Kupno konia

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 sierpnia 2014 15:07
Niebrzydki ten koń. Jak masz blisko na pewno wart wypróbowania.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
19 sierpnia 2014 16:37
-bibi22-, ja powiem, że ogłaszanie zupełnie przeciętnego, ale za to nieprzeciętnie chudego konia hasłem "piękny ogier do sportu" jest mocno na wyrost. do jakiego sportu? ujeżdżenia raczej nie, wobec tego skoki? szkoda, że na filmiku nie mamy okazji zobaczyć choć jednego. jaki jest poziom umiejętności tego konia? po filmiku stwierdzam, że to podjezdek- porusza się pod jeźdźcem w 3 chodach po prostej (żadne inne elementy nie są pokazane). trochę mało jak na pięciolatka? spójrz do tego jak jest jeżdżony ten szkielecik.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
19 sierpnia 2014 20:27
Coś mi się właśnie za chudy wydawał i mało wygięty na łukach. Ale ja czasami przesadzam, więc wolałam zapytać.
Szkoda ,ze czesc osob oglaszajacych konie do sprzedazy podaje rase,ale juz zapomina podawac po jakich rodzicach i jaka cena:/
Katija, chyba trochę Cię poniosło. Gdzie Ty widzisz chudego konia ? Szczupłego owszem, ale nie chudego.

Mnie się ten koń podoba bardzo. No i nie jest jakoś wybitnie źle jeżdżony.
Przepraszam, ale "piękny ogier do sportu" to jednak duża przesada 🙂
Mnie sie tez podoba. Po dobrym zrobieniu, odzywieniu moze byc fajnym koniem. Ciekawe jaka cena, jesli adekwatna do jego aktualnego stanu ujezdzenia i zdrowia to mozna sie skusic.
korysindex4, to ja się bardzo cieszę, że znalazłeś coś ciekawego dla siebie. jak dla mnie to ten koń reprezentuje bardzo kiepską kondycję i szereg wad pokrojowych- tak na szybko to co widać na tych jakże profi zdjęciach to piękne kozińce, fatalne związanie, słaby zad i rozwarte stawy skokowe. ok, ja nie twierdzę, że on się do niczego nie nadaje. twierdzę, że "piękny ogier do sportu" dla mnie sugeruje inną zawartość ogłoszenia. oraz, że koń jest CHUDY jak szczapa. i nie umie nic, albo sprzedający to skrzętnie ukrywa.
edit:
FirstLight, czyli 3 tyś zł jak dla mnie, na chwilę obecną.
jeszcze raz: może to po odrobieniu i odkarmieniu będzie fajny koń. ale dla mnie zacięcie sprzedającego nijak ma się do stanu faktycznego. tyle.
jeśli db pamiętam to  syn My willa z matki po travant, koń jak koń.. ot sztuk raz
korysindex4, bez przesady z tymi zachwytami, koń ani wybitnie piekny, ani wybitnie do sportu, ot, przyjemny dla oka zwierzak, ale użytkowo bez szału. Co się rzuca w oczy:
- chody średnie, oszczędny stęp (na kontakcie nawet nie wkracza), średni galop (i nieładna praca grzbietu, właściwie to jej brak, są mięśnie napięte jak postronki i nieprzejechana na kontakt szyja),
- mam dziwne wrażenie, że ten koń nie jest równy w kłusie (niezborny?), szczególnie przez pierwsze pół filmu. Pokazana jest też nieudana próba dodania (koń stracił rytm) - jeśli to ma być wykazanie zalet konia, to sorry,
- pięciolatek absolutnie nie powinien być w takiej kondycji. Tak może wyglądać surowy, nierozwinięty jeszcze 3-latek, ale prawie dorosły koń? Braki w umięśnieniu, wychudzenie - to zawsze są sygnały mocno niepokojące,
- koń na każdym zdjęciu inaczej staje przodem, rozstawnie, szpotawo, kozińcowo - to też by wskazywało, że nie do końca panuje nad przednimi nogami (znowu mi się narzuca niezborność),
- eksterierowo daleko mu do ideału: wysoki i ciut mało ukośny zad, wysoko osadzony ogon, tylko nogi są kompletnie za koniem, nie podoba mi się szyja (chociaż oddam sprawiedliwości, że koń nią nader w porządku naturalnie nosi, dlatego akurat na to bym patrzyła mocno przez palce), łopatka dość stroma,
- stan pracy też nader zastanawiający, bo tak jak na filmie można pokazać konia po miesiącu od zajadki. Od pięciolatka oczekiwałabym jednak więcej, szczególnie, jeśli głośno krzyczymy: sport, sport!

A teraz to, czym się mogę pozachwycać: zgrabny łepek, super fajna maść i odmiany 😉
korysindex4, bez przesady z tymi zachwytami,


Jakimi ?  😎

Zachwytami= bo powiedziałem, że mnie sie koń podoba ?  Nadal twierdzę, że koń ładny.  Nie każdy koń musi być idealny i nawet z konie średniego można sumienna pracą duuużo poprawić.

