiedziałam, ze są 2 kursy instruktorskie. sądziłąm, ze ten pzj obejmuje te wszystkie popularnie odbywające się kursy. ja mam legitymację wydaną przez Min Sportu i tyle. chciałam iść dalej, dlatego zapytałam się. od tego chyba jest forum tak?!
poza tym zacznij proszę czytac uważnie, a nie swoje domysły traktować jako fakt. wiesz coś na ten temat, zapraszam do wypowiedzi. nie wiesz - to niepotrzebnie się nie uzielaj, bo to naprawde dla mnie ważne a szkoda mi czasu na bezsensowne gadki.
pozdrawiam 🙂

edit
Angeel
gdzie to znalazłaś? to jakieś bieżące ogłoszenie?

Proszę nie zapominać o możliwości edytowania postów. Pisanie 'post pod postem' jest niedozwolone, a nagminne nieedytowanie karane ostrzeżeniem.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
30 stycznia 2010 21:20
a co TO jest ?


Uwaga instruktorzy rekreacji ze specjalnością jazda konna!

Rozpoczynamy zapisy na egzamin eksternistyczny
na certyfikat instruktora szkolenia podstawowego w jeździectwie (z własnym koniem).
Dla osób chętnych planowany jest również kurs uzupełniający teoretyczny i praktyczny.

czym jest ten certyfikat i czym sie rozni od instr rekreacji ?




Instruktorzy rekreacji ruchowej ze specjalnością: jazda konna (czyli ministerialni) mogą uzyskać tytuł instruktora szkolenia podstawowego (czyli PZJtowski) po zdaniu egzaminu. To taki ukłon w stronę instruktorów rekreacji, żeby nie musieli robić całego kursu szkolenia podstawowego.

[sub]edit: odpowiedź wpisałam w cytacie[/sub]
ushia   It's a kind o'magic
30 stycznia 2010 21:26
czlucho, no właśnie ja wiem coś na ten temat, w przeciwieństwie do Ciebie
i jak tylko domyślisz się czego właściwie chcesz, to chętnie udzielę informacji - chyba, ze uda Ci sie przeczytac ze zrozumieniem wymogi zamieszczone na stronach PZJ, to dalsze wyjasnienia nie beda potrzebne, bo tam wszystko jest opisane

Angeel - w praktyce instruktor rekreacji od instruktora wyszkolenia podstawoweho nie rozni sie niczym - to sa wlasciwie takie same uprawnienia
jedyna istotna roznica to fakt, ze ten drugi jest wydany przez pzj i jezeli planujesz dalsza kariere szkoleniowca, od instruktora sportu poczawszy, to musisz go zrobic, nawet jezeli masz ministerialnego instr rekreacji
i taki egzamin/kurs wlasnie temu sluzy

a, i uprawnienia PTTK to jeszcze inna bajka
Nikt mi nigdy nie odpowiedział: to jakie? właściwie ma uprawnienia "instruktor szkolenia podstawowego"? Na jakiej podstawie prawnej? Co twierdzi PZJ to wiem, ale problem w tym, że taki "stopień" nie istnieje w ustawodawstwie ogólnym - nie jest stopniem trenerskim ani rekreacyjnym. Wg prawa nie daje żadnych! uprawnień. Jest wewnętrznym wymogiem PZJ i tyle.
ushia   It's a kind o'magic
30 stycznia 2010 21:38
zapytaj pzj  😀
dla mnie tez jest to tajemnica, dlatego tez posiadam "ruchawca"  😁

Angeel
gdzie to znalazłaś? to jakieś bieżące ogłoszenie?



to ogloszenie ze strony katedry hodowli koni UWM Olsztyn
http://www.blogkonie.pl/2007/12/15/jak-zostac-instruktorem-rekreacji/



Obecnie z materiałów zawartych na stronach PZJ nie bardzo można się zorientować, jakie wymagania należy spełnić, aby uczestniczyć w kursie instruktora szkolenia podstawowego. Zasady zdobywania uprawnień na stopień instruktora szkolenia podstawowego PZJ. Również nie wiadomo, czy instruktor wyszkolenia podstawowego jest jednocześnie instruktorem rekreacji ruchowej, a co za tym idzie, czy uzyskuje się uprawnienia zawodowe, gdyż tego typu instruktor nie widnieje w rozporządzeniu Ministra. Zgodnie z zasadami PZJ, aby zdobyć uprawnienia instruktora szkolenia podstawowego należy mieć wcześniej uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności jazda konna, co oznacza, że sam kurs na instruktora szkolenia podstawowego nie daje żadnych uprawnień zawodowych.









