Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Po co goli się bydło?  🤔
Zablokowałam czyjś numer, ale smsy dalej przychodzą. Da się zablokować także smsy?
szepcik tak, musisz dodać ten numer do smsowego spamu
O! A jak to się robi?
Czy facetom na starość siwieją też włosy na klacie?
tak 😀
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
16 listopada 2014 00:54
Czy białe plamki na paznokciach faktycznie wynikają z niedoboru magnezu?
Becia23, ja znam wersje o wapniu i cynku 😀
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
16 listopada 2014 01:26
Cóż, angielska wikipedia twierdzi, że pomimo powszechnej opinii, białe plamki nie mają nic wspólnego z niedoborami, a są wynikiem delikatnego uszkodzenia płytki paznokcia tam, gdzie zaczyna rosnąć (pod skórą). 🙂
http://en.wikipedia.org/wiki/Leukonychia
szepcik nie wiem jaki masz tel u mnie w samsungu jest tak, że jak otwieram wiadomość od osoby którą chcę zablokować to klikam lewy przycisk i tam jest opcja dodaj numer do spamu.
znalazłam takie coś o paznokciach...
http://vegie.pl/topics61/5151.htm
Rul, ciekawe 😀 Jak widać ile ludzi tyle teorii
szepcik nie wiem jaki masz tel u mnie w samsungu jest tak, że jak otwieram wiadomość od osoby którą chcę zablokować to klikam lewy przycisk i tam jest opcja dodaj numer do spamu.



Hmm, to niedobrze, bo ja wykasowałam te smsy. Ale są też ponoć jakieś aplikacje, które blokują w ten sposób, muszę spróbować.

A czy ktoś się może orientuje czy samo wrzucenie czyjegoś maila do spamu na poczcie to już wystarczy, żeby kolejne trafiały jako spam? Poczta na Onecie.
szepcik można też wejść w ustawienia wiadomości tam jest coś takiego jak zarządzanie wiadomościami spamu i tam po prostu dodać ten numer
Właśnie u mnie jest tylko opcja blokady połączeń międzynarodowych, przychodzących w roamingu i takie tam. Ale u mnie to tylko kwestia zablokowania smsów, ale chciałam też zablokować ten numer u mojej mamy, i za cholerę nie wiem jak, bo przy kontaktach na liście nie opcji blokady. Muszę jeszcze raz poszukać :/
szepcik co do smsow to na androida jest mnostwo aplikacji gdzie mozna zablokowac numer i sa skuteczne, jedynie co to bedzie w polaczeniach pokazane ze ktos dzwonil czy pisal ale nie dostaniesz zadnego powiadomienia o smsie, nie bedzie go w skrzynce odbiorczej, co do polaczen to jak zablokowana osoba dzwoni to po jednym sygnale telefon odrzuca polaczenie, ale tez nie dostaniesz zadnego powiadomienia ze nieodebrane polaczenie albo ze ktos dzeonil, na ios tez z pewnoscia sa takie aplikacje. co do maila - na interii mozna nadawce dodac do zablokowanych, mysle ze na onecie tez jest taka opcja.
busch   Mad god's blessing.
18 listopada 2014 22:11
Jak rozpoznać ciepłe rajstopy? Mam na myśli takie NAPRAWDĘ ciepłe, najchętniej kupiłabym sobie takie z wszytym termoforem czy coś 😀
Wiem, że rajstopy mają oznaczone w DEN-ach, ale od jakiej liczby mogę się spodziewać naprawdę twardego zawodnika? Czy podszywane polarem rajstopy to dobry pomysł, czy może lepiej wełniane?
DEN dotyczy grubości. Nie lepiej się ubrać na cebulkę? Rajstopy, spodnie, kozaki, skarpetki pod kozaki? Albo może getry/legginsy na rajstopy?
busch   Mad god's blessing.
18 listopada 2014 22:16
Ubieram w tej chwili rajstopy, skarpety, spodnie i ciepłe buty 😉. Nie przekonuje mnie pomysł założenia jeszcze legginsów na rajstopy, a pod spodnie, bo będzie ciężko potem to wszystko ściągać i zakładać gdybym chciała iść do łazienki - wolę zainwestować w jakieś hiper grube rajstopy :P

