Jakie pasze dajecie swoim koniom?

No wlasnie nic takiego nie znalazlam..... :/

Jest tylko naklejka z nazwa, skladem itp. itd. Ani widu ani slychu czegokolwiek o zdatnosci do podania. Na gorze tylko taka "cenowa" nalepka z jakas data. Tylko data czego??
obstwiam ze pakowania/produkcji. Bardzo często tak miałam jak na zawodach dostawałam jakieś mini próbki paszy.
aga, dzieki.
Tez mi sie tak wydaje. O ile dobrze pamietam to dostalam to w polowie kwietnia.....
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
09 maja 2009 20:26
Sluchajcie mam zagwozdke. 😉
Dostalam wiaderko Pavo SportFita (ta 3 kg reklamowke). Na zamknieciu widnieje naklejka z data 25 03 09. Zastanawia mnie to. Data produkcji czy waznosci??
Wydawalo mi sie, ze dostalam to jakos w polowie kwietnia, wiec bylaby to data produkcji raczej..... ale juz sama nie wiem.



Data przydatności do spożycia. Jak zamawiałam Pavo NervControl to dostałam z przydatnością do września (a zamówienie było bodajże ze stycznia) i po reklamacji od razu wymieniono. Trzeba ich pilnować.
jesli ktoś potrzebuje paszy hodowlanej
to mogę polecić Equifirsta Mare & Foal
kobyła wcina, aż jej się uszy trzęsą, młodemu smakuje bardziej niż pavo

Będąc na zawodach w Bogusławicach zainteresowała mnie reklamowana tam pasza.
Polska firma Agro Kocięba, to ich pierwsza pasza końska, worek 25 kg kosztuje 24 zł !
Skład ma obiecujący, jest to dość drobny granulat o przyjaznym zapachu, pachnie delikatnie jakby marchwiowo - ziołowo.

I tylko szlag mnie trafia, bo nie przyjmowali płatności kartą, a ja nie miałam drobnych :emot4:
W każdym razie ciekawe czy jest szansa na rozwój tej firmy w dziale pasz końskich.

Ja daję swojemu tą paszę od dwóch miesięcy i jestem zachwycona!!!! Naprawdę warto. Wygląda po niej ślicznie i czuje się rewelacyjnie tylko koń musi pracować jak ma ją dostawać bo inaczej go rozniesie  😀
Pytanie za 10 punktów - ile dawać dziennie otrębów pszennych na niedużego konia? Będzie je dostawał dodatkowo, obok zwykłej paszy. Otręby mają na celu przytycie chłopaka, bo na wiosnę nieco zjurniał i wyszczuplał (ogier). Ile dawać, żeby nie przesadzić, a z drugiej strony żeby to mogło mieć jakiś efekt?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 maja 2009 15:36
Myślę, że spokojnie możesz mu dawać miarkę dziennie.
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=25.msg249329#msg249329 date=1241897199]
Data przydatności do spożycia. Jak zamawiałam Pavo NervControl to dostałam z przydatnością do września (a zamówienie było bodajże ze stycznia) i po reklamacji od razu wymieniono. Trzeba ich pilnować.
[/quote]
Czyli, ze dostalam wiaderko do wyrzucenia??
Jestes pewna?
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 maja 2009 16:02
quantanamera, ja mojemu dawałam na początku miarke dziennie a po czasie pół mierki dziennie. Oczywiście u mojego w celu przybrania masy. (moje zwierze raczej małe 160cm i budowa śrdenia ani bardzo drobny ani paker)
Jednak miarka na niego to całkiem sporo. Ach no i wet. mi kiedyś mówił że generalnie to dawać według potrzeby jednak nie przekraczać 1/3 procentowo z owsem. (tzn. 1/3 wiaderka otrąb a 2/3 owsa, mowa o małych wiaderkach 5 litrowych)
Klami - można zadzwonić do sklepu i zapytać - niech sprawdzą! a jak faktycznie data spożycia to powinni wymienić...
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
10 maja 2009 21:19

Czyli, ze dostalam wiaderko do wyrzucenia??
Jestes pewna?


Niestety, jestem pewna. Na opakowaniu na pewno masz przy składzie napis: "data przydatności do spożycia na opakowaniu". Też sprawdzałam raz po raz, bo nie wierzyłam, a jednak.
Suuuper......
Dzieki za informacje. 
Klami, a tak z ciekawości - od kogo dostałaś? Od Pavo? 🙂

Dzięki za info o otrębach - przetestowane małe ilości od dwóch dni i Kucowaty wcina je z wielką lubością. Wiem, że otręby mają za mało wapnia, a dużo fosforu, ale jak dojdą jako dodatkowa pasza do podstawowego musli, to mam nadzieję będzie ok. No i to tylko do czasu odłożenia sobie warstewki tłuszczyku (oby).
Jako gratis w sklepie.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
10 maja 2009 21:56
quanta tak jak koniczka napisala okolo jednej miarki litrowej
asds   Life goes on...
10 maja 2009 22:34
[quote author=armara link=topic=25.msg245055#msg245055 date=1241460122]
jesli ktoś potrzebuje paszy hodowlanej
to mogę polecić Equifirsta Mare & Foal
kobyła wcina, aż jej się uszy trzęsą, młodemu smakuje bardziej niż pavo

Będąc na zawodach w Bogusławicach zainteresowała mnie reklamowana tam pasza.
Polska firma Agro Kocięba, to ich pierwsza pasza końska, worek 25 kg kosztuje 24 zł !
Skład ma obiecujący, jest to dość drobny granulat o przyjaznym zapachu, pachnie delikatnie jakby marchwiowo - ziołowo.

