Jakie pasze dajecie swoim koniom?

.
Cobrinha będę pamiętać 😉

Gru wstawiłabyś zdjęcie Just Grass? 😀 Myślałam, że nic nie przebije Build Upa czy Sales Prep, ale Endurance bije obydwie pasze na głowę. Sprawiasz, że znów mam wątpliwości czy wrócić na dobre do tego brzydkiego granulatu 😉
.
Vanilka a jaki granulat Dodsona się nadaje?
Vanilka, tak na chłopski rozum powinnas szukać paszy bogatej we włókno, kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 ale ubogiej w białko i przede wszystkim cukry. Z gotowych to przychodzą mi do głowy w sumie trzy:

marstall vito http://www.marstall.pl/Dokumenty/VITO.pdf lub ta nowość faser light http://www.marstall.pl/strony.php/Aktiv/Aktiv.php
equigard St. Hippolyta http://www.hippolyt.pl/Equigard-92.html
Low Glycaemic Prebiotic Muhldorfer http://www.muehldorfer.pl/horse/product.php?id_product=28
mogą się też sprawdzić niektóre spillersy, np. high fibre cubes
Tych pasz zwykle nie podaje się dużo,w  sensie dawkowania, ale nie są też tanie. No ale pytasz o pasze specjalistyczne

albo sama podawaj jakąś sieczkę (ale raczej nie samą lucernę) z dodatkiem np. makucha lnianego, ziół, może słonecznik?

Tak czy siak powinnaś zapytać weta zanim coś wybierzesz.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
06 lutego 2012 21:04
Po mięsniochwacie może być też Blue Grass Re-leve http://www.animalfeeders.pl/konie,produkt,96
.
Edytka Blue Grass u nas raczej niedostępny niestety
Endurka, ale Blue Grass prowadzi sprzedaż wysyłkową. Do 30kg biorą 18zł (24 za pobraniem) potem za każde kolejne 10kg dopłacasz 8zł. Tak jakby co 😉
ale poprzez stroę animalfeeders?

jakiś czas temu dziewczyny mówiły, że nawet u nich pasze nie są dostępne,bo są problemy z zamówieniami
Hmm, o problemach z zamówieniami nic nie wiem. Ale przesyłka kurierem jest na pewno przez stronę Animal Feeders.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
07 lutego 2012 09:39
Brzoza wstawię, muszę tylko zrobić 🙂 Dobrze że nie podajemy paszy na zasadzie ale piękna 😀 te ziołowe kwiatuszki w Enduransie mnie oczarowały 🙂 Swoją drogą sama pasza też jest fajna, bo energia wolno uwalniana i białka nie dużo, ale droga niestety :/

Jaenne nadaje się ERS pellets.

Fiouova ja też słyszałam że Blue Grass już w Polsce nie jest dostępny, w każdym razie nie był przez jakiś czas. A kiedy zamawiałaś ostatnio ?
Gru - dwa lata temu. Ale na ich stronie dalej są te same informacje. Czyżby nie aktualizowali?
(haha, był sobie Blue Grass, a potem odkryłam Dodsona... xD)

A Endurance jest magiczny  😍 Chyba zamówię próbkę po to, żeby sobie oglądać xD Będzie stało w takim ładnym wazoniku i zdobiło mój pokój. Ja bym poprosiła o zdjęcia French Balancer. Jak ktoś potrzebuję mogę wstawić Competition Mix, Competition Concentrate oraz Build Up Mix.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
07 lutego 2012 09:53
A no właśnie, teraz już chyba nie działają, chyba że ma ktoś jakieś aktualne info co do Blue Grassa ?

Fioukova Ty jesteś jednak prawdziwym maniakiem pasz 😀 w życiu bym nie wpadła na pomysł z wazonikiem 😀 Wstaw zdjęcia, jeśli masz jakieś w miarę wyraźne, je też coś jeszcze porobię np. French Balancera właśnie 🙂
Gru, maniak to za mało  😀iabeł:

Zrobię dzisiaj zdjęcia w takim razie. Wezmę aparat do stajni i białą kartkę, będzie lepiej widać 😉
Może uda mi się cyknąć jeszcze coś niedodsonowego - ja nie posiadam (haha, gdzież by znowu), ale na stajni przewija się jeszcze na pewno Cool Mix Spillersa, Sukces jakiś w formie musli i granulatu, Pavo All Sports...

Autentycznie jestem za założeniem galerii paszocholików xD
ja tez jestem za galeria  😀
i ja! i ja! 😀
Ja postaram się jutro cyknąc pavo herbalmelange, który równiez jest ładną paszą która również ostatnio poszła w górę  🙄
.
a ja jakiegos marstalla, zwłaszcza naturella, tez b ładny, innych nie rozróżniam bo są w plastikowych pojemnikach, nie moje (niestety ;>😉
Vanilka - z Hipolita fajna też  jest pasza Struktur Energikum ma 2,8 % cukru
Vanilka, super decyzja 🙂
to kto zakłada galerię?
Mogłabym się podjąć, ale nie wiem, jak  🤣 mamy tu jakiegoś zapaleńca znającego się na rzeczy?
Mój worek equigarda jeszcze czeka na wielkie otwarcie tiririri 🙂 jak jeszcze nikt nie będzie miał to zrobie zdjęcie, pewnikiem za tydzień 🙂

duże TAK na galerię!!
[quote author=panterka-23 link=topic=25.msg1294797#msg1294797 date=1328649890]
Vanilka - z Hipolita fajna też  jest pasza Struktur Energikum ma 2,8 % cukru
[/quote]
Przymierzałam sie do tej paszy juz milion razy.... Ale boje się ,że da niezłego kopa ,a u młodej to równa się z katapultowaniem mnie  🤔
I przyznam szczerze,że nie zwróciłam uwagi na cukier  😡 Jeżeli go jest tak mało to może jednak warto spróbować?
rosek - no ona ma 14 MJ ale wątpię aby to było tak, że koń zamieni się w torpedę

To chyba trzeba porostu założyć nowy wątek - mogę to zrobić ale późnym wieczorem i wstawić trochę zdjęć Hipolita

Cejloniara - możesz zrobić fotkę sieczki?
panterka-23, a nie lepiej galerię typu szmaty lub rewia? W sumie byłoby to bardziej przejrzyste - podział wg firm, wg rodzaju etc. Ale to chyba sprawa do moderatorstwa wtedy. Bo biorąc pod uwagę ilość produktów na rynku będzie tego dosyć sporo. Nie zdziwiłabym się jakby w pewnym momencie galeria rozszerzyła się też na cukierki, dodatki i inne pierdolety.
niom napiszę do moda 🙂
rosek ale ta pasza to taki podstawowy koncentrat, tego sie daje 1 kg pełno[porcjowo dziennie!! To Ci 1 kg kopa nie da 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się