konie fryzyjskie

[quote author=Thilnen link=topic=1677.msg324485#msg324485 date=1251453348]
A czy myślicie, że da się kupić młodego, 2-3 letniego, surowego fryza poniżej 10 tys.? Czy to raczej niemożliwe?


Była do sprzedania klaczka z okolic Krakowa za 9 tys., ale chyba trochę młodsza, więc wszystko jest możliwe.
[/quote]

Ale na pewno bez holenderskich papierów...
Osobiście wolałabym uzbierać odpowiednią kwotę i kupić prawdziwą, czarną perełkę, z papierami zatwierdzonymi przez holenderski związek, wtedy mogłabym powiedzieć, że mam FRYZA! a nie kota w worku...
[quote author=izydorex link=topic=1677.msg324490#msg324490 date=1251454045]
[quote author=Thilnen link=topic=1677.msg324485#msg324485 date=1251453348]
A czy myślicie, że da się kupić młodego, 2-3 letniego, surowego fryza poniżej 10 tys.? Czy to raczej niemożliwe?


Była do sprzedania klaczka z okolic Krakowa za 9 tys., ale chyba trochę młodsza, więc wszystko jest możliwe.
[/quote]

Ale na pewno bez holenderskich papierów...
Osobiście wolałabym uzbierać odpowiednią kwotę i kupić prawdziwą, czarną perełkę, z papierami zatwierdzonymi przez holenderski związek, wtedy mogłabym powiedzieć, że mam FRYZA! a nie kota w worku...
[/quote]

Popieram. nie tylko może być bez papierów a na dodatek może się okazać słaba genetycznie(podatna na choroby, kontuzje). nikt normalny nie sprzedaje zdrowego konia 2-3 letniego wśród fryzów za taką cenę.
witaj HELLciu 😅 i tutaj Cię przyniosło?

jeśli chcecie pooglądać najlepsze fryzy w akcji to zapraszam na tegoroczny przegląd:

Plan roboczy:
5.10 rano Szczedrzykowice,
6.10 rano Popów Parcela,
7- KLINIKA Czumsk Duży,
8- impreza  - tzn odpoczynek
9.10 Czarnówka

coś może się zmienić, dam znać
Serwus, Tatuśku! 🙂
Wcześniej, czy później ale zawsze w pewne miejsca mnie przywieje 😁
Fajnie, że wkleiłeś rozkład przeglądu. Nadal zastanawiam się, gdzie by wpaść, czy do Popowa (mam zdecydowanie bliżej) czy może wziąć namiot i wybrać się na wycieczkę na Mazury ;P
no ja z kobyłą frunę na Mazury 🏇
JEST COŚ TAKIEGO JAK WĄTEK OGŁOSZENIA I DOTYCZY KAŻDEGO PISZĄCEGO!! dod
witajcie!🙂
Wiem ,ze moze nie za duzo widac ,ale napiszcie prosze o co o nim sądzicie! :kwiatek:
Dużo pracy trzeba włożyć w galop u fryzów niestety 🙂


A ja się przez ostatnie miesiące zdażyłam załamać z powodu problemów z galopem na Poem. A tu proszę, specyfika rasy. No to muszę się pochwalić, że coraz lepiej z galopem. Nie zawsze jestem już po nim zlana potem 😉
[Ale na pewno bez holenderskich papierów...


