Styl western (dawniej kącik)

Dyra, zawody są 29kwietnia-1maja 2011 w Starych Żukowicach 🙂
Będzie tylko startował czy szkolenia też jakieś będą?
mg
Będzie tylko startował czy szkolenia też jakieś będą?

Wkrótce ukaże się informacja i na ten temat. Jak tylko będzie przekażę.
🏇

Z Facebook:
(od końca)
ROLESKI RANCH
‎2011 Roleski 4 Spins Circuit:

- September 24-25, 2011, Show IV (5 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Open, 2 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Non Pro)

- September 24-25, 2011, 3yo FUTURITY (3 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Open, 2 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Non Pro)
...
- September 24-25, 2011, 4yo FUTURITY (3 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Open, 2 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Non Pro)
ROLESKI RANCH
‎2011 Roleski 4 Spins Circuit:

- July 16-17, 2011, Show III (5 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Open, 2 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Non Pro)

ROLESKI RANCH
‎2011 Roleski 4 Spins Circuit:

- April 29, 2011, Show I (2 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Open, 1 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Non Pro)

- April 30, 2011, 4, 5, 6, 7yo DERBY (25 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Open, 10 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Non Pro)
...
- May, 1, 2011, Show II (10 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Open, 5 000 $ Added Lawson Bronze Trophy Non Pro)
ovca   Per aspera donikąd
24 stycznia 2011 10:47
Chodzą słuchy, że w tym roku Ricky Bordignon przybędzie do Polski trzykrotnie na szkolenia 😉
mg
Będzie tylko startował czy szkolenia też jakieś będą?

Wkrótce ukaże się informacja i na ten temat. Jak tylko będzie przekażę.

Dzięki  :kwiatek:
Ja raczej jako patrzałek, za cienka jeszcze jestem 😉
Tuffy dzięki za info, będę robić wszystko żeby tam być 🙂

ovca Fajnie by było pojechać na szkolenie chociażby jako słuchacz 🙂
Chodzą słuchy, że w tym roku Ricky Bordignon przybędzie do Polski trzykrotnie na szkolenia 😉


      Jedno ze szkoleń z Rickym odbędzie się w stajni GoldenHorse w dniach 18-20marca br.
kilka słów o Americana 2011

Europe’s Premier Western Event from August 31 to September 4:

Reining at its Best – $40,000 added NRHA Lawson Bronze Trophy  one of AMERICANA’s Top Highlights

New: now with Intermediate Open and Non Pro

Spectacular long slides and fast spins – reining shows at AMERICANA are always something spezial. At their 25th Anniversary, AMERICANA at Augsburg once more presents a variety of great reining shows including the $40,000 added Bronze Trophy, the final of which will be an important part of the evening show “Reining Festival & Cow Horse Top 6“ on Friday, September 2. AMERICANA reining shows are NRHA USA approved.
For the first time, AMERICANA offers Intermediate shows including a $5,000 Intermediate Open which is run class in class with the Bronze Trophy Open. Also there is a Limited Bronze Trophy Open and Non Pro and an Intermediate Non Pro.
But that is not all: In Augsburg, there will be eight reining shows altogether, including a $2,000 Dollar added NRHA Maturity (Senior Reining) 5 years & older Open and Non Pro. Also there are two Futurities for 3-year-old horses Open and a $ 5,000 added 4-year-old Futurity Open. For Non Pro participants, there is a Futurity 3&4 year old. Of course AMERICANA once more includes their famous Freestyle Reining classes Open and Non Pro. For youth competitors, there is a qualifier for the Reining European Championship.
AMERICANA-evening shows are the highlights
Visitors should book their tickets for the evening shows soon as they were sold out pretty early in recent years. These evening shows combine high class sport with fine show and entertainment, each evening show having got its own special attractionsOn Friday, September 2, AMERICANA offers the “Reining Festival & Cow Horse Top 6“ with the NRHA Bronze Trophy Open final with a purse of $ 30,000. Here, there will be top reiners from all over the world will. Also, the Friday show includes the top 6 Cow Horses showing their fencework.
The top act of the evening show “Cutting Spectacular & Cow Horse Futurity“ on Satirday, September 3, will show the top 8 horses of the European Cutting Championship. Further  highlights will be the ERCHA European Reined Cow Horse Futurity final with a purse of € 15,000 added money as well as the European Championship Western Pleasure final with a purse of € 10,000. And the best freestyle reiners will present their patterns in the arena.
Both evening show include show elements that have not been shown at an AMERICANA before. 
Ticket sale online or via telephone
The easiest way of booking tickets is via internet: www.americana.eu
But you can also order your ticket by calling the AMERICANA-ticket hotline +49 (0)821 58982 301  or send a fax to +49 (0)821 58982 309
The AMERICANA-ticket hotline is available from Monday to Thursday from 9 to 12 a.m. and from 1 to 4 p.m., on Friday from 9 to 12 a.m.
The best way is a whole show pass which includes daily entrance during all days and both evening shows (category A tickets).
A u nas nowy nabytek.  😍
Narazie będzie mieszkał w USA.
AQH/APH
Nowy konik w RR

