Pensjonaty we Wrocławiu

Bombal: napisalam to w kontekście, obniźenia zarobku, ale to chyba oczywiste, że nie do progu opłacalności. Napisalam również że swoje zdanie opieram o wiedzę na temat swojego biznesu oraz rynku na którym dzialam, który jest jednak trochę inny ponieważ nie opiera się on o uslugi abonamentowe, a bazę stałych klientów. Mi ten zabieg pozwolił zostać na rynku przez to, że przy fali podwyżek w branży moje zostaly na tym samym poziomie, co z kolei pozwolilo zdobyć nowych klientów. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 😉
Hej, czym może ktoś z was ma jakiekolwiek informacje na temat stajni w sadkowie? Chodzi mi głównie o cenę i czy jest jakiś dojazd z wrocławia dla osoby bez samochodu? Z góry dzięki  🙂
Ceny nie znam, co do dojazdu to kursują busy, dość często, w szczycie co jakieś 20min.

Mam pytanie, pewnie było, ale przekopanie się przez cały wątek przerasta moje możliwości czasowe😉
Czy mogłybyście polecić jakąś stajnię w której ośmiolatka mogłaby zacząć swoją przygodę z jeździectwem? Dojazd i strona Wrocławia nie są tak bardzo istotne, najważniejsze to sprawdzony instruktor i zdrowe spokojne konie.
Z góry bardzo dziękuję🙂
Szukam osób, które stoją, pracują, przebywają
w ośrodku jeździeckim u Michalskich z okolic Wrocławia


Proszę o kontakt 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
08 sierpnia 2012 20:10
Witam. Ja zupełnie nie ze śląska, a z Warszawy uśmiech Ale bardzo proszę o pomoc. Mógłby odezwać się do mnie (najlepiej na priv) ktoś, kto jeździ w Strzegomiu? Albo jest z tamtych okolic? To bardzo pilne, chodzi o jednego konia. Będę naprawdę bardzo, ale to bardzo wdzięczna.
Czy ktoś z Was zna stajnię Krzyżanowice? Czy odbywają się tam treningi ujeżdżeniowe?
Kors, ale co znaczy odbywają się?

Krzyżanowice to stajnia pensjonatowa + prowadzona jest tam rekreacja. Są także konie właściciela stajni - w przypadku części z nich była możliwość dzierżawy. Dojeżdżają tam trenerzy różni - pewnie ujeżdżeniowego też sprowadzisz, ale chyba w tej chwili nikt z uj. tam nie stoi. Kiedyś, dawno temu przyjeżdżała tam regularnie p. Hansen, ale to było w daawnych czasach.
Co myślicie o Stajni Smolec?Ile za pensjonat, jakie warunki?Słyszałam że rewelacja, więc pytam się tutaj was,może ktoś z was stoi tam.
Dakota96 w Smolcu stała forumowa maxowa. Wiem, że nie narzekała, ale zmieniła Smolec na przydomowy pensjonat w Ramiszowie. Napisz do niej na pewno Ci odpowie. A co szukasz innego pensjonatu?
Smolec- my nie narzekaliśmy 🙂 dobrze karmione, konie spokojne, dobrze traktowane,  od pon do soboty puszczane na padoki, hala porządna, spokój cisza, właściciel bardzo dobry człowiek, dla mnie jedynym minusem był plac zew - bo mam  trzeszczkowca,  ale miało to być powoli zmieniane, ja sobie chwalę czas w Smolcu, a i bardzo fajna rodzinna atmosfera a ludzie super  😉

najlepiej pojechać parę razy, porozmawiać - każdemu pasuje coś innego, mój koń bardzo dobrze tam wyglądał, hala była na zimę, był na padokach, był spokojny,więc dla mnie pasowało, z przyczyn iż miał zostać kosiarką przeniosłam go bo i tak nic nie robił, ja byłam po operacjach
innemu może nie pasować wygląd stajni, boksów itd, dla mnie to była rzecz drugorzędna 

epk - dzięki. Chodzilo mi o to, czy oprócz rekreacji, prowadzone są tam jakieś jazdy sportowe (ujeżdżenie). 🙂
Hmm, ale na tych samych koniach? Bo trochę nie rozumiem 😉.
ewamloda
Koleżanka szuka pilnie stajni z halą i pomyślałam o Smolcu.

A jak z ceną  pensjonatu 800 zł ?
...

ale o co chodzi ? jest jakaś stajnia Pasaż wogóle koło Wrocka?  🤔 💡
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 sierpnia 2012 20:41
Perlica jest... i nie moge znaleźć co napisałą Dakota, natomiast ja do Pasażu miałam bardzo dużo zastrzeżeń, tak samo jak chyba z 6 koni które ostatnimi czasy sie z tamtąd wyniosły.
Ale już nie chce mi sie tego teamu wałkować
Zairka, no ja nie znam tej stajni, ale właśnie też nic nie kojarzę o tym co pisała Dakota...
Perlica, bo ta stajnia chyba bardziej znana jako stajnia na Mokrym.
...
nic nie zostalo usuniete. moderacja nie usuwa postow, a uzytkowniczka sama nic nie edytowala.
Posty są, ale w innym wątku. "Jazda w niskim ustawieniu, przeganaszowanie..." Takie tam śmieszne o glonach i "brązowawych" liściach na przykład.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 sierpnia 2012 21:15
Ja chyba znalazłam o co chodzi... tylko że ona nigdzie nie napisała o jaką stajnie chodzi, a posty sa przedpotopowe z okresu zimowego kiedy konie w stej stajni nie wyglądaja dobrze.

