Kupno konia

kujka   new better life mode: on
04 sierpnia 2014 09:40
Orzeszkowa, jak dla mnie ten sp wyglada jak slazak 😉
kujka, na pewno wcale nie dlatego, że jest po śląskim ojcu 😉
Wysoki bardzo.
kujka   new better life mode: on
04 sierpnia 2014 10:37
sumire, Zwiastun milusi tez, a nie jest taki ciezki 😉 Co kto lubi 😉
Orzeszkowa, jak dla mnie ten sp wyglada jak slazak 😉


coś Ty  😉 Jest dużo szlachetniejszy
Właśnie czegoś dużego i ciężkawego szukam. Kontaktowałam się ze sprzedającym - koń jest z maja 2012, od maja 2014 chodzi w trzech chodach na lonży 🤔
Ma też filmiki - IMO koń rusza się fajnie, ale straszny dzieciak jeszcze z niego, nawet bardziej niż na zdjęciach z ogłoszenia.
Mimo to chyba i tak pojadę do obejrzeć, z Krosna to rzut beretem.
Orzeszkowa szkoda, że tak daleko mieszkasz, bo wiem kto ma w moim rejonie do oddania za 500 zł klacz pogrubianą ( z papierem )
korysindex4, W Twoim rejonie czyli gdzie? :kwiatek:
wielkopolska -> Rawicz.

Starszy dziadek, oddaje swoje dwa konie
korysindex4, aaa, to faktycznie daleko.
Tego półślązaka obejrzę, gdybym się na niego zdecydowała w ogóle to wet będzie musowo, bo nie wiadomo tak naprawde jak ta jego 'praca' wyglądała.
A ja mam takie pytanie. Czy 7000 zl za 4 letniego walacha,ktory jeszcze nie ma zadnych konkretnych osiagniec,to jest dobra czy zbyt wygorowana cena?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 sierpnia 2014 17:08
Andaluzja,
to jest cena poniżej "kosztów wytworzenia".
Niestety podaż i niska jakość  tworzy ten nasz polski smutny cennik 🙁.
Po jakich rodzicach? Jaka rasa? Jak się prezentuje? Co z predyspozycjami?
Pytań sporo można jeszcze zadać.
Rozważam kupno konia, i chciałabym wiedzieć czy cena 12000 zł za praprawnuka Secretariata, który chodzi ujeżdżenie L, skoki P i WKKW L to dobra cena? Konik ma 5 lat i jest półfolblutem.
Klaczka sliczna,choc nie przepadam za Wielkopolakami...
Klaczka sliczna,choc nie przepadam za Wielkopolakami...

Oh, doprawdy? Ta informacja zmieniła moje życie.

justyna_128 ladniutka, wydaje się całkiem poprawnej budowy 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
15 sierpnia 2014 21:50
justyna_128, bardzo krótka jest.
i z kijową str matki skoro typ szl- jakieś nynyny mogą być.  Krotka i malutka. Str ojca też sobie taka- to tak w kwestii papieru.
i brzydka szyje  😉
Ja tam tego nie zauważam, bo sama mam bardzo krótkiego konia i jak są nawet normalnej długości kłody to mam wrażenie, że to jamnik.
bo ani za długie ani za krótkie konie nie są fajne, a już np. jamnik na krótkiej nodze to...;0 ja mam długą, wysoką i na dłuuuugiej nodze z dłuuuuugaśną szyją więc nawet na bonitacji za kłode dostała bdb punktację
Łopatka dosc stroma poza tym, niezbyt to moze byc wygodne w jezdzie.
Łopatka dosc stroma poza tym, niezbyt to moze byc wygodne w jezdzie.
  A co mialo niby wyjsc z polaczenia Wielkopolaka z Sp....?
A to wg ciebie stroma lopatka njest nieodzownym produktem takiego polaczenia? 😎
A to wg ciebie stroma lopatka njest nieodzownym produktem takiego polaczenia? 😎
Nie koniecznie,ale tez nie uniknione...
Andaluzja, proszę cię, bo właśnie przez ciebie wszystko mi teraz opada.
A o kobylce to właśnie miałam powiedzieć - może do takiej jazdy rekreacyjnej, do lasu może być ok, ale jeżeli ktoś wymagałby prawidłowego ustawienia, pracy na kontakcie, to budowa konia sprawi, że jednak to będzie trochę bardziej czasochłonne 😉
Andaluzja ale zdajesz sobie sprawe ze 'niekoniecznie' i 'nieuniknione' to slowa ktore sie wykluczaja w tym zdaniu?  😎 serio dziewczyno, oszczedz sobie, bo pieprzysz takie farmazony, ze wstyd.
Andaluzja,  proszę...

gwarantuję, że jak postawiłabym Ci zdjecia sp, hanowera, małopolaka, wielkopolaka i jakiegoś holsztyna to w zyciu nie zgadłabyś który jest który...

a już zwłaszcza ta kobyła nie jest nijak w typie wielkopolaka, prędzej bym takiej krótkiej, malutkiej kobyłce z maluśką główką przypisała małopolskie pochodzenie...
Klaczka sliczna,choc nie przepadam za Wielkopolakami...


O masz, a ja nie przepadam z kolei za andaluzami - i co to ma do rzeczy w przypadku oceniania konia?

Krótkie konie są naprawdę trudne w pracy. Taki grzbiet zamiast się rozciągać, rozluźniać i wysklepiać zawsze będzie próbował działać w odwrotną stronę, czyli napinał się, zakleszczał i blokował. Jeśli koń w takiej nieprawidłowej sylwetce będzie pracował choćby połowę każdego treningu, to więcej niż pewne, że plecy zaczną boleć, a to tylko spotęguje napięcie. Przy krótkiej kłodzie jest też zawsze problem z elastycznością boczną, prawidłowym wygięciem. O wiele trudniej i dłużej pracuje się z bardzo krótkim koniem, niż proporcjonalnym. Długość grzbietu i kłody to jedna z istotniejszych cech eksterieru dla wierzchowca.

U tej klaczy minusem jest też dość stroma łopatka, krótka i wysoko osadzona szyja (wysokie osadzenie szyi w połączeniu z krótkim grzbietem to naprawdę ciężkie combo do przepracowania), krótka potylica. Wartość hodowlana klaczy jest marna, a jeśli odpada potencjalne macierzyństwo, to lepiej dla siebie do użytkowania wybrać wałacha.

Oczywiście wszystko zależy, do czego ma być ten koń. Do jazdy w tereny czy czysto amatorskiej rekreacji może okazać się bardzo fajny.

O, jak pisałam, to wyszła dyskusja o łopatce 😵 Andaluzja, ręce i nogi opadają. A jeśli już, to kobyła nie jest żadnym połączeniem sp, tylko konia nn. Gdzie Ty się chcesz doszukiwać w typie szlachetnym jakichkolwiek cech rasowych?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się