Wygląda na to, że papiery ma, tylko jest młodsza, niż mi sie wydawało: http://www.allegro.pl/item728510742_wspaniala_klacz_fryzyjska.html
Thilnen   Dżamal Ad-Din
31 sierpnia 2009 14:24
Tak, też ją oglądałam, ale wydaje mi się, że długa strasznie. A może to też specyfika rasy? :P Mam wrażenie, że przez ostatni rok fryzy potaniały. Może za jakiś czas hodowla w Polsce się rozwinie i będzie można dostać perełkę za jakąś przystępną cenę. Przecież nie każdy fryz musi być z super papierem, zwłaszcza taki do kochania, a nie do hodowli.
Hodowle fryzów rosną jak grzyby po deszczu.Bynajmniej w mojej okolicy czyli : śląsk. Polecam fryzy choć z druga premia.Co do galopu u fryzów ,moim zdaniem ,sadze ze to troche stereotyp.Równowaga ,energia wypracowana z ziemi ,potem nie ma juz problemów w siodle. Moim zdaniem ,powtorze sie😉 galopowanie na sile ,przy oblewaniu sie potem jest .. hmm najsubtelniej, trudne.😉
jasne że stanieją - niestety tylko polskie podróbki.  niezłe przekręty robią z fryzami - fryz z polskimi papierami to nie fryz. a tej klaczy bym nie kupowała - ad.1 roczna klacz fryzyjska i taka duża?
ad.2 chodzi na lonży
ad.3 ktoś na niej jeździ!
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
31 sierpnia 2009 19:54
unicorna trzecie zdjęcie to jej matka
i klacz nie ma holenderskiego pochodzenia ;] wystarczy wpisać ojca i sprawdzić że fryz niemieckiego pochodzenia
Moim zdaniem ,powtorze sie😉 galopowanie na sile ,przy oblewaniu sie potem jest .. hmm najsubtelniej, trudne.😉


Moja fryzica zrobiła mi wczoraj niespodziankę. Galopowała z takim zapałem i entuzjazmem, że się zastanawiałam przez moment, czy się nie pomyliłam i nie wsiadłam na jakiegoś innego konia  😀  I to na ujeżdżalni, nie w terenie. Jednak jak chce, to potrafi.
Izydorex 🙂 Gratuluję :*

my dzisiaj skoczyłyśmy malutką 40 🙂

to już coś ^^
Ta klaczka z allegro to na moje oko po prostu zdrowy niewypał hodowlany, nie specyfika rasy.🙂 Matka ma zapadnięty (?)/ łękowaty(?) grzbiet i jestem ciekawa czy córka ma tendencje do podobnego "zachowania".
Ktoś wystawił w Ogłoszeniach 3 fryzyjskie klacze na sprzedaż, jedną 15 letnią i dwie 1,5 roczne, może ktoś zainteresowany? 🙂
my dzisiaj skoczyłyśmy malutką 40 🙂

to już coś ^^


Pewnie, że coś. Moja bardzo chętnie skacze na lonży, pod siodlem tylko jakieś maleństwa czasem dla zachęty.
Znane są już wstępne daty i miejsca Przeglądu Hodowlanego z udziałem sędziów KFPS:

- 5 października - Szczedrzykowice 3 gm. Prochowice, godz 11😲0   

- 5 października - Rojów 122 gm. Ostrzeszów, godz 15😲0 

- 6 października - Popów Parcela 7 gm. Krzepice, godz 10😲0 

- 7 października - Klinika z podstaw oceny koni fryzyjskich prowadzona przez inspektorów KFPS - Czumsk Duży koło Rypina, godz 10😲0 

- 9 października - Czarnówka 19 gm. Wydminy, godz 10😲0 
Takie pytanie... Chcac kupic fryza w Polsce, gdzie najlepiej szukac, do kogo uderzac, na co zwracac uwage??
. . .
Hej, raczej odradzam również hodowlę w Sulęczynie, chciałam kiedyś od nich kupić, ale dowiedziałam się, że tamtejsze fryzy nie mają holenderskiego papieru.
Szczerze polecam Izabelę Grzonkę jako pośrednika sprzedaży - mi znalazła bardzo dobrego konia z holenderskimi papierami za relatywnie niską cenę i jeszcze dzięki niej udało się uzyskać upust 3 tysiecy złotych, jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie 😉 Zaręczam, że Izabela ma bardzo duże doświadczenie w pośredniczeniu,  świetne podejście do koni i jeśli coś ma zrobić, to zrobi najlepiej jak umie 😀 Na jej stronie www.frizo.eu możesz zobaczyć w dziale na sprzedaż różne fryzy, są to sprawdzone zwierzęta, przeważnie osobiście przez Izabelę. Jak bym jeszcze kiedyś kupowała drugiego fryza, to tylko przez nią!
zima - zapraszam na któryś z przeglądów hodowlanych - grafik masz powyżej. Będziesz miała okazję pooglądać sporo młodych koni i porozmawiać z hodowcami. Podkreślam słowo hodowcami - nie handlarzami!

