Niedługo do LO(a może i nie...)

Jest tu ktoś może z Bydgoszcz bądź okolic, kto zamierza iść do VIII LO, albo właśnie się tam uczy ?
Chętnie poznam wszelkie opinie na temat tej szkoły. 🙂
Najbardziej interesuje mnie profil biologiczno-chemiczny, ewentualnie matematyczno-fizyczny.  :kwiatek:

Nadal nie jestem jeszcze w 100% przekonana co do szkoły, do której chcę iść, więc z chęcią poznam też opinie na temat innych bydgoskich liceów. 🙂
Chodził ktoś bądź chodzi nadal do Witkiewicza w Warszawie?  👀Bo aktualnych opinii doszukać się nie mogę
Ktoś coś o Fredrze? Wypadła mi szkoła z trzeciego miejsca i chyba tylko Fredry mogę się 'złapać' jeszcze...
I miałabym kilka pytań dot. rekrutacji, bo niestety nasi nauczyciele nie chcą nam wytłumaczyć co i jak  🙄
1. Zakładając, że dostałam się do każdej z trzech szkół - Czy muszę iść na pierwszy wybór, czy mogę np. na II lub III?
2. Dostaję się na II i III wybór - to samo pytanie - mogę iść wtedy do szkoły z III miejsca czy muszę do tej z II?
3. Czy muszę ustawiać szkoły zgodnie z miejscem w rankingu?
4. Jeżeli nie dostanę się nigdzie i jest rekrutacja wtórna to jest jakaś lista szkół które mają miejsca na dane profile, czy jak to w ogóle wygląda?  🤔wirek:
Pewnie pytania bardzo dla Was oczywiste, ale jak mówię, u nas nikt nie chce nam poświęcić łaskawie 10 minut i opowiedzieć trochę o tym...  😵
infantil

1. Nie ma tak, że 'dostajesz się do trzech szkół'. Jeśli dostaniesz się do szkoły pierwszego wyboru - automatycznie idziesz tam. Nie ma tak, że możesz sobie wybrać. W wynikach rekrutacji masz podaną tylko jedną szkołę. (nie wiem czy zrozumiesz, ciężko mi to wytłumaczyć)
2. Jak wyżej. Dostajesz się tylko do jednej szkoły.
3. oczywiście, że nie. Ustawiasz szkoły wedle własnego uznania 😉
4. Tak, jeśli nie dostaniesz się nigdzie będzie druga rekrutacja, w której będziesz miała pokazaną listę szkół, profili itp. w których są jeszcze miejsca.


A tak poza tym - wybiera się ktoś może do Chałubińskiego w Warszawie? polecam 😀
Pialotta   :kwiatek: dziękuje. Połowa społeczeństwa mojego super gimnazjum żyje w zakłamaniu odnośnie rekrutacji...
Znam to 😉
to tylko wydaje się trudne, w praniu wszystko wychodzi 🙂
infantil ja chodze do fredry i zdecydowanie moge polecić. Genialna szkoła, fajni nauczyciele, ludzie, dobra atmosfera.
Jestem bardzo zadowolona z tej szkoły i na pewno nie poszłabym teraz do żadnej innej 😉
Ktoś wyżej pytał o Schumana - odradzam, próg 67 punktów, dostanie się tam każdy.

Jeśli ktoś szuka spokojnej, luźnej szkoły z dobrą atmosferą, bez nacisku, ale z dobrym poziomem to polecam Chałubińskiego na Mokotowie 😉
Pialotta teraz w Wawie są 2 Schumany- jeden o którym napisałas i drugi, w którym będzie zdawana pierwsza matura(zs113 jbc).
Ja również zsatanawiałam się nad fredrą jako II/III wybór, a na pierwszy leci sempołowska.
Miałam na myśli właśnie tego nowszego, gdzie dopiero będą zdawać maturę.
Wytłumaczyłby mi ktoś o co chodzi z tymi drugimi/trzecimi rekrutacjami?
Jeżeli dostanę się do szkoły drugiego wyboru mogę startować w drugiej rekrutacji do szkoły pierwszego?
Bo słyszałam coś takiego, że jakaś dziewczyna dostała się do szkoły z X ilością punktów  w drugiej rekrutacji, bo wtedy są niższe progi.
Infatil też się nad tym zastanawiam, ale słyszałam też opinie że to już loteria, bo jak się nie dostaniesz to kończysz bez szkoły i lądujesz gdziekolwiek.
u mnie nie będzie opcji, że nie dostanę się nigdzie, bo na drugi wybór to bez większych problemów. Chodzi mi o szkołę z pierwszego wyboru 😉
Piszę tylko to, co przeczytałam na jakimś innym forum 🙂

