Revoltowicze z Podkarpacia

gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
27 stycznia 2009 09:37
Jak w temacie, mamy już kilka woj. więc może i Podkarpacie pochwali się swoimi stajniami. Mile widziane zdjęcia wszystkiego co związane z opisywana przez was stajnią. Piszcie jakie warunki, czym dysponują jak duże , jakie macie doświadczenia i co wam tylko do głowy przyjdzie. Zintegrujmy się bo mało o nas na volcie.

Zacznę ja.
Mała kameralna bardzo przytulna stajnia na 4 boksy. Kryty lonżownik juz na ukończeniu, rewelacyjne tereny i fajna opieka nad końmi.
Przy stajni knajpka z kominkiem i przepysznym jedzonkiem. Miejsce na grilla , ognisko , altanki i spory parking. Bardzo łatwy dojazd.
Możliwość przeprowadzenia zajęć z hipoterapii z osobą która posiada uprawnienia do tego.

stajnia zlokalizowana przy trasie Rzeszów Nowa Dęba.

wieczorną porą

w stajni

lonżownik , juz prawie ukończony
brzezinka   możesz znacznie więcej niż ci się wydaje...
27 stycznia 2009 12:28
No to może teraz ja. Stajnia położona 17 km od Rzeszowa w pięknej i malowniczej okolicy.  Mała i kameralna bo na 5 boksów (kolejne dwa  tym razem angielskie w budowie). Zapelcze socjalne dla jeźdźców, prysznic, wc. Dla koni trzy dość duże pastwiska o zróżnicowanym terenie, lonżownik. Piękne i praktycznie niczym nie ograniczone tereny.

zaplecze socjalne

pastwiska

lonżownik

stajnia

dom

27 stycznia 2009 13:05
brzezinka ale pięknie położona jest ta stajnia, muszę to miejsce kiedyś odwiedzić to miejsce
patrząc na twoje zdjęcia coraz bardziej tęskni mi sie za wiosną.
27 stycznia 2009 13:13
Gracja zapraszam.  ❗
27 stycznia 2009 13:22
w którym kierunku od Rzeszowa?
27 stycznia 2009 13:52
Z Rzeszowa na Białą, Tyczyn, Hermanową i wreszcie  miejscowość o groznie brzmiącej nazwie  🤔 Straszydle.....
27 stycznia 2009 13:56
W tym Straszydle jest pieknie.
To ja też podnoszę rękę ...

Stajnia położona jest jakieś 15km od Rzeszowa i 4km od Łańcuta.
Stoję tam z koniem rok , jestem zadowolona bo koń ma świetne warunki i przy okazji i ja nie mam na co narzekać.
Stajnia stosunkowa nie duża na 14 boksów + 3 awaryjne nie daleko stodoły.
Bardzo czysta , odnowiona , sprzątana regularnie .
Pomieszczenia socjalne : kominek , siodlarnia , wc , umywalka , szatnia , prysznic...
Myjka z zimną wodą w stajni , dużo dużo pastwisk ponad 20h , zimą wybieg obok stajni z dostępem do siana , koń wychodzi codziennie od rana do 15 latem całymi nocami na pastwisku tak więc w dzień wypoczywa sobie w chłodnej stajni.
Od tamtego roku ujeżdżalnia , są przeszkody , jakieś tam kawaletki , jest też hala , nie duża bo nie duża ale wystarczająca na okres zimowy. Jest też lonżownik więc można sobie z koniem spokojnie popracować.
I nie brak terenów dla poszukiwaczy przygód , tylko tereny to tam są bardzo długie 🙂 za to bardzo efektywne..

http://www.allegro.pl/item534007888_buda_dla_psa_psow_producent_55046_otwierana.html

27 stycznia 2009 14:20
Presja czy to SK Bask Albigowa  ?
27 stycznia 2009 14:29
Fajne letnie zdjęcia macie, ja w tej stajni jestem od grudnia więc narazie nie moge sie pochwalić tak efektownymi zdjęciami ale bliżej wiosny nadrobię.
Presja a ten sad to chyba na jakieś szalone galopy bo wygląda na długi?
Tak to SK Bask 🙂

A sady , no cóż jest ich tu 300h ? i wszystko jednego właściciela... w związku z tym konie jabłka mają za darmo do oporu , a jeżeli ktoś chce mieć bajkową jazdę to zapraszam w maju gdzie wszędzie dokoła rozciąga się biel , zapach miodu i trawy...
27 stycznia 2009 16:41
A ja zawsze myślałam , że nie ma nic piękniejszego i przyjemniejszego jak przejażdżka plażą przy szumiących falach ( o czym marzę
), a tu proszę bajkowa jazda wiosenną porą między kwitnącymi jabłoniami przy zapachu miodu i świeżej trawy. Ale się rozmarzyłam .
Presja masz jakieś foty z takiej przejażdżki?
Żałuję ale nie... ale napewno w tym roku nie przegapię tej okazji...