Filmik
Oj, coś czuję, że "nasz Andrea " się nie opędzi od wielbicielek.
p.s
dla niewtajemniczonych -
http://www.fappaniperformance.com/  💘
Tania ja kompletnie niewesternowa, ale ten koń jest niesamowity!  😍
a to ja wrzuce pare zimowych fotek. Wszedzie dobrze, ale w domu najlepiej 🙂






prosiaki szukaja trufli 🙂





i bliska krewna mojej Blue, Sopotowo

Karolass, ona znów ciąży - czy taka została "po" ciaży??
termin na polowe kwietnia, ale znajac Proska to bedzie koniec marca...  😜
Karolass -jak zwykle śliczne zdjęcie. Rozmnażacie się na dobre.

I informacja z RR:

April 27-28th, clinic with Andrea Fappani at Roleski Ranch!
O szczegóły to trzeba, jak sądzę pytać już w RR.
Namiary są na stronie.
termin na polowe kwietnia, ale znajac Proska to bedzie koniec marca...  😜


A czym była pokryta tym razem?
damarina, Karolassowa kobyłka chyba pokryta Mr. Pan Leo. Gdzieś w tym wątku były jego zdjęcia, śliczny kasztan🙂
zgadza sie, po smart chic olena 🙂
Karolass miło cię widziec! Czekamy w takim razie na nowe potomstwo 🙂
Pokaż nam też odsadka, bo gdzieś tu tylko jedno zdjęcie wstawiłaś  🤬

My mamy duże zaległości w treningach od 3 tygodni, jutro i za tydzień znowu ominę, więc radzę sobie jak mogę sama na hali. Przy okazji ostatnio "ubrałam" konia w klasyczny sprzęt po raz pierwszy od 2 lat i koń bardzo fajnie chodził na grubym, pustym wędzidle i w żwawszym kłusie.
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
02 lutego 2011 18:26
Czy ktoś z Was posiada siodło westowe wykonane przez pana Krystiana Jurewicza? (www.saddlery.pl). Interesuje mnie opinia o tych siodłach, ich wykonanie, jak się sprawdzają itp. gdyż planuję zakup siodła. A może ktoś z Was zamawiał siodło westowe robione na miarę na swojego konia? Jeżeli tak, to kogo polecacie? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje.
ovca   Per aspera donikąd
02 lutego 2011 18:39
Jeździłam na kilku siodłach od Jurewicza, wszystkie bardzo starannie wykonane, trwałe, dobrze dopasowane do końskiego grzbietu i gabarytów jeźdźca  😁
nie spotkałam nikogo, kto byłyby niezadowolony z jego wyrobów 😉
ja kupiłem u niego 3 siodła - na araby, ale jedno jest używane też na aqh. Dobra jakość, wszystko jak chcesz zrobi - motywy zdobień jakie sobie zażyczysz - ale cena dorównuje też jakości 🙂 choć nie są to topowe Billy Cooki. Polecam go jak najbardziej
Polecam szkolenie z Tomasem Martinkiem, które odbędzie się w KAM QH na Słowacji🙂😉

więcej info:
http://wwr.com.pl/sport/terminarze/Szkolenie_z_Tomasem_Martinkiem.html


btw, ktoś się wybiera na European Futurity do Kreuth?