Ale i tak chyba tego nie rozumiem.. Bo trzeba chyba złożyć podania w pierwszej rekrutacji. A ta druga jest gdzieś w sierpniu? Jak nie, to mnie wyprowadźcie z błędu  :kwiatek: I tak na chłopski rozum, nie wiadomo ile będą mieli ludzie w tej rekrutacji punktów i czy naszych punktów będzie wystarczająco dużo... Nie wiem, im bliżej składania tych papierów tym bardziej tego nie rozumiem.  😂
Z tego, co kojarzę, to szkoły przeprowadzają drugą rekrutacje, jak im miejsca zostały i można wtedy startować do szkoły pierwszego wyboru 😉 U mnie 3/4 klasy planuje się w ten sposób gdzieś dostać.
Technikum organizacji reklamy to dobry kierunek pod względem przyszłej pracy?
Jakie jeszcze są tego typu kierunki ?
Ronin.   Każdy orze jak może.
26 kwietnia 2013 18:30
Ludzie z 3 miasta do jakich liceów się wybieracie ?
Anderia   Całe życie gniade
26 kwietnia 2013 18:46
Ja (W-wa) chodzę do Jose Marti (nie mogę uwierzyć, że to już prawie cały rok). Kilka rzeczy i kilku nauczycieli bym zmieniła, ale generalnie jestem zadowolona. Nie ma atmosfery ciśnięcia (bez wysiłku można mieć spokojnie 4.0), ale poziom jest zachowany. Trafiła mi się świetna klasa 😍
Ja bym chętnie dała Jose na drugie, tylko niestety profilu dla mnie nie ma  🙁
Wytłumaczy mi ktoś, jak to jest z tymi punktami? Bo dotąd byłam pewna, że można zdobyć 100 (50 za egzaminy, 40 za oceny i 10 za osiągnięcia dodatkowe), a tutaj widzę osoby, które mówią, że mają np. 165... Chociaż większość z Warszawy, więc może w różnych województwach jest inaczej? Byłabym wdzięczna za rozjaśnienie mi tego  :kwiatek:
Mozesz zdobyć max 200 punktów: 100 za egzaminy (wynik w procentach mnożysz x0,2 chyba) i 100 za oceny i osiągnięcia dodatkowe. W różnych województwach jest różna punktacja jeżeli chodzi o oceny (w małopolskim na przykład za szóstkę masz 20 pkt, a w śląskim 19) wiec na to musisz patrzeć na stronie szkoły do której się wybierasz 😉
Wytłumaczyłby mi ktoś o co chodzi z tymi drugimi/trzecimi rekrutacjami?
Jeżeli dostanę się do szkoły drugiego wyboru mogę startować w drugiej rekrutacji do szkoły pierwszego?
Bo słyszałam coś takiego, że jakaś dziewczyna dostała się do szkoły z X ilością punktów  w drugiej rekrutacji, bo wtedy są niższe progi.

To jeszcze zależy czy szkoła pierwszego wyboru będzie miała już komplet czy nie i czy ktoś zrezygnuje.
Krakowianki, BŁAGAM tylko nie X LO.   Radzi Wam zmęczona tym zakładem maturzystka. (w pierwszej klasie i na dniach otwartych tez wydawalo sie genialnie....)


oh dlaczego, dlaczego nie słucham rad starszych i bardziej doświadczonych i o wszystkim muszę się przekonać na własnej skórze? 😵 😁

nawet nie chcę myśleć o poniedziałkowym powrocie... zastanawiam się, czy mam tyle odwagi żeby się przenieść od 2 roku 🙄

powtarzam: Krakowianki - tylko nie X LO. [już] zmęczona pierwszoklasistka
Graba.   je ne sais pas
08 maja 2013 12:16
niemiłek, hehe, mówiłam, mówiłam! :P ale pocieszę Cię, jeśli zostaniesz to i tak zacznie CI brakować tych absurdów już tydzień po skończeniu szkoły ;-)
Graba., no zawsze muszę być mądrzejsza 😂 ja ogólnie jestem człowiekiem z dystansem do życia, ale ta szkoła mnie po prostu męczy psychicznie. nie wiem jak, nie wiem czy to kwestia szkoły średniej, nie wiem czy dam radę to dłużej ciągnąć 🙄
Hahaha, dziewczyny, niedawno zastanawiałam się nad tym LO  😂 Czyli tam nie składam.
Rewelacja. Dostałam login i hasło, od jutra można ruszać i szaleć z wyborem szkół a ja jestem w czarnej d***e  🤣 Do szkoły pierwszego wyboru mogę się nie dostać a dwóch pozostałych nie mam.
a ja teraz chodzę do X  🙂
I powiem tak, po zmienieniu profilu klasy jestem zadowolona.
infantil, no witam, co do szkoły jestem przekonana, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości co do profilu. Bo może jednak biolchem, albo matfiz, chociaż od samego początku myślałam tylko o matgerze. Taaaaaak 🤣
MaiiaF to ja mam odwrotnie - jedyne czego jestem pewna to profil. I to bardzo rygorystycznie, wos hist z hiszpańskim, żaden inny język nie wchodzi w grę, co utrudnia mi znalezienie szkoły na 2 i 3 miejsce  😵. Pierwszego wyboru jestem pewna, chcę iść tylko i wyłącznie tam...teraz się dostać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się