Pensjonaty we Wrocławiu

o matko-jak może koń nie wychodzić na padok  wcale?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 lipca 2012 12:56
kon po operacji, dodatkowo z epilepsja. Moze poruszac sie tylko kontrolowanie.
Perlica serio pytasz ?  🙄
Zairka, rozumiem...nie wiedziałam że konie mają epilepsję-pierwszy raz spotykam się z takim informacją-zawsze to się można dowiedzieć coś z revolty 😉

tulipana co jest dziwnego w moim pytanie i czemu miałoby być żartem? 😲
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 lipca 2012 13:03
Zairka, rozumiem...nie wiedziałam że konie mają epilepsję-pierwszy raz spotykam się z takim informacją-zawsze to się można dowiedzieć coś z revolty 😉


tez tak myslalam aż nie pojechałąm do Tary i miałam okazje zobaczyc na żywo atak 🙁
Gillian   four letter word
25 lipca 2012 13:50
Perlica, dziwne w Twoim pytaniu jest samo pytanie. Chyba nie zdajesz sobie sprawy ile jest koni, które nie wychodzą na padoki 🙂
Perlica chodziło mi dokładnie to o czym napisała Gillian. Pytanie na zasadzie jak konie mogą nie dostawać owsa, albo jak konie mogą nie stać na słomie. Są też takie konie, których padok nie kręci. Jak się okazuje mój Waldek do nich należy.
Zairka , w Maniowie ok. 2 lat temu w boksach klaczy ciężarnych był monitoring (kilka ostatnich dni ciąży)
Ale chyba nie o taki monitoring chodzi. My mamy monitoring na całą stajnie - ale nie znaczy to, że Pani X będzie to widziała w Egipcie na wakacjach. A chyba o to właśnie chodzi...
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 lipca 2012 19:23
Ale chyba nie o taki monitoring chodzi. My mamy monitoring na całą stajnie - ale nie znaczy to, że Pani X będzie to widziała w Egipcie na wakacjach. A chyba o to właśnie chodzi...

dokladnie o taki chodzi
Aha... no to nie widziałam takich rzeczy w żadnej stajni. Widziałam tylko w żłobkach  🙂
No a jakby sama sobie kamerkę jakoś zamontowała na własny koszt?? Nie wiem, z jakimś podłączeniem do neta czy cuś...
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 lipca 2012 22:09
No a jakby sama sobie kamerkę jakoś zamontowała na własny koszt?? Nie wiem, z jakimś podłączeniem do neta czy cuś...

no juz wlasnie dziewczyny na fejsie podpowiedzialy, tylko ze ona na wlasny koszt na mazurach montowała to zaplacila ponoc 3 koła, ale juz kamera przeszla na wlasnosc stajni wiec zabrac jej nei moze.
A wychodzi na to ze mozna zrobic to samo za 300zł 😉
Gillian, wiem że są takie co nigdy nie wychodzą, ale dla mnie to głupota i tyle, moje konie wychodzą.Koń to chichuachua, a koń.
Rozumiem że konie  mogą jeść pasze czy stać na trocinach itp ale ruch leży w naturze konia i chyba każdy to wie.
Ale w sumie to  🚫 i nie temat na dyskusje o tym.

Zairka a jakie podłoże u koni ma epilepsja? Po urazowe? Taki koń dostaje leki?
Jak wygląda taki atak u konia? Można mu pomóc jakoś?
Zairka, jak to przeszla na wlasnosc stajni? 😲 nie placila im? czy co? ja rozumiem, ze to siara np odkrecac zlob jesli sie go zalozylo, ale kamera? i to taka droga? bez jaj.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 lipca 2012 22:55
Zairka, jak to przeszla na wlasnosc stajni? 😲 nie placila im? czy co? ja rozumiem, ze to siara np odkrecac zlob jesli sie go zalozylo, ale kamera? i to taka droga? bez jaj.

Nie wnikam, ale z tego co zrozumiałam to umówili się i jakiś czas miała tańszy pensjonat. Wtedy jeszcze nie wiedziała że nogi poniosą ją do wroclawia i było jej na ręke że spłaca jej kamere a ona bedzie miała i tak do niej dostep.
aha, rozumiem. w kazdym razie nie sadze, zeby byl problem z zalozeniem takiej kamery w nowej stajni.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 lipca 2012 22:58

Zairka a jakie podłoże u koni ma epilepsja? Po urazowe? Taki koń dostaje leki?
Jak wygląda taki atak u konia? Można mu pomóc jakoś?

o to juz trzeba pytać weta, jak znałam tego konia 4 lata temu to nic nie pokazywał po sobie. Grzecznościowo mnie poproszono o zorientowanie sie w temacie monitoringu boksow, szczególów z życia i zdrowia konia nie znam. 😉

katija no pewnie nie będzie, ale myślałam że jakas stajnia ma może takie standardy 😁
Zairka, ma, ale nie we wroclawiu 😉
A w sumie to by był fajny patent, tak sobie myślę. Nie tyle w dzień, ale np. w nocy, bo wiadomo, różne rzeczy się dzieją...
zulu   późne rokokoko
26 lipca 2012 11:39
W stajni hodowlanej w Konarach państwa Zalewskich (koło Udanina, kierunek Strzegom) jest taki monitoring - a przynajmniej był trzy lata temu, koleżanka oglądała sobie swoją źrebną kobyłę.