No właśnie wiem, że DEN dotyczy grubości, ale od jakiej liczby to będą takie absurdalnie grube barchanowe gacie? 😀
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 listopada 2014 22:25
busch a nie lepiej legginsy? Ja sobie ostatnio kupiłam na targu za 15 zł super mięciutkie w środku  🙂 Najlepiej to przejść się do "rajstopowego" i pomacać  😎
busch, a nie lepiej pójść w bieliznę termoaktywną? Mi się to o wiele lepiej sprawdza.
busch   Mad god's blessing.
18 listopada 2014 22:33
strzemionko, próbowałam z legginsami, ale bardzo przeszkadza mi fakt, że nie zakrywają stóp 😉. Niby zakładam do nich skarpety, ale gdybym zakładała skarpety na dodatkową warstwę, to byłoby lepiej 😀 . W rajstopowym jakoś nigdy nie umiem wyczuć. Jedne po takim macaniu mam faktycznie grube, a drugie dosyć cienkie - jednak najlepiej to widać już na nodze, kiedy jest za późno 😀

epk, kurczę, myślałam o bieliźnie termoaktywnej, ale w sumie mam sporo znajomych, którzy są bardzo sceptyczni i twierdzą, że to jedna wielka ściema (mając doświadczenia z tego typu produktami). Może to kwestia kupienia bielizny z jakiejś renomowanej firmy, a nie po taniości? Z jakimi markami masz doświadczenia? I o jakim użyciu myślisz? Bo z relacji znajomych wynikało, że dobrze tego typu produkty sprawdzają się, kiedy np. uprawiasz sport na zewnątrz - dobrze odprowadzają pot i nie jest Ci zimno od potu. Ja natomiast potrzebuję zbroi do pracy i do czekania na przystankach, kiedy jest mi zimno bo nie ruszam się zbyt intensywnie 😉. Myślisz, że do takiego użytku też się taka bielizna nadaje?

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 listopada 2014 22:44
ja to nigdy nie lubiłam rajstop a moją zmorą z dzieciństwa były rajstopy pod spodnie  😵 Nawet zimą jeśli już zakładam sukienkę to tylko pończochy 😉

A co do bielizny termoaktywnej to ja mam jedynie skarpety i są rzeczywiście lepsze, wygodniejsze i cieplejsze niż zwykłe  🙂
Bush teraz modne są leginsy i do tego właśnie grube skarpety na wierzchu 😉 Bardzo fajnie to wyglada, jest wygodnie i bardzo ciepło. Ja tylko jak do Polski przyleciałam to właśnie pobieglam na ryneczek i za 30zł ocieplane leginsy wzięłam czarne i to był najlepszy wybór. 😉
busch zainwestuj w gacie, tzn. kalesony, z merynosa.
Do tego skarpety z merynosa i koszulka z niego, i możesz iść na Sybierię  🙂
I 1000 zł mniej w kieszeni 😉
też prawda  😉
Koniec końców - naprawdę grube rajstopy zaczynają się dla mnie od 200 den 😀
busch   Mad god's blessing.
19 listopada 2014 08:57
Strzemionko - ja tez kiedyś nie cierpialam rajstop i aż sie jezylam jak mnie mama napominala w zimie 😀. A potem schudlam, wydoroslalam i mimo ze nadal nie lubię tego uczucia skrępowania, to jednak zamarzać nie lubię bardziej 😀.

Cervus - merynos brzmi swietnie, ale aż sie boje sprawdzić ceny za te przyjemność :p

flosia - naprawdę moda mnie tu zbyt mocno nie interesuje 😉. Po prostu chce kupić cos, co pozwoli mi mieć dwie warstwy na stopach - chce rajstopy grube jak legginsy albo grubsze jeśli sie da :p. Zresztą probowalam zastąpić legginsy rajstopami i szalu nie robily, a jednak stop nie zakrywaly. Moze z ocieplanymi byloby inaczej

Achaja - dzięki 🙂. Na allegro chodza nawet 600 den, wiec moze dadza rade mnie ogrzać 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
19 listopada 2014 09:08
Jak dla mnie 200DEN to wcale nie są grube rajstopy jeśli chcesz być NAPRAWDĘ ogrzana  😉 No i pytanie, czy chcesz je jako warstwę pod spód, czy do spódnicy, sukienki itp? Jeśli to pierwsze, to zdecydowanie polecam getry z merynosa (na 8a.pl są teraz wyprzedaże) ewentualnie przejść się do jakiegoś większego sklepu ale nie celować w te ładnie zapakowane rajstopy z liczbą DEN na opakowaniu, tylko po prostu kupić grube bawełniaki  😉 (i tu kolejna ważna sprawa - nawet jeśli rajstopy będą grube, ale ze sztucznego tworzywa i będą ściskać nogi to zamiast grzać mogą doprowadzić do odmrożeń). A jeśli chcesz rajstopy do sukienki to 100DEN wyglądają jeszcze całkiem przyzwoicie a są w miarę ciepłe  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się