INSTRUKTOR SPORTU jak zdobyć?

asds   Life goes on...
31 stycznia 2010 19:49
Najpierw musisz kogoś zabic aby zrobi sobie miejsce w regionie.......
.
.
.

Ale na powanie, tak jak pisała jedna z przedmówczyni mozesz zrobic papiery w podwarszawskim Pruszkowie- wymagania umiejętności jazdy na poziomie klasy P..... co szczerze mówieąc dla mnie jest bez sesnu. Sądze że najlepiej by było jakby na podstawie wyników sportowych przyznawano uprawnienia
W tej chwili trwa kurs instruktora sportu PZJ. Odbywa się w stajni w Zbrosławicach na śląsku. Warunkiem przyjęcia na taki kurs jest zdanie wstępnego egzaminu praktycznego - skoki P, ujeżdżenie N. Egzamin zdaje się przed komisją PZJ skłądającą się z reguły z 3 osób.
PZJ na swoich stronach ogłasza terminy egzaminów wstępnych. Jak zbierze się odpowiednia ilośc osób taki kurs jest organizowany.
Robiłam papiery instruktora sportu ponad 2 lata temu w Warszawie. Miałam wcześniej papaiery instruktora rekreacji wydane przez TTKF i jak udokumentowałam 2-letnią pracę w zawodzie instruktora rekreacji to mogłam przystąpić do skróconego kursu na instruktora sportu. Wtedy skrócony kurs trwał 2 zjazdy po 14 dni + egzaminy. Z tego co wiem teraz organizowany kurs trwa w sumie 2 miesiące ( podzielone na kilka zjazdów ). Obecność obowiązkowo z własnym koniem.
Na tą chwilę nie trzeba mieć Instruktora Szkolenia Podstatwowego aby podejść do egzaminu wstepnego na kurs instruktora Sportu PZJ.
Na tą chwilę nie trzeba mieć Instruktora Szkolenia Podstatwowego aby podejść do egzaminu wstepnego na kurs instruktora Sportu PZJ.

nie trzeba, bo i instruktor sportu to papier ministerialny nie pzjotowski, a irr to tez minnisterialne uprawnienia. jsp to wymysl pzj niczm nigdzie nie umocowany.
Robiłam papiery instruktora sportu ponad 2 lata temu w Warszawie. Miałam wcześniej papaiery instruktora rekreacji wydane przez TTKF i jak udokumentowałam 2-letnią pracę w zawodzie instruktora rekreacji to mogłam przystąpić do skróconego kursu na instruktora sportu.


Możesz wytłumaczyć co to znaczy "udokumentowane"?

Jeszcze jedno pytanie: czy w przypadku Instruktora Sportu trzeba mieć Instruktora Wyszkolenia Podstawowego, czy wystarczy Instruktora Rekreacji Ruchowej?
"udokumentowane" to znaczy zaświadczenie z ośrodka, w którym pracowałaś jako instruktor rekreacji.

Tak jak pisałam wyżej, nie trzeba mieć na tą chwilę instruktora szkolenia podstawowego aby dostać się na kurs instruktora sportu PZJ.
a czy wogóle konieczny jest ten istruktor rekreacji przed przystąpieniem do egzaminu na instruktora sportu? bo czytam na stronie PZJ i czytam i nigdzie takiej informacji nie znajduję ale może ślepa jestem 😉
z tego co Ja sie orientowałam i czytałam to nie, bo instruktor rekreacji nadaje nam uprawnienia ministerialne i mozemy pelnoprawnie prowadzic jazdy, ale PZj ma swoj system stopni instruktorskich i jesli mamy juz instruktora rekreacji mozemy sobie zdac bez dodatkowyc kursow (eksternistycznie) instruktora szkolenia podstawowego. Co nam to daje? Ano daje nam to, że mając instruktora szkolenia podstawowego jesteśmy zwolnieni z egzaminu wstępnego na kurs instruktora sportu, ale tylko tyle bo nie mając instruktora szkolenia podstawowego rowniez mozemy przystąpić do kursu na instruktor sportu ale jesli zdamy pozytywnie egzamin wstępny...
A jak to teraz wygląda? Do kursu instruktora sportu trzeba mieć instruktora rekreacji lub szkolenia podstawowego czy można przystąpić bez nich?
trzeba być instruktorem rekreacji lub szkolenia podstawowego żeby przystąpić do egzaminu wstępnego na kurs instruktora sportu.

dodam jeszcze od siebie że zdałam ten egzamin wstępny w czerwcu zeszłego roku a kurs nie rozpoczął się do dziś...
życzę powodzenia wszystkim którzy chcą iść jakąś ścieżką kariery w tym kraju
trzeba być instruktorem rekreacji lub szkolenia podstawowego żeby przystąpić do egzaminu wstępnego na kurs instruktora sportu.

