różne "patenty"

lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
02 stycznia 2009 16:38
Więc dziewczyny jaki patent poleciłybyście dla rozwinięcia mięśni grzbietu i aby dawał szansę koniowi zejść w dół oraz angażował zadek?
chambon + dobry impuls  😉
lockmittel   ja dokładnie tak samo jak rewir   😉
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
02 stycznia 2009 17:45
Chambon tylko do lonżowania czy także mogę go używać 'z siodła'?
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
02 stycznia 2009 17:53
5 różnych koni na uwiązach, jak dla mnie dobre rozwiązanie gdy brak jakichkolwiek patentów a wzmacniać kręgosłup trzeba





lockmittel - Do lonżowania. Z siodła impuls + niskie ustawienie. Przejścia, zmiany tempa, chody boczne, koła, no i górkowe tereny, ale do tego żadnych patentów nie trzeba. Tylko uczciwa praca.
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
02 stycznia 2009 18:17
dzięki rewir  :kwiatek:
freska89 też tak kiedyś lonżowałam (choc generalnie żadko się to zdarza) ale u mnie pojawił się problem odwracania głowy na zewnątrz..


A mam do was pytanie. Mój koń będzie miał 3 miesięczną przerwę od pracy, tylko na pastwisko. Chciałabym go lonżować tak raz, dwa razy w tygodniu zanim zacznę wsiadać by odbudował mięśnie... Myślałam o czambonie, dobry pomysł?? Bo jak juz napisałam uwiązy odpadają, a wypinacze jakos mnie nie przekonują....

aga, czambon dobra sprawa  😉
jeżdżę z trenerem on zajeżdżał kobyłkę on ją na tym lonżował

lonżowałam na tym razem z nim, a ze mam do niego zaufanie, wierzę mu, że jeśli będę na tym lonżować wyjdzie na dobre

sama niegdy bym na to nie wpadła a nawet gdybym znała ten patent, nie lonżowałabym na tym, ale tak jak wcześniej napisałam- mam zaufanie do trenera, a lonżowanie na tym patencie to nie jest moje widzi mi się
no i miałam lonzoważ kobyłe dzisiaj na tym ale podłoze nie pozwoliło...  🤔
Eh... ja sie z Wami kłucić nie będe, wiem ze ten patent pomaga mojemu koniowi, jeżdze pod okiem trenera i efekty są widoczne.  
Ew. moge wrzucuć foty jak będe miała i sie wiecej nie udzielam.
Lovely to jak będziesz miec fotki, to z chęcią obejrze  😉
korsik LOVELY Niepotrzebnie się zaburzyłyście. Szkoda, bo ani wy ani my się nic nie dowiemy. My się nie dowiemy jaki miała LOVELY problem z koniem i na co pomógł ten patent ani się nie dowiemy w czym ma pomóc korsikowi. Więc mnie pozostaje napisać wprost: Nie wiem cóż to za "trenerzy" i kto zajeżdżał konia korsik, ale widać na zdjęciu bezsprzecznie że zrobił to zwyczajnie źle. Koń nie angażuje mięśni grzbietu i szyi, zadu także nie. Celem "trenera" jest zmuszenie konia do opuszczenia głowy, czyli do tego, co ma IMITOWAĆ zebranie. Tylko że nie tędy droga. I nie cofnę tego, nawet jeżeli sam P. Orłoś by tego konia trenował. Tez by to było złe. I już.  🏇
lets-go
ale jak po zdjęciu w stój możesz zauważyć że koń nie angażuje mieśnie grzbietu ani szyi, zadu także nie

i dlaczego piszesz, ze ktoś źle zajeżdżał mi konia, skoro nawet z tym człowiekiem nie rozmawiałaś, zobaczyłaś jedno zdjecie i tylko nim się sugerujesz  🙄

i to nie jest "trener" a trener więc daruj sobie takie uwagi  🙄

Celem "trenera" jest zmuszenie konia do opuszczenia głowy, czyli do tego, co ma IMITOWAĆ zebranie.
dlaczego imitować? skoro koń jest podstawiony i dobrze pracuje to dlaczego ma imitować zebranie?

ani się nie dowiemy w czym ma pomóc korsikowi
mi ten patent ma pomóc w tym, że koń kiedyś miał spore problemy i wieszał się na wędzidle. Teraz już tego prawie nie robi, choć czesem się zdarza. Do tego mamy problem z podstawieniem, a na lonży próbuje się rozwiązać problemy które zdarzają się pod siodłem prawda? czy TYLKO wsmacnie się mięśnie grzbietu i zadu?

po co mam lonżować na czymś skoro koń na tym nie pracuje?? 

odkąd jeżdżę z tym trenerem naprawde widać różnice i wiem, ze się czegoś nauczyłam, jest duża różnic "w koniu" i jeszcze raz napiszę: ufam temu człowiekowi, lonżuje on większość swoich koni (oczywiście te, które patent przyjmą) i widzi efekty, więc napewno nie proponowałby mi lonżować na czym na czym nie byłoby widać efektów, a co gorsza koniowi działaby się krzywda
korsik, bardzo, bardzo fajnie, że Twój 3 letni koń chodzi zebrany na lonży z patentem łączącym jego żuchwę z ogonem.
korsik: jak będziesz miała u konia wypracowane mięśnie grzbietu i zadu to nie bedziesz miała kłopotów z podstawieniem....a to że koń mięśni tych nie ma to widać na zdjęciu twoim...