Mam pytanie dotyczące siodła ujeżdżeniowego.Czy może tak być tak gdy kupowałam siodło przymierzałam jeździłam i wgl. siodło nie obcierało było ok (kobyłka ma dośc wrażliwy grzbiet ale bez żadnego wyolbrzymiania itd.  nie wiem czego powodem jest wycieraniw e moejscu gdzie leży siodło lub podkładka jeżdżę w dość grubych czaprakach ale bardziej pady.Koń schudł i to dużo ;((( przede wszystkim na górze można powiedzieć że trochę opadł  i ma wystający cały kręgosłup  nie trochę tylko sporo.zauważyłam że gdzie leży czaprak to na kręgoslupie  to zaczeła się wycierac na początku  nie było tego problemu może to być spowodowane tym że koń opadł i jest "niedopasowane siodło"  jak myślicie?
Oczywiście ratuję konia ( koń powinien przytyć bo dużo dostaje do jedzenia rzeczy tuczących  nie dużo się rusza rekreacyjnie) może jest chora ..



Pierwszy raz piszę więc jak coś opierdzielić 😉
Mam pytanie nad pracą w dół mój koń chodził trochę w ujeżdżeniu kupiłam ja po karierze "sportowca" chodziła na rekreacji i sie popsuła .;/ kupiłam ja i zaczęłam z nią pracować ale koń jest źle odżywiany nie dokarmiają mi konia ( :rozga🙂 nie ważne walcze z tym i czytałam troche w necie o  jeździe w niskim ustawieniu.Ponieważ mój koń ma kręgosłup na wierzchu i jest bardzo zapadnięta grzbietem 0 mięśni grzbietu kłębu i chciałam się zapytać czy jeździć w takim ustawieniu tylko że ja może jeżdże tak nie wiedząc o tym (chwilami) ale generalnie nie wiem jak to zrobic mógłby mi ktoś to wytłumaczyć?Kobyłka bardzo miękka w potylicy przyjemna na kontakcie.

Będe bardzo wdzięczna za każdą dobrą radę,wytłumaczenie.Bardzo mi zależy na uratowaniu jej budowy (wygląda okropnie)


ta halo,Hypnotize 

dobrze że sa teraz ferie to wykarmie konia będziemy chodzić na specerki do lasu w ręku na jedzenie trawy 😉)
i lonża mówicie.. 
a może być lonża z  czambonem żeby trochę popracowała bo to ambitna kobyła a zwykła lonża jej się nudzi i za chwilę kombinuje na wszystkie możliwe sposoby 😉

jeśli chodzi o stajnie to nie mam jak po po pierwsze mieszkam w dupiastym miejscu  dojazd mpk daje rade a jedynym ratunkiem partynice (ale to tylko dla konia bo ja się tam dobrze nie czuję) oczyiwście że wrocław (mieszkam)..  jeśli ktoś chce coś więce wiedzieć żeby pomóc to na pm
dziękuje.. i jeszcze jedno pytanko czy jakaś pasza(nie wiem czy to witaminy, granulat, musli) z cavalora są takie z kukurydzą podtucza mi konia (oczywiście wraz z treningiem)


Spytam się na wszelki wypadek jak coś  to opierdzielić  🙂
Kobył ma wrażliwy grzbiet jeżdżę w grubszych czaprakach/padach kobył ma dziwną budowę ale mam nadzieje  że się poprawi jak wyjdzie na trawę i się podniesie
w tej chwili wystaje jej kręgosłup.Po pewnym czasie zauważyłam że kobyła kuli uszy przy zakładaniu siodła (delikatnie zakładam siodło, nie łup na grzbiet)
Po jeździe robiłam wcierką i przestała się denerwować jeszcze macałam patrzyłam czy ją nie boli kręgosłup  minimalne (które ma ) mięśnie grzbietu i nic.Mam prośbę doradziłybyście mi jak wstawię tu zdjęcie kobyłki w siodle czy jest dobrze dopasowane bo osoby w stajni znające się lepiej o de mnie powiedziały że jest ok.Mogę wstawić fotki kobyłki tak dla upewnienia ?



zmieniajac temat:
piekny plac w lipie powstal. piekny, trzeba przyznac, i duzy 😀
a w ozorkach wolne miejsce niedlugo bedzie 😀
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 sierpnia 2012 22:08
[s]W Lizawicach też 1 wolne od września[/s] 😁
JUż brak, zaczynamy zapisy do kolejki🙂
Katija no coś Ty piękny?  😉
piekny, piekny i z super podlozem 😀
Co do Mokrego - też słyszałam baaaaardzo niedobre opinie i widziałam zdjęcia koni, które stamtąd odeszły. Bez komentarza.

Co do placu - my też już  w tym tygodniu będziemy mieli 😅 😅 😅
To może Lipa by jakieś ujeżdżeniówki w końcu zrobiła?? 🙂
zima, naciski są, choć wydaje mi się, że raczej do końca tego sezonu skupią się na skokowych 😉. O ile pamiętam 7 października kolejne.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
27 sierpnia 2012 11:32
Co do Mokrego - też słyszałam baaaaardzo niedobre opinie i widziałam zdjęcia koni, które stamtąd odeszły. Bez komentarza.


Najdziwniejsze jest to że konie które dostawały tam muesli, mesz, witaminy wszystko i wyglądały mocno średnio tłumaczono że ten koń tak ma... w innej stajni w ciągu miesiąca była poprawa już bez TAKICH ILOŚCI dodatkowych pasz.
Na samej re-volcie mamy co najmniej 6 takich koni w tym Grota.
Zairka zapewne nawet dokładnie te same konie mamy na myśli 🙂 Wrocław w końcu jest mały 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się