dodam jeszcze od siebie że zdałam ten egzamin wstępny w czerwcu zeszłego roku a kurs nie rozpoczął się do dziś...
życzę powodzenia wszystkim którzy chcą iść jakąś ścieżką kariery w tym kraju


🤔 😵

przepraszam za nieprzepisowy post, ale szczeka mi opadla. toz to zart i kpina jakas ! w jakim kraju my zyjemy...
Sądze że najlepiej by było jakby na podstawie wyników sportowych przyznawano uprawnienia
to bardzo kiepski pomysł- zawodnik i szkoleniowiec, to zupełnie różne dwa zawody!
author=Angeel ale szczeka mi opadla. toz to zart i kpina jakas ! w jakim kraju my zyjemy...


Z własnych doświadczeń:
1. uczelnie nie organizują, bo nie ma chętnych, tylko skąd oni maja być jak nie ma ogłoszę o naborze ?
2. Bywają kursu unijne, ale są obarczone wymogami np. praca w danym woj, zameldowanie w danym woj.
3. jest krótsza ścieżka PZJ, najpierw IWP, 2lata praktyki, weryfikacja przez WZJ (nie wiadomo na czym mająca polegać) i można startować na kurs skrócony, tyle ze ich póki co nie ma.
Cała ta sytuacja to  🤔wirek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 lutego 2011 15:30
trzeba być instruktorem rekreacji lub szkolenia podstawowego żeby przystąpić do egzaminu wstępnego na kurs instruktora sportu.

a skąd taki przepis?
nie dalej jak 2 tygodnie temu mogłam zdawać na taki właśnie kurs instruktora sportu,na dodatek całkowicie bezpłatny (bo finansowany z projektu UE) i nie potrzebowałam do tego ani odznak,ani instruktora RR ani SP....nie zdawałam,bo nie mam tyle urlopu,by przeznaczyć go na zjazdy,wolę go wykorzystać na zawody,co nie zmienia faktu,że nie ograniczały mnie powyższe braki (nie mam nawet brązowej odznaki)
Odnawiam wątek... gdyż interesuje mnie zrobienie owego instruktora sportu. Z tego co czytałam droga do niego idzie tak:

1. Instruktor rekreacji
2. Zlota odznaka (?), żeby mieć papier od PZJ'tu

i teraz nie wiem czy trzeba miec tego instr. SP ?


Może ktoś wie, gdzie w pobliżu mazur, mazowsza można dość tanio polecieć na instruktora w wakacje?
grando
1. nie musisz być instruktorem rekreacji
2. nie musisz mieć złotej odznaki
3. nie musisz być instruktorem SP, ten tytuł zwalnia z egzaminu wstępnego ale nie jest obowiązkowy
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 sierpnia 2011 07:04
Odgrzewam temat.

Dowiedziałam sie z PZJ, że jesli mam instruktora szkolenia podstawowego i udokumentowany dwuletni staż pracy, to nie muszę zdawać egzaminu, a kurs jest krótszy.

Czy możecie z własnego doświadczenia coś o tym powiedzieć?

Czy wiecie, gdzie można zrobić instruktora sportu jeździeckiego? Interesuje mnie w zasadzie ścieżka PZJ a nie ministerstwa (choć mam uprawnienia i jedne i drugie).

Ile trwa taki "skrócony" kurs?
to jak to w koncu jest?
Nie trzeba byc instruktorem szkolenia podstawowego, nie trzeba miec odznaki, to co trzeba? I co daje tytuł instruktora sportu? Czy trzeba byc czynnym zawodnikiem zeby zrobic cos takiego?
Czy istnieje lista osob z instruktorem sportu?  :kwiatek:
Hypnotize trzeba zdać egzamin wstępny i skończyć kurs. Tutaj http://pzj.pl/modules/szkolenie/index.php?content=3:48 masz wymagania na egzamin i dość ogólnikowy opis czym jest ten stopień (instruktor sportu może prowadzić szkolenie sportowe, a niższe stopnie teoretycznie nie mogą).

opolanka z tym krótszym kursem jest taki problem, że nie wiadomo kiedy się odbędzie. Mój kolega od prawie 2 lat czeka na możliwość zrobienia skróconego kursu, bo cały czas obiecują, że kiedyś tam będzie, tylko nie może się nazbierać odpowiednia grupa chętnych. Nie wiem niestety ile miałby trwać.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 sierpnia 2011 10:14
Dramka, http://pzj.pl/modules/zestawienia/trenerzy.php i wybierasz sobie czy instruktor czy ktoś inny 😉
Dzieki  :kwiatek:  ktos
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 sierpnia 2011 12:16
jestemzlasu, pytałam w PZJ o uprawnienia instruktora szkolenia podstawowego i instruktora sportu i otrzymałam odpowiedź, że w zasadzie to są wyższe kwalifikacje ale nie uprawniają do czegoś więcej - jeśli masz ISP i masz umiejętności szkolenia zawodników do GP to możesz ich szkolić i trenować.