Katija, ja bym tego konia nie kupił. Bo jest wałachem, a ja tylko klacze toleruję. No i jesli koń miałby kosztować 3 tyś zł to jaki w tym interes ?  3 tyś za 5 latka- wstyd byłoby mi proponować taką cenę nawet.  Ten koń nie jest chudy ! Jest po prostu młodym koniem bez mięśni. Jeżdzony rekreacyjnie, ot co.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 sierpnia 2014 22:58
Omawiany "ogier do sportu" jest niebrzydki, szlachetnej, lekkiej budowy, nieźle się rusza w kłusie i galopie, stęp słabawy troszkę z nie pracującym grzbietem, ale może wymaga rozgrzania ten koń, stawy skokowy faktycznie prostawe, no i ta chudość - jeśli wszystkie konie w tej stajni takie są to może je słabo żywią, jeśli tylko on to może ma wrzody. Widać po nim że jest chyba dość współpracujący."Ogier do sportu" to taki zdaje się chwyt reklamowy bo niby czemu ogier i do jakiego sportu.
No i jesli koń miałby kosztować 3 tyś zł to jaki w tym interes ?  3 tyś za 5 latka- wstyd byłoby mi proponować taką cenę nawet. 

a mi nie, bo w tym momencie, w tym stanie odżywienia i umiejętności jest to realna cena za tego konia. jeśli sprzedająca go nakarmi (a wobec tego o napisała ela, może i przebada) i ujeździ, będzie mogła proponować cenę.
a interes to i tak średni, bo doprowadzenie go do jakiegoś ładu i składu będzie wymagało i czasu i kasy.
Z tym, że do niedawna w ogłoszeniu widoczny był przedział cenowy 20-30 tys.
A ta klacz pod kątem ujeżdżenia; co myślicie ? Koleżanka chce kupić ale mi sie nie podoba jej budowa....
http://allegro.pl/kon-klacz-dakota-polski-kon-szlachetny-polkrwi-i4504311688.html
o matuniu, ja bym się nie pisała
ontario2004, jak do ujeżdżenia to zdecydowanie nie. A ostatnie zdjęcie aż boli
Lubuszanka: ja akurat szukam konia dla swojej córki i myślę o haflingerze; wg mnie ten z ogłoszenia jest ok; energiczny, ładnie odpowiada na pomoce, przy zagalopowaniu aż za chętny i nie wiem, czy pod słabszą osobą nie chciałby bryknąć. Trochę przekarmiony i troszkę słaby ruch ale może wszystkie haflingery tak mają (?).
ontario2004, Dla córki? A córka ma ile lat? Jeśli w wieku 10-14 i mniej to polecam np. większego kuca felińskiego albo jakiegoś Deutsche Reit Pony albo coś pomieszanego w stylu "prymityw + szlachetny koń". Ale ważne by było zdrowe na umyśle 🙂 i dobrze ułożone.
ontario2004 - faktycznie zauważyłam, że delikatnie bryknął po przeszkodzie pod sam koniec filmu.
Lubuszanka, ontario2004 - koń jest ze stajni, do której jeżdżę, miałam przyjemność wsiąść na niego, więc mogę się troszkę udzielić 🙂
Konik przyjemny, chętnie idzie do przodu, nie sprawia problemów, jedyne co to trzeba mieć wyczucie i nie starać się z nim siłować/walczyć, bo chłopak lubi szybko chodzić 🙂 Brzuszek lekki ma, bo nie wsiadał nikt na niego regularnie, więc dużo stał na pastwisku, poza tym konie tam są bardzo dobrze karmione 🙂 Z tego co wiem, to ostatnio ktoś miał przyjechać i go oglądać, także trzeba dzwonić do właścicielki i pytać się jak sytuacja wygląda.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 sierpnia 2014 23:00
A ta klacz pod kątem ujeżdżenia; co myślicie ? Koleżanka chce kupić ale mi sie nie podoba jej budowa....
http://allegro.pl/kon-klacz-dakota-polski-kon-szlachetny-polkrwi-i4504311688.html


szyja krótka  i bardzo wysoko osadzona, łeb wielki -  reszta całkiem w porządku.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
26 sierpnia 2014 09:39
ElaPe szyja i łeb jak u wszystkich haflingerów- taka ma być, to nie jest wada.
Lubuszanka Z doświadczenia jako właścicielka haflingera, na którym jeździ dziecko: konie złote, dla dzieci idealne, ale muszą od czasu do czasu poczuć w siodle pewnego jeźdźca, a nie tylko nowicjusza. No i nie wiem czy zaryzykowałabym 4-ro latka dla dziecka, no chyba że dziecko już naprawdę jeździ na wysokim poziomie.
Rudzik, ale Ela nie o hafku pisze 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
26 sierpnia 2014 09:45
aaaa, no to sory Ela
Cześć  🙂 Od jakiegoś czasu szukam konia o wzroście od 160 cm w cenie do 6 tys, wiek od 5 do 10 lat. Rozglądam się, przeglądam oferty itd, ale nie mogę znaleźć nic "sensownego". Czy możecie mi polecić jakieś stajnie, hodowle bądź inne miejsca gdzie mogłabym szukać? Interesują mnie oferty z zachodniopomorskiego lub pomorskiego. Nie wiem czy to ja nie umiem szukać czy wymagam za wiele jak na tą cenę ...  🤔
SK Rzeczna, SK Plękity
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się