Oficerki

czy możecie zdradzić co to za cholewkarz? jakiś kontakt do niego?
pantofel, nie jaki, tylko jakiś. Po prostu musisz poszukać cholewkarza u siebie w mieście. Konkretne nazwiska nie padły.
acha, myślałam, że masz kogoś konkretnego na myśli. Generalnie musze zrobić od nowa cholewkę w moich oficerkach bo jest spiep... spaprana. A do najbliższego cholewkarza mam jakieś 100km. Wiadomo, że najlepiej osobiście się wybrać ale tak się wybieram już prawie rok czasu...
pantofel, ale wiesz, to jest tak, że but Zaczyna się robić od cholewki. Nowa cholewka - nowe buty 🙁 Teoretycznie można: odkleić i odpruć podeszwę, wyjąć wszystkie warstwy, odpruć buta (część na stopie), wymienić cholewkę, uszyć/skleić but od nowa, ale...
halo, od cholewki? :-o to mnie zaskoczyłaś strasznie bo dałabym sobie głowe i obie ręce uciąć, że od stopy a cholewka na końcu... No ale cóż, skonsultuje się jeszcze i tak i tak z jakimś cholewkarzem... tylko ciągle nie po drodze.
Hmm, jak ktoś znajdzie takiego, co wymieni cholewkę w istniejących już butach to ja po poproszę o namiar. Mam za długą w swoich oficerkach - mogłabym dać do skrócenia od góry, ale to nigdy już nie wygląda dobrze i wtedy to już wolę sprzedać i kupić nowe.
Potrzebuję porady. Jakiś czas temu kupiłam po jakiejś okazyjnej cenie oficerki Konigs. Niestety okazały się lekko za ciasne, nie wciskam najgrubszej części łydki. (kiedyś wcisnęłam ale miałam duuuże problemy ze zdjęciem buta, teraz niestety już w ogóle nie daję rady ich założyć). I zastanawiam się czy spróbować wszyć im suwak po wewnętrznej stronie czy może spróbować rozepchać u szewca. Co jest lepszym pomysłem? Czy macie jakieś doświadczenia z przerabianiem oficerek?


ja też chciałam jakoś poszerzyć cholewkę, szewc powiedział, że może wypruć suwak i wszyć na jego miejsce taki z 1-1,5cm gumą, wtedy cały obwód zwiększyłby się o ok 3-5cm. jednak zrezygnowałam i postanowiłam schudnąć 😁
ktośpytał o brązowe paski do ostróg ? 😀
http://www.febro.pl/product-pol-312-Brazowe-paski-do-ostrog-Petrie.html
dziękuję  :kwiatek:
deborah   koń by się uśmiał...
03 czerwca 2013 19:05
zamówiłam dziś brązowe hippica. mam nadzieję, że trafię na dobrą skórę i posłużą mi tak samo dzielnie jak te które mają 6 lat i nadal wyglądają po wypastowaniu super... a ciorane w błocie, w piachu, myte na myjce wężem..
tym razem zaszalałam i będą z wypustką ecru i kryształami swarowsky
deborah, brzmią pięknie 😉 Koniecznie je tu pokaż, jak już je otrzymasz. Bardzo ciekawi mnie takie połączenie.
deborah   koń by się uśmiał...
03 czerwca 2013 19:08
pokażę. jeśli dobrze zrozumiałam  ( a trudno w to uwierzyć) będą za tydzień 🙂
Przy przeglądaniu Ebaya trafiłam na:
  👍.

Chyba kupno używanych oficerek w rozmiarze 40 i z łydką 34-35 jest nierealne  🙄.
Hah jaki mix strusiej skóry 😀
Kto w Polsce jest przedstawicielem Cavallo - poza Lamri, bo nie mam do nich siły. Dostałam maila od Cavallo, że mogą skrócić mi oficerki oraz wymienić zamki, ale muszę to zrobić przez przedstawiciela w Polsce. Potrzebuję sensownego człowieka, który załatwi to w miarę szybko i bezproblemowo.

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 czerwca 2013 10:10
epk, może cavalloshop.pl ?
ms_konik, właśnie mi odpisali, że nie współpracują już z cavallo od lat... Ehh...
A może jakiś cholewkarz porządny?
epk, napisz do sklepu Cavallo tego ze Szczecina. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś byli przedstawicielstwem
ms_konik, właśnie mi odpisali, że nie współpracują już z cavallo od lat... Ehh...
A może jakiś cholewkarz porządny?


Epk, bardzo dobry szewc,który produkuje też oficerki na miarę jest w Warszawie- NŚ 22,naprawia w oficerkach dosłownie wszystko-jednakże jest straasznie drogi,ja za zmianę zamka buliłam 150 zł
ChingisChan   Always a step ahead! :)
05 czerwca 2013 16:48
Epk a X-Horse?
Ktoś widział na żywo ten model cavalo ?
http://pasi-konik.pl/pl/p/CAVALLO-Oficerki-Polo/1787
Epk, może pasi konik w Warszawie?
ChingisChan, przez x-horse nie chcę. Ani przez Lamri - już wystarczy, że przez nich zamawiałam... 😉. Jutro dzwonię do Pasi-Konika.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
06 czerwca 2013 09:04
zamówiłam dziś brązowe hippica. mam nadzieję, że trafię na dobrą skórę i posłużą mi tak samo dzielnie jak te które mają 6 lat i nadal wyglądają po wypastowaniu super... a ciorane w błocie, w piachu, myte na myjce wężem..
tym razem zaszalałam i będą z wypustką ecru i kryształami swarowsky


Deb, a sama mierzyłaś łydkę, czy gdzieś u nich? Właśnie też będę zamawiać teraz, tylko czarne z czarnym lakierowanym mankietem ( nie wiem jak to sie nazywa fachowo ) u góry, tylko boję się, że źle łydkę wymierzę i będą jaja...
Jaki model zamówiłaś?
deborah   koń by się uśmiał...
06 czerwca 2013 22:12
Zamówiłam dubliny z modyfikacją. Nie mierzylam, wyslalam im stare oficerki z info, że chce 2 cm wyższe :-)
deborah   koń by się uśmiał...
21 czerwca 2013 20:29
moje wymarzone i wyczekane.
Są absolutnie cudowne. skóra w słońcu wygląda jak czekolada z winem.  😜 😜 😜 😍 😍

Kształt buta absolutnie mi się nie podoba :-) ale ja pingwin jestem.
Za to kolor superaśny, i do tego te diamenciki, mój styl. Koniecznie zdjęcia na końiu poproszę!
deborah   koń by się uśmiał...
21 czerwca 2013 20:56
bo to skokowy but 😉 ja skoczek z kolei nie lubię butów ze sztywnikiem 🙂 kolor jest naprawdę piękny.
Petit., a jak skokowy but ma wyglądać? :P Ja dziś słyszałam zażalenia pingwina w sklepie, że nie może sobie kupić oficerek (veredusa chyba) bo nie wolno mieć żadnych ozdobników itp, but ma być gładki.. Masakra :P
deb, kolor rzeczywiście prześliczny, mój ulubiony model oficerek (w sensie, że sznurowane), wstawka ecru wygląda lepiej, niż ta sobie wyobrażałam, co prawda te kryształki są trochę w nie moim stylu, ale podobają mi się. Cud, miód, malina po prostu, a raczej pyszniutka czekolada z winem.  😜  😍  💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się