konie fryzyjskie

nie interesuje mnie ich hodowla tylko użytkowanie. nie rozumiem zatem skąd te posty nt hodowli...? kompletnie bzdurne zresztą. Swoją drogą ciekawe skąd tak świetnie mnie znasz...? 🤔

ale ok.. po Twoich postach już wiem jaki poziom mentalny prezentujesz i do jakiej grupy wiekowej należysz, zatem przychylam się do propozycji ignorowania siebie nawzajem  🤣 Tak będzie najbezpieczniej...

A bronił będę każdej polskiej hodowli, a Ty jednak poczytaj coś czasem 😀iabeł:

Powodzenia w jeżdżeniu z trenerami. No i na Olimpiadzie 😀iabeł:

edit: wiadomość z ostatniej chwili - Pucek jednak pokaże się na przeglądzie, ponoć przepisy takie 😉 Zapraszam do Czarnówki, choćby dla samego Wigle - zaręczam, że widok tego konia w ruchu jest nieziemski 😉


amen :kwiatek:
wawerku nie denerwuj sie! :kwiatek: po co przejmujesz sie gadaniem dziewczyny, ktora jak widac nie czyta strony pzhkf, a zwlaszcza forum, na ktorym mozna sie wiele dowiedziec miedzy innymi o p. Izie. i zielonego pojecia nie ma o fryzach?

Znasz przepisy hodowlane i z tego co wiem jestes w Zwiazku wiec jeszcze raz nie przejmuj sie!  😉
nie denerwuję się, ale nie potrafię siedzieć cicho kiedy ktoś prawi takie herezje 🤬

powiedz lepiej jak się miewa Twój Aliger E.N....? I dawaj foty!!!
Hej! Mnie tu jeszcze chyba nie było 😉
Przedstawiam Wam fryzicę pełną gębą, Hester M, która nie chodzi tylko lata  😍




Jakby co to kobyłka na sprzedaż, więcej zdjęć w KR 😉


Alice, no nie było Cie ;>
Niech ktoś ja kupi, dorzucę bonus ;>
no tyle, że ona bardziej do hodowli...





A co do Pani Izy - nie jest hodowcą, jest handlarzem. Radzę uważać i to radzę szczerze. Za swoje postępowanie została dyscyplinarnie wyrzucona ze Związku Hodowców Koni Fryzyjskich w Polsce.






Ojej^^ dlaczego zostala wyrzucona^^?  Ona z pomorskiego?
Skakanka, też coś... ja ją na ujeżdżenie biorę 😀
Widziałaś kiedyś fryza w Polsce na ZR na ujeżdżeniu? W ogóle chodzą?
Gdzies tam pewnie chodzą... U nas nie widziałam, ale ktoś musi byc pierwszy  😎
Tu raczej inni "fryziarze" powinni cos więcej wiedziec na ten temat 😉
Hehe, rok temu albo dwa na CDI we Wrocławiu w Małej Rundzie startował pewien pan na dwóch fryzach - więc chyba się da, szczególnie że wysoko był w wynikach...
Alice: dawaj, dawaj!!!! za pare lat moze sie spotkamy na jakiejs arenie jak moj czarny ksiaze dorosnie :P

wawrek: obiecuje, ze wstawie jakies, ale musze zrobic jakies ladne, bo z ostatnich wizyt same nie wypaly  🤬 U samego aligatorka ok, rosnie, lobuziaczy z kolezkami i moim zdaniem pieknieje🙂
Hehe, rok temu albo dwa na CDI we Wrocławiu w Małej Rundzie startował pewien pan na dwóch fryzach - więc chyba się da, szczególnie że wysoko był w wynikach...


Był w czołówce 🙂
A w Niemczech fryzy na regionalkach są dość często spotykane.
W mazowieckim też startuje fryz w ZR. Link do galerii: http://swiatkoni.pl/gallery-photo/46213.html
No to moze wezme fryzicę skoro i tak jade moim  😁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 września 2009 21:27
W mazowieckim to są nawet 2 fryzy chodzące ujeżdżenie 😉
To jedz... bede Twoim luzakiem xD
Respect 👍
To ja sie jeszcze zastanowie  😁
vampira - a Twój E.N. stoi w Szczedrzykowicach? Bo jeśli tak to miziałem go chyba w sobotę za uchem  😉
stoi, stoi 😀 jeszcze bedzie troche tam stal🙂
toz to dziecko jeszcze, kolege swojego ma, jest szczesliwym lobuziakiem wiec nie mam serca wczesniej go zabierac🙁
słusznie, bardzo słusznie 😉
a tak po za tym: bardzo ladny cytat 😀  zaluje, ze Aligatorek ma chipa pewnie bardzo mu przeszkadza 😂
Fryzica przygotowuje się do zawodów na razie strojem... tylko, że zawody odwołali :[

Więcej zdjęc w KR 😉
Świetnie się dziewczyna rusza! Mam nadzieję, że moja w przyszłości też tak pofrunie 😉 U mnie na razie dopiero pierwsze dłuższe przejażdżki pod siodłem.
Po jakich rodzicach ta klacz, Alice? 🙂
Tamme x Oepke
Hmmm.... chyba niemozliwe... Czy Tamme i Oepke to nie dwaj faceci?
Często podaje się ojca x ojca matki (lub odwrotnie  😡, aż tak dobrze nie pamiętam 😉 )
wawrek, a Ty skąd wiesz? :P
tak, ten drugi to ojciec matki

Alice - wiem też, że urodziła się w 94 roku i ma stb 3 premię. Dała 3 córki - jedna 3 premia, jedna vb, jedna bez. Poza tym kilka ogierków vb.

Jest jeszcze jedna Hester M - Ritse x Doeke ur. 2002r.
No to by sie zgadzało. 😀

Jakby ktos chcial kupic ją lub cos innego... 👀
dodam jeszcze kilka foto. 🙂
a czemu jest na sprzedaż?
Piękne te konie 😀

I jaka zmiana ich użytkowania.
O ile dobrze pamiętam, to były konie hodowane do  ciągnięcia karet.

Trochę  zachodu wymaga utrzymanie tego bujnego owłosienia?

Mam tez wrażenie, ,ze mają szerokie grzbiety.
Jakie siodła na nie pasują ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się