Oficerki

Na starym forum był taki temat,a potrzebuje teraz opinii posiadaczy (i nie tylko).
Jakie oficerki polecacie? Estetycznie wyglądające i dość trwałe,które nie rozwalą się po pół roku.Co sądzicie o np. Grasso lub Cavallo?
karutek- skokowe czy typowo ujeżdzeniowe? słyszałam ze SG są słabe.. ale niektórzy chwalili nawet ;] ja pam petrie perfect <te najtansze uj. > i są b. rajne ;p
W sumie to szukam raczej wszechstronnych.Równiez słyszałam srednie opinie o Grasso,ze skórka za miękka itepe więc wole wcześniej popytać
Ja również słyszałam, nawet ogólnie o włoskich butach, że skóra jest mięciutka, acz nietrwała. Jeżeli potrzebujesz czegoś do codziennego tyrania, nie tylko na zawody - odradzam. A oficerki firmy Hippica?
zamowilam w piatek hippike las vegasy- jak dojda zdam relacje🙂
Też zaczajałam się na Las Vegasy, ale w końcu... żal mi było wydać tyle pieniędzy, uzbieranych w pocie czoła, więc zainwestowałam w znaną imitację oficerek, czyli czapsy+sztyblety z Hippici.
czapsy i sztybleciaki tez mam hipp -ale jednak co oficerka to oficerka- po latach katowania cavallo chce sprobowac krajowego wyrobu😀
Ja mam oficerki hippici i zamki co jakis czas uzytkowania sa niesety do wymiany;/
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 listopada 2008 23:50
Mi wypada regularnie co rok wymiana zamka 😉 Ale obsługę klienta oni mają genialną - płacę tylko za przesyłkę, a wymieniają mi nie tylko zamek a odświerzają całe buty w miarę możliwości oczywiście.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
03 grudnia 2008 18:04
Ja najbardziej polecam buty Konigs. Są świetne. Wytrzymałe, ładne, wygodne. Niestety w Polsce trudno je zrobić dobrze na miarę.
Miałam model Cometesse (sprzedałam i myślę, ze nada komuś służą).
Teraz mam Elegance i też są boskie gdyby nie to, że rozrosła mi się łydka i straciłam nadzieję, ze jeszcze kiedyś w nie wejde więc są na sprzedaż.
Cavallo nie polecam. Skóra jak papier. Miałam model Pirouette i pozbyłam się ich od razu po kupnie.

I aktualnie jeżdżę sobie w Petrie Excellent. Są dosyć wygodne, ale bez przesady. Wytrzymałe, ale niestety ich czarny kolor szybko zamienia się w biały. Od wewnętrznej strony są calusieńskie białe, wytarte. Ale na koniu nie wydać a wyglądają pięknie.
Koniczka kto dokładnie?🙂

Karutek cavallo ostatnio się pogorszyło... co ktoś ze znajomych kupi cavallo to ma z nimi problem... ;/

Co do czapsów i sztybletów hippici... Sztyblety trzymają się super, natomiast w czapsach już obydwa zamki do wymiany (mam je od początku czerwca).. no i skórka od wewnętrznej strony się już wyciera...
Ponia   Szefowa forever.
03 grudnia 2008 21:33
Co do butów i czapsów f-my Hippica, z mojej strony stanowcze NIE!
Buty po najwyżej 2 latach nadają się na śmietnik, a zamki w czapsach co miesiąc  do wymiany.
Ja przymierzam się do zakupu oficerek Cavallo, ale w tym celu wybiorę się do Dojczlandii moje kumpele 2 kupowały tam, i wyglądają i sprawują się świetnie, i nie były cenowo tak strasznie drogie,bodajże po 200 euro co przy obecnym kursie Euro,jest korzystne.
Poniuś no widzisz, a ja w swoim otoczeniu mam osoby, które od kilku lat (jedna ponad 6) trenują dzień w dzień w oficerkach hippici, przed zawodami je przeczyszczą i wyglądają jak nowe...
mialam cavallo 2 pary...jeden shit taki , ze szok drugie ok, ale opylilam , bo za sztywne- hippike wiem, ze ma Katka- a wiadomo wkkwistaka nie skoczek warunki rozne- oficerki widzialam i trzymaja sie super. Co do  suwakow- ja juz sia nauczylam, ze jak sie zapina dokladnie to no problem, jak niechlujnie to tak jak pisze ponius co kilka tygodni wymiana
Co dwa lata moge zmieniac oficerki w cenie hippikowych- byle nie co roku🙂
Z reszta u mnei i tak pewnie beda do jazdy tylko na jednego wybranego konia i na zawody- za duzy syf robie przy innych koniach by lazic w oficerkach czy nawet  sztybletach i sztylpach😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 grudnia 2008 21:48
m0niSk4 pisałam o Hippice.