ciekawe...




no więc dobra... muszę zdobyć najpierw tego instruktora szkolenia podstawowego, tak? to by było chyba na tyle. czyli jeszcze do indtruktora sportu czeka mnie parę schodków.


to mam jeszcze jedno pytanie...

skoro jest cały kurs szkolenia podstawowego który ma określone wymogi co do przyjecia, to czy ja posiadając już instruktora rekreacji ruchowej a chcąca zdać egzamin na instruktora szkolenia podstawowego muszę je wszystkie też spełniac? w sensie odznaki... np.
czyli moja droga jeszce sie wydłuży? tnz najpierw wszystkie odznaki - potem ten egzamin na podstawowego - i dopiero w końcowej fazie sportu?

odnaki pomału zaczęłam kolekcjonować, ale czy to jest tez ten sam wymóg? ktoś wie?
ushia   It's a kind o'magic
30 stycznia 2010 22:12
zeby zrobic instruktora sportu musisz miec conajmniej dwa lata szkolenia podstawowego
odznaki obowiazuja - przy czym bywa tak, ze egzamin na odznake jest organizowany jednoczesnie ze wstepnym na kurs
Tylko problem polega na tym, że te wymogi PZJ są niczym "nieumocowane". Wymogi na instruktora dyscypliny sportu są określone ogólnie/odgórnie. PZJ - stawia dodatkowe wymagania, ale kursu wg tych wymogów nie kwapi się organizować 🙂 Żaden z innych organizatorów - też. Bo - to proste, żeby kurs "ruszył" - musi być "n" słuczhaczy. Gdy wymagania z nieba wzięte - to kursu nie ma 🙁.
Ja bym radziła poszukać AWF lub pokrewnej, która ma w planach kurs - i zapytać o konkretne wymogi części specjalistycznej (program kursu musi być być zatwierdzony chyba? na poziomie ministerstwa). Najwyżej (po uzyskaniu uprawnień instruktora sportu) trzeba będzie zdać egzamin wg zasad PZJ, aby otrzymać licencję trenerską. Licencjami to już zawiaduje tylko PZJ.
zeby zrobic instruktora sportu trzeba miec instr. rekreacji od dwoch lat, umiejetnosc skokow na poziomie P i ujezdzenia N. instruktor szkolenia podstawowego, to wymysl pzj, niczym i nigdzie nie umocowany, nie wystepujacy w rzadnej innej dyscyplinie, w z wiazku z czym, nie uznawany przez zadne instytucje.
czy ktoś się orientuje gdzie na wiosnę odbędzie się kurs instruktora sportu ? (nie pzj) ? już tylko część praktyczna? część ogólna zaliczona
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
31 stycznia 2010 14:07
Obecnie z materiałów zawartych na stronach PZJ nie bardzo można się zorientować, jakie wymagania należy spełnić, aby uczestniczyć w kursie instruktora szkolenia podstawowego. Zasady zdobywania uprawnień na stopień instruktora szkolenia podstawowego PZJ. Również nie wiadomo, czy instruktor wyszkolenia podstawowego jest jednocześnie instruktorem rekreacji ruchowej, a co za tym idzie, czy uzyskuje się uprawnienia zawodowe, gdyż tego typu instruktor nie widnieje w rozporządzeniu Ministra. Zgodnie z zasadami PZJ, aby zdobyć uprawnienia instruktora szkolenia podstawowego należy mieć wcześniej uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności jazda konna, co oznacza, że sam kurs na instruktora szkolenia podstawowego nie daje żadnych uprawnień zawodowych.


aby podejść w ogolę do egzaminu na instruktora szkolenia podstawowego PZJ musisz mieć już wcześniej papier instruktora rekreacji ruchowej ze spacjalnościa jazda konna.
na instruktora podstawowego PZJ nie ma żadnego kursu jest jedynie egzamin z ujeżdżenia poziom złotej odznaki, skoki do 110cm, prowadzenie lonży oraz teoria. ( tak przynajmniej jest w Małopolsce)
po co sie robi instruktora szkolenia podstawowego? żeby wyrównać poziom instruktorów w całej Polsce. w każdym województwie na innym poziomie sa prowadzone kursy rekreacji ruchowej po którym prawie każdy dostaje uprawnienia. tutaj PZJ ujednolica poziom przyszłych instruktorów sportu, robi jakas selekcje. poza tym bez instruktora szkolenia podstawowego nie zrobi sie instruktora sportu PZJ.
W Małopolsce to chociaż macie te egzaminy, bo u nas (Dlnśl) nic- ani złotych odznak, ani egz. na instr.szkol.podst..  👿
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się