skoki luzem - zdjęcia/filmiki

Sznurka Za tatusia araba i charakter cudowny można mu to wybaczyc 😉

(jak mi ktoś wyjasni jak rozjaśnić filmik to wrzuce pierszy skok mojego młodego, ale na razie to filmik z serii "wyobraź sobie co widzisz"😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
04 lutego 2009 08:20
milusia - mnie sie bardzo podoba. ladny grzbiecik, szyjka i podwozie poskladane. mily obrazek🙂
Lov on zawsze tak daleko sie wybija?


spójżcie jaką ma spręzynke w zadzie😉
deborah   koń by się uśmiał...
04 lutego 2009 09:14


spójżcie jaką ma spręzynke w zadzie😉


ten filmik pojawiał sie na forum wielokrotnie.. 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
04 lutego 2009 09:25
deb. po Twoich slowach wiedzialam, jaki to filmik jeszcze przed kliknieciem na linka 😁 😁
deborah   koń by się uśmiał...
04 lutego 2009 09:29
😀 ja oglądałam go dziesiątki razy i ciągle mnie zastanawia czy on naturalnie tak, czy zwyczajnie chamsko i boleśnie był barowany..
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
04 lutego 2009 10:00
wiesz co... ja sobie mysle, ze kon na pewno skacze charakterystycznie, ale efekt jest wzmocniony przez proporcje, w jakich nakrecony jest film. Obraz jest wyciągnięty w pionie, przez co wydaje się, że koń skacze wyżej, niż to było w rzeczywistości.
to znaczy - żeby nie było - rzeczywiscie film może robić wrażenie, ale myśle sobie, ze w realu to nie wygląda aż tak ekstramalnie 😉 - i w sumie dobrze, bo ten kon skacze strasznie asekuracyjnie - rzeczywiscie mogl byc barowany, chyba ze to jakis bardzo ambitny świeżak;-)
tak sie przygladam i mysle ze ten okserek mial tak 1,3m (patrzac na ludzi, ktorzy stoja obok....)
wybaczcie ale ja sie ciagle nadziwic temu nie moge😉
🤣 też od razu wiedziałam co to za filmik, widziałam milion razy i... kliknęłam i tak, nie mogłam się powstrzymać  🤣
Mnie się wydaje że to nie barowanie tylko młode "gniewne" konisko 😉
Mój pierwsze kawaletki pokonywał takim stylem, że za kawaletką pierwsze na ziemi były tylne nogi  🤔 (oglądałam filmik kilka razy bo to kosmicznie wyglądało)
Później do 50cm przyłożył sie tak jakby minimum 110 stało 🤔
Młodość ma swoje prawa 😉
No to mam dzisiejszy cotygodniowy korytarz pofotografowany 🙂

Na początek kobyła. Chapeau bas! Trudny, wrażliwy koń, z którym początkowo praca poszła nie tak, jak powinna. Mimo aparycji wielkiego wozaka, to bardzo delikatna dziewucha, nerwowa, ale zaczynająca pokazywać pierwsze objawy przełomu w pracy. I tak prawdę mówiąc... to szkoda jej do tego ujeżdżenia  😉



Fenomenalnie poprawia zadem, na niektórych zdjęciach prawie nie widać, że w ogóle ma tylne nogi:


Tu młody Argentinus, ciekawy zwierzak, który skacze wszystko z półmetrowym zapasem, niezależnie od wysokości przeszkody 🙂 Co prawda, o ile niskie przeszkódki pokonuje w stylu na jelonka, z wiszącymi łapami, to dopiero na jakichś konkretniejszych wysokościach zaczyna kombinować nad techniką. Nie będzie to łatwe do przerobienia, bo skubaniec ma tak silne odbicie, że jest w stanie nawet z miejsca skoczyć dowolnie wybrany obiekt.

Typowe ju-huuu na niziutkiej, treningowej kombinacji skok-wyskok:


Duży okser należy już jednak skakać gramotnie:



Siwy - bezsprzecznie najlepszy technicznie koń z naszej stajni. Bardzo fajnie, okrągło baskilujący. Jak tak będzie kicał pod jeźdźcem, to naprawdę mucha nie siada. Muszę zacząć drążyć właścicielkę w kierunku jakiejś Lki na wiosnę 😉
Żeby nie było za cukrowo, siwy tak samo jak ładnie pokonywał dziś przeszkody, pokazywał tak samo dużą niechlujność, szczególnie na początku. Stawiam na to, że oszczędza się na weekend, kiedy go będę wyrzucać w karuzelę  🤣
Zdecydowanie jednak skoczek, i ma przewagę charakteru nad kobyłą powyżej.