Karla, jak już pisałam, w moich hippicach dokładnie co roku wypada wymiana zamków
no u moich wszystkich znajomych co katuja  hippike  tylko te znaczki poodpadaly😀 zobaczymy co z moimi bedzie- cena srednia wiec nie bede jakos max narzekac😀 jak przezyja rok pracy  bede zadowolona- ja strasznie niszcze buty :-[
Koniczka wow! to nie wiedziałam, że tak dbają o klienta...🙂
aż trudno uwierzyć, że tylko za koszty wysyłki...
Karla jakie masz modele tych oficerek Cavallo ?
Fanga juz nie mam - jeden to byly talenty czy cos jakos takos  drugie nie pamietam:/ ale jakeis takie starsze modele, bo  to jeszcze z czasow gdy bylam w LO ;D
Bo ja teraz dostalam oficerki Cavallo do siodla i zastanawiam sie jakie beda jakosciowo, bo teraz mam hippici i srednio jestem zadwolona
z perspektywy czasu - skora i wykonanie Cavallo kiedys bylo duuuzo lepsze- ale kazdemu pasuje co innego🙂 wiec moze bedziesz zadowolona🙂
Ja mam Cavallo Piaffe i Königs Favorit Dressage. Zdecydowanie stwierdzam, ze Königsy duzo wiecej wytrzymuja. Na dodatek sa tansze, nawet jesli sa robione na miare.  ;D
Co do sztywnosci, to lubie sztywne oficerki. Zboczenie zawodowe.  😉
kpik   kpik bo kpi?
03 grudnia 2008 22:42
ja kupiłam cavallo rok temu w dojczlandii i sprawują się super
model 47000. lub Atlanta

sznurowane, z zamkiem, dalej jak nówki
Anka masz może zdjęcie jak te Konigsy wyglądają na stopie? Bedę bardzo wdzięczna 🙂
Zgłoszenie wysłane, dziękujemy.
Moje Hippiki mają półtora roku, używane na jazdy pingwiniarskie oraz zawody. Chyba mam szczęśliwy egzeplarz, bo na razie odpukać nic się nie popsuło. Wyglądają porządnie. Na codzień stoją w prawidłach i staram się regularnie czyścić. Natomiast w sztybletach Hippiki po 2 latach popsuł się zamek, ale po wymianie dalej służą.
Anka masz może zdjęcie jak te Konigsy wyglądają na stopie? Bedę bardzo wdzięczna 🙂


O tak 🙂

Anka wyglądają bardzo fajnie 🙂 To teraz może jeszze się ktoś orientuje w którym warszawskim sklepie są dostępne takie oficerki... 😉
Ja też mam Konigsy Favorit Dressage i ją rewelacyjne: twarde, świetnie wyprofilowane i lekkie.

Zdecydowanie polecam. Tutaj moje ->
A jakie skokowe polecacie??
Koniecznie wiazane.
Hippika odpada. Myslalam o SG (chyba Bergamo) albo Cavallo jakies.
kpik   kpik bo kpi?
04 grudnia 2008 22:06
moje są ani typowo ujezdzeniowe ani typowo skokowe
wiązane z przodu i z zamkiem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się