Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Hmm dziwne może popostu konik nie był głodny , bo moj nie tknie żadnej paszy np. Pavo czy też St.Hippolyt .Myślę ze mój koń ma u mnie za dobrze i dlatego jest taki wybredny ,a gdyby mu się wsypalo poprostu jakąs paszę do złobu i nie mial by wyboru czegoś innego zjeść to na 100 % smakowala by mu ona. Wniosek , niektore konie tak jak moj nadużywają komfortu i wygody koni w tych dobrych czasach i u dobrego właściciela. No coż trzeba konikowi dogadzać bo narzekać na niego nie moge - super się spisuje pod siodłem ,a że troszke zmierzły jest hmm nic na to nie poradzę. Może kiedyś zmądrzeje ,albo smaki zmienią się koniowi. 🙂
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
04 maja 2009 11:32
Otworzyłam wczoraj lucernę Equifirsta - i powiem szczerze że wbrew temu co było tu wcześniej napisane, jestem stanowczo bardziej "za" lucerną Hartoga! Jest o wiele bardziej "wilgotna" mam wrażenie, ta druga to takie sianko suche po prostu. 
skończyłam lucerne baileysa ui juz ngidy nie kupie NIC tej firmy.

Dzis zamówie lucerne i classic mix Equi First i Besterlly basic  😉
jesli ktoś potrzebuje paszy hodowlanej
to mogę polecić Equifirsta Mare & Foal
kobyła wcina, aż jej się uszy trzęsą, młodemu smakuje bardziej niż pavo

Będąc na zawodach w Bogusławicach zainteresowała mnie reklamowana tam pasza.
Polska firma Agro Kocięba, to ich pierwsza pasza końska, worek 25 kg kosztuje 24 zł !
Skład ma obiecujący, jest to dość drobny granulat o przyjaznym zapachu, pachnie delikatnie jakby marchwiowo - ziołowo.

I tylko szlag mnie trafia, bo nie przyjmowali płatności kartą, a ja nie miałam drobnych :emot4:
W każdym razie ciekawe czy jest szansa na rozwój tej firmy w dziale pasz końskich.
armara, zerknęłam na stronę tej firmy Agro Kocięba. Robią paszę dla zwierząt rzeźnych, może mam spaczone zasady, ale nie kupilabym od nich paszy dla konia nawet za złotówkę.
jeśli chodzi o dystrybutora Eggersmann'a w woj.mazowieckim to podam kontakt z oficjalnej strony Aleksandra Gruz, tel. 0 603 988 824
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
05 maja 2009 09:01
armara ja wygrałam worek tej paszy w Bogusławicach właśnie. trener powiedział, że przejrzy skład i jak będzie "cacy"to zaczniemy dawać. wtedy zdam relacje co i jak  🙂 a niuniuś na razie leci na Pavo Explosive i chyba należy do najszczęśliwszych zwierząt na ziemi 😎
darolga   L'amore è cieco
05 maja 2009 09:09
Podobnie jak efka rozczarowałam się trochę lucerną EquiFirsta... Zdecydowanie bardziej wolę Hartoga - bo jest taka jakby wilgotna, fajniejsza. EquiFirsta to takie suche, sypkie sianko.


Hoveler ma taką jedną paszę dla koni kolkujących bodajże, taką wiecznie mokrą, brązową papkę o przedziwnym zapachu. Kojarzy ktoś? Koleżanka mnie męczy już od kilku dni o nazwę tej paszy, a ja nigdzie znaleźć nie mogę... Karmiliśmy kiedyś taką jednego konia, pamiętam, że opakowanie nie było wybitnie kolorowe i miało napis pisany "skośnie", literami jak pismo ręczne.... A nie tak jak większość Hovelera czcionką taką... taką komputerową... Tak jakby było z jakiejś specjalnej serii... Ugh, nie wiem, czy mnie ktoś zrozumie... 🙄
Darolga to jest Reformhafer. 
darolga   L'amore è cieco
05 maja 2009 09:19
dobby - łaaaa, postokroć dzięki  :kwiatek: :kwiatek: Hovelerem nie skarmiam,więc bladego pojęcia nie mam, a na stronie Stefanidisa atakują mnie viry i nic mi się prawie nie otwiera  😵  dziękuję ślicznie  :kwiatek:
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
05 maja 2009 09:22
lucerna mnie rozczarowała, dlatego póki co wstrzymałam się z dalszym testowaniem Equifirsta (choć z paszy Omega byłam zadowolona).

kupiłam więc Hartog Energy Classic 🙂 pierwsza obserwacja: pięknie pachnie nawet w zapieczętowanym worku 🙂  https://www.mksklep.pl/hartogenergyclassic20kg-p-1283.html
darolga   L'amore è cieco
05 maja 2009 09:25
efka
EquiFirstem skarmia u nas dużo osób, musli mają fajne, mesz przepięknie pachnie, ale lucerna to mnie po prostu zawiodła.
My w dalszym ciągu Hartog Balance, ale jak kobył dzielnie pracuje w sezonie, to dajemy Hartoga Energy Classic bądź Special - będziesz z tego musli zadowolona, jest naprawdę fantastyczne 🙂
dzwoniłam do głównego pana z eggermanna zapytać gdzie w Warszawie można kupić ich pasze. Odpowiedź brzmi: NIGDZIE! a dystrybutora szukają,, ale nieśpieszno...  😤
a w pasi koniku nie maja przypadkiem eggersmanna?
na pewno pare miesiecy temu jeszcze mieli
efka, darolga, przecież wystarczy przeczytać skład "lucerny" equifirst - tam jest 37% siano z traw i tylko 29% z lucerny więc wygląda jak sianko bo niby jak ma wyglądać  😉



efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
05 maja 2009 09:58
Tak, ale to siano jest takie wysuszone, blade, tymczasem nawet tania lucerna sukcesa była bardziej "mięsista", wyglądała lepiej.

