skoki luzem - zdjęcia/filmiki

tyskakonik, to może zamiast młodziaka męczyć na niefachowych korytarzach zajęłabyś się spokojną socjalizacją tego konia?

Gdzie Ty się babo spieszysz? Po co to? Na co? Kto te przeszkody ustawia? Ty sama?
Z jednej strony fakt, ze luss wrecz przesladuje tyske, ale z drugiej strony ma niestety sporo racji.
Tyska ma na prawde fajnego mlodego konika, ale wyraznie widac, ze nie wie jak takiego dzieciaka prowadzic i jest na dobrej drodze zeby go zmarnowac. Niestety.
Za duzo, za szybko..... itp. itd.


Nirv, przede wszystkim nie ustawiaj zielonemu koniowi pustych stacjonat!! Chocby i mial technike to jej nie pokaze, bo sie pogubi.

Lotna, podoba mi sie kucyk. Wszytsko na swoim miejscu. Podwozie schowane, szyja pracuje, grzbiet pracuje... ladnie.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
20 marca 2009 20:16
Rozumiem 😉 Następnym arzem ustawię niżej, a coś trudneijszego, gdzie będzie musiał się skupić, a nie lecieć yle jak, byle tylko do wyjścia... Dzisiaj skakaliśmy pod siodłęm mini parkurek na poziomie LL. Filmiki jutro 😉
Ciska nie mówię, że Luss nie ma racji, bo sama się z nią zgadzam. Irytuje mnie jednak forma jej posta pt. "A nie mówiłam?".
Reszta chyba została już powiedziana.
Przepraszam, że wychodzi to jako nękanie, ale jak widzicie mój post nie jest złośliwy 😉 I w sumie to dopiero drugi temat, w którym coś napisałam, więc tak źle to chyba ze mną nie jest. Kompleksy jakieś mam, a kto ich nie ma?  😀iabeł:


Widzę dokładnie to co Wy (odgięty koń, zbyt duże wymagania nieadekwatne do wieku, słaba technika) więc też mogę się chyba wypowiedzieć. Cieszę się niezmiernie, że tyska ma zamiar to naprawić.


Tak więc przepraszam, nie miałam na celu atakowania osoby tyski 🙂
Lotnaa Śliczny, bardzo podobają mi się takie konie 😜 Ale te przeszkódki to dopeiro cudeńka z marzeń 😜
Manta   Tyłkoklep leśny =)
21 marca 2009 15:01
Przeszkody "od Lotnej" świetne =) chyba pamiętam je ze starej volty, a koń czysty aż się świeci ;-) ale szczerze - jakby takie fotki wstawił ktoś nowy, zaraz byście go zjechały za lonże i brak ochraniaczy =P
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 marca 2009 16:37
Manta, na status geriavita pracuję od lat  😉

Co do lonży - chociaż zgadzam się z krytyką takich skoków, to w tym wypadku myślę że kucowi się krzywda nie działa. Zawsze poruszałam się z nim przy najazdach, miał kilka foule na wprost, tak samo przy lądowaniu. Pewnie z takim kurduplem łatwiej niż z dużym koniem. No i gdyby nie skoki w tej formie, konik pracowałby w cyklu "Tydzień jazdy na płaskim + zawody". Jeździec się do jazdy nie palił i nieraz to były jego jedyne skoki przed zawodami.

Ochraniacze - miał je zakładane tylko na crossy  🤔  Wg właścicielki na skoki ich nie potrzebował 🤔wirek: . A trudno kłócić się z szefem.

Solusiek, dzięki, bardzo żałowałam, że nie mogę go w cudowny sposób powiększyć, byłby dla mnie ideałem konia  😉
a to mój 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
22 marca 2009 14:36
katka, ale fajnie kica  🙂 Chociaż jeszcze za wysoko, ale potencjał super. No i ruch w kłusie śliczny  😀
popisywał się 😉
pod siodłem się tak nie rusza 🙂
ale ważne że skacze 😉
Manta   Tyłkoklep leśny =)
08 maja 2009 10:00
Temat troszkę zamarł =P
Ale jako, że w długi weekend moje słońce skakało =) to sięchciałam pochwalić =P i ciekawa jestem Waszych opini =)

tak pokaże wszystkie filmiki pokoleji =)

najpierw leżące drągi
http://pyzakowalska.wrzuta.pl/film/9nfIlbvoDqs/basia_pierwsze_podejscie

później hopsanie
http://pyzakowalska.wrzuta.pl/film/4CK4gliECy0/basia2

http://pyzakowalska.wrzuta.pl/film/1SRXDCzVaFm/basia3

http://pyzakowalska.wrzuta.pl/film/7V7qiXlmsg4/basia4

najwyższa przeszkoda:

http://pyzakowalska.wrzuta.pl/film/3LnabqtHkby/basia5
zeby nie bylo, ze w Pankowie same ujezdzeniowce  😉 Jakosc zdjec kiepska, bo zrzucane z kamery  🤔

