Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Witam.
Chciałam się dowiedzieć czegoś na temat stajni Botoja. Najlepiej od osób, które obecnie tam stoją ze swoimi pupilami. Czy cena jest wciąż ta sama (850zl?)
Jak jest z padokowaniem? Czy w sezonie są trawiaste pastwiska? Jak wygląda opieka w przypadku gdyby koń np dostał kolki. Czy z powodu rekreacji na ujeżdżalniach/hali jest tłoczno. Czy są obecnie jakieś miejsca? Tereny fajne? Jakie karmienie itp?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
10 listopada 2012 20:39
Cena nadal ta sama, codziennie czyste boksy.
Konie od 7 na padokach, w zimie do 15, w sezonie letnim do 18-19.
Padoki oczywiście z trawą, 5 ha.
Mój koń miał kolkę akurat jak mnie nie było, cały dzień miał opiekę ( oprowadzano go i stosowano się do zaleceń). Wszystko było w porządku, generalnie opieka bardzo dobra 🙂
Są miejsca, tereny super, do rekreacji można się przyzwyczaić albo przyjeżdżać akurat wtedy, gdy jej nie ma, to nie trudne 😉
Karmienie 3 razy dziennie, wg zaleceń.
Mój koń zdecydowanie za dobrze się tam czuje, bardzo się rozleniwił i jest baardzo rozpieszczony 😉
😀 super dziękuje za odpowiedź.
Znacie jakąś prywatną stajnie - wschód Krakowa (Huta, Mogiła) ew. okolice Niepołomic (z dojadem busami)? Ważne, żeby były pastwiska/padoki, dobra opieka i dojazd bus/mpk  😉

edit: pomyłka
Czyli łani chodzi o wschód  🤣 🤣
Cariotka   płomienna pasja
10 listopada 2012 20:50
ja znam. Prywatna stajnia u poziomki7 w Wiatowicach. Padoki, łąki, świetna opieka i dojazd Mat busem (do Suchoraby) i Rak busem (do Wiatowic)
Zorilla, aaaa no wschód- jak zawsze napisałam źle  😵
Cariotka a gdzie dokładnie w Wiatowicach? Gdzieś nie daleko stajni na dębinie?
Cariotka   płomienna pasja
10 listopada 2012 20:53
tak 100m dalej. Stajnia na 5 koni. Przemili ludzie i domowa atmosfera.
[quote author=łania link=topic=196.msg1580125#msg1580125 date=1352580338]
Znacie jakąś prywatną stajnie - wschód Krakowa (Huta, Mogiła) ew. okolice Niepołomic (z dojadem busami)? Ważne, żeby były pastwiska/padoki, dobra opieka i dojazd bus/mpk  😉

edit: pomyłka
[/quote]


Polecam ORK Hebdów, to trochę dalej ale opieka jest naprawdę super.
Przestronna stajnia z dużymi boksami, siodlarnią, myjką zewnętrzną i wewnętrzną z ciepłą wodą. Do dyspozycji duża piaskowa, oświetlona ujeżdżalnia oraz mała hala.
Pastwiska nad Wisłą oraz padoki przy stajni. Dojazd busami z Placu Centralnego.
Z tego co się orientuję to mają teraz jeden wolny boks. 🙂
Cena nadal ta sama, codziennie czyste boksy.
Konie od 7 na padokach, w zimie do 15, w sezonie letnim do 18-19.
Padoki oczywiście z trawą, 5 ha.
Mój koń miał kolkę akurat jak mnie nie było, cały dzień miał opiekę ( oprowadzano go i stosowano się do zaleceń). Wszystko było w porządku, generalnie opieka bardzo dobra 🙂
Są miejsca, tereny super, do rekreacji można się przyzwyczaić albo przyjeżdżać akurat wtedy, gdy jej nie ma, to nie trudne 😉
Karmienie 3 razy dziennie, wg zaleceń.
Mój koń zdecydowanie za dobrze się tam czuje, bardzo się rozleniwił i jest baardzo rozpieszczony 😉


