Bryczesy

Jeśli chodzi o takie z tańszych a z pełnym lejem to Fair Play mają takowe:

myślę, że jako bryczesy na zawody byłyby fajne, bo niestet przy częstsej jeździe bardzo się na Fair Play'ach zawiodłam...;/ nie dość, że lej się zmechacił (jeden!) to jeszcze zaczęły na nim robić sę dziury i to nie tylko na kolanach ale wew. strona ud zaczyna w nich wyglądać jak sitko....;/
Ja mam właśnie na codzienne jazdy fair playa z pełnym lejem, zmechaconym :/ Ale ogólnie są wygodne więc się zastanowię nad nimi.
Dramka no niestety raczej nie chcę Piekurów, coś do max 300zł..

Macie może bryczesy amigo? Te -> http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=6_22_168&products_id=2538
podobają mi się z wyglądu, no i cena bardzo mała, zastanawiam się jak z jakością?
Ja chciałam sobie kupić takie białe FAIR-PLAY ale zadne na mnie nie pasowały  😵
Macie może bryczesy amigo? Te -> http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=6_22_168&products_id=2538
podobają mi się z wyglądu, no i cena bardzo mała, zastanawiam się jak z jakością?

Miałam kiedyś jakieś z pełnym lejem z Amigo, ale byłam średnio zadowolona, co praawda nic się z nimi nie robiło, nie mechaciły się, ale były bardzo twarde i w ogóle pierwsze jazdy a potem każda po praniu to była masakra, szwy przy lejach były bardzo twarde i wbijały mi sie w nogi, tak więc drugi raz bym nie kupiła, ale może nie każde takie są musiałabyć na żywo obejrzeć
Za 300zł spokojnie na forum wypatrzysz pikeur lub eurostar. Majeczka czesto ma. Nie wiem jaki rozmiar cie interesuje ale ostatnio miała isabel werth 38 za 250zł.
majeczka   Galopem przez życie!
25 lutego 2010 06:34
Już nie mam 😉  osobiście bardzo nie polecam Amigo za to Fair Play jak już ktoś napisał mogą się sprawdzić jako bryczesy na zawody, no bo jedziesz parkur i do pralki, nawet jak jeździsz co tydzień to masz 4 x w mieśiącu, Horze też się nadadzą 🙂
Tylko szkoda troche dać 250zł za FAIR-PLAY..i nie wiem jak sie dopieraja białe..
Ja z tańszych mam HKM z pełnym lejem i też nie są najgorsze, więc tym bardziej na zawody to mogą długo posłużyć.


A teraz takie pytanie do was trochę niecodzienne.
Ja sie przekonałam do pełnego leja i w sumie teraz to prawie wszystkie bryczesy mam z pełnym lejem. I zauważyłam, że jak się zrobiło cieplej to... hmmm, nie wiem jak to ująć - trochę mi za ciepło w tyłek - po prostu jak jest pełen lej to jest słabsza cyrkulacja powietrza i normalnie mam wrażenie, że mam czasem odparzoną skórę miedzy pośladkami. szczególnie w te dni, kiedy muszę więcej przy koniu zrobić- automatycznie dłużej mam na sobie bryczesy.



Kotbury- w upalne lato biegam tyle godzin w pełnych lejach różnych firm i nigdy nie przeszkadzał mi nadmiar ciepła w tyłek. A przewiewu też przecież nie mam. A żeby jeszcze się odparzyć? Szok! Strasznie wrażliwą musisz mieć tam skórę.  😲
Jak tak masz to lepiej może zainwestować w krótkie leje. Materiał chociażby bawełna z domieszką jakiegoś elastanu będzie lepiej oddychać niż  pełen lej.
miałam kiedyś RTS z pełnym lejem. bardzo nieprzewiewne, ale podszyte delikatną frotką. jak dla mnie rewelacja. lepsze niż pikeur, eurostar. dodatkowo jak ktoś ma kościsty tyłek to też super 🤣 można spokojnie 4 godzinki w siodle spędzić
No chyba na sezon upłowy się będę musiała przeprosić z krótkim lejami... ale w pełnych tak rewelacyjnie dupsko do siodła się przyczepia... 😍

Narazie odparzyły mnie pikeury i HKMy... na lato mam dwie pary letnich cavallo- jeszcze ich nie nosiłam - zobaczymy jak się sprawdzą. Podskoczy temeperatura do plus 10 wieczorami to je wygrzebię z czeluści kartonów i na dupsko... zobaczymy.

a latem to nie wiem w czym bede jezdzic..
[quote author=Dramka link=topic=217.msg497167#msg497167 date=1266875523]
Informacja dla osób długonożnych: CAVALLO chyba ma najdłuższe nogawki jeżeli chodzi o przedłużane rozmiary.

Rozmiar 76 (38 przedłużane) ma od kroku: 76cm!