Są też do kupienia gotowe, dedykowane zestawy typu horseCam za 2000 PLN.  W skład zestawu wchodzi na przykład "bogato ilustrowana instrukcja" 😀

Teraz będzie solidny  🚫
Tak w ogóle, to podstawową kwestią jest dostęp w stajni do prądu i do internetu. W boksach zwykle nie ma gniazdek 🙂
Dostęp do internetu można zrealizować albo podłączając kamerę do routera, który bezprzewodowo nadaje sygnał ze stajni do domu (zakładam, że tam internet już jest), albo ma modem z transmisją danych 2.5G lub wyżej (dla płynności transmisji) z wykupionym abonamentem na stałe IP i wysyła sygnał bezpośrednio - excusez le mot - w kosmos. Oczywiście na routerach musi być odpowiednie oprogramowanie które pozwala na zebranie obrazu a potem na jego wysłanie lub odczyt. Jest sporo oprogramowania darmowego lub "małokosztującego" które można do tego wykorzystać. Temat monitoringu jest szeroki jak Odra pod Szczecinem 🙂 Ja  bym zrobiła od razu odczyt na smartfona, żeby mieć konia cały czas przy sobie. Permanentna inwigilacja 🙂

edit: dość rozbudowany monitoring jest w stajni Enklawa w Borkowicach (kierunek Trzebnica), popytaj tam w kwestii permanentnej inwigilacji: http://www.enklawa.biz.pl/bezpiecze-stwo.html
oraz w stajni tomeczko w myslniewie. tam sa monitorowane boksy, padoki i ujezdzalnia.
Dziewczyny,
mam nadzieję, że możecie mi pomóc...

Potrzebuję info na temat stajni "Gozdawa", a w zasadzie ich koni... może być na pw.

Dziękuję :kwiatek:
vampiria to prawda, jeżeli stajnia i obiekty przyległe stanowią własność, a nie przedmiot dzierżawy to koszt pensjonatu jest trochę tańszy.


tak czytam czytam, jak marudzicie na ceny (zacytowałam losową wypowiedź, chodzi mi o różne wypowiedzi różnych osób).
A sprawa jest bardzo prosta - zobaczcie ile trzeba wydać na zakup ziemi/obiektu pod wrocem ("dojazd autobusem"😉, nadającej się na stajnię. Potem rózłóżcie to sobie na, nie wiem.. 10 lat? Niech się zwraca przez 10 lat. Podzielcie to sobie przez ilość lat, miesięcy, koni i wyjdzie, że to wątpliwy biznes :/ Prawda jest taka, że z reguły bardziej się opłaca dzierżawić, chyba że się dostało hektary w spadku po babci -ale rzadko kto ma takiego farta. Dlatego się wyniosłam pod Legnicę. O!
No wątpliwy biznes, wątpliwy- jak to mówią "miodu nie ma"  😉 , a i tak możesz jeszcze usłyszeć (przeczytać), że w związku z podwyżkami cen produktów rolnych, energii etc. masz zmniejszyć swój zarobek zamiast wyrównać cenę do poziomu opłacalności  🙄
ja widzę ile kosztuje utrzymanie konia (jedzenie, słoma) i chyba nie to jest największym problemem ale ceny nieruchomości i ziemi. Pod takim miastem jak wrocław- MASAKRA. A jeszcze trzeba w infrastrukturę inwestować i to jest też straszna kasa. Trzeba liczyć, że postawienie jednego boksu w akceptowalnej jakości to jakieś 10 tys zł...
Witam!

W stajni w Ramiszowie, u P. Marców, jest jeden boks wolny, cena 500zł, fantastyczna opieka, świetne karmienie, codzienne padokowanie, dojazd obwodnicą autostradową, fajne tereny - poligon.

Przeprowadzamy się z koleżanką do własnej stajni, więc być może od września będą tam dodatkowo 3 wolne boksy, a ponieważ P.Marcowie są naprawdę fantastyczni i bardzo dbają o powierzone im konie, chciała bym im pomóc w znalezieniu obsady za nasze konie 😀

chętnie udzielę więcej informacji na temat pensjonatu, chimeryczna@tlen.pl

Pozdrawiam wszystkich 🙂
Nigna   Warto mieć marzenia...
29 lipca 2012 09:58
Co do "końskich kamer" nieźle zdzierają pieniądze ;D  Zamontowanie takiej kamery( zwykła pospolita kamera do  monitoringu) jest dużo tańsze i wcale nie skomplikowane ; o  Ale to bardzo dobrze świadczy o stajni że sie zdecydowali na takie coś , znaczy że nie mają nic do ukrycia ; ) Ja nawet z rodzicami elektronikami nie moge mieć kamery w boksie bo nikt mi na  zamontowanie nie pozwoli.
wiecie może czy w okolicy wrocławia można wypożyczyć koniowóz ( najlepiej na 6 koni ) ? gdyż potrzebny mi będzie na turniej rycerski ?
W okolicach Wrocławia to szczerze obecnie nie jestem w temacie. Ale może coś jednak będę mogła podpowiedzieć.
W lipcu wstępnie organizowaliśmy transport koni z Opolszczyzny i Dolnego Śląska na zawody łucznictwa konnego pod Legnicą. Mieliśmy nagrany 7-konny koniowóz z kierowcą. Wiem, że był z woj. opolskiego. Jeśli byłabyś zaintresowana to telefon mogę przesłać na PW.
A przy okazji na jaki turniej się wybierasz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się