Targi jeździeckie w Poznaniu - CAVALIADA 10-12 grudnia 2010

Dziś w "Głosie Wielkopolskim" piszą, że zawody odwołane, ale targi mają się odbyć - i targi MTP pracują nad jakimś nowym projektem związanym z targami sprzętu. Prezes wypowiada się też nad wyciągnięciem konsekwencji wobec organizatora zawodów za ich odwołanie.
Oj to pustki będą. Bo komu się będzie chciało przyjeżdżać tylko na zakupy 🙄
Dokładnie.  🙄

Ciekawe czy wstęp płatny zrobią 😂
Buuuu, ale lipa  😤
Monny, na stronie jest napisane, że tak.Wstęp płatny jak na każde targi. Ale czy tak będzie...
Bezsens.
Mnie tylko zastanawia co się stało?

W końcu z roku na rok  zawody te miały coraz większą rangę, coraz wyzsze nagrody, coraz lepsze podłoże i zaplecze. Przyjeżdżali coraz to lepsi zawodnicy. No i zawody te miały niepowtarzalny klimat.

Były też nienajgorzej zorganizowane finansowo- wolne od przekrętów i wiecznych sensacji jak to było w związku z CSIO na Woli.

Z tego co mi wiadomo przynosiły nie tylko dumę i prestiż, ale tez organizatorzy nieźle na tym wychodzili.

Kibice też tłumnie przybywali.
Tak więc dlaczego? 🤔
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
07 listopada 2009 16:15
Totalna porażka !
Jestem wściekła.
No dlaczego, dlaczego, dlaczego ?
Ponia   Szefowa forever.
07 listopada 2009 17:41


Wiesz też się nad tym zastanawiałam, przecież były organizowane od tylu lat, sama pierwszy raz byłam w 2001.
Wydaje mi się,że może mieć to związek  z Paradą, bo  niby też duże widowisko, i konie i zawodnicy i bla bla bla...

ale to już nie ten "klimat", kurde Targi to były targi i zawsze były na pocz. grudnia.. ile to się czekało żeby jechać...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
07 listopada 2009 17:45
Tylko szkoda, że w Katowicach nikogo nie znam, bo z chęcią bym pojechała. Ale to tak daleeeko :emot4:
Wątpię aby to miało coś wspólnego z paradą. Wręcz powstanie zawodów w Katowicach powinno jeszcze targom pomóc. Bo wtedy ekipom z zagranicy bardziej by się do Polski opłacało przyjechać. Przyjezdżaliby w środę jednego tyg i wracali do domu w ndz kolejnego. Zaliczaliby dwie imprezy rangi CSI w kilka dni
Seksta   brumby drover !
07 listopada 2009 19:33
jestem zawiedziona.  😕
najpierw CSIO do Sopotu przeniesli a teraz to. Pssss.
Same targi to już nie to...Bez sensu  🙄. A takie widowisko zawsze było...
Może ma to coś wspólnego ze śmiercią tego co wymyślił te targi? Pamiętam, że ostatnio było uczczenie minutą ciszy. Nie pamiętam nazwiska.
Seksta   brumby drover !
07 listopada 2009 21:38
Frankiewicz i tak tez myslalam. Dzieki niemu miala zmodernizowac sie Wola rowniez. niestety  😕
Moon   #kulistyzajebisty
07 listopada 2009 21:44
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... ;-)
Moon - racja, niestety 🙁

Wiadomość z serwisu Radia Merkury:
Konie napotkały przeszkodę. Finanse

Poznań stracił kolejną imprezę jeździecką. Z przyczyn finansowych komitet organizacyjny odwołał międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody - eliminacje Pucharu Świata, które od początku lat 90-tych odbywały się w grudniu w pawilonie MTP.

Z tego samego powodu nie odbyły się również letnie zawody na hipodromie Wola. Jan Posłuszny - szef stowarzyszenia Hippos, które przygotowywało zmagania na targach, podkreśla w rozmowie z Radiem Merkury, że powód jest wyłącznie finansowy. Mniejsze dofinansowanie niż w poprzednich latach zaproponowały również Międzynarodowe Targi Poznańskie. Budżet zawodów powinien wynosić ponad milion złotych.

źródło: http://www.radiomerkury.pl/index.php?art=37416

A już się człowiek cieszył...
Witam Serdecznie!
Na niektórych stronach internetowych pisze, że nie zastały odwołane albo ze właśnie zostały...Tak samo z targami...Mi bardziej rozchodzi się o te targi..Wiadomo, że te zawody były częścią historii końskiego świata w Polsce..I wogóle...Organizowane przez tyle lat.. Ludzie się zjeżdżali z wielką przyjemnością..Aż tu nagle ciach...I zawodów i targów ni ma....To nie fer... Widzę, że ludzie tutaj też do końca nie wiedzą czy się odbędą czy nie?
Seksta no Wola to się akurat teraz intensywnie modernizuje 😉
przyczyna odwołania zawodów nie były finanse a organizacja  😵
nie Poznań, to Hannover i Berlin  😅  🏇
Czy ktoś jest dobrze zorjętowany czy targi będą? Bo zawody jak już wiadomo nie ma........ Zależy mi na odpowiedzi, ponieważ chciałam zrobić sobie takie zakupy jeździeckie.....
Napisałam do mtp i dostałam odpowiedź taką:
"Witam,
W odniesie do Maila na dzień dzisiejszy nie została podjęta decyzja odnośnie ww. targów. Zostały odwołane zawody jeździeckie.
Decyzja odnośnie Targów powinna być w przyszłym tygodniu."

Więc nic nie wiadomo 🙁


Bardzo dziękuje ,,Ramiresowi'' za podanie informacji...Natomiast, jeśli pojawią się gdzieś informacje na temat targów proszę o informacje.... 🏇
Czy ja tylko mam omamy czy re-voltcie ostatnio drastycznie obnizyła się średnia wieku odwiedzających? 😀iabeł:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 listopada 2009 12:56
Laguna, Nie tylko ty odniosłaś takie wrażenie. Widocznie quoniarkowe towarzystwo się przypałętało  🙇 😤
In.   tęczowy kucyk <3
10 listopada 2009 14:06
Wiecie, zima idzie, pewnie im za zimno, coby swoje szanowne dupki do stajni ruszyć, więc pewnie chcą "pogłębić swoją jeździecką wiedzę" w okresie, gdy koniki zimują (bo jak można jeździć jak jest zimno?!)  😀iabeł:
Seksta   brumby drover !
10 listopada 2009 14:11
ołłłłłłłłłłł Ramires co się dzieje? 😉
Będę musiała chyba wpaść w odwiedziny  😎
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
11 listopada 2009 18:34
Na stronie Świata Koni jest info że targi jeździeckie odbędą się w Katowicach
Ajjjj dawno mnie nie było tu.
Seksta no stajnie sie malują, wymieniają okna, dojście do hali zrobione, karuzela się buduje i nawet wc robią 😜 luksus ze tak powiem

A co do targów... niechaj Berlin drży przed najazdem szmatoholików! 😅
Seksta   brumby drover !
11 listopada 2009 19:44
O kurczę!!
Zaskoczyłaś mnie bardzo pozytywnie, dawno nie byłam, wpadnę pooglądać 😉
( oby Wam ceny za hotel w ramach tego 'luksusu' nie podniesli 😉 )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się