unicorna - jeśli chodziło Ci o Czarnówkę /chyba, że o Czarnówek 🤔 to przepraszam/ to jesteś w dużym błędzie - wszystkie konie z tej hodowli /nota bene jednej z największych i najstarszych w Polsce, której właściciele zjedli zęby na hadowli tych koni/ posiadają holenderski papier, a premiowane przez holenderskich sędziów klacze z Czarnówki to ścisła czołówka w naszym kraju, w niczym nie ustępująca fryzom z NL! I nie ma czegoś takiego jak fryz z polskim papierem!!!
I co najważniejsze - jak kupujesz to oryginalne - czyli z holenderskim papierem! i staraj się szukać fryzów niechipowanych dla własnego dobra i konia.
sorki unicorna, ale ale ten kawałek mnie położył na łopatki - skąd wziąć nieczipowanego oryginalnego fryza z holenderskim papierem  🤔 🤔wirek: 🤔 🤔 🤔 🤔

ściągając z Holandii dużo nie płacisz i to powinno dać duuuuużo do myślenia!!!


A co do Pani Izy - nie jest hodowcą, jest handlarzem. Radzę uważać i to radzę szczerze. Za swoje postępowanie została dyscyplinarnie wyrzucona ze Związku Hodowców Koni Fryzyjskich w Polsce.



Unicorna - właśnie, o co chodziło Ci z tym chipowaniem? czy to nie jest tak, że każdy fryz uznany przez holenderski związek ma chip? Nie słyszałam nigdy o tym niechipowaniu, nie wiem o co chodzi  🤔

Wawrek - każdy medal ma dwie strony; czy słusznie wyrzucona czy nie, to już sprawa do rozważenia. Ja jestem z jej usług ogromnie zadowolona, profesjonalne podejście, świetny kontakt z koniem i przede wszystkim obiektywny wybór konkretnego zwierzęcia pod konkretnego człowieka - moim zdaniem ocena osoby, która nie jest właścicielem czy hodowcą danego konia jest o wiele bardziej obiektywna i wyważona. A pani Iza ma na tyle duże doświadczenie, by trafnie ocenić konia i doradzić. Osobiście polecam 🙂
Wawrek - każdy medal ma dwie strony; czy słusznie wyrzucona czy nie, to już sprawa do rozważenia.
słusznie słusznie, ale trochę za późno, a sprawa została już rozważona. Na szczęście!
A czy kojarzycie moze jakas hodowle w okolicach Lubania/Boleslawca w woj. dolnoslaskim??
Widzialam kiedys na allegro sporo ich ogloszen dotyczacych wlasnie sprzedazy fryzow.
A ze w przyszlym tygodniu bede w okolicy, to zastanawiam sie, czy warto tam pojechac, czy szkoda czasu i zachodu...
. . .
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja posta. Uciszenie na 2 tyg.
unicorna - ogólna uwaga - pisz po polsku!

Na pewno da się znaleźć konia bez chipu. da się da, jest taki u sąsiada za płotem

Wierzysz że nie ma z polskimi? wierzę w to głęboko, bo znam co nieco przepisy hodowlane, a Ty jak widać nie - odsyłam do lektury. Jeszcze raz podkreślam - koń w typie fryza z polskimi papierami (tylko polski paszport !!!) nie jest fryzem!!!!

dobry przykład stoi niedaleko nas u pewnej pani, która jakoś nie chętnie o tobie wspomina jak i o mnie - w Orzeszkowie. polskie papiery, totalny nie wypał hodowlany i kupiony w Czarnówce. nie znam ani konia (podaj jego imię proszę) ani rzeczonej Pani... 🤔

Dość wiele osób z którymi rozmawiałam nie są zadowolone z kupienia tam koni 🙂 dość wiele...? czyli jednak wiele koni tam ludzie kupują... ciekawe

Spójrz na to z innej strony: nie wszystkie fryzy są tam doskonałe bo czemu nie dadzą wszystkich na przegląd 🙂 a czy ktoś gdzieś powiedział, że tamtejsza hodowla jest idealna...? przepraszam, a których nie dadzą...? jedyny, którego na pewno nie dadzą to Wigle do niedawna jedyny (teraz są dwa) legalnie kryjący ogier fryzyjski w Polsce... nie dadzą też raczej koni, które już były premiowane... może też nie dadzą kucyków, które mają w stajni... ale pewności nie mam

pozdrawiam
. . .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się