Olsztyńscy voltowicze

TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
05 kwietnia 2019 05:54
Drodzy Olsztynianie 🙂 Z rok nie byłam w Olsztynie a niedługo czeka mnie wyjazd. Czy spokojnie przejadę ulicami Lubelską i Kościuszki do Szpitala Miejskiego czy są jakieś objazdy? Nie znam za bardzo miasta i mam nadzieję, że trafię.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 kwietnia 2019 07:45
Przejdziesz, tylko to na pewno inaczej wygląda niż rok temu, bo intensywnie budują, tak obwodnicę, jak i zmieniło się rondo przy dworcu.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
05 kwietnia 2019 08:59
O to super, dzięki, najgorsze te objazdy, jak się nie zna miasta to katastrofa.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 kwietnia 2019 13:09
Na wjeździe od strony Mrągowa uważaj, żeby w odpowiednim miejscu zjechać, bo kawałek odcinka jest 4-pasmowy. A dalej już sobie poradzisz :-)
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
05 kwietnia 2019 19:14
Całe szczęście mam nawyk patrzenia na znaki (takie zboczenie zawodowe) to może nie przegapię zjazdu  😂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 kwietnia 2019 20:26
Najwyżej pojedziesz na Jaroty  😉
Czy ktoś się orientuje czy dojeżdżają jakieś busy do Ekwadoru do Dąbrówki? 😉
Olsztyniacy, liczę, że tu znajdę pomoc.  :kwiatek:
Poszukuję osoby, która poprowadzi mi jazdy na swoim koniu bądź udostępni konia na jazdy z trenerem. Rozważam też współdzierżawę, ale nie ukrywam - nie stać mnie na to, jeśli doliczę koszt jazd z trenerem, a i czasowo bywa u mnie czasem różnie. Niemniej, każdej propozycji chętnie się przyjrzę. 😉
Interesuje mnie bardziej ujeżdżenie (zaznaczam, poprawne, a nie dziwny twór, żeby koń wyglądał jak zebrany), jazdy ok. 2 razy w tygodniu, mile widziane jakieś małe podskoki od czasu do czasu, ale to nie jest akurat konieczność. Interesuje mnie dłuższa współpraca.
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania i propozycje na priv.  😉

Rzygam już (za przeproszeniem) rekreacją, poza tym czuję, że wyrzucam pieniądze w błoto. Obecna dziewczyna z koniem mi wyjechała i trochę nie mam co ze sobą począć.  🙁
A nie jestem na tyle bezczelna, by nagabywać ludzi o dzierżawę prawie za darmo, bo mnie nie stać. Po tylu latach dalej mnie boli, że te konie takie drogie. :P