Brentino (Insider x Lord Alexander) ur. 2oo5



VIDEO:


Sellama (Insider x Firstgraaf) ur. 2006:

incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
09 maja 2009 08:18
Byłam w Pankowie z kumpela,ktora szukała konia w tamtym roku🙂
Ładna stajnia,hala,konie🙂
Brentino-fajnie sie rusza 😉
faraa, łosz, niezły ten Bretino! średnio mi się podoba szyja, ale rusza się cudownie!
Moja konina skakała pierwszy raz luzem, takie o to wyniki:





a byłam pewna że to nielot  🤔
Fantazja pięknie! Świetną ma technikę kobyła! Hihi, widzę, że się porządnie za nią wzięłaś  😎
Dzionka tak tylko chciałam sprawdzić czy potrafi podnosić nogi, a pewna osoba mi powiedziała że moja kobyła byłaby świetna w ujeżdżeniu
Lotnaa   I'm lovin it! :)
19 maja 2009 19:51
Fantazja, sorki za OT, ale koń wygląda o niebo lepiej w nowej fryzurze 🙂 Nio i fajnie się składa jak na pierwszy raz  😀
Lotnaa dziękujemy za miłe słowa  :kwiatek:
E tam ujeżdżenie, dawajcie w stronę skoków! Ślicznie się składa, szczególnie jak na pierwszy raz...
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
19 maja 2009 20:54
fantazja kobyla sie zmienila na mega wielkiego plusa! widze, ze potencjalu jej nie brak!
Dzionka a jednak podstawy są ważne i teraz nad tym pracujemy, ale na pewno gdzieś coś kiedyś hopsniemy, nie ukrywam że chciałabym  😀
margaritka dziękujemy  :kwiatek:
asior   -nothing but eventing-
19 maja 2009 21:08
Fantazja - bardzo fajna technicznie. I widac, ze uwazna.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
19 maja 2009 21:17
Fantazja-super!a pomysl co bedzie jak juz sie porzadnie ujezdzi gniada 😜
Dzionka-ja mysle, ze jedno nie wyklucza drugiego 😉(a nawet nie powinno)
milusia, Fantazja- ja doskonale wiem, że jedno drugiego nie wyklucza (co też sama praktykuję z moim młodym), więc bez takich mi tu insynuacji :P
Fantazja Kobyłka pięknie się zmienia 😀 Bynajmniej nielota to nie posiadasz 😁
asior fajnie to słyszeć/czytać, dzięki  :kwiatek:
milusia małymi kroczkami dojdziemy do tego, z pomocą  😉
Dzionka  🙂 chcę własnie takie podstawy zrobić i zobaczymy co dalej,  przy okazji ja też cały czas się uczę
solusiek pięknie dziękuję  :kwiatek:  teraz wiem to na pewno, że nielota nie posiadam  🤣
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 maja 2009 14:12
jestem ciekawa co mi powiecie
Klaczki pierwszy raz w życiu widziały przeszkody, były dzielne nie powiem
Jestem z nich dumna ale na co u młodych koni nalezy zwrócić uwage , chodzi mi o to co mówi że w przyszłości moga mieć predyspozycje do sportu.
Bo to że nóżki naucza sie podciągać to przypuszczam da sie wytrenować a jeżeli chodzi o pewność konia przy podchodzeniu do przeskody, o tempo, o szanowanie drągów itp?
Waszym zdaniem która po tych 1 skokach ( o ile w ogole można oceniać bo ponoć dopiero za 3 razem konie łapią o co chodzi) ma wieksze predyspozycje
Bibrakte 5l.


Corrida 4l

asior   -nothing but eventing-
25 maja 2009 15:59
Corrida fajniejsza, bardziej poskladana i widac, ze ma C-tki w rodowodzie  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się