trenerzy często robią różne rzeczy aby osiągnąć szybki efekt i zadowolić klienta

dziewczyny piszące powyżej mają rację...niestety...za jakiś czas sama to zrozumiesz...bo prawidłowa droga jest tylko jedna...

edycja: ale jakto? nie rozumiem...koń ma 3 lata i "kiedyś" miał problemy z wieszaniem się na wędzidle? to ile on pod siodłem chodzi?

piglet akurat o podstawieniu mówiłam o innym koniu  😉

"trenerzy często robią różne rzeczy aby osiągnąć szybki efekt i zadowolić klienta" uwierz mi że to nie ten rodzaj trenera. I myślisz, że robiłby to samo na swoich koniach gdyby miało dać zły efekt?

koniec tamatu bo mnie zaraz zabijecie  🤔 mam trenera, ufam mu, on wie co robi. koniec kropka.
piglet- korsik nie pisze o tym koniu tylko o innym...
i co? sugerujecie ze p. Janek Lipczyński robi wszystko na skróty?! no to sie mylicie...
wstawiałam <chyba tytaj> zdjecia w 'wpływ trenigu na wygląd' zdjęcia mojej kobyły. moge stwić i tu. i jeśli ktoj nie widzi zmian no to sory ale jest slepy.
A mogłabyś kiedyś wrzucić filmiki pracy na tym patencie?
Kto ufa, ten czasem błądzi.  🤔wirek: Niestety.  😕 Bo zbyt wielkie zaufanie może prowadzić do ... nikąd. Nawet jeżeli jest to trener ogólnie cieszący się uznaniem. Mogłabym przytoczyć z imienia i nazwiska, bo jak, można się domyślić, nie zawsze mieszkałam w Niemczech i także trenowałam w Polsce. Ale mogłabym zostać pozwana, co prawda z powództwa cywilnego, ale jednak.  🤔
jeśli sugerujecie, ze koń na tym patencie sie nie rozbuduje...  🙄


a jednak...
piglet akurat o podstawieniu mówiłam o innym koniu  😉

/ korsik nie pisze o tym koniu tylko o innym.../

to fajnie że pisze o innym 😎ale o tym trzecim , siódmym czy piętnastym? 🤔 niby gdzie to jest zaznaczone o którym koniu pisze? zamieszczono zdjęcie jednego konkretnego konia...

"trenerzy często robią różne rzeczy aby osiągnąć szybki efekt i zadowolić klienta" uwierz mi że to nie ten rodzaj trenera.

uwierzę w to... jeśli powiesz, że nie bierze od ciebie kasy i trenuje twojego konia dla przyjemności 😎 jeśli bierze kasę to zupełnie inna sprawa...przekonasz się jak sama zaczniesz zarabiać na swoje utrzymanie...bo stawiam w ciemno że jeszcze tego nie zaznałaś 😉

I myślisz, że robiłby to samo na swoich koniach gdyby miało dać zły efekt?

ale efekt czego? stałego dopływu gotówki?

koniec tamatu bo mnie zaraz zabijecie  🤔 mam trenera, ufam mu, on wie co robi. koniec kropka.







Pierwsze zdjęcie jest PRZED a drugie PO? Pytam bez złośliwości, tylko zwyczajnie!
tak  😉
ale napisz jeszcze ile numerów siodło poszerzyłaś ?  😎 (pytam ze złośliwością, ale jeśli odpiszesz to też fajnie będzie)
ot- piglet, czy ty masz jakiś problem ?!
i a zebyś wiedziałe ze siodło było 'poprawiane' do budowy konia.
Hm, to ja nie wiem, ale jest po prostu ... grubszy (e grubsza, bo to, zdaje się panna). Bez docinki, ale się zastanów...  :kwiatek:
piglet a czy Ty uważasz, ze tylko trener nie  biorący pieniędzy (a nie spodkłam się z takim) może czegoś nauczyć??
i co do tego ma zarabianie na swoje utrzymanie? chyba chcesz tym udowodnić tylko to, że nie jestem w tym wieku co ty (że jestem młodsza) więc nie mam racji  🤔

[quote] I myślisz, że robiłby to samo na swoich koniach gdyby miało dać zły efekt?

ale efekt czego? stałego dopływu gotówki? [/qoute]

stałego dopływu gotówki za lonżowanie swoich koni??

wiecie co.. ja juz szczerze nie mam siły z Wami pisać.
lets-go, obejrzyj soebie zdjcia w wątku 'wpływa treningu na wygląd' nie wydaje mi sie zeby kobyła była grubsza...  🙄
Ja w ogóle nie chcę ciebie przekonać, tylko piszę, zastanów się? A zrobisz, jak zechcesz 🙂 Tak czy inaczej, powodzenia z panną. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się