No i na deser, Kucunio  🤣 Jakoś tak się złożyło, że nie chodził razem ze stawką do korytarza i dziś testowo skakał pierwszy raz. Odnoszę wrażenie, że w ogóle skakał w korytarzu pierwszy raz, bo kompletnie, 100% nie wiedział o co w tej zabawie chodzi. Nakręcał się, zabierał przeszkody, skakał w ostatniej chwili (następnym razem trzeba pamiętać, żeby robić mu luźno rozstawioną kombinację i koniecznie wskazówki), w ogóle nie był pewien, czy na pewno chodzi nam o przeskakiwanie ogrodzenia (przecież ogrodzenia są do respektowania, a nie dżampów). Mam bardzo mało Kuco-fotek, bo dopingowałam jego próbom przefrunięcia przez drągi  🤣

Ratunku!

Poleciałem!


Za to potem grzecznie asystował przy odnoszeniu w drągi, prowadząc się za mną lub za trenerką krok w krok i pakując z nami na zaplecze hali (wychodziliśmy przez małe, ludzkie drzwiczki)  🤣



spójżcie jaką ma spręzynke w zadzie😉


jak mam być szczera dużo bardziej podoba mi się ten:



świetna technika a dużo ekonomiczniej i dużo zdrowiej dla nóg 😉 tamten skacze powalająco i skacze tak, że gałki oczne wypadają z oczodołów... ale jakoś ten drugi dla mnie lepszy 😉
taggi nie wydaje mi się, żeby tam było 1,30 . Ta przeszkoda jest na wysokości ramion i szyi facetów, którzy tam stoją. Musieliby mieć wszyscy ok 1,50 wzrostu 😉
że filmik jest rozciągnięty w pionie się zgodzę. ale zapas koń i tak niezły daje. Ale też nie jestem zwolenniczką tego stylu 🤔
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
06 lutego 2009 18:07
q ale macie fajnie! kazdy zwierz skacze raz w tyg? po kolei kazzdego bierzecie? no szafirowa pchaj tam na ta elke  😁
kujka   new better life mode: on
06 lutego 2009 19:49
ja tez wrzucilam dzis konia w korytarz. pod jezdzcem nie skakal nigdy, w korytarzu to jego 3 czy 4 raz.
bywa tak (wybicie przed wskazowka)


a jak sie bardziej normalnie wybije bywa tak


z gory przepraszam za jakosc ale niestety filmik dlugi duzy, wstawic nie moglam, wiec chociaz powycinalam sobie 😉
kpik   kpik bo kpi?
18 lutego 2009 21:38
jakośc filmikowa, ale koń latał wysoko.
aż żal mu kazać kapuste deptać ...
kujka Pytanie jak z technika, bo fotki sa w takich fazach, ze ciezko cos powiedziec.
kujka   new better life mode: on
18 lutego 2009 21:55
Klami, moze jutro mi sie uda ustawic korytarz i obfocic dziada, trudno jednak byc rownoczesnie operatorem konia i aparatu 😉 ale postaram sie o jakies lepsze 🙂
Kpik to trzeba na skoki się znowu nawrócić 😉
kpik   kpik bo kpi?
18 lutego 2009 22:28
łaa w tym rzecz, ze ja nie chce ... może jednak dersiarzowanie mu się jezcze spodoba :P
no i będziesz miała serce odmawiać my skoków?? 😉 zawsze możecie jeździć i skoki i ujeżdzenie  😁
Tak dla ożywienia wątku 😉

szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
14 marca 2009 18:05
nasz dzisiejszy lajtowo-rekreacyjny korytarzyk:

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 marca 2009 18:36
To i mój 😉 :


I super wyraźny filmik 😀iabeł: 😀 :


I jeszcze jeden 😀 ( wszystko w opisie, nie linczować mnie... 😉 ) :
tyskakonik Skokowych predyspozycji Twojego to ja szczerze zazdroszczę!  🙇
tyskakonik wow, bardzo fajny! I z jakim spokojem sobie dyga i jak chętnie.. aaaahhh super materiał  🙂
Btw akurat sluchalam 'in & out of love' i jak wlaczylam filmik zrobil mi sie surround  🤣
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 marca 2009 19:42
Bardzo Wam dziękuję... :kwiatek:
tyskakonik - świetny jest ten drugi filmik  😅
ma talent ;P
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 marca 2009 19:45
Jutro go będę puszczać, więc mam nadzieję, że ktoś mi z(s?)filmuje siwego porządną kamerą 😀 Poproszę koleżankę 😉
kurcze no, siwy potencjal to ma. Ale niech mi ktos powie, jak to jest z mlodymi konmi - tu tyskakonik ma 4ro latka... tak wysoko w korytarzu? Co to ma dac? Pytam serio, nie znam sie i chcialabym sie dowiedziec.
sienka, koń szafirowej ma niecałe 4 lata a w korytarzu zobacz ile dyga. To pewnie ma jakiś cel, ale to lepiej spytaj u źródła 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się