I tylko szlag mnie trafia, bo nie przyjmowali płatności kartą, a ja nie miałam drobnych :emot4:
W każdym razie ciekawe czy jest szansa na rozwój tej firmy w dziale pasz końskich.

Ja daję swojemu tą paszę od dwóch miesięcy i jestem zachwycona!!!! Naprawdę warto. Wygląda po niej ślicznie i czuje się rewelacyjnie tylko koń musi pracować jak ma ją dostawać bo inaczej go rozniesie  😀
[/quote]

A gdzie kupowałyście, zamawiałyście ją? Czy jest ewentualnie do dostania w mazowieckim?
Agro kociębę można zamawiać przez producenta.
Sporo osób podaje śrutę kukurydzianą, czyli mieloną kukurydzę - tak?
Czy można podawać całą kukurydzę? Jeśli tak to namoczoną czy na sucho?
Ja chciałam napisać, że podaję swoim koniom paszę Agro-Kocięba od kilku mieisęcy i jest bardzo dobra, tzn.ładnie wyglądają konie, sierść błyszcząca. Tylko jest to pasza dość energetyczna i nie nalezy przesadzić z ilością, bo naprawdę widać efekty i konie nabuzowane.
Ja dzisiaj otworzyłam Hartoga Balance i się zakochałam. Taki zapach, pachnie jak ziołowe, koń wcina tak że szok. Mam tez Pavo Herbasan i wcale tak apetycznie nie wygląda ani nie pachnie jak Hartog... aż sie zdziwiłam  😀
xxagaxx, mam te same odczucia po porównaniu obydwu worków - zresztą pisałam już o tym w wątku. Polecam Ci jednak jeszcze porównać z Hartogiem Besterly Herbic - różnica podobna jak między Pavo a Hartogiem 🙂
A porownywalyscie do ziolowego Hippolyta??
Pamietam, ze cala stajnia pachniala jak worek otworzylam.
xxagaxx, mam te same odczucia po porównaniu obydwu worków - zresztą pisałam już o tym w wątku. Polecam Ci jednak jeszcze porównać z Hartogiem Besterly Herbic - różnica podobna jak między Pavo a Hartogiem 🙂


pierwsze słysze o tej paszy... właśnie wpisałamw google i ona kosztuje 51 zł??  🤔 🤔 🤔 taka tania?? az jestem w szoku... Chyba kolejny worek sobie zamówię tego... Muszę tylko sprawdzić czy ktoś to u nas rozprowadza.
xxagaxx, ta firma - holenderskie Besterly - przerzuciła produkcję do Polski. Koszty produkcji niższe niż w Holandii, nie muszą nigdzie towaru wozić, no i polityka firmy minimalizuje wydatki na klasyczną promocję (prasa, rozdawanie gadżetów) i stąd też takie ceny. Nie są aż takie zabójczo niskie - porównywalne do Hartoga (on ma cięższe worki ziołowego musli).

No i Kuc mi to żre, a z jego wybrednym podniebieniem to nie jest łatwo dobrać paszę 😁 W sumie jak wzbogacę Herbikiem dowolne inne musli, to wchodzi - a to mnie bardzo cieszy.
quantanamera, a czy herbic jako jedyny nie jest wciąż robiony tutaj u nas?

no i cena ceną - ciut pozorna bo to cena za worek 15 kg a nie 20 czy 25 kg
chociaż i tak wychodzi moim zdaniem w miarę korzystnie, mój te muesli lubi
Ekhem,  kukurydzę zawsze namoczyć nawet 2 godz.przed podaniem i zmieloną lib średnio ześrutowaną, całą odradzam. I najlepiej w mashu z siemieniem lnianym i otrębami i oczywiście z owsem i nie przesadź z ilością i zacznij powoli wdrażać.

A co do paszy Agro-Kocięba to kupiłam worek, mój wybredny koń je, więc na razie jest na plus. Zobaczymy co dalej...
właśnie nie zauważyłam że te 15 kg 😡 póki co mam Balanca ale później na próbę zamówię. Animalia mają i przy zakupie za ponad 300 wysyłka gratis 😀😀 więc jak sięzbiorę większe zakupy to pewnie zamówię na próbę
ala, wieeelkie dzięki za odpowiedź, już myślałam, że pozostane niezauważona 😉
myślałam o kukurydzy właśnie w kontekście dodatku do siemienia i witamin (właścicielka tak podawała), ale po dzisiejszej jeździe chyba zrezygnuje z podawania, bo mi konia rozniesie :P
ja od kilku dni daje equifirst musli fiber i wygląda identycznie jak baileys conditioning mix, ogólnie jest fajna, nie pyli ale nie jest też 'mokra' koń zajada, zobaczymy za kilka tyg. czy może trochę przytyje  👀
ponieważ kończy mi się worek obecnego musli(baileys meadow sweet), zaczynam poszukiwania od nowa. Czy ktoś ma jakiś pomysł na musli (oprócz spillers meadow herb), które będzie smakowało wyjątkowo wybrednemu zwierzowi, nie będzie energetyczne i nie będzie miało w sładzie żadnych granulek?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się