Za tą cenę generalnie nie spodziewałam się cudów, wyrażam tylko swoją opinię po otworzeniu wora. Wolę Hartoga z tymi jego "śmieciami" wewnątrz 😉
szerek nie mają już jakieś 3 miesiące
jeśli chodzi o dystrybutora Eggersmann'a w woj.mazowieckim to podam kontakt z oficjalnej strony Aleksandra Gruz, tel. 0 603 988 824


a moze do tej Pani warto zadzwonić
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 maja 2009 10:08
To jest kontakt do pani z Pasi-Konika.
Ostatnio za namową znajomego weta przerzuciłam się na pasze tej firmy:
http://www.equiversum.pl/product_info.php?cPath=310_311&products_id=1418
http://www.equiversum.pl/product_info.php?cPath=310_311&products_id=1419
i szczerze przyznaję zachwyt nad produktami 🙂

Musli bez żadnego syfu, ślicznie pachnie. Jest jakby pół-wilgotne (nie każdemu to pasuje, ale mnie akurat odpowiada).
Poza tym produkowane z bio-komponentów (może jestem naiwna,ale wierzę producentowi 😉 )
Miałam już kilka firm,ale chyba przy tej zostanę na dłużej.

Nie mam aktualnie sprawnego aparatu,ale jak tylko jakiś dorwę to mogę zrobić kilka zdjęć.

Obecnie urzędjuę we wrocławiu więc nie było problemu z dostawą-nie wiem jak z innymi miastami
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
05 maja 2009 11:38
skończyłam lucerne baileysa ui juz ngidy nie kupie NIC tej firmy.


ciska dlaczego?

No i moje przeboje lucernowe:
Lucerna po przesianiu:

syf który był w lucernie:



dlatego  😉
kupiłam  kiedys 2 rodzaje ich musli i tez mi nie pasowały
dzwoniłam do głównego pana z eggermanna zapytać gdzie w Warszawie można kupić ich pasze. Odpowiedź brzmi: NIGDZIE! a dystrybutora szukają,, ale nieśpieszno...  😤

W Szczecinie też kłopot z Egg... Główny dystrybutor na Polskę coś kręci - stąd problemy naszych, lokalnych przedstawicieli :'-( wrr To nie pierwsza "wpadka" polskiego dystrybutora. Poprzednia, kiedy wyłączność miał Szczecin (inna firma, niż ta, która rozprowadza te pasze obecnie) zakończyłą sięzerwaniem umowy z producentem i nie było Eggersmanna na polskim rynku dobre 1,5 roku :'-(

Do Szczecinian i okolicznych: może by siętak wybrać większą ekipą do Niemiec po zaopatrzenie??!! Nie chcę zmieniać producenta paszy, a w tej sytuacji nie ma z kim rozmawiać o ewentualnej dostawie, bo na każde moje pytanie słyszę "nie ma i nie wiem kiedy będzie" :-(
kurdę, wiecie co.. a ja jakoś nie mam żadnego problemu z dostępem do paszy.. co się dzieje z tymi ludźmi..  🤔wirek:
asior   -nothing but eventing-
05 maja 2009 18:49
Zamowilam (razem z Gillian) pasze Baileysa - zdamy relacje co do efektow  😉
Witam,
ja od paru miesięcy przeszłam na pasze firmy muehldorfer.pl. Jestem bardzo zadowolona. Korzystamy z pełnoziarnistych musli: Araber Spezial; Protein Light i meszu i oczywiście z innych drobiazgów jak cukierki i suplementy🙂
Pasza jest faktycznie bio, a przy tym finansowo dostępna - już nie mówiąc o świetnym kontakcie z przedstawicielem - miło, szybko i solidnie.


Pozdrawiam

Palinkaa
Bandos   Pan Migotek
07 maja 2009 14:39
Nasze też wcinają Bailey'sa. Efekty bardzo dobre. Muesli ładnie wygląda i pachnie. Konie bardzo chętnie jedzą a próbowaliśmy już różne muesli, granulatu, witaminy, olej sojowy, sieczkę. Polecamy 🙂
Otworzyłam dzis lucerne Equi First i mi się podoba , mam nadzieje ze nemo bedzie jadł  😉
Sluchajcie mam zagwozdke. 😉
Dostalam wiaderko Pavo SportFita (ta 3 kg reklamowke). Na zamknieciu widnieje naklejka z data 25 03 09. Zastanawia mnie to. Data produkcji czy waznosci??
Wydawalo mi sie, ze dostalam to jakos w polowie kwietnia, wiec bylaby to data produkcji raczej..... ale juz sama nie wiem.
Klami, a nie ma nigdzie informacji spożyć do/przed lub ważność 24miesiące? czy ileś tam?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się