Zapraszam na przejażdżkę , naprawdę cudowne uczucie 🙂

ale tu coś będzie ... http://www.albigowa.com.pl/stadnina/dzis.php
LALIN  😉

60km od Rzeszowa (prawie Bieszczady)

stajnia główna

boksy

myjka + solarium

siodlarnia

druga stajnia - angielska

hala od zewnątrz

i wewnątrz

ujeżdżalnia piaszczysta ( w tle stajnia główna)

ujeżdżalnia trawiasta

liczba pastwisk - 5

Jest jeszcze karuzela,dom z pokojami gościnnymi i 3 stajnia (ale najmniej okazała) tyle że zdjęc tych obiektów już niestety nie  posiadam

Na koniec takie mamy widoki

Nikitaa ubiegłaś mnie🙂
10 km od Lalina jest Trześniów. kameralna zabytkowa stajnia na 6 koni, mnóstwo zróżnicowanego terenu, odsyłam do strony: www.dwortrzesniow.pl
A zimą robimy to:
Ja mam stajnię tylko dla swoich koni, może być?
27 stycznia 2009 20:00
pokemon śmiało, im nas więcej tym lepiej.
Hmm zapytam z ciekawości, jakie u Was ceny za pensjonat są?
Brzezinka , znam Twoją stajnie , byłam tam kilka razy z ... kowalem 🙂
Nikitaa , w Lalinie też byłam , na Kasztanie to może Bartek?

no to teraz nasza ...
www.stajniaradawa.pl

nie raz zamieszczałam fotki , nie wiem czy sens się powtarzać ...

59 koni , dobra rekreacja (skoki , uj) hodowla arabów(wyścigi) , małopolaków , kucy ...
stajnia oddalona 16 km od Jarosławia , otoczona lasami , teren piaszczysty , doskonałe tereny i spokój ...
od tego roku ruszamy z pensjonatem , na wiosne też w planach hala (21X60) ....
Brzezinka , znam Twoją stajnie , byłam tam kilka razy z ... kowalem 🙂
Nikitaa , w Lalinie też byłam , na Kasztanie to może Bartek?

Nie Bartek, Łukasz mój chłop zresztą  😉
28 stycznia 2009 09:31
59 koni to niezłe stadko, jest na czym jeździć i jest co karmić hihihi.
28 stycznia 2009 09:44
Hmm zapytam z ciekawości, jakie u Was ceny za pensjonat są?

Ceny za pensjonaty na podkarpaciu ostatnimi czasy poszybowały w górę. Rozpiętosć cenowa jest dość duża bo od 500 do 1000 -1200 pln. W małych stajenkach pewnie można znalezć gdzies pensjonat i za 350 pln ale generalnie średnie ceny w stajniach to 650 pln.

nie raz zamieszczałam fotki , nie wiem czy sens się powtarzać ...

m.indira, jest, jest, bo ja np. nie widziałam, a tak to mam okazję zobaczyć, jak na żywo wyglądają "ceglane" boksy, bo takie nam się marzą🙂 Jeeeeej, ale macie ładnie🙂
28 stycznia 2009 09:58
w mojej okolicy małe przydomowe stajenki pensjanat to koszt min. 300-350 zł i więcej.
Potwierdzam, że ceny hoteli dla konia na podkarpaciu (szczególnie w poliżu Rzeszowa) poszły w ostatnim półroczu mocno w górę. Niestety kwoty te są w większości nieadekwatne do panujących tam warunków, a wręcz odstraszają. Zupełnie inaczej jest w takich stajniach jak prezentujecie na zdjęciach, które tak naprawdę mało się reklamują a jakością warunków dla podopiecznych przewyższają większość dużych ośrodków. Szkoda tylko, że tak mało o nich słychać  🙂.
Brzezinka , czy ta stajnia jest Twoja w Straszydłu ? no i jak wielka młoda? i jak kopytko mamusi?
w czerwcu , 2007 roku po raz pierwszy odwiedziłam , jedno z nielicznych , magicznych miejsc jakie znam ....

by potem trafić w jeszcze bardziej magiczne...

to odpowiednio Wysoczany(stajnia hodowlana) i Wola Sękowa (stajnia rekreacyjna) z Dworem ...
http://www.dworwolasekowa.com.pl/
przemili właściciele , super atmosfera i spokój , świetna kuchnia ...
to już Bieszczady , blisko Sanoka ...
odwiedziłam ich już kilkakrotnie , łącząc przyjemne z pożytecznym , i jeśli się nadarzy okazja , znów tam pojadę ...
To ja jeszcze wstawiam stajnię znajdującą się nie daleko Sieniawy , kierunek jak na Janów Lubelski... ale jeszcze podkarpacie 🙂
Stajnia nowiutka z tamtego roku jeszcze nie do końca wykończona, tereny ? Bajkowe ... zresztą sami popatrzcie ... stajnia jest własnością znajomego...

Stajnia otoczona bajkowymi lasami , polanami ... a konie mają raj na ziemi🙂
28 stycznia 2009 21:36
Nawet nie sądziłam , że mamy tak piękne stajnie na Podkarpaciu.
29 stycznia 2009 09:29
Brzezinka , czy ta stajnia jest Twoja w Straszydłu ? no i jak wielka młoda? i jak kopytko mamusi?

Tak, stajnia w Straszydlu jest moja a właściwie to nasza bo mój mężuś też jest pasjonatem koni.
Co do młodej to teraz na szczęście rośnie trochę w szerz a nie na wysokość. I obecnie wygląda tak:

A mama właśnie przed tygodniem wróciła do treningów i zobaczymy co będzie dalej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się