Więc, gdyby ktoś coś, to będę baaardzo wdzięczna za informacje.  :kwiatek:
Filip kapryan? Ktos mial z nim do czynienia ? Potrzsbny fachowiec ortopeda so kulawizny ciezkiej do zdiagnozowania? Sla ambitnego veta.
Pana Filipa bardzo polecam 🙂. Nam bardzo pomógł i odpowiednio zdiagnozował 😉
Dziekuje za info
lkbuzerka też polecam  😉
Mam do poprawienia siodło kieffera, bardziej estetyczne mankamenty. Oraz doszycie tylnych brakujących poduszek.
Komu mogę je bezpiecznie oddać w jak najbliższych okolicach Olsztyna najlepiej?
Przejrzałam wątek rymarzy, i zaskoczyło mnie to ,że tak naprawdę mamy garstkę ludzi.  🙄
I nadal nie wiem co z siodłem zrobić 🙄
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 stycznia 2021 19:00
Odświeżam.
Czy jest w okolicach Olsztyna, tak do 30km, choć im bliżej tym lepiej, jakaś sensowna stajnia przydomowa, która przyjmie emeryta? Za rozsądne pieniądze?
Sensowna - czyli jaka? Tzn. czego oczekujesz? Bo skoro emeryt, to hala chyba niepotrzebna? .... Ale też dosłownie szopka - mogłaby być czy nie?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 lutego 2021 08:07
Luteja, sensowna, czyli przede wszystkim z bdb opieką. Hala niepotrzebna, potrzebna trawa, towarzystwo i stajnia, chów bez stajenny nie wchodzi w grę.
maleństwo wysłałam wiadomość - ale nie pokazuje się w wysłanych i nie wiem czy dotarła .... ostatniomam problem z internetem lub z telefonem ....
Witam,
Gdzie warto zajechać na Warmii żeby obejrzeć konie 3-6 letnie na sprzedaż? Liski, Rzeczna? Polecacie coś jeszcze?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 marca 2022 16:28
Klaudiaa25, szukasz konia z papierem sportowym?
Dementek, niekoniecznie, bardziej zależy mi na zdrowiu niż na papierze 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
10 kwietnia 2022 13:25
Można odwiedzić jeszcze Kierzbuń, Sasek, Kurki, Tomaszkowo z takich bliżej Olsztyna.
Czy jest tu jakaś dobra dusza która potrafiła by pomóc (albo podpowiedzieć kto by mógł) w "odnalezieniu" netflixa" starszym ludziom. Nie mają na pilocie, coś zapomnieli, czegoś nie wiedzą. Raczej są "techniczni", ale czasem coś ich przerośnie. Zdalnie może być problem z ogarnianiem.
Rodzice mają mieszkanie na Dywitach (mam nadzieję, że dobrze zapamiętałam) i są tam dostępni co dwa tygodnie.
Zna ktoś stajnie sportowe z pensjonatem w olsztynie/okolicach?
Villarai, zależy co masz na myśli przez stajnię sportową. Jest Ekwador i długo, długo nic - w okolicach Olsztyna jest mnóstwo stajni, część z halą, część nie. Z sekcją sportową i halą jest na pewno Hippika Tomaszkowo (obecnie znajdują się w Łańsku), bez sekcji sportowej (chyba) w Tomaszkowie jest Popisowo. Polecaną stajnią jest Margo w Sząbruku, wydaje mi się, że tam nie ma rekreacji, jest hala, ale nie wiem na ile można ją nazwać w jakimkolwiek stopniu "sportową". Z halą na pewno jeszcze stajnia Palmowscy (bardzo wąska hala!) i chyba Radosty mają halę - ale tutaj nie odnoszę wrażenia, że są to stajnie sportowe.
Od razu mówię - w żadnej stajni konia nie trzymałam, w części stajni byłam osobiście, w części znajomi trzymali konie, inne wyglądają interesująco i tylko dlatego o nich wspominam.
Post został usunięty przez autora
Dreamer113, Przez sportowe chodziło mi właśnie o takie stajnie typu ekwador tzn organizujące zawody, ewentualnie egzaminy itp z klubem sportowym. Niestety do ekwadoru mam ok. Godzine, więc raczej by to nie wypaliło. A kojarzysz może jakąś stajnie w stawigudzie?
Villarai, to niestety tylko Ekwador tak szczerze mówiąc przychodzi mi do głowy, szczególnie w przypadku organizacji zawodów. Dalej owszeml ale to już Gałkowo, Kwidzyn, w Kierzbuniu organizują egzaminy na odznaki (chociaż tu już ciężej mówić o sporcie), Sasek Mały.
W Stawigudzie kojarzę, że na pewno coś jest, ale niestety nic więcej poza skojarzeniem.
No i jeszcze stajnia na Kortowie, ale opinie słyszałam różne, więc do własnego sprawdzenia.
Najbliżej kierunku o którym mówisz (Stawigudy) to właśnie wymienione wyżej Popisowo w Tomaszkowie i Hippika w Łańsku. Dookoła Olsztyna jest raczej sporo małych stajni, ale wbrew pozorom spora część organizuje co jakiś czas szkolenia z zawodnikami, kursy itp., tylko to już trzeba się interesować jak to wygląda w konkretnej stajni. Więcej nie pomogę, bo objeździłam niewiele stajni, w tym część typowo rekreacyjnych.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 grudnia 2023 07:46
Dreamer113, Popisowo w Tomaszkowie ma fajną stajnię z halą i wielokrotnie wygrywa w zestawieniu z Kortowem.
Dementek, wiem o tym, dlatego tez Popisowo wymieniłam. 😉
Tylko stricte sportowych typu Ekwador innych nie kojarze.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 grudnia 2023 08:13
Dreamer113, raczej tylko Ekwador regularnie organizuje zawody. Nie licząc wewnętrznych zawodów/konkursów dla dzieci jeżdżących w Syriusz Pony Club w Tomaszkowie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się