A jakie zabezpieczenia przeciwpożarowe ma Botoja? Bo przecież niedawno spłonęły tam konie, w zimie właśnie. Ja bym takiej stajni za darmo nie chciała.
poziomka7   Prawda leży pośrodku
12 listopada 2012 13:41
łania tak stajnia znajduje się obok stajni na dębinie 🙂
Zapraszamy do zobaczenia 🙂
łania Zapraszamy do Niegardowa 🙂
Kończy się już budowa hali i najprawdopodobniej od początku grudnia nie będziemy musieli już moknąć na zewnątrz  😁
Przyuważyłam ostatnio nową, małą, śliczną stajnię i 2 konie w okolicach Brzegów/Kokotowa/Węgrzc Wielkich. Wie ktoś coś?  👀
a ja jadąć pociagiem zauważyłam w podłężu konie. jakieś hucuły. padok/ujeżdżalnia sąsiaduje w sumie ze stacją.Może to kogoś z re voltowiczów ?🙂
Czy ktoś poza mną i izydorex wybiera się 17go do Będzina???
.
żaczkowa   gone with the wind
13 listopada 2012 13:28
CychoR, a jak tam u was z dojazdem? 😀
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
13 listopada 2012 16:55
żaczkowa- Dojazd Autobusami MPK, jeden pod samą stajnię prawie ale rzadziej jeździ, drugi, tak jak busy ( po 2,50) zatrzymuje się 2 km od stajni i na piechotkę można się przejść, do 20 minut zależnie od tempa 😉

CychoR dodatkowo słoma i siano są daleko od stajni, co też zwiększa bezpieczeństwo, poza tym wszyyystko wszystko jest naprawdę dobrze zrobione, pomyślane.
poziomka7, ,Rexiu, I Wiatowice i Niegardów są jednak za daleko, do tego Niegardów jednak nie jest stajnią o którą mi chodzi 😉 A Hebdów tez raczej nie jest małą, prywatną stajenką 😉
Stoi ktoś z Was może u Gniadego?
Czy któryś z krakowskich sklepów ma w ofercie pasze Pavo? Strony internetowe niekoniecznie aktualne niestety 😉 .Dawno temu były w Lamri, ale ich już w wersji stacjonarnej nie ma.
Cariotka   płomienna pasja
15 listopada 2012 05:54
a cztery kopyta? Na stronie mają.
na facebooku w grupie wokół sprzętu jeździeckiego pojawiło się ogłoszemie:
"Z powodu upadłości stadniny pod Krakowem i złego traktowania zwierząt (złe warunki sanitarne ) mamy do ROZDANIA szetlandy i huculy. Konie są ujezdzone, spokojne i ułożone. Szukamy domu dla 38 koni. Wszystkich zainteresowanych proszę o pilny kontakt Agnieszka Hausner 513 192 198"
Czy ktoś może wie co to za stadnina? I co to za ludzie w ogóle?
być może chodzi o konie na os. Złocień
Też widziałam i napisałam do tej kobiety która pisała ogłoszenie z czystej ciekawości ale nie dostałam odpowiedzi.
Cariotka kompletnie zapomniałam, że ten sklep jest w Krakowie, już napisałam do nich,wielkie dzięki  :kwiatek:
jankesiara, ja rano próbowałam się dodzwonić na inny numer który dostałam, teraz próbowałam parokrotnie na ten powyższy i albo zajęte albo zaraz po zakończonej rozmowie nikt nie odbiera... nie wiem co o tym mysleć
To na pewno kolejna akcja z panem Turkiem
Niestety mimo, że niby pilne, dodzwonić się nie da.
Wysłałam wiadomość z prośbą o kontakt lub sygnał... i bez odzewu. Telefon albo zajęty albo wyłączony.
dziwne  🙄 w sumie nie jestem zainteresowana końmi ale byłam ciekawa zwłaszcza że znajoma szuka kucyka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się