Dramka widziałaś je na żywca? chodzi o te? http://pasi-konik.pl/pl,product,448965,cavallo,bryczesy,damskie,z,pelnym,lejem,champion.html
[/quote]

Mam dwie pary cavallo championów. Bardzo je lubię, szczególnie zapięcie w talii "podwójne" mi pasuje. W porównaniu do piekurów i ES mają trochę większą rozmiarówkę, tzn. normalnie mam 80, a w cavallo wbijam się 76.
Z długością problemów nie mam przy moich nogach 😉
jeżeli chodzi o letnie bryczesy to ja ostatni sezon przejeździłam w eurostarach z krótkim lejem i niestety przy wyższych temperaturach i kilku koniach codziennie skóra była obtarta i odparzona. Materiał zwykły, prążkowany okazał się jakby zbyt sztuczny  😤
Bo tu wazny jest sklad materialu a nie tylko firma🙂
Mam eurostary z krotkim lejem, ale material bawelna + elastan - na lato sa boskie🙂 Przewiewne, nic nie odparza i tylek sie nie poci😉
Nie oszukujmy sie, nie ma takich cudow, zeby polyester oddychal🙂
jeżeli chodzi o letnie bryczesy to ja ostatni sezon przejeździłam w eurostarach z krótkim lejem i niestety przy wyższych temperaturach i kilku koniach codziennie skóra była obtarta i odparzona. Materiał zwykły, prążkowany okazał się jakby zbyt sztuczny  😤


Hmmm... dobrze, że piszesz bo własnie już szperałam za jakimiś prążkami bo mi się wydawały najmniej 'spoiste' ale takie, które najwięcej mogą wytrzymać... czyli dupa zbita (a raczej) otarta. 😂

A i sypanie w gacie talku dla niemowląt też mi nie pomogło...  😵
kotbury na takie problemy polecam parkury bawelna z elastanem (choć muszę zobaczyć na metkę jaki sklad na 100%) z latkami na kolana, są niedrogie i na lato idealne, sama będę musiala takie kupić, bo moje kilku letnie już się trochę poprzecieraly 🙁
Lena "Mam dwie pary cavallo championów. Bardzo je lubię, szczególnie zapięcie w talii "podwójne" mi pasuje. W porównaniu do piekurów i ES mają trochę większą rozmiarówkę, tzn. normalnie mam 80, a w cavallo wbijam się 76."

A mi się zawsze wydawało że CAVALLO wypadają ciut mniejsze  🤔

Kotbury Nowej generacji bryczesy PIKEUR mają lej oddychający..nie wiem jakie ty posiadasz..
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
25 lutego 2010 13:28
ja nie miałam nigdy takiej sytuacji, oprócz jednej pary bryczesów: fair play ... brrr... nigdy więcej, nie dość że wyglądają jak kalesony bo wyciągają się na kolanach, to w dodatku obcieram się od szwów czy też odparzam - jak zwał tak zwał... nigdy więcej fair play  😵


Kotbury Nowej generacji bryczesy PIKEUR mają lej oddychający..nie wiem jakie ty posiadasz..


No właśnie mam te nowej generacji.. nowej, kupione w zeszłym roku i nie z jakiś zaszłych wielce stanów magazynowych... takie przylegające i takie dobrze fit, że za przeproszeniem bąka się nie da dobrze puścić bo nie ma miejsca na niego 😁
Może powinnam w stringach jeździć pod te bryczesy... tym sposobem bym miała miedzy pośladkami tkaninę to może by się skóra nie odparzała... a jak sie ma hrabioską dupe to się ma dupne problemy 🤔
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 lutego 2010 15:41
kotbury, a w tych cienkich luganach też?bo mi się one wydają idealne na lato...pamiętam  jak żałowałam,że lugany mam tylko konkursowe.... 😉

ja się po cichu czaję na granatowe cindy  👀
Ktoś Po cichu?  😁

kotbury A może od majtek się obcierasz??

efka Teraz jak masz PIKEUR to zobaczysz że żadne inne z niższej półki nie będą pasować na twój tyłeczek..znam ten ból.
kupiłam dziś bryczesy schockemohle 😜 😜 😜     jestem bankrutem 👿
czekoladowe, pełny lej, super materiał 😜
A Ja dzisiaj zakupiłam OGROMNE Pikeur Lugana białe i mam plan je przerobić na swój rozmiar.  😁 Mam nadzieje że krawcowa się podejmie wezwania.  😅
dramka

gdzie ?? 😀 i jaka cena  taak ogormne czyli ? strach sie bac heh  😁
vissenna   Turecki niewolnik
27 lutego 2010 20:33
kupiłam dziś bryczesy schockemohle 😜 😜 😜     jestem bankrutem 👿
czekoladowe, pełny lej, super materiał 😜


kleopatra66 A zgadnij kto Ci je dziś sprzedał? :>
haha jak miło spotkać się  na forum i w realu 🤣  Pozdrowionka
Naciau Rozmiar 46 przedłużany  😵
Jak na lato i na upały to tylko Pikeur Micro 2000+ - r e w e l a c j a  😀 !!!  Dla szczególnie wrażliwych  😉z lejem kolanowym 😀.
A do mnie dzisiaj przyszły czekoladowe Lugany od Dramki i sa świetne!🙂 Cieniutkie, rozmiarowo idealne i już przy pierwszym przymierzeniu czuję sie w nich jak w drugiej skórze, jak sobie przypomnę jakie niewygodne były na początku te Amigo, jakie twarde, a te Pikeury to jednak inna bajka🙂 Już nie mogę się doczekać popołudniowego treningu🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się