jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

halo, to w sumie było dość ciekawe, że na sztandze pierwszą reakcją było chowanie się, a tutaj - mimo niby dużo ostrzejszego kiełzna cały czas mam kontakt.
Czy wiecie gdzie można oprócz hippolandu kupić wędzidło  zaprzęgowe, pojedynczo łamane, koloru złotego?
Można spytać w http://www.cwal.com.pl/sklep/index.php bo oni nie wszystko na stronę wrzucają co mają.
Czy wiecie gdzie można oprócz hippolandu kupić wędzidło  zaprzęgowe, pojedynczo łamane, koloru złotego?

Napisz do equi.dream (czyli yard equites),myślę,że bez problemu powinna sprowadzić jeśli jakaś firma ma takie w ofercie 🙂
Dzięki dziewczyny :kwiatek:
Chciałabym dopytać osoby bardziej rozeznane w temacie ;]
Co sądzicie o tym:
http://allegro.pl/nowosc-kielzno-bezoglowiowe-natural-horse-i3378989462.html
Czy ktoś już je testował?
Jak oceniacie je w stosunku do zwykłego z wędzidłem czy ogłowia bezedzidłowego?
Mnie osobiście zastanawia, czy faktycznie kawałek paska skórzanego jest wygodniejszy od wędzidła np gumowego?


Też jestem ciekawa tego kiełzna.
Np. jak ta skóra wytrzymuje po zaślinieniu jej.. czy to się opłaca.
Już tyle było o tym wędzidle... nawet ma swój własny wątek.

Skóra jest tak preparowana, że wytrzymuje i kontrakt ze śliną i żucie.
Wiecie gdzie dostanę wielokrążek "łańcuchowy", coś w tym stylu:
Czy ktoś wie gdzie dostanę wędzidło podwójnie łamane 11,5 dość cienkie 16-18 mm, nie czekając na realizacje zamówienia wieczność.
Widział ktoś gdzieś takie kolorowe plastikowe smakowe wędzidła ? Nie pamiętam jaka to była firma, Equi Theme ?? Tak mi coś świta. Były różowe, zielone i niebieskie.
To chyba jedyne plastiki poza Nathe, którą wystepują w rozmiarze 14,5 i nie są mocno grube.
anai, dzięki !!! Nie mogłam sobie przypomnieć co to konkretnie były za wędzidła.
Klami, you're welcome 😉 Znowu różowe? 😉
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
06 września 2013 20:04
Dziewczyny, jak oceniacie smakowe wędzidła wstawione wyżej ?Szybko tracą smak? Zainwestować w takie czy miedziankę?
lizzy, Te flexi color? one nie mają smaku. Fajne, bo nie są grube, występują w różnych rozmiarach no i są całkiem trwałe. Moje było używane jakieś pół roku (i zepsulo się dopiero jak komuś pożyczyłam, ale na wędzidle znalazłam ślady zębów.... psich.... 😉 ).
Sankaritarina, nie mają smaku? Wszędzie gdzie je znalazłam, jest napisane smakowe, jabłkowe. Pomyłka w opisach?
Wydaje mi się, że te flexi color smaku nie mają- testowałam 😁 może koń ma jakieś inne kubki smakowe i coś tam czuje, ale na moje to to nie są smakowe wędzidła. Dla porównania, miałam takie "żółtawe" jabłkowe z Pfiffa i jeszcze jakieś podwójnie łamane tego typu (Horze? a cos w tym guście, nie pamiętam firmy) no i tam był taki syntetyczny smak i zapach. Szybko wywietrzał, no ale był. Być może to to jabłko. Flexi color czegoś takiego nie mają.
W ogóle nie pachną, może właśnie koń coś tam wyczuwa-ja również testowałam  😁 Te z Horze pachną i smakują, ale krótko.
Spotkał się ktoś kiedyś z oliwkowym wielokrążkiem?
avpal raczej takie coś nie istnieje. Działanie by wtedy było podobne do pelhamu.
Tak mi się właśnie wydawało
Ja mam, także chyba produkują 😉
Zaginasz system 😁
Ale czy to ma sens?
episode jakiej firmy?
ja tez mialam takie cos w rekach. ale to bylo stare i nie mam pojecia skad ten ktos to mial.
firmy to nie znam, żadna dobra :P
Ja miałam takie "pseudo oliwkowe" sprengera pod marką horse&more:
http://www.doversaddlery.com/grooming-box/p/X1-010533/
episode, a pamiętasz może gdzie weszłaś w posiadanie tego 'cudu' ? 🙂
niestety kupiłam używane, także nie bardzo Ci mogę pomóc 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się