Nie wiem ile w tym prawdy, bo jak zapytałam jakie sa różnice w mozliwościach kształcenia innych, uprawnieniach instruktora SP lub sportu to pani się zdziwiła, ze takie pytanie i powiedziała, ze nie ma...
I  ja się podepnę do tematu. Czy ktoś posiada informację na temat gdzie i czy w ogóle ktoś w tym kraju organizuje egzaminy na Instruktora Sportu PZJ?
Szukam i szukam, ale czuję się trochę jakbym szukał świętego Graala 🤔.
Chętnie uzyskam też informację o tym jak zdobyć Eqeesterian Passport, bo na stronie PZJ jest informacja, że takie fajne coś można jak najbardziej uzyskać od szanownego PZJ, tylko zapomnieli napisać gdzie i w jaki sposób to zdobyć. 😵
[quote author=Ktoś link=topic=15720.msg1109505#msg1109505 date=1314090882]
Dramka, http://pzj.pl/modules/zestawienia/trenerzy.php i wybierasz sobie czy instruktor czy ktoś inny 😉
[/quote]

Na tej liście umieszczane są osoby posiadające uprawnienia instruktorskie i opłacone licencje na rzecz PZJ. Jest też spore grono osób posiadających legalnie zrobione tytuły (np. na AWFach), a nie płacących haraczu na rzecz ukochanego związku.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 października 2011 19:41
ibmoz, to świadomy wybór każdego... dramka zapytała o listę,więc takową jej podałam.

też najchętniej startowałabym w barwach Cypru,ale cóż,siła wyższa 😉
No to mnie zasypaliście odpowiedziami. Chyba będę jednak musiał jednak zadzwonić do jakiejś pani w PZJ i przerwać jej picie kawy. A z doświadczenia wiem, że to bardzo niestosowne.
Witam, poszukuję opinii nt tego kursu http://www.wskfit.pl/jazda-konna/ , nie ma kursów na instruktora sportu PZJ . Czy ktoś z forumowiczów posiada uprawnienia uzyskane w tej szkole? Bedę wdzięczna za wszelkie informacje.
Nikt nie ma żadnych uprawnień bo uprawnienia reguluje Ustawa Deregulacyjna . Nikt inny , żeby mieć uprawnienia trzeba spełniać wymogi ustawy.Nie trzeba mieć żadnych kursów tylko skończone 18 lat posiadać .wiedzę , umiejętności , doświadczenie i nie być karanym.
smok10
dereguluje tylko rekreacje nie sport  🙄

savannah
na stronie, którą podałaś jak dla mnie jest ''masło maslane'' bo piszą, że jest to:

KURS INSTRUKTORA JAZDA KONNA - Jest to specjalistyczny kurs instruktora sportu
(moim zdaniem wprowadzają w błąd - patrz 2 człon) bo później piszą, że:

Instruktor rekreacji ruchowej: Ministra pracy i polityki społecznej z dnia 27 kwietnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dz.U. Nr 82 z dnia 17 maja 2010 r., poz. 537). Ten akt prawny uwzględnia pod numerem kodu 3423 grupę zawodów: instruktorzy  rekreacji ruchowej.
(patrz podkreślenie)

a poniżej pisze znowu o sporcie:

Ministra sportu i turystyki, na podstawie art. 41 ust. 16 ustawy z dnia 25 czerwca 2010r. o sporcie (Dz. U. Nr 175, poz. 857 i Nr 151, poz. 1014) w § 14.1.rozporządzenie daje  możliwość wydawania dyplomów trenera i legitymacji instruktora sportu rektorom szkół wyższych na których realizowany jest kierunek wychowania fizycznego.

Moja opinia jest taka, że to zwykły kurs na Irr, które tak jak napisał smok10 JEST NIE WAŻNY ZE WZGLĘDU NA  USTAWĘ DEREGULACYJNĄ

I do tego ta cena  🤔

Tak jeszcze przyglądam się się tej zamazanej legitymacji i tam chyba pisze ostatnie słowo Sportu ale całośc sugeruje co innego.

Składam  :ukłon :temu kto to pisał  🤔
cxzardasz, no pisał tak, żeby na maksa naściemniać.
Smok ma rację. Sport też jest "zderegulowany", tzn. na poziomie państwowym NIE MA ŻADNYCH stopni trenerskich, trenować może niemal każdy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się