i żeby pozostać w klimatach szkolenia to dwie fotki ze szkolenia z Tomasem w Polsce🙂


Jak widać jeździliśmy do oporu hehe😉) Dużym plusem było to, że nie byliśmy w dużych grupach tylko jeździliśmy parami. Każda para miała ok 1-1,5h jazdy dwa razy dziennie. Za wyjątkiem ostatniego dnia kiedy każdy miał indywidualną godzinkę jazdy z Tomasem dla siebie.



estena   Wariat nad wariaty.
09 lutego 2011 11:15
Witam 😉 Mam prośbę do was revoltowicze. Wie ktoś jak można zmierzyć ile cali ma siodło west ?
Proszę o pomoc 😉
ja też mam pytanie!

Opiszcie podkowy do slajdów, miałam ostatnio taką w ręku, bo kowal, który do nas przyjeżdża, kuje też w jednej stajni na slide'y, ale nie bardzo wiedział jak to wygląda w użytkowaniu. Jestem ciekawskie jajo i chciałabym wiedziec 🙂 Czy jeździcie w tereny z nimi? co zimą? jak często przekuwacie?

Dodam, że nie chce kuc mojego wielkonia, bo stopow nie robimy 🙂

ah! jeszcze jedno, jakie podłoże jest odpowiednie, a jakie nie nadaje się do stopów? co poprawia poślizg, czy konie duże gabarytowo i wysokie są w stanie zrobic naprawdę dobre zatrzymania?
Przekuwa się normalnie co 6 tygodni jak wszystkie inne.
W tereny się nie nadają.
Na karuzelę, wybieg w ochraniaczach.
O podłożu ciekawie napisał Pan Wojtek Adamczyk:
http://wwr.com.pl/artykuly/rozmaitosci/Nawierzchnia_areny_wedlug_Boba_Kisera.html
U nas robił Pan Bob Kiser:  http://www.abiequine.com/
W galerii RR jest zakładka z fotkami Boba:
http://www.roleskiranch.com/pl/default.html

Hi!Hi! Tu śmiesznie wyglądają. Jak poszukiwacze złota.
Pan Kiser poszukiwał odpowiedniego typu ziemi do przygotowania mieszanki.
Potem wszystko było mielone w takiej wielkiej machinie, usypywane i ubijane po centymetrze , zwilżane, ubijane .
No kosmiczne było to wszystko.

I efekt.
Pinesska, zmiana sladjerów tak samo jak innych podków.. tak jak Tania napisała😉 Ja z braku hali mojego konia rozkuwam po sezonie🙂 W teren się nie nadają.. chyba, że na spacerek bez jakiś ekstremalnych jazd hihi
Nie mogę w necie znaleźć żadnego przyzwoitego zdjęcia.. sama też chyba nie mam za dużo
Te stalowe bez kapturków:


tutaj na koniku:



Przepraszam, ale lepszych zdjęć w tym momencie nie mam🙂

O podłożu Tania już napisała.
A jeśli chodzi o większe konie to znajoma ma małopolaka, który sercem jest chyba AQH! Dostał stopówki i powiem Ci.. nieźle mu to wychodziło, ale to były dopiero jego początki.
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
20 lutego 2011 18:32
ja nowa w tych klimatach i chciałabym spytać gdzie najlepiej na trening z koniem w zakresie barrel racingu
rudazaraza, jeśli chodzi o szybkościówki to raczej marnie z tym w PL.. ale mi się podoba jak Ewa Skwarczyńska-Wierzchosławska jeździ te konkurencje🙂
http://www.salopa.pl/western.htm tutaj masz stronkę, zajrzyj 🙂
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
20 lutego 2011 18:51
a u Jarmuły? bo ja naprawde zielona  😡
Pan Alex jeździ reining, część jego ekipy jeździ też horsemanship, pleasure itp. Dawno nie widziałam nikogo z jego teamu kto by startował w konkurencjach szybkościowych.
http://www.furioso.pl/ najlepiej zadzwonić i się zapytać 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się